CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Victorioussss

Pukau Is Real

semoga sister selamat hendaknya yach

Victorioussss replied at 18-2-2020 01:04 PM
La kesiannya chuols. Nasib baik boss xpotong gaji. Mmg bangsa apa pun ade je ilmu hitam dorg. Logi ...

Alhamdulillah u, dapat boss yang memahami dan sangat percaya kat pekerja dia ni

Alhamdulillah.. Tak pernah kena.. Maybe sbb iols selekeh

I pernah kne pukau tme muda2 belasan spm...

Tp i kne pukau tepuk..die tap bahu i 3x... Lelaki indon tp blh ckp melayu fasih...i kne kt starhill.. tme tu pavi blm wujud lg...

So hilang hp n wallet..die mntk n i bg...

aku pon penah kena.. masa tu my husband & i belum kawin lg.. and he's working in somewhere in east coast. so 1 day tu aku dgn bf (hubby) tertinggal barang kt rumah sewa dia (banglo mewah with alarm security system)

masa pulang tu, aku terus ke ruang tamu & bf aku pergi ke atas bilik utama utk amek something.. ntah mcmana kita org boleh tertido and only tersedar lepas maghrib.. bayangkan laa lps waktu asar kot.. bila dah sedar, wallet my bf kosong xde duit, duit rm1k hilang mcm tu, my money pon hilang like rm300 from my wallet.

bila sedar tu mmg mamai, tertanya mcmana kita org boleh tertido.. then bf i tengok kt bilik maid yg tingkap kena kopek.. so i mmg expect akan terjadi kes pecah masuk dan seterusnya memukau. buat laporan polis, tp tiada tangkapan dilakukan smpai ada pondok kawalan didirikan  & dapat tngkap 4 ekor indonesia (pkerja kontrak) yg cuba memecah masuk rumah kluarga mat saleh time tu.. kira selang 5 buah dr kami..

sumpah, muka dah macam ape ntah lepas tu buat keje haram.. eiiii.. mujur tak dirogol kalau tak lagi naya.. duit memang boleh cari tp maruah aishhhhh

joyahglam replied at 18-2-2020 12:10 PM
I pun pernah terkena pukau.

Masa tu, I study di Seremban dan kerja part time kat satu mall ni. K ...

Kesiannya awk. Nasib baik boss memahami. Anyway, kedai xde cctv ke?

Follow Us
Lavender85 replied at 24-2-2020 03:45 PM
Kesiannya awk. Nasib baik boss memahami. Anyway, kedai xde cctv ke?

terima kasih.. Dalam kedai tak ada cctv u. small shop jer. lagipun kejadian berlaku pada tahun 1999

makin teruk mereka pukau ..kawan aku baru je terkena pukau melalui call.. dia suruh bank in duit dekat dia.. ada beberapa akaun. sampai sanggup pinjam duit orang sekeliling semua untuk transfer kt orang tu.. last2 bila sedar rupanya dia dah hutang orang 7k dan semua dah transfer ke akaun orang tu. report polis dah dibuat dan tggu siasatan dijalankan je. dah la membe aku tu kerja biasa2 je..dugaan betul.kesian dia

Penah kene..  Ms study. Sume tdo xsedar lgsg,  xjaga lgsg,  subuh pon xde yg tjaga. Memang nyenyak gile lah.

Sedar2 pagi kecoh2 member kalut hp ilang kat tangan.  Die tertdo malamnye smbil pegang phone. I siap marah lagi,  suh cari bebetul,  xkan la ilang.  Xpon bebudak ni prank.

Lepastu sorg sorg kawan i cakap phone dorg pon takde.  I bangun la cek phone bwh bantal mmg lesap.  

Beg duit limited edition i ngan kawan kene rembat sbb wallet lelaki.  Hahahha..  Kuang asam padahal Duit zero.  Student,  mne bduit.

Laptop kene kaut.  Rupenye die tendang pintu ade kesan tapal kasut n pecah kat bahagian lock. Xd sorg pon sedar bunyi ke ape ke.  Jiran sebelah pon xtau.  

Report polis pon xle buat ape,  dorg dtg tp cap jari pon xd.  Xd jejak.

joyahpotpet replied at 26-2-2020 09:15 AM
makin teruk mereka pukau ..kawan aku baru je terkena pukau melalui call.. dia suruh bank in duit dek ...

Mcm mana pukau melalui fon?dia ckp ape?

Tak penah kena pukau. Tak sure korang familiar tak dgn indon2 kalau diorg nak mencuri/xdpt mencuri diorg akan tinggalkan taik? Ni masa i sekolah dlu la kat umah parents. Sokmo la perasan kalau pagi2 je mesti ada taik bungkus dlm suratkhabar kt atas bumbung. Punyalaaaa busuk. Kerap juga terjadi. Tp rumah kitorang tak pernah la jd apa2 dimasuk pencuri ke apa. Mak biasa bangkit mlm2, semayang doa apa semua. Tp ni rumah landed la bergrill.

So far,xpernah kena pukau..tp time study dlu,bilik sebelah pernah kena..habis laptop,fon,duit si pukau tu sapu,perempuan kata mereka..

MO pmpuan ni,dia ketuk2 pintu,buat2 salah bilik,konon2 tgh cari kawan tp sebenarnya "kwn" tu x wujud pun..bila dah bukak pintu,mmg semua kena..

And ikutkan,agaknya si pukau tu nak pukau org2 kt bilik sy jugak,tp masing2 malas bangun bukak pintu time dgr org ketuk,alhamdulillah,terselamat kitorg..

bercerita kisah pukau ni, baru je 3 hari lepas, my cousing story kat iols kisah2 customer dia yg kena pukau/scammer.  My cousin ni, keje bank. kat kaunter.

mmg mcm2 ragam customer dtg kaunter, kuar duit ASB.. byk plak tu... muka customer pun confident je nak kuar duit... lepas beberapa jam diaorg tinggalkan kaunter bank, diaorang dtg balik..citer itu dan ini.. kena pukau bagai.. siap tanya org bank camne nak buat... Org bank tak bleh nak buat apa2 sbb they all kuar duit tu dgn rela hati, sendiri sign form, sendiri tumb scan... tak nampak unsur2 paksaan.. so, bank bagi lepas je laa... Abis-abis pun, bank boleh nasihat, buat report polis... Bukan sikit2 tau org2 kita ni kena pukau, ramai sgt... so guys, baca lah ayat2 pendinding, ayat kursi ke..sblm kuar rumah...

ada yg kena pukau melalui panggilan telefon, ada yg kena asap rokok, dan mcm2 cara lagi lah..
itu citer dari my cousin...

satu lagi kisah pukau tak jadi... nak terkena pada my sis di KLIA.  Ujung thn lps, kitaorang g holiday ke turki.. flight mlm, ikut trip. sementara tunggu tour leader sampai... iols dgn my sis lepak kat satu tempat. Then, my sis suruh jaga beg sbb dia nak gi toilet.  Lepas dia dah kuar dr toilet, dia citer laa.. masa dia tgh berjalan nak tuju kat port kami, tiba2 sorang mamat bangsa Timur Tengah, panggil dia dan terus menuju kat dia, sambil tunjuk skrin hp kat kakak iols. then, dia suruh baca. Kakak iols tgk sekilas je, pas tu terus blah... Mamat tu panggil2 dia, dia menonong je jalan tak toleh2.  Dlm hati dapat syak yg mamat tu nak pukau... Possible jugak kan.... Kalau iols yg lurus mengalahkan bendul ni, kompom baca je apa yg tertulis kat skrin hp mamat tu.... pas tu, apa jadi, tak tahu....

Pukau:
Kawan aku kena masa kluarkan duit kat atm. Kawan aku tu biasalaa.. ada ilmu pancung jin. Dia pulak tembus pandang, boleh nampak benda org biasa x nampak. Dia kata org pukau tu bawak 2..3 ekor jin bersama-sama. Dia bunuh semua jin org tu, sekali dgn semangat org pukau tu sekali.. (aku pon x dapat imagine cam mana dia buat..jangan tanya aku). Aku nak tanya kat dia lebih-lebih pon, aku rasa memang aku tak boleh nak digest...

Pernah kna pukau..aku rasa ye pukau...dgn cina pmpuan tepi jln ..lps dia tepuk bahu aku 3x aku trs ikut dia ,pendek cte rela serah rm1600 g cucuk duit atm  sob3........lps pd tu pngajaran,aku xmo dh caya org tepi jln

genjutsu is real

aku & hubby (masa tu baru tunang) pernah kena pukau dgn pak arab...
konon2 nk tukar duit RM100...skali diorg sapu RM1k...nasib baik la x ambik semua...
hubby aku jenis suka bw cash ribu2...dh bnyk kali pesan xnak dgr...
diorg tepuk bahu jer...mmg nmpk diorg ambik duit tu tp jd bodoh x buat apa2...
lps bbrp  minit baru sedar...

Edited by AyaqMeloSuam at 24-7-2020 11:01 PM

Dlu2 kitaorg duk kuarters gomen kt Larkin. Zamannn dlu noh.. igt lg msa ayah aku keja mlm.. mak aku gantung penuh piuk blanga kliling tingkap pintu. Msa tu pemes kes yindon pukau sb sbrg kuarters kitaorg tu ada pkpgn kongsi yindon. Bbrp mlm, mmg dgr ada bderau bunyi pasir org tabur ats atap. Pastu arnab2 aku bela, habis kna kelar mati. 1 hal lg jiran2 umh dlu2 yg kna pukau ni , yindon2 ni masuk pukau.. sblum nk kluar umh dorg kna mkn dlu apa2 yg ada.. sb smua fmily yg kna mmg crita yg sma. Last pengakhiran,  yindon ni masuk 1 rumah kwn ayah ioolss.. cina, dia mmg x dpt pukau uncle tu, ( mak aku ckp x bkesan sb dorg mkn babi & ada anjirrr ) dorg sedar then dia lari masuk longkang besau, abis org kuarters tangkap pukul dlu sblum serah ke polis. Hambek.. padan muka hg !!!
Mak iolls ckp, ilmu pukau umah ni x menjadi klu ada dlm umh yg bjaga mlm.. owner ke, pets ke.. contoh anjirr, kucing, ikan puyu.. mcmtu la..

tajuk menarik, sy punya member pun pernah kena, tapi dia nampak orang tu mengaku polis, dan terus mai datang, kata nak bawa kamu ke balai, tanpa berlengah dye masuk keta , masa kat dalam keta ni orang ni kata meh sini hp saya nak buat panggilan, then member sy pun bagi pinjam lah...then, tiba2 lelaki jalan bawa member sy pusing2 area tu then stop kat satu tmpat dan suruh dye keluar...dah keluar dan x lama selepas tu baru member sy sedar hp dah xde....dompet masih ada tpi xde duit jgk so xde lah kena ambil jugak..tu member sy...

Saya plak pernah pegi makan kat restoran, kebetulan meja restoran tu yg kat belah luar kedai, jadi orang yg luar mmg boleh datang atau lalu kat sebelah gitu, then baru duduk order nasi goreng datang lah sorang lelaki 50an gitu dengan susuk tubuh besar, mata yang tajam pegi berdiri tepat si sebelah kanan sy, dan terus cakap...kamu ada duit 10 ringgit?, saya kata takde....dye trus duduk semeja, tepat hadapan saya dan hulurkan tangan, masa ni firasat mmg lain, sy pelik sebab situasi yang kekok camtu dye boleh duduk dan skg hulurkan tangan pulak nak salam...

dalam 20 saat camtu terdetik dalam hati saya, untuk berhati2 sebab ini pasti cubaan memukau, jadi masa ni saya fokus, sebb dulu2 memang experienced kalau nak self hypnosis terutama waktu sakit dan kalau tak dapat tido malam, so kena train minda tuk bantu diri supaya tak terlalu merasa sakit dan dapat tido dengan mudah...ok enough yang tu...sy terfikir, 'takkan semudah itu pakcik...'

then saya salam tanpa segan silu...dan waktu bersalaman tu pulak pakcik tu genggam erat tangan saya dan tatap mata saya dengan tajam sambil bercakap ' saya nak duit rm10!' ...

sy tak lepas tangan, tapi saya jawab ' pakcik....kenapa nak minta duit rm10, apahal??

kemudian dye lepas tangan, muka menunduk skit...dye toleh pegi tempat arah kereta lalu lalang, saya tanya lagi...kenapa pakcik apa masalah pakcik...pakcik dari mana ni, saya tengok pakaian elok semua, kenapa tiba2 datang minta rm10? pakcik ni kelihatan segan....nampak riak muka mmg dye jawab menipu dah...katanya, 'saya nak balik pegi sana, xde duit'....lepas tu dye alih pandangan ke tempat lain lagi...

mase ni tiba2 sy plak bagi syarahan dengan dye...banyak benda sy cakap ngan dye dan sy kata bukan senang nak cari duit ni, kalau semudah nak hulur tangan minta kat orang, saya pun orang susah kata saya..mase ni terfikir nak bagi dye je free rm10 ni tanpa mengira apa lah tujuan dye..nak beli nombor ker ape saya x kisah...tapi lepas saya bagi nasihat kat dye, dye trus berdiri dan minta diri...tak lama order nasi goreng sampai....

saya pun tak tahu dye pegi mana dah....tapi...saya pasti itu mungkin satu cubaan pukau sebab, segala tindak tanduk dan situasi serta tidak ada orang di kiri kanan memang sesuai untuk tukang pukau laksanakan hajat...but, mungkin salah pilih mangsa....kan

Victorioussss replied at 18-2-2020 12:57 PM
True limau nipis adalah penghalau setan. Iols ok je lepastu maybe la cubaan makhluk belaan dia xda ...

Jadi nak elak kena pukau kena bawak limau nipis ar pasnih. Ke tak berkesan camtuh?