CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Straya

Rumah Atuk di Keramat Yang Penuh Misteri

any42 replied at 4-3-2020 09:21 PM
kasi effect extra seram. hihi. mlm2 bila tringat trus bca ayt qursi pastu ttup mata dgn bntal puny ...

Ha’ah bila tau tu dah stage 4. Sempat buat chemo 1 round & operation tapi dah too late.

Straya replied at 7-3-2020 08:59 AM
Arwah atuk & tokwan govern servants aje tapi jenis menyimpan.Lepas dah pencen,senangla sikit.N ...

wahuuu..am waiting..take your time

Edited by KimK at 9-3-2020 02:29 PM
Straya replied at 7-3-2020 08:59 AM
Arwah atuk & tokwan govern servants aje tapi jenis menyimpan.Lepas dah pencen,senangla sikit.N ...

Curious nak tau mana satu rumah atok TT sbb i pun duduk keramat hujung jalan pawang gak hehehe.
Dekat2 ngan rumah rizalman tu ke?
Selalu kalau malam2 drive sorg2 naik bukit tu i baca ayat qursi, selawat banyak2 sbb i tak suka suasana kat area bukit tu huhuhu

Al fatihah to arwah Aunty Nisa
benci betul dgn spesis yg main tuju2 ni. bacul !!

btw best cerita tt
sambung la lagi...

Edited by Straya at 9-3-2020 11:45 PM

Ok,aku berjaya jumpa gambar lama ni.Kiri tu la lorong gelap yang aku ceritakan tu.Waktu kecik dulu nampak macam panjang.Lorong ni panjang dia ialah sepanjang 2 bilik tidur.Tapi dalam pic ni nampak pendek aje haha.Tempat kitaorang ambik gambar tu dekat living room 2.Tepi belah kiri living room ni,bilik makan.Belah kanan ialah tangga.Belah kiri lorong pulak ialah dapur & belah kanan,bilik2.Kalau korang nampak kat dinding hujung lorong ni lah,ruang udara yang boleh nampak bayang2 pokok rambutan tu.Dan di hujung lorong ni jugak ada tapak kaki budak kecik kat atas siling.Dekat living room yang kitaorang ambik gambar ni lah,mak aku nampak mata hijau dekat belakang aunty Nisa waktu dia nak pergi bilik air di hujung lorong ni.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Gambar ni pulak dekat living room satu lagi yang agak besar. Living room yang ni terang sikit kalau waktu siang.

x

Follow Us

Gambar rumah atuk/Fazrul di belah belakang.Mampus aku kalau Fazrul tau aku letak pic ni.Tempat pool ni dulu ialah tempat pokok rambutan dengan rumah kayu yang atuk aku buat jadi store.Pintu terbukak ke arah pool tu dulu ialah wall di hujung lorong gelap dalam gambar pertama tu,yang ada ada ruang2 udara 4 segi tu.

Bilik atas belah kiri tu lah bilik yang aku satu keluarga selalu tidur bila balik rumah atuk. Luar tingkap atas yang kiri tu yang Fazrul nampak hantu perempuan terapung sambil pandang dia.Bilik kiri bawah ialah bilik arwah atuk & tok wan dulu.

x

puteribaya replied at 9-3-2020 12:50 PM
wahuuu..am waiting..take your time

Dah letak gambar dah

KimK replied at 9-3-2020 02:28 PM
Curious nak tau mana satu rumah atok TT sbb i pun duduk keramat hujung jalan pawang gak hehehe.
...

Oh duduk Jalan Pawang.Rumah you ok ke tak ada apa2?Rizalman pun duduk area ni gak rupanya.I baru tau

beni_nikaido replied at 9-3-2020 03:41 PM
Al fatihah to arwah Aunty Nisa
benci betul dgn spesis yg main tuju2 ni. bacul !!

Ni nak sambung jap.

Dah selesai cerita pasal arwah aunty Nisa, ni nak sambung apa yang aku & ayah aku pernah experience kat rumah ni. Aku pernah kena sekali aje. Tiba2 terasa bulu roma naik dan kena himpit. Tak lama lepas tu dengar suara lelaki gelak kat telinga. Aku tak nampak apa sebab mata tertutup. Lepas baca ayat kursi, hilang. Takdelah takut sangat kan padahal aku everytime tidur sana waktu malam tu mesti tertengok kat tingkap yang nampak bayang2 pokok rambutan & imagined macam2. Alhamdulillah pengalaman aku tak seteruk abang Man & Fazrul. Abang Rizal pun kena lebih kurang sama, kena himpit aje.

Ayah aku pun kena sekali aje selain waktu aunty Nisa histeria tu. Waktu tengah tidur malam, dia terjaga bila dengar bunyi dengung. Bukak mata nampak ada dua laser lights color merah dan hijau tengah gerak laju2. Salah satu lampu laser tu pergi belakang ayah aku pegang tangan dia ke belakang. Yang satu lagi datang dari arah depan macam nak serang ayah aku. Ayah aku tak takut waktu tu, dia meronta dan cuba serang balik benda2 tu. Tak lama lepas tu, agaknya sebab ayah aku lawan balik,benda2 tu lari keluar tingkap.

Jadi, itu ajelah yang boleh aku cerita pasal rumah atuk aku ni. Atuk & tok wan pulak tak pernah cakap apa2 pasal kena kacau ke tak so aku assume diaorang memang tak pernah kena la.

Rumah mak Fazrul dekat depan rumah atuk aku ni pun ada cerita jugak sebenarnya. Tak lama lepas aunty Nisa baik daripada sihir, mak Fazrul berkahwin baru dan berpindah ke rumah suami dia kat tempat lain. Waktu ni tak silap, Fazrul & adik beradik dia pun tengah belajar kat uni jadi tak tinggal dengan mak diaorang. Rumah mak Fazrul ni lama terbiar kosong sebab tak disewakan. Tapi rumah ni dia masih maintain dengan semua furniture sebab sekali sekala diaorang tidur sana.

Ada sekali tu, kakak sulung Fazrul kahwin. Kenduri dibuat di rumah suami mak Fazrul. Kitaorang ni keturunan minang & arwah atuk lahir kat padang, sumatera jadi ramai saudara mara dari sana datang nak tengok wedding ni. Sebab rumah mak Fazrul kosong, jadi dia offer saudara2 indo ni tidur sana. Diaorang stay rumah mak Fazrul ni 2 malam aje. Lepas tu diaorang cakap nak stay rumah saudara lain kat Shah Alam. Waktu tu tak fikir apa2 yang pelik pun.

Tapi kemudian bila jumpa saudara mara kat shah alam, diaorang cerita yang saudara2 indo ni kena kacau kat rumah Fazrul tu. Diaorang cakap malam lepas balik dari kenduri kahwin & diaorang balik rumah tu. Masuk2 aje, nampak ada figure perempuan tengah baring dekat couch sambil pandang diaorang. Ramai nampak lepas tu benda tu hilang. Sekali lagi, ada sorang saudara indo ni nak pergi toilet, ada bayang2 halang pintu bilik air tu. Jadi esoknya sebab tak sanggup dah duduk rumah tu, semua cabut keluar.

Yang pelik, Fazrul, mak dia & adik beradik dia semua tak pernah kena apa2 kat rumah tu. Tu aku speculate yang setan2 ni tak kacau tuan rumah tapi kacau tetamu aje. Sebab atuk & tokwan aku pun tak kena apa.

Straya replied at 9-3-2020 11:21 PM
Gambar rumah atuk/Fazrul di belah belakang.Mampus aku kalau Fazrul tau aku letak pic ni.Temp ...

uih...lawa dah dia renovate
dah x seram, bini fazrul leh stay aman2 je

sayang lak pokok rambutan tu dah xde

Gambar rumah atuk/Fazrul di belah belakang.Mampus aku kalau Fazrul tau aku letak pic ni.Temp ...

sayang lak pokok rambutan tu dah xde

bunglo lama mesti cantik
aku suka dengan layout rumah lama2
design luar mb nampak outdated tp dalaman tu mesti selesa je ruangnya
rumah skg lepas renovate dh x nampak seram
tp setiap kenangan mestilah tak boleh lupa
btw, aku pun pernah ada pengalaman kena tindih makhluk
ishh nauzubillahiminzalik xnk lagi kena mcm tu...

fazrul...(bukan nama sebenar) tenguk kazen you letak gamba umah you..(ok ok gurau ..x lawak ye)

Wah..TT ni mesti dari family have have ni. Rumah besar2.

Wah..TT ni mesti dari family have have ni. Rumah besar2.

TT mesti dari keluarga have have. Rumah besar2.

beni_nikaido replied at 10-3-2020 09:27 AM

Pokok rambutan tu besar sangat sampai tinggi dari atap.Antara penyebab rumah tu gelap lebih2 kat lorong tu.

polluxsstar replied at 10-3-2020 10:15 AM
bunglo lama mesti cantik
aku suka dengan layout rumah lama2
design luar mb nampak outdated tp dala ...

Rumah lama2 ni besar.Even rumah teres dulu2 pun besar.Rumah teres sekarang walau 2 storey kecik aje.
Fazrul ni dia mantained most of the features kat luar macam frame rumah & roof tu tak tukar.Masih nampak macam rumah atuk.Yang belah dalam dia banyak pecah bilik bagi besar.