CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 10482|Reply: 64

Perempuan tayang susu dada di socmed

Post time 6-2-2020 09:22 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Tayang susu perahan dada nie bukan isu baru.. Sejak zaman blogging lagi ramai wanita-wanita "moden" dah upload botol - botol mini dan plastik plastik berisi air susu perahan dada masing-masing. Trend nie makin menjadi-jadi bila blog diambil alih oleh Facebook & Insta. Reasoning wanita2 yang membuatnya adalah?

"...saja untuk bagi semangat kepada ibu ibu lain yang sedang struggle utk breastfeed!

Aku perempuan, ada anak-anak, so aku lebih dari faham kepentingan dan cabaran Bf nie. TAPI...TAPI TAPI TAPI.. Ni pendapat aku la kan.

Susu dlm plastik tu bila kau upload dlm socmed dgn caption "ini hasil perahan harini, tq Medella! Good luck bf moms lain" uol dah indirectly mengajak org org lelaki di luar sana utk BAYANGKAN private area uol. Kalau susu tu just susu Dutchlady ke susu Anmum ke and korang nak upload, tak kisah la, tak melibatkan organ badan wanita yg jatuh kategori aurat. So...

Apa pendapat uol. Maaf cakap iol sbg seorang wanita Islam agak malu melihat budaya nie no matter how modern we are. Women today need to go back to the prinsip of "haya" atau modesty /malu pada pendapat iol, sorry sgt. Nak perah hari hari 24jam pun takpe takde sape nak marah pun tapi please lah , there are things we as women dont need to upload to socmed.

Susu tu bukan aurat. Mmg confirm 100% susu tu bukan aurat. Ianya cuma makanan. Tapi bila uol tayang di socmed dgn caption memberitahu semua org (termasuk lelaki bukan mahram) it is a different story sbb imaginasi lelaki boleh pegi jauh. Pada iol...cukuplah suami sendiri yg tahu atau doktor consultant laktasi ke, org kawan2 perempuan yg sama2 journey Bf ke. Like...not the entire country (??)

silalah undi...

Single Polls, Total 85 Users voted View Voters

Poll is finished

77.65% (66)
5.88% (5)
16.47% (14)
Your User group have no permission to vote

Aku pun setuju dgn tt...pompuan melayu islam skg ni dah tak tau malu...kemain tangan bersarung cover aurat tp dok tayang la segala aktiviti perahan susu masing2...

Edited by Nurul8001 at 6-2-2020 09:38 PM

Tak pernah buat perangai gini. Maklumlah, saya pakai brand lacte je. Tak mampu nak bermedela bagai. Jadi, tak de apa nak dibanggakan

Ibu2 lain, lantakkan. Depa dah besar panjang dan masing2 dah bersuami. Kalo suami depa OK je, sapelah kita nak memikirkan tentang depa.

Semenjak rasa dah matang ni, dah lama saya tak buat kerja2 menasihat dan memikirkan tentang  org yg tak penting dlm hidup saya.

Iols rasa malu. Katalah iols kuar sidai kain takpakai tudung. Tapi kalau kuar rumah rasa malu tak berhijab. Begitulah umpama orang melayu

Kalau kita pegi kenduri kendara bhgn perempuan ramai menyusu anak selak je. Takpelah kwsn wanita. Tapi bila depan public kena ada rasa malu

Setuju sgt dgn tt. Xperlu nak tunjuk2 hasil perahan tu. Xpayah beria nak panjang berjela bercerita ur bf journey. Org lain yg x share x bermakna x bf anak.

iol yg perempuan ni pun tgk susu ibu perempuan lain rasa tak selesa inikan nak tgk masa breastfeed. Pada iol benda tu sgt privacy. iol pakai medela xda rasa nak tayang pun. Segan gila kot

Follow Us
Hakak tak setuju menayang....trend ni budak bbnu yg buat....hakak anak bongsu full bf, baby umur 1.5 yo baru start keje balik...balik keje bergayut kat tetek sampai 4yo....

bagi i yg belum kahwin ni mmg memalukan sangat nk tayang bnda tu.. i tak rasa pun jd inspirasi ke ape.. boleh buat ibu lain yg tak ada susu or kekurangan susu rasa down

Huh lega rasa rupanya uol pun ada yg rasa mcm i....iol malu sgt2 tiapkali nampak ada young mum post gambar plastik susu frozen dgn caption bahawa itu lah hasil perahan pumpingnya, tapi tak leh ditegur sbb mmg ada saja jawapan (tak pernah tegur pun). Kalau post tu dlm group yg semua ibu ibu saja iol boleh terima lagi, tapi bila post setting Public kat fb sendiri atau group yg bercampur L&P, iol rasa grrrrr mana hilang rasa malu mu kaum ku

Air mani pun boleh laaa show off. Benda bukan haram pun. Tapi ada ke sesiapa nak upload ganbar air mani laki depa?
Itu laaa iolls fikir bila diorg dok upload gambar susu..pam. kadang tu video tgh pumping pun ada walau x de la tunjuk tek. Tapi bunyi tu, mmg boleh buat fikir pasal tek dia la kan. Kalau sekali sekala tu boleh la terima utk inspirasi. Tapi kalau semedang #bfjourney #madela tundah jadi riak kot.

Colleague i masa awal2 masuk dia pump susu kat office..tapi dia punya tahap slumber tu time dia visit workstation i, i terdengar bunyi mesin tu walau sorok bawah tudung labuh..i pula yg rasa malu

untunglah dpt BF ank. Iols ank 3bulan dah xde susu dah. Sedihh.

Aku as pompuan segan la nak tunjuk kat socmed stok susu badan aku..saja tau nak bagi jejans imagine benda pelik2..pastu bila ade gilasex ni komen mula la menggelabah pdahal ko sendiri tunjuk stok susu banyak2..so jejans pkir pe je, susu banyak=tek besar=jejans suka..

Sazida replied at 6-2-2020 11:59 PM
untunglah dpt BF ank. Iols ank 3bulan dah xde susu dah. Sedihh.

Sama la kita sis..aku demam pas masuk keje pstu terus anak xnak bf..xpe la yg penting anak aku sihat wlaupun pkai susu botol je

Malu gak bila tgk kengkawan fb berlumba2 tunjuk stok susu perahan kt fb. Tu pun nak tunjuk? Perah perah tetek tunjuk hasil dgn bangga.

chicozinn replied at 7-2-2020 12:42 AM
Sama la kita sis..aku demam pas masuk keje pstu terus anak xnak bf..xpe la yg penting anak aku sih ...

Iols punya susu drop sbb masa hari first masuk keje je bdk bertuah tu dah xnk bf.  Puas pujuk,tetap xnak. Menangis sampai keluar airmata xnak hisap susu badan. Last2 kering cmtu je. Nasib baik iols jenis tak bengkak susu

Amigurumi replied at 6-2-2020 11:49 PM
Colleague i masa awal2 masuk dia pump susu kat office..tapi dia punya tahap slumber tu time dia visi ...

i pernah pergi training, kena duduk dlm meja bulat.campur lelaki dan perempuan. Tak la ramai sangat and ada sorang perempuan ni selamba perah susu dia pakai mesin tu. Walaupun ditutup bwh sweater yang dia zip tu, kejadah betul, bunyi kuat. Semua tak selesa. Both breast pulak tu.

i pulak duduk sebelah dia. Sakitnya hati time tu. Pegi la tumpang bilik meeting kejap ke apa.

234126 replied at 7-2-2020 07:58 AM
i pernah pergi training, kena duduk dlm meja bulat.campur lelaki dan perempuan. Tak la ramai sanga ...

Erkk..kalau semua dgr, perempuan lain pula yg malu dkt lelaki

honestly menyampah dgn extreme bf moms ni..acah2 anak sihat dan kuat..anak tak bf tak kuat..senang dpt demam, selsema, batuk..padahal sama je..anak kawan aku bf sampai 2 tahun kulit berkeruping jugak..anak aku minum susu formula elok je kulitnya..pokok pangkal, anak ko minum susu badan sampai umoq 7 tahun pun tapi kalau mak bapak pemalas pengotor, anak tetap akan jatuh sakit

Edited by Ladybird910 at 7-2-2020 02:04 AM

Tu sume sama ada kategori mak2 jenis xde laif, suami mls layan sbb tu nk attention kt socmed suh org puji byk nye susu..xpon jenis tgh jakun tgk badan sendiri blh kua susu mcm lembu...dan first taim dpt ank..xpon mmg gila attention seeker..

Bila berak plak xnak ko tunjuk..tunjuk laaa hasil tuaian perut tu bpe byk kua /day wahahaha