CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Malespikir

CURANG PILIHAN ATAU TAKDIR?

Curang pilihan
Buat baik pilihan
Buat jahat pun pilihan

Count your blessings sis, dari ko acah rebel dengan mencurang, tetap juga ko tak tenang. Ko ckp ko buat baik pun ko tak tenang. Definisi bahagia tu ada pada diri sendiri. Kalau dah tahu family in law from hell, laki takda masalah, pandai2 la ko jarakkan hubungan dengan family in law. Laki ko tak patut jadi mangsa kecurangan hanya sebab ko nak balas dendam kt family dia. Kalau sampai tahap ko tak tahan sangat dan rasa tercabar ego segala bagai, then tak guna buat dosa tika masih bergelar isteri. Dapat dosa free, buat kata kantoi dengan laki, maruah ko juga tercalar sebab curang.

Neraka atau syurga pun pilihan. Tepuk dada tanya iman

Dari aku bujang sampai jadi bini orang ni, aku tak boleh hadam peel bini orang acah hebat curang walau apa pun intention, nak main2 ke isi masa lapang ke ataupun nak cari stok bakal suami. Kalau nak buat apapun biar single, toksah tambah dosa bila masih berada dalam ikatan perkahwinan

doubleA replied at 17-1-2020 03:29 PM
Dari aku bujang sampai jadi bini orang ni, aku tak boleh hadam peel bini orang acah hebat curang wal ...

kalau suami yg curang dulu lepas tu isteri curang sebab nak balas dendam kira camna tu?

shaznurul80 replied at 17-1-2020 03:59 PM
kalau suami yg curang dulu lepas tu isteri curang sebab nak balas dendam kira camna tu?

Sama jela dua laki bini tu. sorang dah buat salah, tak semestinya sorang lagi kena balas dendam. Kalau tak boleh terima, angkat kaki. Kalau balas dendam rasa apa? Puas hati? Kalau macam tu sekufu la. Dosa masing2 kena tanggung juga

Stop scandal and u berpisah ngan suami. Kalau dia merangkak balik kat u, suruh dia janji nak ubah relationship ngan family dia..and kalau u decide nak balik semula, u putuskan je hubungan ngan family dia. Si scandal Tu, u Blok jela nombor dia..mana tau, time berpisah Tu u sedar yg lagi happy duduk sorang diri..

akudansesuatu replied at 17-1-2020 11:18 AM
aku nak nasihat pun tak tau..
sebab masalah tt ni berpunca dari orang luar
pastu tt plak test mark ...

yes exactly yg aku pikir macam ni. aku dlm dilema tau sbb u aku pilih nk berscandal. tp aku tak sex pun.. sebab ape yg ade cukup je.. hmm kira tipu sunat lah en? haha

Follow Us
MeghanK replied at 17-1-2020 12:32 PM
refer pada tajuk

curang tu bukan takdir..jangan nak pandai salahkan tuhan..tuhan dah bagi akal pi ...

sy tak salahkan takdir puan. maaf. atas apa yg jd dlm hidup sy. banyak yg sy rasa mcm x adil utk sy lalui. banyak sampai sy rasa better aku jd jahat drpd di pijak jer. haha

zara78 replied at 17-1-2020 12:38 PM
da tahu perangai mil n sil cmtu.. u x yah blk kg husband. biar husband blk sorg

hurm. tahun lepas aje aku dah balik borneo lebih 4 x. aku syak aku ni macam YB nak pilihan raya dah.. kang tak balik mil call buat cerita sedih, sakit mcm nak mmpos sgt. bila dh balik, elok sihat walafiat. aku nak lempang aje rasenye

GigaMom replied at 17-1-2020 01:33 PM
Selagi inlaw u x tgl serumah bukan 1 masalah sgt baginai
Dia nak bertelenovela apa sangatbkalau buk ...

yes betul. just u imagine. minggu gaji je dia call , mula tanya khabar rindu lah apa lah. esoknya haa mula ada masalah elektrik xdak, nak pakai duit gi hospital, nak beli ubat, nak beli brg sekolah adik, nak itu nak ini nak mampos . kekdahnya dia call macam urgent sgt, dia mmg ade sakit tapi i think takde pun beriye sgt sakit tu , asyik2 cakap nak mmpos dah nnt x sempat jumpa anak2 yg di sini. bila x bg duit post kat fb macam2, maka kluarlah hukum anak derhaka pd ibu. anak kene lebihkan ibu dr isteri. syurga neraka. dan hubby aku pulak jenis cepat triggered. kalau aku mntk cerei pun dia dah pikir nak bunuh diri acane lagi mak dia yg asyik cakap pasal derhaka ni? hahah. punca gaduh selama aku dgn dia pun 99% mil, sil aje. aku sayang suami aku tapi aku tak tahu jugak knp aku bole terjebak dgn scandal ni.. mungkin skrg dah slow, hubby aku dah perasan mak dia gitu. tapi tulah aku dah terlajak berscandal, sbb tu aku rasa bersalah skrg ni. nak stop aku x tahu. aku dah block dah scandal aku tu.. hurm

munchkin replied at 17-1-2020 03:26 PM
Suami ngan curang perkara secondary. Perkara utama in law. Mereka tak boleh berubah. Nak tegur susah ...

scandal aku cakap kalau dah jodoh dia ngn aku dia terima sbb dah syg. i was like, gila ke apa. nanti dah menjanda ade ke bakal mertua yg terima khenss..aku pun ade otak nak mikir. kalau aku cerei, mak ayah aku macam mana lak? dala dorg ni syg sgt ngn hubby aku. takkan nak ulang benda yg sama lagi sekali. (tunang kahwin etc) in law aku mmg aku malas dah nak pikir. kadang2 aku ckp kt hubby, aku ni tak pernah buat pape kt fmily dia siap selalu belanja lagi tapi ni yg aku dpt. dia cuma cakap jangan benci mak dia . tu je. aku tahu dia pun dilema isteri ngn mak, tapi tu lah.. kalau pikir asyik stress. aku nak kerja x bagi pulak. apekebende lah..

doubleA replied at 17-1-2020 03:27 PM
Curang pilihan
Buat baik pilihan
Buat jahat pun pilihan

weh ni sentap . yela aku thu aku buat salah..

becir replied at 18-1-2020 08:29 AM
Stop scandal and u berpisah ngan suami. Kalau dia merangkak balik kat u, suruh dia janji nak ubah re ...

selama laki aku outstation. aku lg sedar aku better duk sorang.. tenang lebih.. aku ade je ckp kt dia cmni, terus berubah muke tau takut pulak.. so lyn aku mcm princess kjp. dah janji macam ni dah.. tp biasa lah bila jadi je, hmm itu emak..... itu bapak..... bila aku ungkit, dia kata "janganlah benci mak dia, maafkan mak ye". hbs bila nk mmpos tkthu lah. aku asyik nk kne mkn hti je pnt jugak. blm lg psl anak.. hmm

TT, u tak boleh ubah keluarga in law u... tapi u boleh tetapkan urusan keluarga u. Dah dia taknak makan sup, biarlah dia masak sendiri.. suami u tgh sakit bukan nak kena layan org je dah dorg pun tak pandai ke bawak diri. Apa yg ada itulah walaupun lepas ni dia berdrama bagai. Again, u tak boleh ubah org...

Syukurlah tt dah sedar skandal tu bawa bahagia seketika cuma, setiap sesuatu tu nanti ada la bahagiannya, keluarga suami tt macam tu ujian buat tt sekarang pahit, nanti ada la ganjarannya cuma kena banyak bersabar.

betul lah ek orang kata
kalau kahwin tu kita akan kahwin dgn family pasangan jugak
nak taknak kena terima

iols plg takut bab kahwin sbb benda2 camni
walhal kita nak kahwin sbb ada family sendiri fokus kt family sendiri
harap sis bleh buat keputusan yg tepat utk diri sdiri

evlinne replied at 18-1-2020 06:07 PM
betul lah ek orang kata
nak taknak kena ...

yup btul tu.. ni baru mil. belum mak tiri dia lagi.. herm macam2 masalah. sometime kuat yg i nak cerei aje.. sbb tak sggup nak hadap benda2 ni.. tp bila mngenangkan hubby baik, i lupa jap.. tp sampai bila pun tk thu lah .. pening nak fikir

Catpaw replied at 18-1-2020 11:33 AM
TT, u tak boleh ubah keluarga in law u... tapi u boleh tetapkan urusan keluarga u. Dah dia taknak ma ...

ya i thu i mmg xboleh ubah org. sbb tu lah kot i protes mcm ni skali. bodoh pulak rasa nye

Malespikir replied at 18-1-2020 09:19 PM
yup btul tu.. ni baru mil. belum mak tiri dia lagi.. herm macam2 masalah. sometime kuat yg i nak c ...

So skrg apa tindakan uols

Nape uols delete pengakuan uol kt depan
Betul ke uol dah dapat jalan penyelesaian

hubby baik kenapa nak curang.. takkan hanya sbb mil je.. nasib baik tak pernah buat benda tak elok dgn laki tu..

cuba slow talk ngan husband.. bagi tau u rasa mcm nk lari je sbb tak tahan sgt.. terlampau tertekan.. minta husband bertegas dgn family dia. n u tak yah beriya sgt nak serve mil tu kalau dia layan u dgn teruk.. kadang2 kita kena jadi kejam for our own sanity. tp kejam pun x kejam mana la kan.. just u kurangkan deal dgn dia..

evlinne replied at 18-1-2020 06:07 PM
betul lah ek orang kata
nak taknak kena ...

Jangan la takut nak kawen sebab benda yg tak pasti. Kita tak boleh ubah background laki kita, tapi kita kawen dengan diri dia. Kalau dia baik, family dia sebaliknya, wajar ke dia dihukum hanya sebab dia dari latar belakang macam tu? Kalau ok, boleh bertahan. Kalau takut, selidik dan masuk dalam family dia dari awal. Nanti dlm perkahwinan, dunia kita dan suami 90%, family kadang2 terlibat, melainkan suami anak mak atau masih duduk bawah ketiak family, tu lain cite

doubleA replied at 20-1-2020 07:06 PM
Jangan la takut nak kawen sebab benda yg tak pasti. Kita tak boleh ubah background laki kita, tapi ...

Huwaa thanks chuols for your kind advice
Tah la iols memang pesimis bab2 cinta
Sbb penah ada pengalaman pahit mcm2