CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dudaberhias

[Tempatan] OKU Yaya Viral Jual MoonCake SALE 50K SEHARI katanya. Rampas laki bff. Kuih berk

Close [Copy link]
asfaz replied at 8-1-2020 10:02 PM
ig dah tinggal 3 gambar aje.. lupus bukti kot.

Aku tgh stalk ni
Elok je gmbr dia dlm 800+

Belum padam lgi sisturr

chicozinn replied at 9-1-2020 11:47 AM
pertama dan satu-satunya kek bulan halal di malaysia???weyh, amnesia ape ko nih??Aku makan kekbula ...

Khennnn.... Padahal bersepah dah yang jual mooncake halal sebelum dia wujud lagi. Banner bukan main kecang. OT  . Tapi Cosway punya mooncake tak sedap, rasanya banyak pengawet atau bahan tiruan. Nak bagi tahan kan sebab untuk di jual di Cosway huhuhu

cupu replied at 9-1-2020 08:41 AM
Aku rs okay je azlina tu..pnh try kek dia..bg aku sedap..cheese mewah..rs mcm aiskrim dh kek dia..di ...

aku pun suka je ngan dia. dari aku buat kuih raya tak pernah nak menjadi..bila try resipi dia menjadi semua sampai emak aku kagum pulak dengan aku. tiap kali aku buat kuih raya ke kek ke ikut resipi dia leh cakap 90% menjadi (10% lagi tu sebab aku sendiri la cuai). so thanks azlina ina

dudaberhias replied at 9-1-2020 11:29 AM
Pelajaran lainnya

2. Jangan ingat OKU adalah betul-betul OKU

Ish..nak berlakon oku skrg susah kan..kAn..kena ada kad oku, surat pengesahan doktor..mana bolej tipu camtu je..

rospinki replied at 9-1-2020 11:33 AM
itula..belagaknya dia
asalnya aku nak beli sebalang dua..dia offer harga agent sebgitu mahal. pas ...

Poyo sangat.. bukan dia sorang je jual benda alah tu
Kalau dia sorang je jual boleh lah nak kekwat mcm tu
Org nak tolong dia pulak over
Whoareyus kan je org mcm tu
Biar berkulat jugak barang dia

chicozinn replied at 9-1-2020 03:47 AM
pertama dan satu-satunya kek bulan halal di malaysia???weyh, amnesia ape ko nih??Aku makan kekbula ...

Iols tiap2 tahun mmg beli kat SDS pun
Suka beli kat SdS sbb packaging dia cantik, mmg kumpul tiap tahun
Tahun lepas je kotak nya tak cantik
Iols ada kotak yg kolor pink tu..leh letak accessori
es

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Follow Us
Edited by anishmn at 9-1-2020 12:00 PM

*Latest jwapan paling bongok si yaya neh..boleh pecaya ke idokkkkkkkkkkkkkk*

Semalam, Yaya telah menjelaskan hal sebenarnya yang terjadi dalam usaha membela diri dari pernyataan fitnah yang disebarkan wanita terbabit.

Yaya atau dikenali sebagai Haziqah Nurul Huda Harun yang ditemui Harian Metro telah menafikan perkahwinannya itu seperti yang didakwa wanita terbabit di media sosialnya pada pagi rabu lalu.

"Saya tak pernah berkahwin dengan sesiapa dan semua dakwaan di FB dia adalah fitnah. Saya reda dan anggap ini ujian Allah, Allah ada bersama saya. Insyallah, Allah akan permudahkan segala urusan saya hendaknya,"

Kecoh semalam di media sosial apabila seorang wanita bergelar isteri yang meluahkan rasa kecewa dan terkilan kerana teman baiknya sendiri telah bertindak merampas suaminya.

Wanita tersebut juga menuduh rakannya yang dikenali sebagai Yaya, seorang usahawan kuih bulan telah bernikah senyap senyap dengan suaminya di sempadan Thailand.

Semalam, Yaya telah menjelaskan hal sebenarnya yang terjadi dalam usaha membela diri dari pernyataan fitnah yang disebarkan wanita terbabit.

Yaya atau dikenali sebagai Haziqah Nurul Huda Harun yang ditemui Harian Metro telah menafikan perkahwinannya itu seperti yang didakwa wanita terbabit di media sosialnya pada pagi rabu lalu.

"Saya tak pernah berkahwin dengan sesiapa dan semua dakwaan di FB dia adalah fitnah. Saya reda dan anggap ini ujian Allah, Allah ada bersama saya. Insyallah, Allah akan permudahkan segala urusan saya hendaknya,"

Yaya yang tular kerana kisahnya yang tidak lagi memerlukan kerusi roda dan boleh berjalan kerana mukjizat Allah ketika di tanah suci ini juga giat mengusahakan  perniagaan kuih bulan.

Ujarnya lagi, mana mungkin dia berkahwin di negara jiran kerana ayahnya yang juga wali sah sentiasa bersamanya di samping ibu.

"Tiada alasan untuk saya kahwin di Thailand seperti yang didakwa kerana ayah saya sebagai wali sah sentiasa bersama saya 24 jam. Saya juga tak boleh memandu dan kemana-mana mesti bersama ayah."

"Kononnya pada 6 Januari 2020 merupakan tarikh perkahwinan saya bersama lelaki itu tapi ianya tidak benar kerana pada hari tersebut saya berada di Kuantan kerana anak saudara dimasukkan ke hospital," jelasnya lagi.

Seperti diduga, laman instagram Yaya juga telah 'diserang' dengan komen negatif netizen setelah cerita mengenai dia merampas suami orang itu tular.

Namun Yaya hanya berserah kepada netizen dan menafikan dakwaan bahawa dia telah berkahwin dengan suami orang.

"Cukup sekadar mereka tahu bahawa saya masih bujang dan tidak bercinta dengan sesiapa, jauh sekali bernikah dengan suami orang,"

"Selain berniaga, saya hanya punya ibu dan ayah serta ahli keluarga," katanya lagi.

Harian Metro juga melaporkan bahawa dia tidak teragak-agak untuk memfailkan saman kepada individu terbabit jika berterusan difitnah.- CARI

*TT @bawangkecik tolong merged kt cni yeeee...xyah nk bnyk pageeeee....*

jari10 replied at 9-1-2020 11:44 AM
Kahkah kalako ko kak..tahun babi ye
Tahun ni tahun tikus..kena hati2 gak aa..
tikus suka mencuri ...

Patut lah menjadi-jadi ek, tahun tikus ..
Maksud nya tahun ni orang yang disangka kawan baik rupanya dah jadi madu gitu
Tahun monyet takde pulak berleluasa kes gini kan?
HAHAH monyet betul la

miss_strangers replied at 9-1-2020 11:57 AM
Ish..nak berlakon oku skrg susah kan..kAn..kena ada kad oku, surat pengesahan doktor..mana bolej t ...

Ye, bukan senang.. klau ada kad OKU tu kan dpt elaun OKU kan
Pastu nak masuk sekolah khas pun kena ada mcm2 dokumen
Bukan je boleh suka2 declare diri sendiri OKU

Madel replied at 8-1-2020 06:59 PM
Ada lgi sorg si Az**** ina tu
Aku nak tunggu kisah dia pulak viral

Spills the tea pls.....

dudaberhias replied at 9-1-2020 11:54 AM
Khennnn.... Padahal bersepah dah yang jual mooncake halal sebelum dia wujud lagi. Banner bukan mai ...

iklan pun misleading..aku memang la takkan beli kat pembeli waima dia islam skalipun tapi penipu misleading claim dia paling bagus..da bertahun la aku makan mooncake sds n bakers cottage tu jauh la lagi sedap n murah dari mooncake dia ni..

haah, yg cosway tu mgkin sbab dlm kedai tu ade macam2 siap ade pencuci so aku pun bli skali je pastu xnk beli lagi..

Klu dah tahu pm iols tau, sbb iols pun tak tahu pasal apa

Madel replied at 9-1-2020 11:58 AM
Iols tiap2 tahun mmg beli kat SDS pun
Suka beli kat SdS sbb packaging dia cantik, mmg kumpul tiap ...

khuens, sds punya mooncake set memang lawa2..aku kumpul kotak last2 smpai berhabuk dpat ke anak buat letak mainan dia plak skang..sabor je la..hehe..xkisah la tahun ni nak beli lagi la sds punya..suka yg lotus tu adoyai boleh lari diet tau

bottombikini replied at 9-1-2020 09:31 AM
share la resipi sisturr
iols feveret burnt ciskek ni
biasa beli kat birch je sepotong doploh hen ...

Yang i try hari tu cream cheese 500gm satu, telur 2 biji, tepung jagung 3 sudu makan, gula 10 sudu makan, esen vanila setengah sudu. Blend je semua sampai likat(?). Bakar guna api atas bawah 200°c, 45 minit. Sumber resepi Instagram. You boleh search zmila.thai

Dicadangkan guna loyang kecik jenis tinggi tu. I tak ada, so guna loyang saiz standard, leper je kek sebab portion batter tu sikit je. Nak senang bawak keluar kek, alas dengan baking paper. I pakai Planta je. Sejukkan dulu baru cut cut cut.

LadyCarefree replied at 9-1-2020 11:25 AM
Iols is cuntfused azlina dngan azlita. Anak saper yg mati? Saper yg jahat? Ape dia wat?

Azlina ina ni asalnya homebakers yg share resepi dia dkt group masak fb..pastu popular..kek dia yg paling glamour pandan cheese leleh..kek dia ada sticker azlina ina. Yg si azlita masam manis tu popular as blogger dulu..skrg pun by ig la...yg anak mati tu azlita.

Xde sape yg jahat pun.my previous komen tu i cuma tuju pada certain forumer yg beria ia memaki azlina ina. Sedangkan klu org tu xde manfaat pada u,u xsuka tp ada org lain lagi yg suka dia.guna ilmu dia. Jd reserve la komen buruk tu. Light light sudah la.

dewi_rina replied at 9-1-2020 12:01 PM
Ye, bukan senang.. klau ada kad OKU tu kan dpt elaun OKU kan
Pastu nak masuk sekolah khas pun ken ...

Itu yg iols xfaham ..xkan senang dapat anugerah tokoh maal hijrah kalau xde bukti hitam putih dia oku. Nak dapatkan kad oku pon punya susah jugak steps dia..sbb iols banyak pergi kursus anak autism. Even anak autism pon susah nak dapat kad oku sbb banyak saringan kena buat. Ke mmg yaya ni ada surat pengesahan doktor n kad oku? So yaya kena tunjuk la kat public utk buktikan dia benar2 oku. Pastikan dokumen tu valid dan dapat pengesahan gred41 ke atas

chicozinn replied at 9-1-2020 12:03 PM
khuens, sds punya mooncake set memang lawa2..aku kumpul kotak last2 smpai berhabuk dpat ke anak bu ...

Sama la, Yang cosway tu pun memang iolsss beli sekali je lepastu tak beli2 dah, entah kenapa tak sedap. Rasa muak je makan... Kena beli freshly baked jugak sedap

dudaberhias replied at 9-1-2020 12:08 PM
Sama la, Yang cosway tu pun memang iolsss beli sekali je lepastu tak beli2 dah, entah kenapa tak s ...

Off topic sikit. Nak tau, kek bulan ni, rasa dia cam agar2 ke or kuih serimuka ke? Iols xpernah makan..

miss_strangers replied at 9-1-2020 12:07 PM
Itu yg iols xfaham ..xkan senang dapat anugerah tokoh maal hijrah kalau xde bukti hitam putih dia  ...

Alaaa dia kan duduk dekat kerusi roda... Takkan la nak kena check2 lagi ye dokkkk.. orang pun expect betul2 lumpuh la tu dah duduk di kerusi roda je.. soo dapat la kad oku pakej dengan anugerah

miss_strangers replied at 9-1-2020 12:09 PM
Off topic sikit. Nak tau, kek bulan ni, rasa dia cam agar2 ke or kuih serimuka ke? Iols xpernah ma ...

Rasa dia... Macam kacang merah... Kalau beli waffle ke atau roti kacang merah, rasa macamtu la... Tapi perisa lain lagi sedap macam perisa kacang hijau... Textura dia macam liat2 tepung. Tak tahu nak cerita macam mana. Tapi kalau nak beli ambil perisa kacang hijau... Memang sedapp.. feveret iolssss