CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: chanthik

TV3 VS Anta Permana : Siapa yang salah ??

Sian tokti.. kononnya nak buat surprise tapi lain pulak jadinya..

Senang cerite, si Siti tu minta maaf je lah dengan Bob sebab rosakkan persembahan dia. Tbh, kalau tak kerana Siti mute tu, mungkin Bob menang persembahan terbaik, vokal mungkin payah sikit nak kalahkan Hafiz. Siti ni kena badi sumpahan, kan malam tadi ada dua lagu Sumpah. Penyanyi Bernombor ni masuk2 tak bagi salam main terjah je, kena sampuk lah. Tak habis2 nak rampas hak orang, rasakan!

Orix replied at 10-2-2020 09:44 AM
iols nak komen #cashbuattokti acah2 xnk msuk ptutnya xpayah la perform lgsg.... baik ko nyanyi jah l ...

Knp  tokti x nyanyi dr awal if sheol kata sbb nk appreciate karya hael n ezra. Btw, bg i lagu tu overrated.

RatuDunia94 replied at 10-2-2020 02:17 PM
Iols rasa lg bagus kalau siti canang je awal2 bgtau sheols akan berduet dgn bob.. lg lah org akan ro ...

Pihak AJL yang suruh atas nama nak buat kejutan. Mereka yang sangat2 beria-ia pujuk banyakkkkkkkkkkkkkkkk kali melalui pihak ketiga, mesej sendiri kepada Siti dan datang bertemu Siti face to face nak Siti setuju supaya buat kejutan. Kekerapab mereka hantar mesej pujuk siti sangat banyak. Seperti biasa, Siti yang berhati lembut akur dan menurut.

Ada rehearsal x?
Iols tgk bobby n  tokti x brp blend in pun nyanyiannya

akubest replied at 10-2-2020 08:10 AM
tokti tu tak payah la nak muncul sangat
performance final kut

biarlah dia.. barulah best ada kejutan.. then mmg betul betul jadi kejutan pon..

Follow Us
akubest replied at 10-2-2020 03:04 PM
sebenarnya
bobiana mmg strong contender utk hapiz malam tadi
sebelum di sabo oleh tokti hahahahh ...

Pelik lah aku dengan kau ni. Dlu bukan main lagi aku baca suruh siti nyanyi masuk bertanding acah2 kenapa nak tarik diri. Siti dah nyanyi, kau bising pulak buat apa menyemak kat situ.

Semak ke tak semak, yg org pertikaikan kenapa mic tu ada teknikal error. Kalau bukan terjadi kat siti pon, terjadi kat retis pujaan kau macam haqiem rusli tu ke, org tetap bengang sebab org nak dgr suara.

Kau ni jenis x profesional dan aku cop sebagai haters certain2 retis lah. Sebab  kalau retis mcm siti, kau kata padan muka. Kalau kena retis lain aku rasa ko x cukup tanah merempan. Sejenis siputseput jugak kau ni. Patut lah biduanita pon calonkan anita sarawak.

Aku keji kau sebab aritu cakap lain, skrg cakap lain. Aritu acah2 bukan haters si siti, alih2 arini terbukti haterz siti. Aku ni bukan karat siti tapi aku rengsa dgn perangai putar belit macam kau ni. Mengingatkan aku pada kebercabangan lidah si mamak kutty.

theotherfriend replied at 10-2-2020 03:48 PM
Ada rehearsal x?
Iols tgk bobby n  tokti x brp blend in pun nyanyiannya

uols ingat tokti main terjah ja ka semalam?

Acikgomen replied at 10-2-2020 02:43 PM
Khennnnz eksklusip la kunun
Ujong2 sora tak kuar
Kejutan yg cliche

Acik tgk ajl ke smlm. Sapa tido kan anak?

apa yg totally rosakkan psembahan bob tu adalah mic tokti yg rosak.

klau mic ok..mmg cantik kemunculan tokti tu.

xyah duk kisah la knp tokti buat kejutan. sah2 la kejutan tu d kalangan seluruh team AJL tu sure dh tau cuma depa kunci mulut saja kan (pendapat aku la).

akubest replied at 10-2-2020 08:53 AM
lenkali suh rozi tu je lah  jaga mic..

Dia bukan masalah menang ke tidak.
Ko nak nyanyi buat persembahan tiba2 mic spoil. Faham isu ke tak ni sbnrnya.
Benda teknikal yg tak patut silap. Mic tak on!

Stop lah cakap kena sumpahan stage ajl la hapa la..Toksah la bg komen khurafat chuolsss..
Tv3 patut minta maaf je..sah2 diorg tau ct akan muncul..masa rehearsal pun ada org lain ganti means memang dah tau kan

mimi77 replied at 10-2-2020 04:12 PM
uols ingat tokti main terjah ja ka semalam?

Ai saspek cenggitu...

Takde 1 pon tweet karatz tokti cakap pasal lagu tu nak no1. Orang cakap pasal tokti datang nyanyi kat pentas AJL selepas beberapa tahun. Itu pon sz meratap nak tokti nyanyi jugak, bukan sz je hael pon beriya nak jugak tokti nyanyi. Ko sakit hati kenapa? Ko sekolah ke tak?

Susah ye nk mengaku bila terang2 kegagalan produksi..konar baring lah cemana pon dr mlm td cercaan non stop yach
Kesimpulannya, communicate.

Haters yang main sembur je dalam thread ni mesti jenis acik gomen kepam berketek layut yang sibuk nak mengentam Tokti

I dah letak segala-mala bukti dekat first page , pergilah tengok.Ini tidak , hentam macam bini mati laki kenapa.Aku sumbat cili dalam lubang hidung kau nanti

Takde sorang pun karat Tokti yang expect lagu tu menang , sah-sah lah Anta Permana tu lembik , last lagu Siti yang AJL-worthy is Lebih Indah , lain-lain semua hancur di lautan sepi

Buat acik kepam yang malas membaca,yang menimbulkan persoalan ialah :

1.Macam mana technical problem boleh jadi sedangkan masa rehersal memang cakna akan ada dua mic yang digunakan ?
And I timbulkan persoalan , bila kali terakhir masalah begini jadi di pentas AJL sedangkan banyak je cameo dalam AJL kebelakangan
Antaranya Rosyam Nor dalam Lembah Kesepian ( edisi sama ) , Syafinaz Selamat dalam Hajat , Ikut Rentakku dengan entah siapa-siapa entah and cameo Awan Nano.
Jangan jadi bangang ya..benda ni dah plan 21 hari before AJL ! Nurul Huda tahu ( memang sheols yang pujuk pun ) jadi mustahil team produksi tak tahu khuens

2.Jawapan wakil media TV3 yang bangang dan sangat tak matang ?
Dia tu siapa ? Kenapa bukan NHK yang clarify apa yang jadi sementelahan sheols yang NAK SANGAT Tokti ada atas pentas ??

By the way,version yang ada Tokti tu dah viral dah pun,so haters yang kata Siti menganggu persembahan boleh stay pressed

chanthik replied at 10-2-2020 05:02 PM
Haters yang main sembur je dalam thread ni mesti jenis acik gomen kepam berketek layut yang sibuk na ...

Laaa you sound soo much like that ponen terhempas.

Yes, stay pressed jugak ya chuols.

Tokti pun tak segelabah chuols, entah-entah tengah aman-aman jah main sorok-sorok dengan Afiyah

tak paham aku level haturs tokti, komen sampai tahap cakap "patutnya tokti yg kena mintak maaf kat bob sbb rosakkan lagu tu". kahkahkahkah. kalau menyampah sangat kat tokti pun, agak2 la derrr.  

kibodwatriuh replied at 10-2-2020 05:07 PM
Laaa you sound soo much like that ponen terhempas.

Yes, stay pressed jugak ya chuols.

I okay je la..
Rengsa je sebab main sembur je sedangkan apa yang I tepek kat depan semua tak baca dan tengok
Stay pressed chuols

rosaya replied at 10-2-2020 08:53 AM
Takde 1 pon tweet karatz tokti cakap pasal lagu tu nak no1. Orang cakap pasal tokti datang nyanyi ka ...

sama la chuols...takde pun jumpa tweet karatz tokti yang meroyan sbb lagu AP yang lembik tu tak dapat no 1. dorg frust sbb mic la, bukan sebab tak menang.