CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dek_ya

Saya Ke Yang Salah??

ikanmasin replied at 14-1-2020 11:22 PM
ini mcm akk lah..diaorg kol akk layan kan jer..
takde nak beria2,apa2 laki akk yg jawap sbb sll
...

Depa call saya bila nak tanya sesuatu yg penting aje...
Kadang2 depa pesan kat husband suruh tanyakan saya... Hahahaha

Tak tau la apa pandangan depa kat saya...
Husband pernah cerita kat k biras pernah mengadu kat kak ipar hal suami dia..
Dan kak ipar boleh pulak cerita kat en husband....jawapan kak ipar pulak tak betul pulak tu.... Abg ipar i tu mmg dr sebelum kahwin i tau perangai dia berangin dan klu marah cakap lepas tapi kak ipar bg tau biras dulu2 tak mcm tu pun...
Dari situ i dah tau la... Apapun tak payah la tanya apa lagi minta nasihat ipar biras ni.... Hahahaha

bercakap bila perlu je dengan orang spesis ni sis. kalau rapat sangat nanti sis pulak yang pening kepala nak hadap perangai dia.
kadang2x kita kena selfish atau orang akan pijak2x kita

sarahmirza replied at 16-1-2020 10:25 AM
Kadang2 depa pesan kat husband suruh tany ...

akk ni bila biras2 dok mengata memasing akk back off trs..sbb nnt kang dgn
akk sekali terbabit,jd plg sng tak nak msk campur,buat tak tau jer biar pun dah
tau dr mlt arwah mak mentua akk,hal diaorg pepandai lah sbb untung akk dok
jauh kan,selamat lah hahahaa,diaorg nak mengata memacam sila lah menghadap
laki akk tu,sbb tu hal keluarga sll arwah mak mentua dl yg bgt,skrg ni baca kat grup
watsap jer lah,tp sll bunyi pun mmg laki akk sbb tu takde point sibuk2 nak tanya akk,
plg2 kol tanya kabar nak membawang ke gosip ke kim salam,lantak lah diaorg nak ckp
akk memacam,janji laki akk tau dah perangai memasing..

ini masalah same mcm masalah bini aku je nih hahahha,biasa la tu kalau ade jenis biras perempuan yg xleh nak ngam...kena plak lain biras lain kepala

Buat no hint ja..
aku ade biras gini jenis x boleh orang lain lebih drp family dia
disebabkan dia mengadu apa benda ntah dulu
habis aku dgn biras lain kena jerkah dgn MIL
tp ade aku kisah..lantak ke deme ler
baik takat jumpe salam udah
buat-buat bodo sume mende
nk cita lebih2 idok ler
kang sakit plok hati dgr cita lebih dia
baik layan buku ka tv ka novel ka fb ka bila dlm keluarga MIL

haish, org yg bekerja lebih dengki kt surirumah???

mgkin kau lebih cantik
mgkin family in law lebih sygkan kau
mgkin kau lebih bijak
mgkin kau lebih bahagia

sebab tu dia dengki...

klu aku jd kau, aku fliphair sajork, nk mngadu kt fil? mengadu je la, stkat x mesra2 tu biasa je ipar biras duai, bkn brgaduh tarik2 rambut pun...bangang punyer biras..

nti lama2 org akan npak dia yg bermasalah, believe me..

Follow Us
X jelas la dear. Apa punca hubungan korg dingin? Sampai nk kena limit fb status?

Thanks semua yg bagi komen dan pendapat. Selepas baca semua saya dah boleh move on, xde stress dah.. Lantak kan je la nak jd apa pun.. Malas nak wayang2 manis muka. Asal hubungan saya ngn suami dan mertua ok sudah la

Lavender85 replied at 26-1-2020 10:48 PM
X jelas la dear. Apa punca hubungan korg dingin? Sampai nk kena limit fb status?

Banyak benda dah jadi dari sejak mula2 saya masuk keluarga suami. Dari hal anak, kerja, bercuti, hiasan rumah semua nak tau. Kalau bincang hal keluarga mcm nak bercuti or buat kenduri semua kena ikut cara & masa dia. Kami pernah gaduh besar & sejak tu saya dah mula menjauh sebab rasa mcm dipergunakan. So sampai skrg kalau jumpa di rumah mertua saya just salam2, tanya khabar je. Tak ada la nak sembang, bertepuk tampar bagai

b_n_c replied at 22-1-2020 07:52 AM
haish, org yg bekerja lebih dengki kt surirumah???

mgkin kau lebih cantik

Tq uolss.. Kena belajar flip tudung bawal dari sekarang la nampak gayanya. Kumpul time raya nnti bleh apply

deknon replied at 21-1-2020 11:33 AM
Buat no hint ja..
aku ade biras gini jenis x boleh orang lain lebih drp family dia
disebabkan dia  ...

Pasal org tak boleh lebih dari dia tu mmg betul. Nasib Biras-Biras yg lain pun bolayan kan je

copy_paste replied at 20-1-2020 07:24 AM
ini masalah same mcm masalah bini aku je nih hahahha,biasa la tu kalau ade jenis biras perempuan yg  ...

Hahaha.. Masalah normal menantu2 perempuan agaknya kan. Laki jarang ada masalah mcm ni

izzah_mia replied at 16-1-2020 10:26 AM
bercakap bila perlu je dengan orang spesis ni sis. kalau rapat sangat nanti sis pulak yang pening ke ...

Tula.. Bila kita tak mesra kata kita sombong. Padahal kita malas nak layan peel dia je. Bayangkan, nak beli carpet pun post kat group wasap tanya yg mana lawa. Bila biras2 yg lain ignore x reply, sentap sendiri. Kau nak beli carpet utk rumah ko pilih jela sendiri tak yah tanya kitorg. Kalau kitorg pilih pun bkn dia terima pun pilihan kitorg.

sarahmirza replied at 16-1-2020 10:25 AM
Kadang2 depa pesan kat husband suruh tany ...

Kak lebih kurg saya je. Saya pun bkn la jenis nak call mertua hari2. Seminggu tak sekali. Itupun kalau call bnyk bg anak2 ckp ngn neneknya. Tak tau la saya nak sembang apa haha.. Tp saya selalu ingatkan husband utk call mak dia.

dek_ya replied at 27-1-2020 12:00 AM
Banyak benda dah jadi dari sejak mula2 saya masuk keluarga suami. Dari hal anak, kerja, bercuti, h ...

I see.. kalau mcm tu sebaiknya buat biasa je .. x payah la limitkan fb tu kalau tu yg buat dia terasa.. sbb dlm Islam pun larang memutuskan silaturrahim. Biasalah syaitan tu berusaha je untuk tarik kita sama2 masuk neraka.
Status pun jgnla berbaur2 sindiran , marah2 dan seangkatan. Tulislah baik2 , sentiasa postif.. cakap yg baik2. InsyaAllah kebaikan nanti akan dtg.

Lavender85 replied at 27-1-2020 12:20 AM
I see.. kalau mcm tu sebaiknya buat biasa je .. x payah la limitkan fb tu kalau tu yg buat dia ter ...

Terima kasih utk peringatan.. Insyaallah fb saya xde la status perli2 ke apa.. Banyak pasal makanan je, lg2 resepi happy baby food cuma tu la, dulu saya dah pernah open fb utk dia, tp dia tinggalkan komen yg menyinggung. Kadang2 komen dia macam nak biar semua org tau yg kami tak rapat. Bila saya personal msj kata saya tak suka dia komen2 mcm tu openly, dia kata cuma gurau. Tp tak pernah minta maaf walau saya cakap saya terasa dia komen mcm tu
That why skrg sy limit fb sy

Bila dah tak boleh komen kat fb, dia up pula kat wasap group keluarga mertua. Sedangkan saya tak pernah cerita kat keluarga mertua pasal kami ada isu. Tu yang buat saya rasa stress sebab saya tak boleh nak menjawab sebab takut cakap lebih2 buat nama suami jadi buruk.

Edited by Lavender85 at 27-1-2020 12:54 AM
dek_ya replied at 27-1-2020 12:33 AM
Terima kasih utk peringatan.. Insyaallah fb saya xde la status perli2 ke apa.. Banyak pasal makana ...

La ye ke.. sabar la ye.. faham2. Sbb pernah org buat kat sy mcm tu dulu.. Sampai satu masa sy x tahan.. Saya block terus dia.. tapi lepas tu ada jmpa mcm biasa. Cuma sy control apa yg saya nk ckp dgn dia..  sampai la masa tu buat kita lost contact.. mgkin masa sy sibuk dgn kerja..saya rasa lega.. tapi sekurang2nya bkn gaduh besar punca sy lost contact..
Hati tenang bila xde berhubung sbb bahasa dia selalu menyinggung perasaan saya.
Cuma kalau misal kata bertembung di mana2 saya rasa saya xde isu untuk bertegur sapa mcm biasa. Xpe awak byk2kan doa supaya dijauhkan diri dan keluarga dari org yg x baik.. kelilingi diri dan keluarga dgn org2 yg baik serta selalu mengingatkan diri pada Nya.

dek_ya replied at 27-1-2020 12:07 AM
Hahaha.. Masalah normal menantu2 perempuan agaknya kan. Laki jarang ada masalah mcm ni

Aku xde lg biras lelaki, xtau la nt mcm mana, tp jd lelaki senang, kalau x suka aku pun xhadap tu je hahahahaa

dek_ya replied at 27-1-2020 12:02 AM
Tq uolss.. Kena belajar flip tudung bawal dari sekarang la nampak gayanya. Kumpul time raya nnti b ...

hik hik hik...

sori le aku mmg fliphair sajork, kbtln mmg bkn jenis ramah mulut n fil pn jnis ok2, so klu balik umah fil, aku diam je lah, jadi mcm org asing..smntara itu biras aku sorang beria beramas mesra dgn fil, bwk mulut psl biras lain, nk tnjuk bagus itu ini sudahnya skrg dh kena pulau dgn fil, jadi bahan kutukan saja..

klu jnis aku ni nk kutuk belakang2 lantak korang la, hada haku kesah? hahaha

dek_ya replied at 27-1-2020 12:13 AM
Tula.. Bila kita tak mesra kata kita sombong. Padahal kita malas nak layan peel dia je. Bayangkan, ...

nak menunjuk la tu..
grup tu grup biras2 je ke atau dgn fmily in law skali?

aku ni ptut ada 3 biras perempuan tmasuk aku, tp punca biras 1 ni dok menyampai apa biras 3 mengutuk kakak ipar aku last2 bercerai biras 3...skrg fil dh boikot biras 1(punca lain) tp Allah Maha Adil..cash dpt

standard la klu nk luah2 apa yg x puas ht kan, tmbah2 sesama biras tp yg pegi menyampai kt org tu dh kenapa, meletus la ww10 ha..