CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: I.am.PH

[Tempatan] Bukan berita politik: Saksikan video menyayat hati, ibu murid paksa ustazah mera

cmf_premierleag replied at 29-2-2020 02:09 PM
and ms akak skolah dulu, time PJ, bila ada murid pompuan lupa bawak baju PJ, disuruhnya berlari keli ...

Gilerrr   sekolah perempuan semua ka? tapi tak boleh la menjatuhkan maruah org ni...

Fly_over replied at 29-2-2020 02:40 PM
kenapa ek parent zmn sekarang sensetif, protective bila ank dia kne marah? iols pn sama. tp iols xph ...

Apa salahnya protect anak? If anak kena buli , pertahankan lah. Yg problemnya overprotective. Semua org salah , anak dia je betul Now pun byk setaz , cikgu jadian. Sbg parent kena sentiasa berkomunikasi dgn anak. Takut anak kena cabul pun taktau. Coz anak tak dpt komunikasi dgn kita. Pengalaman ai jd ahli kelab kaunseling , n rapat ngan cikgu kaunseling. Byk murid pendam dlm hati coz x dpt kekuatan dari mak pak. Imajin jd mangsa rogol sepupu bertahun2. Simpan dlm hati ja

Apa pun , parent kena bijak la. Ank mengadu , dengar. Biar anak tahu ibu bapanya seorang yg MENDENGAR. Pastu nilaikan sendiri , serious or mengade

cmf_premierleag replied at 29-2-2020 02:12 PM
bebaru ni ada sorang cikgu skolah menengah weols kene diabetis smpi kene potong kaki
cash la kan
...

Tu lh, bila dh jdi sorg cikgu, tu x brmkna kita boleh kutuk anak2 murid ikut suka hti je sbb anak2 murid tu pun mnusia yg ada prasaan gak. Skali kutuk & then anak2 murid tu btul2 innocent, mmpus lh cikgu tu.

jazaa100 replied at 27-2-2020 10:21 AM
Ada ustazah dulu...ganti cikgu yg tak dtg masuk kelas aku....satu period tu hbis kutuk kitorang yg ...

Same goes to me too tpi my case, my computing teacher yg ckp cenggini. X hbis2 kutuk iol as "ahli neraka" sbb dulu rmbut iol pnjng sngt (paras pinggul, right above my ass) & d sbbkn iol msa tu ignorant, so iol x kisah bila rmbut iol tu "trkluar" dri tudung blakang. So dia blik2 lh ckp yg iol ni "bakal ahli neraka", nnti jdi pnghuni neraka & kna gntung kat dinding neraka bla3x so on & so on.

Yg klakarnya msa iol prnh trserempak dgn dia kat luar skolah, rupa2nya dia tu xlah seiring dgn kta2 dia yg sllu suruh iol ttup aurat, pkai sluar pnjng fit, bju pun kinda fit & pling best, tdung dia jnis kain nipis & rmbut dia yg half-long tu pun trkluar dri tudung dia sblah blakang haha. Smpai skrg iol boleh ingt sdgkn teguran tu took place around 15 to 16-17 yrs ago.

Edited by gideoncross at 29-2-2020 09:58 PM
justchu replied at 27-2-2020 09:48 AM
Betul. Physically manusia yes. tp dalamannya hanya seorang manusia yg meneruskan keganasan. nnt ad ...

Btul tu, mnyakitkn org tu mmg boleh jdi kbiasaan klau dh sebati dlm diri kita sndri & alasan utk "mndidik" tu buknlh alasan yg trbaik. Sbb tu iol xsuka dngr bila org ckp "Alah, aku dulupun kna lgi teruk tpi jdi mnusia gak", ofc coz ur still a human, sbb ko d lahirkn as mnusia, so xkn jdi babun plak? Lol, bgi iol, iol lbih prefer cikgu yg relax & mnggunakn pndekatan psychology time mngajar sbb msa dlu bila iol kna cikgu yg asek mrh2 & trpekik2, iol boleh fail tpi klau trkena cikgu yg chill, iol boleh pass. How cool.

Btw sistem pndidikn Jepun x brkasar dgn students, dorg ajar dri segi dedication, kena kemaskn classroom sndri after school hr psl xde "school cleaner" & brdikari dri kecil etc, sbb tu dorg boleh jdi brjaya. Kita yg kat sini? Ckp je pndai tpi pehtu ttap jugak trjerit2 & mngamuk dlm classroom time mngajar sdgkn xde pun yg boleh mnimbulkn kmarahan dri murid2. Dlu msa iol Form 6, cikgu Geography iol (Chinese lady) cpat sngt naik angin at all time, suara student kecil pun boleh buat bliau kluar dri classroom smbil jerit2 & then hempas pintu sbb xsuka suara org yg kecil, tumbuk meja pun prnh & msa iol trsalah bwa file, habis2an dia marahkn iol lol, liek, "Ok, u can chill down, x pyh mrh2 mcm ni". Last2 iol failed her class sbb dia prangai mcm tu, dia sruh iol tnya dia klau x fhm apa2 & bila iol tnya, dia lepaskn geram kat iol plak, worst. One more thing, dia cuma suka students yg dia suka je, "pilih kasih" gitu, smpai skrg.

Prnh that one day bila dia naik angin, tiba2 je dia jerit "Aku ni dh penat tau x?! Dh lh kat rumah aku kna buat krja rumah, kena layan laki aku, kena bgi mkn anak aku! Ni kat skolah aku kna layan korg plak, aku bnci bnda ni tau x?!. Cringe, sbb apa yg iol prnh tahu, cikgu2 x boleh crita bnda2 personal kat students time lesson, idk knapa dia trlmpau pmarah mcm tu, depression kot.

puracendana replied at 27-2-2020 01:48 AM
Mesti la cikgu lelaki uols
Dia nak jar gugurl comel je
Gugurl tak comel cem iols kena buli laa ...

Eh, smpai mcm tu dia ejek uol bab prktaan "breakfast"? Rude af, mntang2 dia x suka kat uol.

Follow Us
munchkin replied at 27-2-2020 01:40 AM
Masing2 punya pengalaman. Ada pulak yg suka kena tampar kena assault dek cikgu. Tak pernah pulak ...

Untung lh skolah uol mcm tu, cikgu disiplin iol msa Form 6 x mcm tu, skali nak mnjerit kat tngh2 skolh, dia buat je, favorite dia agaknya. Dorg ni set2 suka rendah2kn students, jerit2 kat public smpai students lain tngok & look at us mcm kita ni dh buat ksalahan bsar dlm dunia ni pehtu bila student ni dh down, nnti dorg kta kita ni lemah & xdpt trima teguran. F u then, dh malukn org kat public, nak expect kita happy plak, bodoh. Klau ya pun nak marah, do it in secret & buknnya dpn org lain.

TravellingBear replied at 26-2-2020 09:21 PM
Pendapat aku laa. Isu nya bukan garang @ hukuman tu

Tapi isu nya ... anak mengadu & ibu membeka ...

We dk what happened behind the scene pun, sbb tu bnyk yg ckp psl garang/hukuman. Sdgkn video tu pun ada sorg pompuan dlm classroom budak2 tu yg tngok je & then suddenly cikgu tu mrangkak. Bnyk soalan yg x trjwp psl scenes mcm ni.

TravellingBear replied at 26-2-2020 09:00 PM
Aku rasa dia kena ugut nak cederakan ustazah. Kita tak tahu citer sblm dirakam. Gaya macam dia p ...

Slipar mahal kot haha.

gideoncross replied at 29-2-2020 10:02 PM
Untung lh skolah uol mcm tu, cikgu disiplin iol msa Form 6 x mcm tu, skali nak mnjerit kat tngh2 s ...

Sekolah i single gender u. Tapi masa i dpt merasa co ed di kch dulu pun takde cikgu terjerit2 mcm org gila. Cikgu sarawakian pelembut barangkali. Tegas but baik. Alhamdulillah so far ok. Budak2 pun ok. Takde nakal sampai perlu pukul or jerit even.

cmf_premierleag replied at 29-2-2020 02:09 PM
and ms akak skolah dulu, time PJ, bila ada murid pompuan lupa bawak baju PJ, disuruhnya berlari keli ...

Gilanya. Jahatnyaaaaa.

And yet semua pukul rata semua cikgu tu baik.

noor2 replied at 29-2-2020 09:30 AM
Ni betul. .sebab ada borang info diri murid cikgu kelas tu bagi tapi x de ruang untuk pekerjaan da ...

zaman ai dulu, dlm borang info ada bahagian pekerjaan dan pendapatan ibubapa/penjaga. kalau tak silap, siap mintak fotostat penyata gaji.

ai yakin cikgu yg kena buli tu dah jd guru hati kering esp. handle budak2 nakal

zehra2 replied at 29-2-2020 10:15 AM
Aku kot masa ngajor yg anak org have2 nibuat psl.. mmg aku ckp.. panggil mak bapak korang masuk ke ...

wahh... keep it up, sis. cikgu ai yg bias tu tak pernah hukum anak have2 nih wpun perangai bole tahan jua. terang2an tunjuk dia kamceng dgn parents dia org. bertanya khabar la apa lah... ada sekali tu dia tanya dlm kelas, mcm mana percutian family students kesayangannya ke oversea. ye lah kita org yg miskin hina nih hanya mampu bercuti balik kpg, makan buah jah
btw seronok dengar anak2 kurang berkemampuan yg pandai dan berjaya dlm pelajaran

Edited by dani-rox at 1-3-2020 02:08 AM
dua_chzy replied at 29-2-2020 10:48 AM
Cikgu dulu2 memang jahat2 belaka. Psiko pun iya juga. Lain lagik kes 'makan' budak tapi didiamkan  ...

iya sis. dulu cikgu berani buat mcm2 kat students, pastuh brainwash summore - saya pukul bukan sbb suka2, saya nak jadikan kamu manusia yg berguna utk bangsa dan negara blablabla. cikgu seni ai pernah pukul sorg budak lelaki dgn payung sampai lunyai payung tuh, tak jd manusia berjaya pun - skang dia jd ketua gangster mendera secara fizikal satu hal, trauma kita org yg melihatnya satu hal lg.

Kes cikgu makan budak pun berlaku kat sekolah menengah ai gak. cikgu yg sama jugak suka hukum student pompuan dgn tarik dan lepaskan bra strap... kalau student lelaki, dia suka tarik dan pulas puting. ada yg biru lebam dibuatnya. entah apa objektif hukuman barbaric mcm tuh. muka dahlah tipikal pervert pedo.

gideoncross replied at 29-2-2020 09:54 PM
Btul tu, mnyakitkn org tu mmg boleh jdi kbiasaan klau dh sebati dlm diri kita sndri & alasan utk " ...

Cikgu2 mcm ni patut dia tanya diri sendiri apa pasal dia selalu kena denda budak2?
Based on apa yg netizen cakap, dia selalu denda budak. Dia kena belajar dari cikgu2 lain yg mana jarang denda budak tapi budak2 mengikut kata. Kena muhasabah diri, samada anak murid tu semau degil2, tak pandai...atau dia yg tak layak jadi guru

dani-rox replied at 1-3-2020 02:07 AM
iya sis. dulu cikgu berani buat mcm2 kat students, pastuh brainwash summore - saya pukul bukan sbb ...

Lpas cikgu2 dlu buat alasan mcm tu, mak bapak & org2 lain pun trikut2 prcya. Smpai skrg boleh nmpk msih ada lgi mnusia2 yg suka ckp "Alah, aku dlu kna lgi truk, ckp kat bapak, bapak mkin pukul lgi tpi skrg jdi mnusia gak. Budak2 skrg je lmbut sngt".

Seingt iol, dlu pun iol sempat gak merasa bnda2 ni & ofc jdi mnusia sbb d lahirkn as mnusia pun lol tpi yg iol x faham, knpa dorg ni kena yg truk nk mmpus? Issit cikgu or parents yg trdesak sngt smpai sllu melepaskn geram kat budak2? Iol prnh bca stu komen kat FB, llaki, dia bgitahu dlu bpak dia prnh hentam dia dgn baldi besi entah psl apa & as usual: "Tpi aku jdi mnusia gak akhirnya". Tu yg trfikir tu, bpak dia ni abuser ke?.

justchu replied at 2-3-2020 03:52 PM
Cikgu2 mcm ni patut dia tanya diri sendiri apa pasal dia selalu kena denda budak2?
Based on apa y ...

Ada tekanan prasaan kot? Sbb cikgu2 pompuan ni mostly suka lepaskn amarah & geram kat students, tringat plak msa iol Darjah 4 dlu, dpt cikgu Maths mcm monster, klau cubit x ingt dunia smpai dada iol jdi lebam biru2 hijau ughhhh, stakat x dpt hafalkn sifir 4 dgn lancar pun dia dh geram nak gila. X ckup tu, mrhkn stu class, trjerit2 & trhempas2. Mental trkcau much? Dunno.

munchkin replied at 29-2-2020 11:15 PM
Sekolah i single gender u. Tapi masa i dpt merasa co ed di kch dulu pun takde cikgu terjerit2 mcm  ...

Uol ni male ke female? Btw syukurlh dpt yg jnis chill mcm skolah uol dlu tu, Amin Alhamdulillah.

parent pun pembuli.. harap anak dia pun ke depan jadi org berguna bukan jadi cam parent dia

gideoncross replied at 6-3-2020 12:53 AM
Lpas cikgu2 dlu buat alasan mcm tu, mak bapak & org2 lain pun trikut2 prcya. Smpai skrg boleh nmpk ...

Ganasnya. Apa ya correlation memupuk sifat "manusia" anak dgn menghentam dia org dgn baldi besi? I don't get it. btw definisi berjaya jd manusia tuh pun agak vague di situ. Berfungsi dgn normal, ikut peraturan, ada kerja, ada family, bayar tax etc? Saudara ai yg makpaknya tak pernah hukum anak dgn melampau pun membesar normal mcm manusia biasa jugak. Masa kecik dulu, mak dia cuma larang dan tegah jah, dia org adik beradik akur. Kadang2 bapak dia mcm strict sikit bercakap, dah start berkaca2 mata. Ada jiran lama ai, makpaknya sikit2 rotan sikit2 maki hamun, gitu jugak nakalnya. Malah bertambah jahat, bila besar sikit berani tengking makpak dia org balik