CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cumikucingku

Fasakh..sape tau mcm mane nak cepat settle?

Cahya669 replied at 11-5-2020 05:06 PM
semoga mudah urusan tt dan diberi kebahagian kesihatan dan ketenangan.

btw kwn rapat pun boleh  ...

Ooo baru saya tau kawan rapat pun boleh..

Terima kasih info ...

Tapi sejak pkp ni dia macam berubah pulak... dia dah mula bagi saya duit ... seminggu seratus... ok la untuk bayar bill.... tapi dia transfer online... mungkin dia pun nak guna bukti transfer tu untuk menunjukkan dia berusaha untuk berubah  andaikata saya failkan kes ...adakah dia sudah insaf?  Kena tengok sampai bila dia boleh maintain....

Cumikucingku replied at 11-5-2020 08:51 PM
Ooo baru saya tau kawan rapat pun boleh..

Terima kasih info ...

alhamdulillah...harap2 dia kekalkan perubahan tu dan perkahwinan uolls bahagia sampai syurga!

amenn

Cahya669 replied at 11-5-2020 09:47 PM
alhamdulillah...harap2 dia kekalkan perubahan tu dan perkahwinan uolls bahagia sampai syurga!

...

Tima kaseh sis...

Kalau boleh berubah alhamdulillah..

Cumikucingku replied at 29-2-2020 01:12 AM
Bil semua saya bayar. Keperluan semua saya ..

Sejak awal tahun saya dah warning.

sis yg pukul husband?? wahhh sis memang garang/ganas ke?? atau sebab dah hilang sabar sgt?? husband tak melawan balik bila kena pukul tu??

Edited by addamnor at 31-5-2020 01:22 AM

Kalau sudah tiada cinta, terus terang sahaja lah pada suami. Lelaki akan okay begitu walau teruk macam mana pun dia. Yang kena gantung selalunya duk berlawan mulut dgn dia, keras kepala duk tunjuk siapa hebat & komunikasi sudah teruk. Kalau nekad nak bercerai  buat tebus talak shj.. dan hidup aman damai single. Nilai tebus talak itu masih dibawah kemampuan kamu lagi. kalau nak fasakh juga, isi borang, bawa bukti kukuh lelaki tidak tunaikan tanggung jawab @ kamu hidup tertekan dalam perkahwinan. Bukti kukuh kena ada seperti diagnosis dari pakar psychiatry yang kamu mengidap tekanan dan tidak gembira dlm perkahwinan... ataupun resit2 perbelanjaan rumah yang kamu tanggung sendiri. Tanpa bukti kukuh, kamu tebus talak shj lah
Tapi saya rasa utk kesihatan mental kamu, just berterus terang dengan suami kamu tidak mahu teruskan perkahwinan kerana tertekan, tidak gembira dan cerai lah secara aman damai.. lagi cepat prosesnya kadang tu within a month sahaja. Dengan syarat dua2 setuju baharu lah tak panjang cerita dgn pendamaj itu semua. jgn bergaduh tunjuk siapa lebih berkuasa dgn dia, kelak nanti bertahun duk naik turun court. Lelaki akan kendur & tunduk kalau perempuan bernada rendah.. mudah utk dia dengar kata.

Saya tak ada pengalaman bercerai fasakh, tapi ada pengalaman cerai seksyen 48.

Asalnya saya nak apply fasakh. Tapi masa pergi kaunter mahkamah syariah utk ambil borang, pegawai kat kaunter tanya, kenapa nak fasakh? Pastu saya bagitau husband (masa tu) selalu maki hamun. Pegawai tu kata tak perlu isi borang fasakh. Isi je borang cerai seksyen 48 (atau 47, saya lupa). Kalau nak alasan kukuh, tulis mcm ni 'sudah hilang rasa kedamaian' (boleh tambah sendiri).

Pastu saya ambil lawyer. Kes saya berjalan 3 bulan je. Ex husband tak pernah datang mahkamah (saya rasa sbb dia tak expect saya pergi sejauh ini dan mampu nak hadap proses mahkamah syariah). Hakim putuskan jatuh talak melalui hakam.

Kalau sis nak tau lebih lanjut, boleh pm saya. Saya bukan nak galakkan sis cerai, tapi kalau dlm perkahwinan ni kita asyik buat dosa (cakap kasar pada suami dll) lebih baik kita separate. Hidup sendiri lebih tenang dan rasa lepas dari dosa derhaka pada suami.

Follow Us
terpaling replied at 30-5-2020 12:14 PM
sis yg pukul husband?? wahhh sis memang garang/ganas ke?? atau sebab dah hilang sabar sgt?? husban ...

Sebab dia provok org yg tengah stress.... bukannya selalu hilang sabar.....dalam setahun terlepas juga la sekali dua... xsampai cedera pun...kesan pun xde...  

addamnor replied at 31-5-2020 01:09 AM
Kalau sudah tiada cinta, terus terang sahaja lah pada suami. Lelaki akan okay begitu walau teruk mac ...

Dah cakap elok2..dari 2012 lg...

Lepas yg elok2 tu dia abaikan barulah segala stress tu menjadi lebih buruk... pendam bertahun2 boleh jadi gila...

Ntah la... dia kawan saya... 3 tahun sebelum kawen saya dah kawan dengan dia... dia jenis yang ambik kesempatan jika org berlembut dengan dia... tu yang terjadi kat saya ... kena tegas sikit baru dia ada akal....  

Bulan 3 aritu saya bg amaran....saya nak dia bg duit kalau xbagi saya akan gi mohon fasakh ... sekurang2nya cover bill... bill bukan banyak pun .... dlm rm400 je total semua...nampaknya dia usaha la jugak skg ni dah 2 bulan la dia cover bill.

So nanti saya tengok la prestasi dia... kot dia mmg berusaha nak teruskan perkahwinan ni pastilah saya pun ok je....

rahana347 replied at 31-5-2020 07:43 AM
Saya tak ada pengalaman bercerai fasakh, tapi ada pengalaman cerai seksyen 48.

Asalnya saya nak a ...

Betul tu sis... daripada tambah dosa bergaduh baik cerai...

Cuma sekarang ni dia dah berubah sejak dia nampak saya bersungguh2 sangat nsk mohon fasakh... nanti kalau dia kembali buat perangai saya pm sis ye....

Tima kaseh sangat2 sebab memahami.... kita ni bukan sengaja nak cerai kalau keadaan tak mendesak...

Cumikucingku replied at 31-5-2020 08:13 AM
Betul tu sis... daripada tambah dosa bergaduh baik cerai...

Cuma sekarang ni dia dah berubah se ...

Selagi boleh selamatkan perkahwinan tu, lebih baik diselamatkan. Itu yg terbaik.

Faham sangat apa yg org perempuan alami. Kita bukan saje2 nak cerai. Kita hanya akan pilih utk cerai kalau dah tak tahan sangat nak tanggung beban.

sedihnya baca kisah TT sbb lebihbkurang sama je kisah kita. husbend i jenis tunjuk terang2 die x suka i... kalau selisih dalam rumah ni..husband akan elak bahu dr terkena badan i mcm la i ni ada covid..kalau layan anak pastu tertidur dlm blik husbend (we all tido asing)..husband akan tido dgn anak kt bilik lain.. Sepnjang PKP rasa kene mental torture...suami i diam,buat i x wujud. Kalau i pgi keje boleh jumpa kawan2..bila PKP i tanggunh sensorang.. Duit belanja jarang bagi. kereta rumah i byar sndri.. nk prgi pjabat agama tpi x tau nk mulakan langkah.. tadi bru cari rumah sewa..x sggup duduk serumah dgn org yg benci kita..makan dalam..

Komen forumer dalam kes TT ni byk bg info kt saya jugak. semoga Allah lepaskan kita dr ikatan toxic ni.

Cumikucingku replied at 29-2-2020 10:56 PM
Ni bukan cite hasanah... ni betul2 saya nak luh...

kurniaan Allah pada anak saya yg oku tu dia pa ...

Sedihnya..sebak sangat..cumi sangat baik tu sebabnya Allah bagi anak yang sangat memahami perasaan cumi.

Diamje replied at 20-6-2020 01:12 AM
sedihnya baca kisah TT sbb lebihbkurang sama je kisah kita. husbend i jenis tunjuk terang2 die x suk ...

Semoga dipermudahkan urusan awak. Saya doakan awak dapat kehidupan yang lebih baik dan membahagiakan.

Pagi ni baca thread ni macam2 rasa ada..tt ni kuat semangat dan tidak emosional. Tt boleh berbincang baik2 bila orang lain bagi pendapat. Tak sangka macam2 masalah dalam kehidupan orang lain. Kita kadang2 fikir masalah sendiri dah cukup membebankan..untuk tt semoga suami tt terus berubah menjadi lebih baik dah bertanggungjawab. Sampaikan salam saya untuk anak istimewa tt ye..

Lengkong replied at 20-6-2020 11:11 AM
Pagi ni baca thread ni macam2 rasa ada..tt ni kuat semangat dan tidak emosional. Tt boleh berbincang ...

Tima kaseh doa lengkong.

Nanti saya sampaikan ada kawan dari jauh kirim salam pada dia..

Hihi... nanti mesti dia malu2...

Dia selalu malu sebab nurse kat hospital suka usik2 kata dia abang hensem..

Diamje replied at 20-6-2020 01:12 AM
sedihnya baca kisah TT sbb lebihbkurang sama je kisah kita. husbend i jenis tunjuk terang2 die x suk ...

kes u same dgn I hampir 10 bulan dh mcm tu..
2 bln sjk bsalinkan ank yg bongsu..mmg rse mcm nk gile kdg2..
skrg I tgu dpt kunci umh je trus I nk failkan smua..
tp Allah tu ade ttbe last month maybe company die buang org skrg die xde kje..
kalo ko mnyakitkan hati isteri itula akibatnye..n cerdik sgt suh keluar EPF I lestari pun x nk..
sblm I menanggung biawak baik I blah

Cumikucingku replied at 23-6-2020 11:33 AM
Tima kaseh doa lengkong.

I baru discover benang ni dan baca setiap post smpi habis. I doakan sis cumi dikurniakan kekuatan dan semuanya baik2 saja.

I fikirkan dulu i ni mmg xde bau syurga sbb awal2 kahwin dulu I pernah mcm merajuk n geram kat suami sbb dia lupa bg nafkah sbb baru kawin. Dia pula kata I x mintak. Sempat la bergaduh kejap dan dia patah balik utk bg duit kat I walaupun dia baru je gerak balik ke tempat kerja (kami PJJ).

Few years down the line baru i fhm kenapa org selalu pesan kena bertegas pasal nafkah dan tanggungjawab suami. Sis mesti org yg kuat sbb i rasa kalau i diuji seperti sis mesti x smpi 6 bulan i dh cerai.

Cumikucingku replied at 31-5-2020 08:08 AM
Dah cakap elok2..dari 2012 lg...

Lepas yg elok2 tu dia abaikan barulah segala stress tu menjadi ...

Kesian juga... Sampai kena jadi macam ni.. tp dia cuma cover bill sahaja.. hope all the best for u

manusia ada key point yang menyebabkan ia berubah.....bila hati kecilnya berkata kata sesuatu.....

nampaknya....hb awak....terasa bila awak dah ambil action utk fasak....

Cumikucingku replied at 23-6-2020 11:33 AM
Tima kaseh doa lengkong.

Salam tt,mcm mana skrg? Sinar bahagia telah menjelma kah? Semoga sihat2 dan aman damai saja hendaknya.