CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gebugebas

Mimpi pelik

Victorioussss replied at 28-2-2020 12:54 PM
Biasanya kalau mimpi pasal harimau ni, mgkin akan ade staff maybank akan call chuols untuk tanya pay ...

HAHAHAHA. Ko kan! I tengah serius baca komen tetiba tergelak

nk tau ye ke idok.. cuba check dgn org tua2 dlm family..
ada x amalan2 yg bkaitan.. slalu ada je..
ada yg bjamu.. ada yg bg makan apabenda tu, bertih ke apa..
yg dbela kena bg makan.. jd kalo betul ada amalan gitu sblm2 ni,
ada la kebarangkalian dia

Saka tak kut tapi kalo sakai mayb btui

sarah82 replied at 28-2-2020 02:49 PM
Tqqq.. Boleh buka bagi tok iols jaga dengar.. Dia kalau mai tak mo tido.. Iols baca segala ayat x  ...

huhu kena selalu buatkan air ruqyah tu...asal mai je suruh minum atau renjis2 kat muka...

bloodyamuk replied at 28-2-2020 03:26 PM
huhu kena selalu buatkan air ruqyah tu...asal mai je suruh minum atau renjis2 kat muka...

Tok ni x ada saka2 tapi org tua kan.. Bila sakit mmg byk la ganggu.. Aku pernah jaga org tua yg ada saka... Kerja pencuci najis mcm aku.. Aku redha saja.. Hahaha

Edited by tomiko_haza at 28-2-2020 03:47 PM

ikut pengalaman sis bersembang dengan orang2 tua, TT dh terima saka melalui mimpi terima bayi tu. Actually dlm mimpi tu kita macam separa sedar sbb sis juga penah mimpi orang nak suap makan, tapi sis berjaya tepis, mimpi baby nak menyusu dan adalagi tp dulu2 mcm ingat takde apa2 so tk  amek port.

Dalam mimpi sis, sis dapat menjawab sis taknak, so rasenya tak terjadilah pertukaran hakmilik saka itu.  

Jadinya, nasihat sis try tanya saudara2 TT yang otai2 samada keluarga sis / susur galur dulu2 ada yg guna saka tak? mesti ada yang tau. kalau sah ada pegila berubat.  Nak berubat kene cari yang betol2 pandai bab ni sebab kalau just panggil ustaz2 biasa, benda saka ni bole datang dan pergi..meaning masa uztaz dtg dia blah so ustaz cek dia kata takde apa2..normal..tapi bila ustaz balik dia bole dtg balik duk sebelah TT hehehe

mcam kakak sis, dulu2 dia ada jgk 6sense..so dia akan dapat info dulu apa2 perkara buruk yang nak terjadi dalam family.  tapi dia kene beramal, solat tahajjud, sunat, puasa , mengaji dsbnya.  Masa tu kakak sis rajin, jadi dia akan dapat la alamat sblum sesuatu perkara terjadi. alamat tu dtg dlm mimpi jgk cth ada sedara akan excident so dlm mimpi kakak tu dia akan nampk kejdian tu dulu.  cumanya bile dh beranak pinak kakak sis dh tk sempat buat semua amal2 tu..so benda tu pun tkde bagitau apa2 dah..

lagi satu, ada atuk ni bagitau saka ni dia menjelma dlm bentuk harimau, ular, monyet tp sebenarnya mereka adalah golongan jin2 / syaitan..wallahualam

Follow Us
aduuuhhh...baca cerita ni baru teringat 2-3 malam lepas mimpi saya tengah dirukyah perawat..siap diletakkan dalam pagaran garam dan apa ntah satu lagi..tapi pagaran tu asik diputuskan oleh sesuatu..perawat tu buat semula pagar tu..
..
tak pernah mimpi yg mcm ni...apa pulak la ye kalau mimpi gini?

AmMiNafeesa replied at 28-2-2020 04:10 PM
aduuuhhh...baca cerita ni baru teringat 2-3 malam lepas mimpi saya tengah dirukyah perawat..siap dil ...

sis tlg jawab hehehe
yang ni sis tak tau..tk penah dengar pulak kes cmni ..

tp mungkin ada yang berniat jahat pada feesa and luckily ada yang nak menolong tu..
feesa buat solat sunat and rajin2 ngaji, minta perlindungan daripada Yang Esa.

Nak tumpang citer jgk ye TT

masa sis peknen anak no 2, Sis masa ni duk rumah sewa dan husband sis keje shift.  Selalu malam2 tido dua je dengan anak yang sulong.  

masa Kandungan sis lps trimester 1, sis ada mimpi ada nenek pakai tongkat minta baby yang sis kandung masa tu.  Tp sis tak bagi, lepas beberapa lame,sis tak ingat la jarak mimpi2 tu tp dia datang lagi minta nak jagakan baby, alhamdulillah sis dapat menepis permintaan org tua tu,

and lepas2 tu sis ada mimpi lagi skali dia minta nak baby, and kali ni sis btol marah kat dia..dalam mimpi tu sis cakap jangan sekali2 minta ni anak aku, aku yang mengandungkan dia, aku tkkan bagi..3 kali dia datang dalam mimpi  dan alhamdulillah sis tak bagi..

lps mimpi yg 1st tu mmg sis tido umah terang benderang..tk berani nak tido dlm gelap dah

ntahla mungkin mainan tidur or mungkin btol2 wallahualam..

halimi78 replied at 28-2-2020 02:59 PM
...

Halimi ada terangkan hari tu.. Kena bgtau balik la..

sarah82 replied at 28-2-2020 01:25 PM
Entah la.. Aku x pernah mimpi semua tu.. Tau2 aku dah dipilih.. Tu je yg aku tau.. Dan bbrp org yg ...

Camna u leh sedar yang u dah dapat saka ni?tapi yg ai perasan,kalau ada sedara mara nak meninggal mesti ai yang dlu dapat mimpi2 tu..tanya sedara mara lain xde pulak dapat mimpi nih

sarah82 replied at 28-2-2020 02:00 PM
Tak ada mimpi.. Just mimpi ular je dulu.. Tu pun bukan setiap mlm..

Tak la pulak sampai tak bo ...

Mimpi ular ni pernah jgk..ular bnyk2 kejar ai dlm hutan..ai terus lari pnjat pokok..bila bangun tu berpeluh2 macam lari betul2..

violetungu replied at 28-2-2020 02:03 PM
First thing bila aku baca,saka harimau..selalu klu mmpi berkait baby ni saka.jaga2la..mungkin saka d ...

Meremang baca nih..xnak la saka2 ni..tp tu la..klau kite xnk die datang jgk ke

bloodyamuk replied at 28-2-2020 02:16 PM
ustaz faizar ni ada kata kalau mimpi haiwan berbisa antara petanda gangguan jin...wallahu'alam...n ...

Tu la bila cite dgn suami tadi..suami cakap mcm saka harimau je..sebelum ni mimpi je..tp tadi btul2 nmpk..ai pasti mata ai xsilap..type ni pon meremang abis bulu roma 1 badan..

whadda replied at 28-2-2020 02:17 PM
macam penah bace dulu klo dalam mimpi kite terima baby makna kita dah terima saka tu

Tu la ai xtau knpe dalam mimpi tu ai trima baby tu..siap mandikan je...bila suami tgur bru trsedar..kne brubat cepat la ni kan

gebugebas replied at 28-2-2020 05:11 PM
Camna u leh sedar yang u dah dapat saka ni?tapi yg ai perasan,kalau ada sedara mara nak meninggal  ...

Hahaha..  Aku pernah citer dulu.. Aku punya keturunan complicated sikit.

Kalau ikut keturunan mama aku yg siam, aku waris terakhir...jadi yg ni bukan harimau.. Bentuk lain.. Yg harimau tu hanya muncul lps arwah tok aku meninggal.. Arwah tok aku mak angkat mama aku tapi arwah juga ibu susu mama aku.  Arwah berketurunan pattani.. Jadi mana2 yg pernah aku pi berubat... Semua tolak utk tolong.. Siap ada 1 kes.. Aku baru nak pi, harimau dah sampai kat rumah perawat tu.

halimi78 replied at 28-2-2020 02:59 PM
...

Bila u komen pasal bertih ni bru ai ingt..dlu la time kcik2 ai suka sgt tgk arwah aki ai berubat org..tp dia guna bertih jagung..ada kaitan x ek..hehe..ai srba slh nk tnye sdre mara pasal ni..nanti mcm menuduh pulak

gebugebas replied at 28-2-2020 05:12 PM
Mimpi ular ni pernah jgk..ular bnyk2 kejar ai dlm hutan..ai terus lari pnjat pokok..bila bangun tu ...

Aku kalau mimpi ular.. Bangun esknya mesti ada kesan mcm patukkan ular kat kaki.. So far dah lama x mimpi ular selepas aku tangkap dan sentap ular yg kejar tu jadi 2 bahagian.

sarah82 replied at 28-2-2020 05:10 PM
Halimi ada terangkan hari tu.. Kena bgtau balik la..

yg penah jumpa, bg mkn bertih..
cuma beza tang bila.. ada yg setahun skali..
ada yg ikut bln ke apa gitu..
ada yg just bg bertih.. ada yg wat jamuan beserta bertih

tomiko_haza replied at 28-2-2020 03:45 PM
ikut pengalaman sis bersembang dengan orang2 tua, TT dh terima saka melalui mimpi terima bayi tu. Ac ...

Serba slh nak tnye sedara mara nih uols..tp kan..dulu prnah la iols ikut suami bwk kakak dia berubat.. tibe2 bomoh tu cakap ada pendinding ikut nih..kami trpinga2 xpham..bomoh tu cakap ada harimau belakang kami..die cakap mngkin dari suami kite pnye bnde tu..aish..ai is pening laa