CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lilrose

Nak Berdamping Dengan Suami, BCL Tempah Dua Liang Lahad Berharga RM79,000

Biarla.. Dia sayang suami dia
Andai benar jodoh lagi di kemudian hari
Ruang kubur tu boleh jual semula/bg anak

bebed replied at 19-2-2020 03:09 PM
ye... tak sama.. mcm mana pn dia banyak kekurangan tp dia akan tetap jd no 1.

Cinta pertama, cinta agong...
Mana mungkin lupa cinta pertama...

bebed replied at 19-2-2020 03:32 PM
kawin yg first umur 18. suami first meninggal masa umur 24. 10thn lps tu baru kawen dgn suami skrg ...

Muda ya masa kawen....jodoh sampai awal.

Bergosip replied at 19-2-2020 04:25 PM
Tanah perkuburan Presint 20, Putrajaya. Dekat situ dorang asingkan tempat bayi/kanak-kanak dan d ...

ye aku tau ada..yg ni yg cuba aku nak sampaikan , dah sampai masa kita buat mcm ni..jika tak boleh, apakah halangan2 nyerrrr?

bodoh makcik kepam dalam ni
org tengah sedih duk cerita kalau kawin baru la bla bla

K_Lily replied at 19-2-2020 03:32 PM
balu yang berkahwin baru terputus hubungan dengan suami lama...
dia akan jadi isteri suami baru di  ...

tu sbb ramai balu tak nak kawin lagi, sbb rasa sentimental la nak putus hubungan dgn suami lama

acik2 dlm ni pun, bole tanya kalau Bcl kawin baru mcm mana? adoiiiiii

Mcm aku la few years ago, pegi tanya nurse nak ikat peranakan nurse tu jawab mcm ni "mcm mana kalau akak kawin baru nanti nak dpt anak dgn suami baru".... aku rasa nak hempuk2 je nurse tu aku tanya lain, ko jawab lain. Mcm tu la jugak bcl, suami mati depan mata ada nak pikir ke nak kawin baru ke apa... sedih tu terus tempah kubur kaedahnya. Kalau aku ada duit pun aku buat mcm bcl... just pay RM79k je you.

Follow Us
Meiizu replied at 19-2-2020 04:34 PM
ye aku tau ada..yg ni yg cuba aku nak sampaikan , dah sampai masa kita buat mcm ni..jika tak boleh ...

Ada banyak faktor.

1. Tanah. Selalunya tanah perkuburan terletak di sebelah surau/masjid. Tempat yang terhad dan biasanya akan diberikan keutamaan kepada yang bayar khariat kematian di kawasan tersebut. Kalau orang luar atau anak2 diperantaun yang ibu/bapa nak anak dia ditanam situ, pihak masjid akan kacau sikit tanah dekat situ. Plus, perasan tak. Sesetengah tanak perkuburan ada yang tanah cepat naik air dan ada yang gunakan tanah macam pasir tu untuk tanam mayat. So, akan ada kawasan yang dorang skip2.

Ada juga tanah perkuburan terletak dikawasan sunyi/hutan/jauh dari kediaman. Nampak agak seram, sebab lokasi dan kawasan sekitar tu. Ada kubur sebelah pokok besar2, tiba2 ada akar yang besar2 tepi tu. Kadang2 barisan kubur tu lari sedikit. Tu nampak seram sikit.

2. Barisan kubur.
Ada yang tanam tidak ikut barisan, ada yang dorang skip sebab dah ditempah (nak ditanam sebelah suami/isteri/ayah/ibu). Ada lompang2 dekat situ. Ada satu barisan ni tanam melintang, tiba2 ada kubur tanam menegak. Jadi masalah untuk melawat bila kubur tu tak ikut barisan. Kadang2 takut terlangkah kubur orang lain pulak.

3. Sikap ahli keluarga arwah.
Ada yang degil bina batu marmar disekeliling kubur, siap attached dengan tempat duduk. Nampak tak cantiklah, ada kubur kosong, bata tak tetap, batu marmar. Dah lah design batu marmar tu lain2. Lagi teruk, kubur sebelah terambil kawasan laluan kubur disebelahnya. Last2, kawasan laluan tu jadi sempit. Di Presint 20, dilarang hias kubur dengan batu marmar. Dorang akan bagi peringatan dan robohkan. Dekat situ, sebaik2nya dibiarkan kosong. Kalau nak hias, letak pokok atau batu sungai dan batu bata yang kita boleh cabut / tak simen. Pokok pon ikut jenis jugak, ada yang tak boleh. Orang dah meninggal pon kita nak kelaskan ikut batu marmar ke? Mufti dah larang pon masih ada yang buat.  

4. Pekerja.
Ada kawasan perkuburan tak ada pekerja yang jaga, kemaskan kawasan kubur. Peruntukan untuk perkerja.

5. Duit
Kalau kawasan2 yang jauh dari surau/masjid. Biasanya terletak jauh juga dari kawasan perumahan kan. Kena ada dana yang banyak untuk jaga kawasan kubur. Monthly, kena bayar kos penjagaan, kos upah dan etc.

Memang takkan kawin lain dah jika begini.

Akak hada jumpa beberapa kawan yang mak deyol tak menikoh balik bila pak deyol meninggal. Mendiang nenek akak pon stayed single sampai ke akhir nyawa after mendiang atuk akak meninggal semasa sheol baru 30an.

Di forum ni pun, akak tahu ramai forumer pileh untuk stay single after suami masing2 meninggal.

NazRysha replied at 19-2-2020 04:41 PM
bodoh makcik kepam dalam ni
org tengah sedih duk cerita kalau kawin baru la bla bla

Hahahaha. Memang. Kerana mungkin mereka dah terbiasa hidop sentiasa berteman so takleh imagine hidop takda teman walau di luar sana hakikatnya ramai ja balu yang kematian suami di usia muda pileh huntuk tak menikoh sampai ke tua/mati dan just fokus besarkan anak, buat aktiviti sundri.

Edited by Meiizu at 19-2-2020 06:19 PM
meow_tompok replied at 19-2-2020 05:03 PM
tu sbb ramai balu tak nak kawin lagi, sbb rasa sentimental la nak putus hubungan dgn suami lama
...

ot jap ye.
nurse tu salah intonasi sebab tu you rasa nak hempuk dia jawab...
memang tak digalakkan ikat peranakan jika bukan sebab kesihatan.ini pun akan dgr dlm tv lah..katanya takdir hidup kita tak tahu berdasarkan kes wanita umur 30an pada awalnya hidup indah  tah camno bercerai,anak pun menang kes ke exhusband..  kawin baru dah takboleh ada anak.lama2 husband baru plak ceraikan dia.

Akak harap, kubo mahal dan cantik untuk orang Islam gini ada di tanahair. Akak sanggup invest duit dek. Senang nak lawat, bersihkan, etc. Susah nak carik kawasan perkuburan orang Islam yang lawa terjaga di tanahair ini.

Kat kampung pak akak kubonya sangat cantik dan terjaga. Tanah free la khen. Memang strictly untok orang asal sana jah. But then kawasan kapir la pulok.

Meiizu replied at 19-2-2020 04:34 PM
ye aku tau ada..yg ni yg cuba aku nak sampaikan , dah sampai masa kita buat mcm ni..jika tak boleh ...

iols jwb yg iols tau
nak buat semua tu guna peruntukan
kat selangor mmg dalam usaha nak buat cam raudhatus sakinah tu
tapi secara berperingkat mengikut bajet yg ada
cuma dr segi maintenance masih serah pada masjid
ada masjid duit tbg x mencukupi...tu yg jd semak

xtahumenahu replied at 19-2-2020 05:42 PM
iols jwb yg iols tau
nak buat semua tu guna peruntukan
kat selangor mmg dalam usaha nak buat cam ...

Ohh begitu..alhamdulillah dah ke arah tu.thanks

king henry kawen 5-6 kali.
time mati dia pilih nak ditanam sebelah mendiang bini no.3 jua

so terjawab la yg bini no.3 (jane seymour) tu cinta hagung heshe walau kawen berkali2 slps matinya jabe seymour.

so jgn la terkejut kalo in case si bcl ni kawen lg namun tetap nk ditanam sebelah asrap.

ashilalat replied at 19-2-2020 04:00 PM
Aku tau, lepas kau mati die kompem kawen lain. Kompem!

Tp kan wasiat ko kat dia kan, suruh kubu ...

Tu laaa aku pon pening citer nih....DO mati dulu ke MINAH mati dulu nih????

Ye ke kak..hadis sohih ke apa ni. Kalau suami lama tu pilih bidadari camana pulak tu

weezerfan:    Edited by weezerfan at 19-2-2020 12:25 PM  Muda lagi tu bcl. Takut kang jumpa pengganti ya udahh.. Parahhh

Kalau dpt jumpa yg lg better lg penyayang la dr asyraf la. Susah nk jumpa

Yg i tau...nanti di akhirat.kita blh pilih...tak semestinya yg terakhir

Iols minat bcl. Kesian tengok bila AS dah xada. Sbb these two are the perfect example of lovebirds. Iols xminat AS, especially bila heols tiberr cakap slang indon dulu tu. Tp iols adore these couple. Takziah kpd his family, semuga bertabah especially bcl & son. Theyre still young and he's gone too soon. Sesungguhnya iols patah hati sangat bila tau heols pergi meninggalkan bcl n noah. Always love her song, sunny and wanita terbahagia.