CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2787|Reply: 9

Manager yang so perfectionist (perasan jela)

Salam Semua Warga Cari,

Aku baru je 2 minggu join company baru as auditor di salah sebuah syarikat o&g tak berapa terkenal kt kl ni. masa aku interview current manager aku ni la yg interview aku. Yela, nama pun interview kan, mana kita nak terus kenal orang tu.

Bila aku first day join tu, ada jugak orang tanya masuk department mana, aku jwb la audit, tp aku perasan diorg macam senyum sinis je kat aku pastu ade yang cakap 'goodluck la'. aku dh start suspen. pastu HR bwk aku g workstation aku n jumpa manager aku. Manager aku perempuan (chinese) yg blum kawin lg, and aku rasa die tinggal umah mak die sbb aku pernah tanya die rajin die bawak bekal breakfast n lunch, die ckp mak die masak, so aku assume die dok umah mak die la kan.

1st day tu die dh suruh aku khatam audit manual ntah yg berapa puluh muka surat yg die reka tu. Eh, by the way, kami berdua je tau satu department, last staff yg die ada tahun 2018, tu pun staff tu minx tukar department.(aku baru taula lepas join sini).

Hari kedua aku start nak make a conversationla dgn die sbb igt nak share jugak experience aku yg dh 10thn keje bidang ni kt die, tp HARAMMM mmg die xamik port pon. die ckp kt sini kene betul2 ikut manual die buat tu. actually aku ada borak dgn ex staff die, ex staff die ckp bila kite draft something btul2 ikut yg dlm manual tu, tp atlast bila si manager tu review seolah mcm ko hantar kertas kosong je n manager tu yg buat semua. Elok2 benda / wording simple orang kata plain english la kan, yg si manager ni ayat kalo boleh setengah muka surat tu satu ayat tanpa noktah. dan iya, aku dh phm ape yg ex staff tu ckp kt aku sbb skarang aku tgh mengadap benda yg sama.

cumanya, aku nk luahkan kat sini atau bertanya sape2 yg ada pengalaman yang sama mengadap manager yg konon2 perfectionist ni. korang tau x, event time lunch break pun, die makan kt tempat sendiri, nk kata ada kawan mmg die xde kawan, even chinese2 staff yg lain kt sini pun xkawan dgn die. aku dh rasa mcm menyesal la pindah keje, tp tula better offer kan, tp samapi bila n mcmana aku nk hadap hari2 tp hati xikhlas. rasa mcm nk benti keje pun ada, tp pikir utang plak keliling pinggang..

hadoila nasib...

Rate

1

iols ada pengalaman mcm uols ni. my ex lady boss pon perfectionist & garang. yes dia chinese lady & tak kawen gak. mula2 keja mmg iols stress & takut sgt bila buat salah konfem kena marah kaw2. bukan iols sorang je tp semua colleague iols pon mcm tu gak.

lama2 weols serasi dgn lady boss itu wpon kena marah tu tak boleh lari. yg bagusnya dia wpon garang & perfectionist, ladyboss weols ni tak kedekut ilmu, selalu blanja & bg souvenir bila dia pegi travel.

weols semua ok dengan dia sebabnya weols semua tak pernah melawan boss & ikut je apa arahan dia. sebab sblm2 ni ex staff dia tukar ganti. masing2 terkejut bila tgk weols semua masih bertahan.

my advice to TT, open your heart & bersabar dulu. cuba uols pahami rentak mgr TT tu. yg penting jangan sesekali melawan wpon uols betul. kalo nak melawan pon, tunjuk cara diplomasi cth fakta etc. Good luck TT.

Rate

1

wadiunong replied at 13-2-2020 04:14 PM
iols ada pengalaman mcm uols ni. my ex lady boss pon perfectionist & garang. yes dia chinese lady &  ...

Thank you u...

aku mmg tgh belajar rentak dia ni, ape die suruh buat aku buat je, sikit pun aku xmelawan. aku pun ada pikir zaman skarang ni susah nk dapat keje, kalo aku benti sape nk byr utang2 aku kan..manager aku ni dari cerita2 org sini nmpak gaya bukan kaki jalan, mmg keje je idup die..(masaklah aku) sbb die jarang mintak cuti. aku ade risau jugak ni kalo tiba2 aku ada emergency kene cuti mesti die sound aku ke ape ke sbb die kn xkawin lg takut die xphm.

operator or service company?

midori888 replied at 13-2-2020 04:31 PM
operator or service company?

ntahla, xsure plak ni operator atau service company tp aku bahagian audit keje orgla

wadiunong replied at 13-2-2020 04:14 PM
iols ada pengalaman mcm uols ni. my ex lady boss pon perfectionist & garang. yes dia chinese lady &  ...

Nasihat yang bagus sis. Tq. Bole i applykan juga

Follow Us
Company I kecik je..my CEO and deputy dua2 pempuan...mmg sgt perfectionist style yg Akan tilik Segala ayat, noktah, spacing, alignment jadah bila buat report..tukar wording yg asalnya Dari diaorg sendiri, sampai ke isyak dekat ofis dibuatnya..nasihat I mmg takde Cara lain, ikut je style diaorg. Kalau dia tegur APA pun cakap ok je. Lama2 lembut hati nanti..betina kalau style camni mmg pantang dia dapat kaki melawan and keje sambil lewa.

Bagus nasihat kat sini yg cakap untuk ikut rentak boss kita, tapi kes aku ni dah terlambat ke? Jadi (sorry tt ot) tapi nak tanya..macam mana pula kalau boss kita dah ada bad perception kat kita?

Boss aku perempuan single jua, jenis perfectionist sampai kerja mudah pun jadi lambat sebab kerjanya asyik tukar sini sikit, sana sikit. Last2 delay. Punyala perfectionist.

So kadang2 bila frust tu share la dengan senior aku ni and tak sangka pulak dia suka mengampu, pastu share dengan boss. Aduhai. Salah aku juga berkongsi perasaan, tapi mana ada boss yg tak dikutuk? And adakah sheols ingat aku sorang je ke yg terlibat?

Tapi dah boss aku tak boleh nak terima, so aku minta maafla. Walaupun boss aku pun ada mengata aku & siap emotionally threaten pasal KPI, tapi aku malas nak berlawan. Rezeki tu kat tangan tuhan, bukan tangan dia.

Tapi sementara rezeki aku masih kat sini, aku just nak carry on kerja in a good term. So any tips on how to look pass all these?

Sebab boss perempuan ni susah sikit, mulut kata ok, hati belum tentu. And sheols senang sikit dengan staff lelaki, lagipun lelaki ni pandai sikit gurau2 ambil hati walaupun belakang2 mengutuk boss kemain lagi. While aku, sejenis orang yg tak pandai mengampu & awkward dengan boss

ok nak update skit, aku masok company ni bukannya aku masok as fresh graduate yg mana ko kene ikut je samada bos ko tu buat cara betul atau salah sebab ko pun takde pengalaman kan. Tapi, aku msok sini bawah satu level je dari ahso ni. ahso ni setahu aku bukan lah head of department atau auditor punya term chief of internal audit.

boleh tak minggu lepas ada seorang staff dari department lain (staff lama jugak) tanya kat aku ahso ni ape qualification die sebelum ni..aku manala tau kot. sbb ahso ni jenis xbergaul dgn org, punggung die dah di gam kat kerusi die aku rasa.

aku try discuss dgn husband cakap nak benti keje n cari keje lain, tp die kata hadap jela dah itu keputusan aku yg buat. konon2 nak tukar industry lain tapi macam kene game..huhu

dedulu pon aku rasa camni, cara kerja aku dengan boss baru memang tak ngam

pastu aku realize yang orang atas suka cara dia buat kerja

so ikut jelar cara dia, nak buat camne

kita exec je