CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gigahertz

Baru Tadi sebuah Cawan meletup sendiri depan mata

gigahertz replied at 17-2-2020 08:38 PM
lepas beberapa minit cawan tu meletop. tetiba kedai ramai orang...tapi yang ramai ramai datang tu  ...

Nak tanya.. Masa sebelum jadi kes cawan/gelas letup tu.. Ada rasa mcm dok dlm mimpi? Ala2 mcm dok alam lain?

sarah82 replied at 20-2-2020 05:09 PM
Nak tanya.. Masa sebelum jadi kes cawan/gelas letup tu.. Ada rasa mcm dok dlm mimpi? Ala2 mcm dok  ...

Demi Allah mmg ada. mmg ketika kejadian i nak capai tisu yang atas meja cawan pecah tu. cuma waktu tu hati i terdetik
" cuci tangan dulu lah. tisu tu i amik kemudian "

masa tengah cuci tangan tu bunyi bende pecah. ingatkan budak2 main . tapi masa tu i tengok satu kedai dengan muka owner kedai
muka terpinga pinga . tengah tengah owner kedai bebel "macam mana boleh pecah" tetiba kedai start ramai orang.

yang ramai2 orang tu tak tau pun kes cawan pecah tu. umpama ambil gula . tabur kat lantai . nampak semut datang . mcam tu la kedai tu waktu tu.

gigahertz replied at 21-2-2020 06:58 AM
Demi Allah mmg ada. mmg ketika kejadian i nak capai tisu yang atas meja cawan pecah tu. cuma waktu ...

Ok.. TT niaga kan.. Yg TT ckp muka bengis.. Ni sapa sebenarnya..tak berapa faham

sarah82 replied at 20-2-2020 11:57 PM
Ok.. TT niaga kan.. Yg TT ckp muka bengis.. Ni sapa sebenarnya..tak berapa faham

yang bengis tu muka yang makan kat tempat kejadian tu. muka dia tu agak gelap kehitaman. dia makan pun sorang2. i dapat rasa dia tu bukan penduduk situ. atau mungkin dia baru pindah. wallahualam.

gigahertz replied at 21-2-2020 12:35 PM
yang bengis tu muka yang makan kat tempat kejadian tu. muka dia tu agak gelap kehitaman. dia makan ...

Dia tgk TT or lelaki yg cawan pecah? Muka dia marah x bila cwn tu pecah?.. Sorry aku nak bayangkan..

dulu mak sy mak andam dan dia sll dpt job luar KL - customer mak ramainya dak bank so sorang kawin nnt yg lain pun ikat kontrak dgn mak utk jadi mak andam diaorg ms kawin.  mak sy mmg suka - xde pun amik extra utk transport bagai pun.

anyway, salah satu tempat mengandam tu mak kena uji... ms mak sy smpi petang tu untuk sesi mengandam dan mandi bunga tu.. datang sorang makcik nih - muka tak friendly la cam defensive jer... tanya ohh ni ke mak bidan nyer..?  mak sy senyum dan reply la merendah diri.. alahhh xberapa pandai pun, main conteng conteng boleh laa.... lepas tu makcik tu pun blah laa...then pengantin tu gitau - tu mak andam veteran kampung nih tapi sy tak amik dia sbb old fashioned.  mak sy pun senyum dan teruskan la tugas dia....

dah settle seme  dtg satu dulang dgn air dan kuih muih...  so pengantin pun jemput lah mak sy minum sblm balik... so mak sy pun hulur la tangan nak amik gelas tu.. skali tak sampai lagi pun jari, gelas tu terbalik dan pecah terus... pucat muka pengantin tgk kejadian tu dpn mata dia.. terus sedara mara dia bawak keluar dulang tu sambil minta maaf...

mak gitau kalau kita ke mana mana - sebelum nak makan or minum - rasa pinggan or gelas tu dulu... kalau makanan/air panas, tpi tapak pinggan /gelas tu sejuk atau sebalik nya.... jangan makan atau minum... tinggalkan je.. wallahualam...

Follow Us
sarah82 replied at 21-2-2020 04:37 AM
Dia tgk TT or lelaki yg cawan pecah? Muka dia marah x bila cwn tu pecah?.. Sorry aku nak bayangkan ...

masa i tengok dia tu. dia tengah makan. sampai la dia habis makan. semua normal macam biasa.
bila dia dah leave out tu dalam 10 minit meja masih belum di bersihkan .tetiba cawan tu meletup pecah sendiri.

gigahertz replied at 22-2-2020 12:57 AM
masa i tengok dia tu. dia tengah makan. sampai la dia habis makan. semua normal macam biasa.
bil ...

Ohhh.. Mcm ni.. Amalkan al ma'thurat... Jaga diri... Kita x tau org saja nak uji ilmu

Mmg biasa benda ni berlaku..kaca yg dah lama pakai, expired dr ketahanan dah...akan pecah sendiri..

Genkidesuka replied at 20-2-2020 09:30 PM
Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

Tu la tu.  Semoga org2 tu insaf dan bertaubat.  Semoga A ...

Wa’alaikumussalam Genki.

Aamiin.. Mudah-mudahan Allah makbulkan doa itu.

Thanks for the sharing & reminder ni.

Aku pun pernah kena camni. Aku order teh tarik. Lepak kat mamak lima org, smua kwn kerja aq. Sembang punya sembang, air mmg da atas meja tp aku x usik sbb xde mood nak minum lg. Tup2 trus meletup. Fuhh nasib baik aq x minum. Entah santau angin ke ape, tp time tu aq pikir positive jer maybe air panas giler sbb tu cawan tu meletup. Tp actually da 10 minit da trbiar atas meja tu. Aku plak mmg style minum lambat, kaki sembang dlu. Hahaha

Ferr_Remy replied at 23-2-2020 10:05 PM
Aku pun pernah kena camni. Aku order teh tarik. Lepak kat mamak lima org, smua kwn kerja aq. Sembang ...

kalau baru nak minum ok la ada explanation. tapi kalau dah habis minum.air dah separuh. yang minum dah bayar .meja dah kosong pun tetiba cawan tu letup sendiri cam mana tu?
tapi satu i frusted cawan tu x letup depan mata dia letup waktu i cuci tangan. dengar bunyi bende poom pecah terus i cari bunyi tu dari mana

Kak-Leen replied at 16-2-2020 11:26 PM
Kata Ustaz, baca bismillah 5 dah cukup.
Kalau ada yg menuju kat kita, in syaa Allah lumpuh ilmu  ...

Terima kasih kak Leen kongsi ilmu bermanfaat. InsyAllah sy cuba amalkan.

miraclehopes replied at 17-2-2020 08:39 AM
Kan..busuk nau hati..iols n ank2 pun jadi mangsa test sihir... sekali tu iols tgh dok kena n iols  ...

Ya Allah kesiannya sis.. semoga apa yg terjadi menjadi ujian utk sis bersabar dan meningkatkan darjat sis di sisi Allah. Kifarah  pd penyihir, pengamal ilmu2 bertentang dgn ajaran pasti xkn terlepas dari balasan Allah swt.

Baru kena mggu lps..ada org minum necafe o ais tiba2 gelas tu pecah..kebetulan I duduk bertentanagn dgn org pecah gelas tu tp x kenal cuma tumpang duduk je sbb meja semua penuh..tp x syak ape2 pun..mamak cakap 'ini gelas baru beli x boleh terus masuk air panas kena basuh dulu'..abg jangan takut suda 2,3 kali Kejadian sebegina rupa telah berlaku disini..
Pastu saya dpt roti canai dan air yg baru sbb kaca suda masuk itu saya dalam punya pinggan

Satu lagi..
Sebelum masuk kedai @ warung, baca

-Al- Fatiha 7 kali.
-Surah Al Hud, ayat 56.
- Surah At Taubah, ayat 128-129.

Nak baca dlm kereta pun ok.

Saya x abih baca lagi, tapi nak skip pasal nak share gak pengalaman mcm ni.
Masa tu saya dan family tgh makan lunch kat satu warung ni. Masa otw sambil2 jalan tu ada la sempat baca ayat bismillahillazi tu sampai abis. Kadang2 ingat baru baca. Selalu lupa.
Tgh2 dok makan tu tetiba kami dengar bunyi cwn pecah mcm meletup tu. Usha2 rupanya dr meja posisi pukul 2, kira timur lautla dr meja kami. Ada satu couple tgh makan. Diorg pn terkejut.
Tuan kedai ada ofer air lain, dia kata takper la then bangun dr situ dan bayar kot. X ingt part ni.
Yang pasti kami pn cepat2 makan dan angkat kaki sama.
Nasib x meletup kat meja kami. Dah la anak2 kecik lahi masa tu.

saya sendiri pernah menyaksikan gelas meletup di atas podium ketika seorang ahli politik memberikan ucapan beberapa tahun lalu dalam satu majlis bantuan kepada orang kampung.

Gelas itu ada air memang disediakan untuknya.

Berubah muka dia, tetapi dia tetap meneruskan ucapan.

Kawan-kawan saya kata:

any rational explanation?

Tu ada org nk letak sihir.

Saya ada soalan. Kalau kedai hidang cawan plastik/melamine/tupperware/besi ..... (kedai mamak ada yg hidang pakai cawan besi) meletup berderai tak kalau betul lah menurut cerita dlm ni wujud org nak try santau2 tu. Terima kasih

Sempena #stayathome , semua org safe n sound.