CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Straya

Rumah Atuk di Keramat Yang Penuh Misteri

Rento replied at 12-4-2020 11:03 PM
Cerita menarik. Jalan cerita senang faham. Aku merempit baca dari page 1 smpai habis.  Jarang aku nk ...

wah thanks.aku cerita ni dari hati,dah lama dah simpan nak ceritakan kat orang lain yang berminat pasal benda2 ni.nak cerita kat husband,dia macam caya tak caya.malas nak cakap kat dia.tahun ni boleh terjumpa pulak forum ni heh.bukit keramat ni tempat aku merayau dengan cousin2 dan kebetulan kebanyakan masih tinggal sana.salah sorang cousin aku,kakak pada fazrul ada bukak cafe opposite gurney heights.cafe dia selalu full house banyak makanan & cake sedap2.Lepas pkp kalau ada masa,korang singgah la sana.Jangan la mention yang aku cerita kat sini lak ye.

banglo besar kat jalan semarak tu tak ingat pulak sebab banyak rumah situ.ni banglo 1 storey berukiran kayu macam rumah traditional tu ke?tak jauh dari dewan felda merak kayangan & opposite petrol station tu?rumah tu dulu cantik gila tapi kemudian macam rumah tinggal.sekarang ni tak tau apa jadi tapak rumah tu sebab dah berpuluh tahun tak lalu sana.arwah datuk mazlan idris pun ada satu rumah sederet dengan dewan felda tu.

yang cerita tahir tu,dia kadang2 emo lebih.aku pernah dengar yang hantu2 ni tak boleh nak seberang laut.kalau semenanjung msia tak boleh pergi kat sabah sarawak.kalau hantu siam,macam mana dia nak communicate dengan hantu oz.pelik sikit kat situ.tapi yang dia kena kacau tu betul sebab aku sendiri dah tengok gambar.

Straya replied at 13-4-2020 09:29 PM
wah thanks.aku cerita ni dari hati,dah lama dah simpan nak ceritakan kat orang lain yang bermi ...

Wahh..cousin kau ada bukak cafe kt situ? Sureeee.....  Dessert2 ni memang favourite aku. Apa nama cafe? tunggu habis PKP ni... kalau ikut perkiraan, raya haji pun belum tentu lagi boleh settle. Berat pandemic ni, IMF predict ekonomi kita(dunia) lagi teruk dari zaman The Great Depression1929-1939. Moga dipermudahkan.

Rumah kayu tu dh masuk kedalam. mmg perasan ada.  Ni banglo yg kt sebelah jalan besar tu, betul2 kt simpang Jupem tu. Berdepan dengan Proton showroom. Dah naik kondo situ, habis semua kena sapu.

nowhite replied at 13-4-2020 12:21 AM
Habis dah khatam..best cerita sis..Al fatihah untuk aunty nisa

Thanks sudi baca sampai habis.

Rento replied at 13-4-2020 10:59 PM
Wahh..cousin kau ada bukak cafe kt situ? Sureeee.....  Dessert2 ni memang favourite aku. Apa nama  ...

erk dah alang-alang aku cakap sini sebut aje la nama cafe tu kan.tenggek burung cafe.ada instagram boleh tengok makanan dia yang sedap2 dalam tu.kalau ikut orang punya review la,aku tak sempat rasa lagi.

yep might be worse than the great depression.vaksin pun not available until next year huhu.kitaorang stuck kat sini.ntah bila boleh balik msia ni.

rumah besar tu serius tak ingat.nanti aku google

Straya replied at 25-2-2020 04:14 PM
Bukan Jalan Kent.Bukit Keramat tepi Gurney Heights

Pernah cod barang dekat mak pada customer een kat bukit keramat ni. Een sampai dalam pukul 8 malam camtu. Mak aih.. seram gila pulak lalu kat situ walaupun een pegi 2 org. Lepas aje pass barang, cepat2 balik.

eenhemo2 replied at 19-4-2020 12:09 AM
Pernah cod barang dekat mak pada customer een kat bukit keramat ni. Een sampai dalam pukul 8 malam ...

Memang seram.aku ni pun ambik masa.lepas 30 tahun  baru rasa ok bila pergi melawat cousin2

Follow Us
Seronok baca tulisan tt,  imagine sendiri situasi2 tu

Sambung lagi klu ada cerita lain ye

aku baru habis merempit gak.. ya aku budak keramat. Lahir kat keramat, besar dan sekolah pun keramat... bukit keramat.. aku tahu area rumah  ni kalau betul depan gurney height Dulu dipanggil Bukit cina... tapak gurney heights tu dulu paling banyak antu,,, kebun pisang dulu.

dekat corner bukit keramat tu banyak kali bas terbabas..

dan aku pun student UM. Kolej kelima.. kolej paling hujumg.. simpang luar tu pokok besar banyak kali aku kena sorak benda kat atas pokok kalau kelas aku habis kol 7 malam..

teruskan bercerita.. keramat kenanganku..

Straya replied at 15-3-2020 06:37 PM
Sepupu Aku Mirzan

lama xmsuk sni. asyik tngguh2 je. dah ad gmbar ! haha. cri psl btul msuk sni mghrib2 ni. wuwuwu.

wah tt pompuan ke?? sorry slama ni ingatkn llaki. ampunnn. haha. bru page 9 nk kna marathon smbung esok la ni.

hatikudus replied at 20-4-2020 05:51 PM
Seronok baca tulisan tt,  imagine sendiri situasi2 tu

Sambung lagi klu ada cerita lain ye

ok insyaAllah.bapak aku dulu tinggal kat batu road,langat & kajang.memang ada cerita waktu dia kecik2 dulu kat situ.nanti aku sambung

sweetfasha replied at 21-4-2020 02:16 AM
aku baru habis merempit gak.. ya aku budak keramat. Lahir kat keramat, besar dan sekolah pun keramat ...

ye la,nama tempat tu bukit cina dulu. tapak gurney heights dulu kebun pisang ingat2 lupa. yang corner bukit keramat,nak masuk simpang rumah atuk aku tu memang bas bawak laju2 sebab mungkin corner tu sharp sikit. kalau bas slow memang terbabas la.

tempat aku merayau dengan adik fazrul dulu selalu kat hujung jalan mati rumah atuk aku.short cut ke kampung bkt keramat,beli ais krim asam boi atau gi mini market opposite mindef. tak tau la ada lagi ke tak mini market tu.kalau rajin sekali sekala pergi beli nasi ayam mash.sampai sekarang masih ada nasi ayam tu.memori sungguh.

um pulak dah lama gila aku tak pergi.15 tahun sejak grad jadi tak ingat kolej ke 5 yang mana.terasa tua haha.tengok map um tadi.ingat jalan ke perdanasiswa aje.dah macam banyak bangunan baru pulak.seram benda bersorak tu siap mengilai ke?nasib baik la tak jumpa waktu kat sana.

nanti la kalau ada cerita lagi.tak berapa ingat cerita ayah aku waktu dia kecik dulu.nanti tanya dia

any42 replied at 21-4-2020 07:32 PM
lama xmsuk sni. asyik tngguh2 je. dah ad gmbar ! haha. cri psl btul msuk sni mghrib2 ni. wuwuwu.
...

Memang cari pasal la baca malam2.rempit sangat ke bahasa sampai ingat aku lelaki haha?fazrul dulu selalu kutuk kata aku ni tak ladylike.maybe sebab selalu terikut abang2.

Straya replied at 23-4-2020 12:06 AM
Memang cari pasal la baca malam2.rempit sangat ke bahasa sampai ingat aku lelaki haha?fazrul d ...

hye tt , 5 bintang cerita you . nanti update lah lagi ek?

Straya replied at 14-4-2020 12:14 AM
erk dah alang-alang aku cakap sini sebut aje la nama cafe tu kan.tenggek burung cafe.ada insta ...

Ok..i dh follow ig beliau..

Straya replied at 27-3-2020 01:38 AM
Universiti Malaya

Sebelum aku cerita pasal Aust, baik aku cerita pasal UM dulu tak? Bukan exper ...

Baru sempat baca benang TT. Citer best... Kipidap!

Andddddd.... Uols UM ke? High five sket! Samalah kita. Kolej luar yang ada 2 single beds tapi almari jadi penghalang tu sounds like 9th. Sebab iols dok 9th Andddddd kena kacau jugekkkk

Aku pun budak 9th jgk. Ada hantu ke kat sana?...

hatiluka replied at 23-4-2020 06:50 PM
Aku pun budak 9th jgk. Ada hantu ke kat sana?...

Uols dah grad belum? Klu still stay sana, iols citer nanti uols tak takut ke

nefnefnef replied at 23-4-2020 11:06 PM
Uols dah grad belum? Klu still stay sana, iols citer nanti uols tak takut ke

Dah lama dah tinggalkan 9th. Duduk sana pun cuma first year je lepas tu duduk luar. Citelah apa yg seram kat 9th tu. BTW  dulu i duk kat blok sri melur

hatiluka replied at 24-4-2020 12:43 AM
Dah lama dah tinggalkan 9th. Duduk sana pun cuma first year je lepas tu duduk luar. Citelah apa yg ...

Samaaaa. Iols ground floor. Ngadap parking depan dewan makan kan?

Anyways, citer ni mcm pjg pulak. Sebab dia ada episod kejadian yg kena kat iols, yang melibatkan akak roommate iols dan juga kawan iols. Ok iols citer apa yg jadi kat iols la ya. Check out the next comment. Nk pi type kat note dlu

Edited by nefnefnef at 24-4-2020 01:25 AM

Satu malam Sabtu, iols dan kawan iols buat preparation untuk malam kebudayaan kolej. Event tu hari Ahad. So kitorg bahagian backdrop buatla lettering guna polisterin bagai. Settle sume balik bilik dah pukul 3 pagi.

Bilik iols ground floor. Kwn iols tingkat 2. Roommate kitorg memasing mmg kaki balik rumah sedara mara kat KL kalau weekend, so we were without roommates la. Iols ajak kawan iols tido bilik iols. Dia setuju tapi dia ajak pi bilik dia amik toiletteries baju tido sume.

Ini kejadian pertama malam tu. Sampai je kat bilik kawan iols, dia bukak pintu and dia masuk dulu. Iols baru nak langkah masuk ikut dia sekali dia cepat-cepat kata takyah masuk. Dia amik barang-barang dia then kunci pintu bilik and tarik iols turun. Iols tanya kenapa. Dia takmo cakap.

Malam tu, kawan iols takmo tido kat katil roommate iols. So kitorang berdua tido la bersempit atas katil single iols tu. Dia sebelah kat dinding, iols sebelah satu lagi. Sebelah katil iols tu almari. Kitorang tido dengan kedudukan meja stadi kat belakang kepala kitorang, dan hujung kaki kitorang tu suis kipas dan lampu. Harap faham description huhu

So, dah siap pengurusan diri sebelum tido, iols pun tutupla suis lampu di hujung kaki. Baru tak sampai berapa minit bergelap, kertas nota atas meja study dah berbunyi-bunyi macam diselak. Iols husnuzon kot la sebab kipas. Tak lama pastu, iols rasa ada macam jari-jari usik kat perut iols yang berselimut tu. Iols panggil kawan iols dlm gelap tu dengan keadaan iols tak gerakkan badan and tutup mata, kawan iols jawab "Hmmmm" je. Iols pun peluk bantal cover part perut tu. Ye, iols adalah penakut.

Ok, ini part encore dia. Kemuncak. Uols tau kan kalau kita letak kepala atas bantal, ada ruang sikit kat bantal tu di sekeliling kepala kita kan? Iols mengadap ke almari tepi katil tu. Ada ruang bantal sikit depan muka iols. Tak semena-mena, ada satu cakaran laju "Zupppp!!!" di ruang bantal depan muka iols tu. Still boleh ingat pintasan angin laju lalu kat depan muka sebab cakaran tu.

Iols terus jerit nama kawan iols. Dia macam tau je. Dia terus cakap, pasang lampu! Iols pun lompat katil. Bila lampu terpasang, kitorang check bantal. Takde kesan cakar pun. Iols citer lebih kurang kat kawan iols apa jadi. Last-last kitorang dedua tak tido sampai subuh. Lepas subuh baru lena.

Sekian part kejadian pada iols. Panjang, tatau nak ringkaskan. Sorry  TT hijack plak benang uols