CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Tukul.Besi

Video Sumpah Aina Abdul Ditarik Keluar dari YouTube?

Nma tgh naik ni cpt2 buat lgu.. mcm sajat ponen alip vidah diorg gunakn kontroversi nk promote produk

yonq replied at 10-2-2020 02:01 AM
ianya visually disturbing utk orang yg tak kuat semangat atau takut darah... bukan aku la, aku tak r ...

Iols ada tgk igs kawan iols, anak dia takut lepas tgk persembahan aina ni.. Iols tak tgk ajl.. So iols xpaham kenapa dia taktt sampai la nampak benang ni

limau_lemon replied at 10-2-2020 02:08 AM
Iols ada tgk igs kawan iols, anak dia takut lepas tgk persembahan aina ni.. Iols tak tgk ajl.. So  ...

hah kan tu... visually disturbing sebenarnya utk sesetengah orang...

kalau gunakan alasan "bunuh diri" tu agak kureng la...

bukan semua orang boleh tahan dgn konsep blood/gore (walaupun tak ada unsur gore yg ditunjukkan pun)

tapi ianya memang visually disturbing

kesian anak kawan tu... harap dia boleh & cepat recover

ianya visually disturbing utk orang yg tak kuat semangat atau takut darah... bukan aku la, aku tak r ...

Betul.. pendapat ni aku setuju.. masa mula2 tengok tadi.. aku rasa wow.. gila kreatif.. (tu bagi sisi aku la... Adult)... Tapi bila tengok balik kat youtube.. mmg visually disturbing la.. darah berjurai2.. dan yes... Mmg ditonton pelbagai lapisan masyarakat...
Mungkin ada yg tafsir sbg performance / art
Kalau budak2 tengok maybe rasa seram

Patutnya buat darah ala2 je.. hati berdarah... Ni dh smpai satu badan berdarah mmg over nau2 la...

Apa2 pun meols percaya rezeki sheols akan lebih besar lepas ni...

Aina dah bagi penjelasan kan konsep tu bukan bunih diri...tapi hati yang berdarah...sambungan video klip... Kenapa cepat jump to conclusion smpai kena ban? Public health page tu menudih habis habisan terus..kenyataan dia tak adilnya untuk aina...

AppropriateNick replied at 10-2-2020 02:01 AM
makcik, biasanya orang tua mmg suka sangat kt hafiz kan...yang generasi2 muda jek boleh layan lagu ...

ye la nenek, weols selaku genY ni kisah pulak dengan selera baby boomers macam nenek khuens yang suka acah2 bbnu padehal dah kertu dah memang tak sedap pon, so what??? kisah pulak ngko kan..tak suka kena kritik jangan bukak thread yach...atau sila berambus je dari forum ni...**flip telekung

Follow Us
limau_lemon replied at 10-2-2020 02:08 AM
Iols ada tgk igs kawan iols, anak dia takut lepas tgk persembahan aina ni.. Iols tak tgk ajl.. So  ...

mungkin sebab dia berpenampilan persis akak ponti agaknya...bebudak kan macam termimpi2 gitu...dengan kain putih bagai...

lampor replied at 10-2-2020 02:11 AM
Betul.. pendapat ni aku setuju.. masa mula2 tengok tadi.. aku rasa wow.. gila kreatif.. (tu bagi s ...

yeah agak over disitu.. sampai ada yg buat lawak samakan dgn sundae strawberry sbb McD kan penaja.... hishhhh! dah la aku suka sundae strawberry!

kalau nak tunjukkan konsep "hati berdarah", boleh je buat simple tak payah over naw sampai bermandi darah, dgn background pun visual merah berdarah bagai... just buat template bentuk hati kat dada n merah menjurai sikit pun takpe, macam baju hati mak melah liplap kau kunci cintaku dalam hatimu tu... tapi itu pun mungkin la ada yg terkesan jua

nak berseni pun agak2 la jua... tak perlu over dramatik macam tu... haduihhhh!

bukan la nak sekat kreativiti orang... tapi tu la, live on national tv kot

......lama tak makan #SundaeStrawberry

hyie replied at 10-2-2020 02:17 AM
ye la nenek, weols selaku genY ni kisah pulak dengan selera baby boomers macam nenek khuens yang s ...

nenek2 umur 38 tahun ke atas ni gigih nak berforum bagai tp selera masih di zaman zaiton sameon

AppropriateNick replied at 10-2-2020 02:20 AM
nenek2 umur 38 tahun ke atas ni gigih nak berforum bagai tp selera masih di zaman zaiton sameon
...

why bother nak dengar lagu apa sis...tipikal acik kepam melayu sangat suka fokus benda2 kecik dan tak relevan...and plis ya kurangkan memekak di forum ini...

silampumeja replied at 10-2-2020 02:14 AM
Aina dah bagi penjelasan kan konsep tu bukan bunih diri...tapi hati yang berdarah...sambungan video  ...

Tapi aina pun tak aware psl guidelines content tue. Pd dia myb takde apa sgt just expression utk lagu tue tapi utk public health ia sgt sensitif sbbnya:-
1) public health mst byk handle kes org mental & stress so dr situ mrk dpt pelbagai  dapatan.

2) ajl tue kategori U so sesiapa pun bole tgk jd possibilities golongan tertentu fikir dr sudut mrk bole terjadi.

iols setuju dgn pendapat uols, mmg akan bg kesan pd sesapa yg trauma atau ada PTSD ke

lampor replied at 10-2-2020 02:11 AM
Betul.. pendapat ni aku setuju.. masa mula2 tengok tadi.. aku rasa wow.. gila kreatif.. (tu bagi s ...

Public health bagitau apa yang dlm guidelines sebab hujung bila kes mental/stress nie yang akan mengadap diorg juga.

Baca dkt twitter ramai yang komen ikut rasa sedap masing jer. Tak plak diorg fikir on site public health tue.

Kalau nak seni & expressi bagai bole tapi kena tgk pd kesesuaian..

budakpink replied at 10-2-2020 01:44 AM
Bg aku rakyat malaysia ni terlampau emo...ada akai ada fikiran kan...so its just a performance...kal ...

Kita sbb normal bole nak berfikir mcm tue tapi golongan mental/stress nie mana ada fikir camtu..

Tgk jer la kes yang libatkan mental nie, kita takkan sangka mrk bole buat benda yg diluar norma & fikiran kita.

Public health just bt awareness, nak berseni ke expressi ke bole tp put some limit.

Edited by yonq at 10-2-2020 02:43 AM
lee_sakura replied at 10-2-2020 02:26 AM
iols setuju dgn pendapat uols, mmg akan bg kesan pd sesapa yg trauma atau ada PTSD ke

ya Allah, thanks! itu word yg dari tadi aku takleh nak recall - PTSD ..... duk melekat word phobia je dalam kepala, sigh.. thanks again!

edit:
lagi satu word yg aku terlupa adala haemophobic... yg ni phobia/fear dengan darah.. ini wujud ya, bukannya cobaan

jadi persembahan tu tadi memang boleh trigger macam2... mungkin pada mangsa/keluarga/saksi kemalangan atau kecederaan, mungkin pada askar2 atau doktor2 bersara, mungkin pada budak2 yg masih tak boleh nak fikir rasional... kita tak tau kesannya pada mereka

maaf post2 aku kalau terlalu serius... tapi ini mungkin isu serius pada yg pernah mengalami atau ternampak

debab_78 replied at 10-2-2020 12:44 AM
Bg aku common sense la..tak tercapai dek akal kalo persembahan tu mmg niat nk promote bunuh diri.. M ...

Don't be stupid..even dekat oversea pun ada limitation nye for adult viewers or children. Don't think Malaysia ni backward sangat nak terikut sangat barat sampai terlebih dari barat.

Ank org lain dok takut..ank2 aku dok bergaduh..
Yg 2nd: Eh..darah la..
Yg 1st: Bukanla..tu sirap..
Yg 2nd balik: Eh bukanla..tu sos tomato..
1st balkk: tak2..tu sirap..kan warna merah tu
Bergaduh la sampai tamat persembahan...hahahaha..

Edited by Kangkung1M at 9-2-2020 02:57 PM
silampumeja replied at 9-2-2020 02:14 PM
Aina dah bagi penjelasan kan konsep tu bukan bunih diri...tapi hati yang berdarah...sambungan video  ...

Aduh patut Aina tak menang satu pon anugerah, rupanya sebab ada isu dgn persembahannya. Sblm ni i ramalkan Aina akan jadi juara AJL, n menang vokal serta persembahan terbaik.

Haritu Aina jadi artis jemputan radio Suria. Katanya 80% lagu ni berkisar kisah benar dia, bercerita tentang rasa kesal dan kebodohannya kerana pernah meninggalkan seseorang dulu. Darah tu perlambangan hatinya yg terluka, kesan dari penyesalan dan rasa bersalah yg teramat.

Tapi tak sangka hari ni ada yg terlebih fikir kaitkan dgn bunuh diri plok.

Tapi takpe, ini satu publisiti utk Aina. Bukan kaleng-kaleng punya publisiti ni. Lepas ni ramai penyanyi akan mintak Aina cipta lagu sebagai tanda sokongan. Silap2 Tokti pon mintak lagu jgk. Cipta lagu baru banyak2 ya Aina dan bertanding utk AJL tahun depan.

Ada satu komen kat YouTube

Kredit SHARIFF YouTube Channel

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

lostnfaun replied at 10-2-2020 02:24 AM
Tapi aina pun tak aware psl guidelines content tue. Pd dia myb takde apa sgt just expression utk l ...

betul tu appa uols ckp

Edited by sherry_zaida at 10-2-2020 03:53 AM

Cepat layan sebelum diremove