CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: M_angle

Scammer - Lawyer Advise Needed

M_angle replied at 20-1-2020 12:44 PM
owh ye ke, polis pon ckp tak perlu byr balik, tp dah tahu tak sedap pulak kang, sbb yg ptt byk gaj ...

Up to u then.

munchkin replied at 20-1-2020 08:50 PM
"Masalahnya si boss ni gunakan salah satu company kontraktor untuk bayar gaji saya. Dia kata denga ...

sy dah berhenti July tahun lepas, gaji sy tak dibayar bulan 6 dan bulan 7, baca tak thread ni?

munchkin replied at 20-1-2020 08:50 PM
"Masalahnya si boss ni gunakan salah satu company kontraktor untuk bayar gaji saya. Dia kata denga ...

tp nama sy masih digunakan konon sy masih bekerja sdgkn sy dah lama dah bhenti, sy juga bukan pegawai kewangan seperti yg didakwa oleh pengerusi. sy ada mintak surat tawaran tp dia kata sbb persatuan masih baru tunggu lepas raya, raya bulan 6, bulan 6 pon masih tak dpt surat tawaran, bulan 6 saya tak ada gaji, jadi awal bulan 7 saya berhenti, lama dah

M_angle replied at 20-1-2020 08:59 PM
sy dah berhenti July tahun lepas, gaji sy tak dibayar bulan 6 dan bulan 7, baca tak thread ni?

no. cerita you dari awal sampai habis tak berapa faham.

munchkin replied at 20-1-2020 09:01 PM
no. cerita you dari awal sampai habis tak berapa faham.

sy dah berhenti lama tp ada orang menyamar saya smpai skrg dan berurusan dengan kontraktor ni, sy sendiri tak pernah berurusan secara terus dgn pihak kontraktor

soalan lain, macamana nak stop pengerusi dari guna dan jaja nama saya? adakah ptt bincang dgn majistret? adakah ptt hantar salinan polis dkt pengerusi biar dia tahu sy dah tahu dia jaja nama saya dan menyamar jadi saya?

Follow Us
KIM.K replied at 19-1-2020 08:42 PM
Ko punya isu cuma gaji je. Itu je yang lepas. Buat satu satu dulu nak cas orang pun. Ko takda kudr ...

agree sangat ngan kimk.

Edited by munchkin at 20-1-2020 09:26 PM

1. Gaji saya tak dibayar pada bulan 6 dan bulan 7
2. Pengerusi beritahu pada kontraktor saya bekerja bahagian kewangan sedangkan saya tak tahu menahu
3. Saya tak dapat surat tawaran sampai saat ni

4. Masalahnya si boss ni gunakan salah satu company kontraktor untuk bayar gaji saya. Dia kata dengan kontraktor ini adalah untuk urusan pembayaran memudahkan pembayaran (rasuah).
5. Sedangkan si boss ni gunakan company contraktor ini untuk bayar gaji saya.

6 Hari ini saya contact kembali syarikat yang membayar gaji saya sebelum ini. Saya ingatkan ia adalah syarikat Pengerusi tersebut. Sebab Pengerusi tu kata dia businessman. Rupanya, yang bayar gaji saya ialah salah sorang kontraktor. Kontraktor tu mengamuk tak dapat bayaran. Dan kontraktor tu kata Pengerusi kata saya yang handle bahagian kewangan.

7. Sekarang ni kontraktor ugut nak letak nama saya sekali dalam report polis kerana kononya sama bersubahat

pemahaman saya :-
So basically the chairman asked the contractor to pay you. no wonder the chairman tak keluarkan surat offer letter. sebab gaji bukan datang dari chairman. kalau aku pun aku takkan senang2 keluarkan offer letter kalau arrangement begini. The contractor did not get his payment despite following the chairmans request (unutk bayar gajin you). contractor rasa cheated. you pulak bekerja di pejabat chairman dan bukan di pejabat dia. tapi you terima duit contractor tu. no wonder dia nak masukkan nama you dalam police report.  

thats why i suruh you pulang duit dan bincang ngan contractor you tak terlibat. jangan masukkan nama you. tapi ada suruh jangan pulang nanti nampak you bersalah pulak. kenapa pulak nak nampak bersalah kalau ini perkara yg jujur dan berintegriti dan berprinsip. contoh kalau you terambil duit orang, you tak perlu pulang sebab kalau pulang nanti nampak you bersalah? or dah ada duit pulang later2. saya tak tahu sebab saya tidak akan ambil duit orang lagi2 sumber2 yg saya tidak pasti jalan cerita.

tapi anything melibatkan duit lagi lagi duit dah terima better you pulangkan sebab sekarang ni aku tak tahu apa yg dia nak report (you sendiri tulis kata dia nak report you bersubahat). you nak serah tengkuk dalam terlibat dalam web orang ada2 dan berduit ni, terpulang lah.

munchkin replied at 20-1-2020 09:16 PM
2. Pengerusi beritahu pada kontraktor saya bekerj ...

sebab kami dah siasat yang rupa-rupanya pengerusi ni scammer, dah bertahun2 buat modus operandi ni, buat persatuan, buat hutang termasuk beli kereta tinggalkan persatuan dengan hutang yg banyak buat persatuan baru dan repeat, tp polis kata sy tak boleh report kes ni, sbb ni kira pecah amanah dan hanya persatuan boleh bertindak

sewaktu sy bekerja pengerusi ni kata yg syarikat tu orang dia, kan sy kerja untuk persatuan dan dia menyamar jdk ahli perniagaan, so sy ingatkn dia bayar saya guna salah satu syarikat dia atau sedara sepapat, waktu tu sy tak tahu dia ni scammer. dia kata akan bagi surat tawaran tp lepas raya.dr side sy mmg ada bukti black and white dia bayar gaji sy sbagai PA

sdgkn dia bgtahu kontraktor sy ni pegawai kewangan, kononya sy masih bekerja dan bayaran tu kononya ada rasuah. sdgkn polis kata tak perlu risau sbb sy tak pernah minta rasuah sbb sy tak pernah contact lgsg dgn contractor, ada bukti black and white pengerusi tu kata ni gaji dan polis boleh detect orang yg menyamar jdk sy sebab semua no telefon kan berdaftar termasuk boleh tahu detail lokasi mana penyamar ni duduk

M_angle replied at 20-1-2020 09:25 PM
sebab kami dah siasat yang rupa-rupanya pengerusi ni scammer, dah bertahun2 buat modus operandi ni ...

please focus tt.
i tak faham sebenarnya apa yang you nak?

dan apa sebenarnya masalah besar di sini? apa yg i faham

1. you tak dapat gaji
2. gaji dibayar oleh orang lain.
3. orang menyamar guna nama you
4. ada ugutan you bersubahat
bayaran tu kononya ada rasuah??? lagilah aku tak paham. siapa terima bayaran ni. ?? you ke?

fokus tt

munchkin replied at 20-1-2020 09:16 PM
2. Pengerusi beritahu pada kontraktor saya bekerj ...

kontraktor marah i sbb smpai skrg ada org menyamar jadik i, tp bukan i dan i tak pernah berurusan dgn kontraktor, jdk kontraktor rasa kena tipu, polis kata kalau kontraktor nak buat report kat atas i, buat lah, sbb mmg i tak pernah mintak duit dkt kontraktor, dan mmg ada orang lain yg menyamar, dan mmg i ada bukti black and white pengerusi kata itu gaji i. yg menipu dkt semua org tu pengerusi, mcm i ckp, i akan bayar balik sbb i baru je tahu issue ni. selama ni i mati2 ingat mmg syarikat sepupu sepapat ke yelah sbb apa dia nk bayar gaji i kan, rupanya si pengerusi ni kelentong i ni pegawai kewangan dan minta rasuah RM 1000 sdgkn i cuma PA
pengerusi ni mmg scammer, bkn kes ni je, kereta yg digunakan skrg pon dia scam

M_angle replied at 20-1-2020 09:31 PM
kontraktor marah i sbb smpai skrg ada org menyamar jadik i, tp bukan i dan i tak pernah berurusan  ...

Saya dah beritahu pada kontraktor untuk buat polis report ke atas no telefon tersebut. Sebab polis boleh siasat no tersebut didaftar atas nama siapa.

OMG OMG

Baru dapat info dari kontraktor, yang ada orang menyamar jadi saya, konon saya. Dan kononya saya masih bekerja sampai sekarang sedangkan dah lama berhenti, sebab tu kontraktor marah sangat

sdgkn polis kata tak perlu risau sbb sy tak pernah minta rasuah sbb sy tak pernah contact lgsg dgn contractor

Which one is which? sekejap you kata pernah lepas tu you kata tak pernah.

serius tak faham

and you mention minta rxxxx RM1000.

pulangkan ajalah tt. tak memasal nanti.

i tak surelah kalau contractor tu boleh "nanti". orang kalau dah marah. tapi up to you.

saya tiada lain selain nasihat yg telah saya tuliskan sebelum ni.

all the best. good luck.

munchkin replied at 20-1-2020 09:28 PM
please focus tt.
i tak faham sebenarnya apa yang you nak?

i) i tak dpt gaji bulan 6 dgn bulan 7 2019
ii) i tgh kering so i trace la bank statement kan, so i tgk la gaji i dibayar oleh syarikat ni, pengerusi kan kata dkt i sbelum ni orang dia akn masukkan gaji i, so mana i tau company siapa kan, sbb i kerja persatuan, pengerusi ni claim dia ahli perniagaan, so i ingatkn company dialah, so semalam i contact balik company yg bayar gaji i bulan 4, dan rupanya i baru tau, yg company ni bkn bayar gaji i, tp dia transfer RM 1000 sbb si pengerusi ni tipu dkt company ni ckp i ni pegawai kewangan yg uruskan pembayaran duit, jdk duit RM 1000 ni kononya i mintak sbagai rasuah. sdgkn i ni PA je, tugas draft2 surat je, dan tak pernah terlibat urusan kewangan
iii) lepas tu company ni ckp la yg apa bukti ini i, sbb selama ni dia berurusan dgn orng menyamar jadi i tp pakai no telefon lain, so i baru lah tahu ada org menyamar jdk i dan berurusan dgn company tersebut sdgkn i sendiri x pernah berurusan lgsg dgn mana2 pihak sbb i kn PA tugas i cuma draft surat, buat kerja2 admin dan ada orang menyamar jdk i
iv)company ni tak puas hati lah, dia kata selama ni yg berurusan dgn dia ni siapa, jdk dia kan kena tipu dengan pengerusi dan penyamar, so dia tak puas hati lah, dia kata nak report i dekat polis
faham tak yg pengerusi cakap dkt i ini gaji i dia masukkan guna company ni, tp dekat company ni dia ckp lain konon i pegawai kewangan dan konon i mintak rasuah

tp polis ckp dkt i, i tak perlu risau, sbb mmg ada bukti yg pengerusi ni ckp dia bayar gaji i melalui syarikat ni, i tak pernah mintak duit dgn kontraktor, yg ckp i ni mintak duit adalah pengerusi, dan ada orang menyamar jdk i, so polis kata company ni nak buat tindakan dkt i, i boleh defense diri i, sbb i ada conversation si pengerusi ni bayar gaji i, sdgkn i tak tahu menahu apa dia tipu dekat company ni. polis juga kata dorang boleh trace org yg menyamar dan i tak perlu risau sbb i tak pernah berhubung secara langsung dengan contractor, sbb i ni PA just btugas buat surat, buat document, tak pernah berhubung lgsg dgn kontraktor

munchkin replied at 20-1-2020 09:36 PM
Saya dah beritahu pada kontraktor untuk buat polis report ke atas no telefon tersebut. Sebab polis ...

bila masa i mintak rasuah, faham tak ada orang yang menyamar jadi i, dan yg pengerusi ni tipu semua orang

Saya dah beritahu pada kontraktor untuk buat polis report ke atas no telefon tersebut. Sebab polis ...

i tak pernah berhubung langsung dengan kontraktor ni, faham tak yang pengerusi ni scammer/conman, jdk dia buat cerita tipu dkt semua orang

saya contact contractor tu semalam untuk mintak gaji tertunggak sbb sy ingatkan ini syarikat pengerusi atau sedara mara dia, sbb kan sebelum ni syarikat ni yg bayar gaji saya, waktu bekerja sy tak pernah berhubung dgn contactor sbb sy kan PA kerja admin je

kesimpulan dia, pengerusi ni pergunakan identiti saya untuk kelentong orang, pengerusi ni yang buat cerita termasuk buat cerita konon saya masih bekerja dengan dia dan konon saya ni pegawai kewangan so skrg ni saya baru je tahu, saya tak tahu apa tindakan nak bagi si conman ni stop gunakan nama saya dan menyamar jadi saya

kesimpulanya kalau nak bekerja lepas ni kena cari tempat yang establish, takut terkerja dengan scammer

M_angle replied at 20-1-2020 09:42 PM
i) i tak dpt gaji bulan 6 dgn bulan 7 2019
ii) i tgh kering so i trace la bank statement kan, so  ...

takpelah tt. you cerita lah pada pihak yang patut.

pening tak paham i.

munchkin replied at 20-1-2020 10:13 PM
takpelah tt. you cerita lah pada pihak yang patut.

pening tak paham i.

its okay, takpe, benda ni complicated sbb pengerusi ni conman, esok i nak pergi majistret dan tanya pasal kes ni? pergi majistret ni untuk apa ye? polis kata td i boleh pergi majistret