CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Dahlia.Julia

Catatan-catatan Gangguan.

Dahlia.Julia replied at 30-3-2020 11:28 PM
Dulu aku ingat saka ni memang benda yg tak kan ada kesudahan. Tp satu hari tu aku tengok video ust ...

absolutely agree..kun fa yakun..bling..Dia buat benda jadi semua

MissVixen replied at 31-3-2020 12:04 AM
Masa mco sekarang gangguan teruk? Kalau dirasuk, macam mana nak dapat bantuan...dah la susah nak kel ...

Aku pun terpikir benda yg sama. Moga tt n gam.gajah diberi kesembuhan ye. Janji korang kena kuat lawan benda2 ni. Selalu zikir, solat sunat dan mengaji

Try baca kalimah syahadah byk2 dan surah al ikhlas..klu boleh 100x sehari......mudah2an ada penawarnya....aamiin

MissVixen replied at 31-3-2020 12:04 AM
Masa mco sekarang gangguan teruk? Kalau dirasuk, macam mana nak dapat bantuan...dah la susah nak kel ...

Oh.. Alhamdulillah sepanjang mco/pkp ni aku ok. Last berubat 12.02, pastu takde gangguan teruk dah. Ada la sesekali nak termasuk ke dunia lain, tapi sempat sedar..

Aku bukan jenis yg kerasukan atau histeria. Dulu2 pun masa sekolah asrama, kalau ada budak2 histeria, aku tak pernah kena.. pelik tapi benar.

inj replied at 1-4-2020 02:31 AM
Aku pun terpikir benda yg sama. Moga tt n gam.gajah diberi kesembuhan ye. Janji korang kena kuat l ...

Tq.. Doakan ya, utk semua yg diuji dgn gangguan bangsa jin ni.
Main ngan benda ni, emosi mcm roller coaster. Kadang rasa ok sangat2. Kadang tetiba jadi down, nak give up. Kadang sihat wal afiat, kadang tetiba je sakit. Gitu lah..

jas7512 replied at 1-4-2020 02:54 PM
Try baca kalimah syahadah byk2 dan surah al ikhlas..klu boleh 100x sehari......mudah2an ada penawarn ...

Terima kasih..belum pernah amal lg. Kalau baca dlm solat tu ada la.

Ustaz saya ajar banyakkan al-Fatihah. Paling kurang 40x sehari dan banyakkan selawat. Tapi itulah.. Cabarannya nak buat. Kadang2 mula baca al-Fatihah, tau2 je dah masuk surah lain. Tak pun tiba2 je ngantuk mcm telan ubat tido. Kadang2 kat tengah2 bacaan jadi blur tak reti nak habiskan..tak munasabah kan tak reti baca al-fatihah..

Kalau baca al-mathurat pulak, badan jadi gelisah menggeliat mcm cacing kepanasan. Puas nak menghabiskan. Kdg2 stop separuh jalan je. Tapi kalau ayat-ayat manzil, boleh je baca sampai habis. Pelik kan..

Follow Us
Dahlia.Julia replied at 30-3-2020 11:55 PM
Salah satu effect gangguan aku ialah masalah tidur. Paling lama, aku pernah tak tidur hampir 2 bulan ...

Badan hang masa tak tidur dua bln tu macamana? Jenis kurus, obese atau biasa2 je?

Edited by Dahlia.Julia at 4-7-2020 07:38 AM

BADI BINATANG?

Semalam ada sorang akak ni mesej. Minta tolong sbb suami dia tak sihat2, demam dah dekat 2 mggu. Pi hospital check takde masalah apa. Dia mnta tlg aku buatkan 'air tawar'.

Asalnya suami dia gi cari ayam hutan. Balik rumah, bapak dia tegur la kata suami dia nampak lain.. Malamnya demam and mengadu sakit sangat kat atas tengkuk. Pastu bila tidur, rasa macam kena tikam. Berpaling ke kanan, rasa bahagian kanan kena tikam. Berpaling kiri, rasa kiri pula kena tikam. Hilang semangat, tak lalu makan.

Pi jumpa sorang ustaz, kata ustaz tu, ada terpijak something masa kat hutan. Lepas 3 hari berubat ngan ustaz tu, still tak ok lagi. Tu yg suami dia suh try contact aku tu.

Aku rujuk ustaz aku, katanya mungkin badi binatang. Wallahualam. Ustaz bagi senarai doa2 utk dia baca dgn niat sebagai penawar.

Teringat pulak mak aku cerita. Dulu2 masa aku kecik, abah aku pun pernah kena, masa tu dia gi buru kijang. Balik2 rumah, sakit kepala tak sedar sampai hantuk2 ke dinding. Bawak berubat baru la ok.

Actually badi binatang tu benda apa? Mcmana boleh jadi bawa penyakit pada manusia?

pinkzara replied at 1-4-2020 11:32 PM
Badan hang masa tak tidur dua bln tu macamana? Jenis kurus, obese atau biasa2 je?

Aku ni jenis berat tak berubah. 40-43kg je tak kiralah tengah sihat atau tak sihat.

Dahlia.Julia replied at 1-4-2020 11:38 PM
Semalam ada sorang akak ni mesej. Minta tolong sbb suami dia tak sihat2, demam dah dekat 2 mggu. Pi  ...

First time dengar badi binatang. Biasa dengar badi mayat jer. Siapa yang terkena badi mayat akan jadi kurus kering macam mayat hidup tu.. Hanya nampak kulit dan tulang je. Tapi tak pasti macam mana boleh terkena.

Dahlia.Julia replied at 1-4-2020 11:25 PM
Terima kasih..belum pernah amal lg. Kalau baca dlm solat tu ada la.

Ustaz saya ajar banyakkan  ...

Aah...mmg cabatan..sy pula blh baca al fatihah tapi mmg rasa ada salah baca dr segi tajwid..sudahnya baca berulang2 mcm org br belajar lak....klu baca depan org..blh pula baca dgn lancar...mmg ujian betul...tapi cubalah...maybe ni jihad utk kita.....actually surah ai ikhlas tu klu dpt baca 1000x sehari lg baik tapi kita2 ni kan bekerja.....buatlah sekadae mana yg mampu

inj replied at 2-4-2020 02:27 AM
First time dengar badi binatang. Biasa dengar badi mayat jer. Siapa yang terkena badi mayat akan j ...

Ayah saya kena badi mayat lepas adik saya meninggal. Dia jadi lemah. Tidur je dekat sebulan lebih. Ambik air penawar.. Alhamdulillah ok. Sama dgn fil, lepas adik dia meninggal pun dia jadi gitu.

pinkzara replied at 2-4-2020 09:24 AM
Ayah saya kena badi mayat lepas adik saya meninggal. Dia jadi lemah. Tidur je dekat sebulan lebih. ...

Ooo jadi macam tu ya?
Tak pernah lagi ada pengalaman org2 terdekat terkena badi mayat.. Mintak jauh la.. Nauzubillahi min zalik.

Teringat pulak roomate member aku masa zaman undergrad dulu. Ada budak bunuh diri kat blok dia. Masa polis angkut keluar mayat tu, roomate member aku ni ternampak la tangan si mati tu. Terus lemah semangat, demam. Sampai kena balik kampung berubat. Itu pun badi mayat la agaknya kot. Ke bukan?

jas7512 replied at 2-4-2020 05:19 AM
Aah...mmg cabatan..sy pula blh baca al fatihah tapi mmg rasa ada salah baca dr segi tajwid..sudahn ...

Ada kes gangguan juga ke? Maaf kalau pernah cerita di mana2 tapi tak terbaca.

Aku pernah sekali tu solat Asar sampai 20 minit. Sebab apa.. Sebab tak boleh nak rukuk, tak boleh nk buat apa, tegak keras kat situ..berpeluh2 aku cuba. Masa tu aku baru lepas baca Surah Jinn (lepas baca al-Fatihah). Tak tau la ada kena mengena ke tidak antara pilihan surah dgn ketidakmampuan aku utk rukuk tu .

Lama tak tulis kat sini.

Mula2 bukak thread ni, aku plan nak share apa yg aku lalui sepanjang beberapa tahun kena gangguan. Rasa lega bila dpt share, sbb selama ni aku hadap benda ni sorang2 tak pernah cerita kat sesiapa. Penat simpan n buat seolah2 macam takde apa2.

Tapi sejak aku start thread ni hari tu, mula la serba tak kena. Malam2 je kena ganggu ngan bunyi2, ngan tak dapat tido dah lebih 2 mggu.. Bila amik laptop nak taip cerita, jadi takut tetiba. Kalau terlelap, muncul mimpi pelik2. Badan pun jadi sakit2, bisa2.

Tak berani nak teruskan. Tengah pkp ni, susah nak gi cari perawat.

Dahlia.Julia replied at 14-4-2020 12:47 PM
Lama tak tulis kat sini.

Mula2 bukak thread ni, aku plan nak share apa yg aku lalui sepanjang beb ...

be strong ye..mawar baru je dapat keluar dr persoalan yg sama mcm dahlia lalui.
Susah tapi In Shaa Allah boleh..dahlia kuat ye.
Mmg susah kita nak share dgn org, sbb ada je halangan. Pernah dua tiga kali mawar cuba ceritakan kisah mawar dlm forum ni tapi ada je benda berlaku.

Dahlia.Julia replied at 14-4-2020 12:47 PM
Lama tak tulis kat sini.

Mula2 bukak thread ni, aku plan nak share apa yg aku lalui sepanjang beb ...

bertabahla..kalu rasa mmbahayakan, berhenti dulu, sok2 dah pulih MCO ni bole teruskan..

Be strong awak semoga ditunjukkn jalan

Senang jer nak share..
Di tengahhari yg panas terik.. engkau bawak laptop. . Gi kedai mamak yg tengah bising, kelam kabot tuu.. engkau tulis cerita seram engkau.. dalam keadaan langsung x rasa seram..
Engkau kena kuatkan jiwa engkau betol2.. jangan langsung rasa seram @ terbayang bayang benda alah tu pon..jangan sekali2.. (sebab tu kena buat kata kedai mamak.. kalau buat kat bilik.. mana boleh nyahh..)