CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 8386|Reply: 62

CURANG PILIHAN ATAU TAKDIR?

Edited by Malespikir at 18-1-2020 09:26 PM

kindly please delete. thank you. i think i dah dapat dr semua komen. ill try my best !

Berubah. ...atau bercerai....

Berubah ..fokus pada suami .....atau kalau sis masih nk curang...sis cerai je. ...daripada jadi isteri curang lebih baik sis cerai dan teruskan hubungan dgn lelaki yg buat sia happy. .kalau itu yg sis rasa...

Kadang org takpaham maksud penat jadi baik. Kena ajar sikit

noor2 replied at 16-1-2020 04:06 PM
Berubah. ...atau bercerai....

Berubah ..fokus pada suami .....atau kalau sis masih nk curang...si ...

betul-betul...
kalau dia curang dpt dosa pastu aniaya suami..
atleast kalau dah cerai tak teraniaya la suami tu..

aku pun pernah lalui benda yg sama. ngan ex-bf masa sekolah. ni sbb reunion. mula lepak minum aje ngan seorg kawan lain, pastu da berani, keluar berdua je ms ari keje, bgtau laki konon ku g keje, padahal g tgk wayang. pastu da berani naik genting berdua.  sampai satu masa, ku kesian kat laki aku, and fikir bodohnya  aku. padahal laki ku baik aje. so aku nekad nk tinggalkan bf, and fokus kat laki aku. setel. skrg ada ada anak, fokus ku kat anak je.

awanysss replied at 16-1-2020 04:13 PM
betul-betul...
atleast kalau dah cerai tak terani ...

Dlm kes ni...suami tt bukan kaki pukul...bukan kuat maki. .bukan biawak hidup. ..X de yang negatif pun dia tulis pasal suami dia. ...cuma tt tak.tahan dgn mertua. ..tu je.....daripada tiap hari buat dosa pada suami...elok jadi single ....boleh teruskan dgn skandal ....

Follow Us
dek, kamu mencurang tu alasan jek sebab bengang ngan laki...hentikan le ye...dosa dek

tapi dalam situasi ni, advantage dah kat tangan since your hubby and in law you pangai kamjad...

this is the time you masuk jarum....treat and care your husband, sambil bisik2 kan, i dunno what to do with your family ni....sorry that i have to say this...

BUT jangan panjang2 and jangan mengata, just state things that obvious to him...bila dia tanya pendapat you, then u cakap cara acuh tak acuh, like you dont mean it but you did in the inside, that you want him to distance a bit from his family and starts to only entertain them when necessary...but not to neglect monthly expenses...again, berlembut dan jangan pushy...men dont like it except when sex.....

again, jangan mencurang berdosa besar, selamat mencuba dan semoga menjadi keluarga bahagia

KIM.K replied at 16-1-2020 04:08 PM
Kadang org takpaham maksud penat jadi baik. Kena ajar sikit

atau penat jadi bodoh?

awanysss replied at 16-1-2020 04:13 PM
betul-betul...
atleast kalau dah cerai tak terani ...

tp dia x nak cerei kan sy. sbb dia tahu problem semua dr family dia. n sikap dia sikit2. bkn xpnh minta. pernah.

Jangan lari dari masalah. Menjadi curang ada lah pilihan, bukannya takdir.

Cerai dulu dengan suami.

nanies replied at 16-1-2020 04:15 PM
aku pun pernah lalui benda yg sama. ngan ex-bf masa sekolah. ni sbb reunion. mula lepak minum aje ng ...

hmm ni yg aku takutkan.. tp kau dh ade anak. aku ni belum lagi.  tu pon issue jugak tu. aku nak fokus macam mana, ade je masalah menimpa2 sampai aku rasa baik aku curang je.. nak sgt aku curang kan.. tp tu lah aku sedar. sbb tu aku cerita kat sini supaya aku lebih sedar ade jugak org exp mcm aku..

noor2 replied at 16-1-2020 04:17 PM
Dlm kes ni...suami tt bukan kaki pukul...bukan kuat maki. .bukan biawak hidup. ..X de yang negatif ...

aku taknak pun dgn scandal aku tu. parah lah aku ni wei.. sbb aku pon tkthu apa aku nak.  

Malespikir replied at 16-1-2020 04:31 PM
aku taknak pun dgn scandal aku tu. parah lah aku ni wei.. sbb aku pon tkthu apa aku nak.

Seks selalu dapat x dari suami?...kalau cukup nafkah batin semua...stop curang. ...mudah je. .semua tu dari diri sendiri. ...

Laki bini curang mmg berlambak zaman sekarang ni....semua disebabkan ada masalah di antara satu dgn lain. ..hidup X berapa bahagia. ..

sis, jangan luahkan perasaan, nanti ada la yg kata kau ni jenis hidup dengan pendapat orang.. nanti ada yg kata orang tak faham bila buat baik..

balik pada tajuk, suami tt boleh diubah kan? jadi teruskan.. buatnya kau kawen dgn budak bujang tu, ntah2 lagi teruk apa yg kau rasa sekarang ni.

bila suami tt dah berubah, terus terang dgn dia pasal family dia.

kalu lepas cerai... family pakwe tu sama jg tak suka ko? cari skandal lain?....

berapa banyak kali nak ulang daa

fliphair8 replied at 16-1-2020 04:23 PM
dek, kamu mencurang tu alasan jek sebab bengang ngan laki...hentikan le ye...dosa dek

tapi dalam  ...

Dah buat you. dari sebelum kahwin aku dah cucuk jarum supaya semat dlm kepala hotak dia tu yg aku the only one yg bantu dia time dia orang fikir takde mase depan, time dia kene halau dari rumah. mak dia mmg dr awl aku kenal dia mmg selalu minta duit. benda ni issue dah lama, tapi aku fikir kesian dan sayang je aku stay n support dia.

pasal sebelum kahwin, aku kerja bagus. gaji besar. dia cuma mat peon. kau bayangkan aje lah macam mana tetiap bulan mak dia push minta duit. paling max aku bagi seribu lebih. haram jadah. anak dia nothing. nak bagi rm50 pun cukup makan acane? bila argue pasal ni dulu, laki aku menangkan mak dia. tapi dia pun pandai jugak, dia sedar aku yg bantu dia banyak sampai skrg dah masyuk. (nsb tak lupa diri) sebab tu jugak dia susah nk lepaskan aku. jujur aku pun syg je laki aku ni.. kalau tak buat apa aku nak susah payah jaga dia sakit kan.. aku curang pun sebab suka2 je.. aku sakit hati jugak bila dia asyik tuduh aku curang padahal aku tak buat.. haa tapi skrg aku buat pulak.. tapi tak tahu nak puas ke tak kak oii.. hahaha aku cuma terpikir aje, drpd ade banyak masalah n dugaan yg mnimpa2 kt hubungan aku ni better cerei. tapi ku takut pulak aritu dia dah macam gila sgt aku minta cerei.. aku syg dia.. tp aku taktahu lah knp bodoh sgt aku ni..

darkharis replied at 16-1-2020 04:37 PM
kalu lepas cerai... family pakwe tu sama jg tak suka ko? cari skandal lain?....

berapa banyak kal ...

btul jugak tu.. ahahhahaha.. aku taknak kahwin ah .. serik btul ngn manusia ni

noor2 replied at 16-1-2020 04:34 PM
Seks selalu dapat x dari suami?...kalau cukup nafkah batin semua...stop curang. ...mudah je. .semu ...

seks padu. awal dulu jela aku stress nak honeymoon kene bawak adik yg berderet jadah apa. nak bercuti kene bawak jugak.. aku takde privacy pun ye jugak. hahaha.

kalau msh cinta dan sayang kat suami berubah tp kalau dah takde
semua tu cerai lah..blm ada anak lg kan,bahgiakan diri sendiri kalau
bersama tak bahgia baik cr kebahgiaan sendiri tp buat lah cara baik
cerai dan jaga diri sendiri..itu lbh baik tt..

Kurex replied at 16-1-2020 04:36 PM
sis, jangan luahkan perasaan, nanti ada la yg kata kau ni jenis hidup dengan pendapat orang.. nanti  ...

haha ku tak peduli lah orang nak cakap apa. hmm tp btul jugak kau ckp ni..

dia sedar fmily dia mcm tu.. tu lah aku taktahu nk stop macam mana ni.. aku pening dah mikir..