CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Dahlia.Julia

Catatan-catatan Gangguan.

Gomea replied at 19-7-2020 06:53 PM
Dasyatnya ujian yang tt hadap ni. Semoga tt terus kuat untuk lawan semua ni. Dan tt akan pulih dari  ...

Terima kasih.
Actually sekarang dah agak ok. Kehidupan harian pun dah boleh dikatakan normal. Sebab tu boleh bukak thread & catat kat sini. Kalau masa tengah betul2 teruk dulu, mmg tak tenteram hidup. Badan sakit, fikiran celaru, tak dpt tidur.

chempaka_lily replied at 22-7-2020 03:31 PM
Membaca perkongsian TT membuatkan daku sedar, lain orang lain ujiannya. Didoakan semoga TT dipermuda ...

Betul sis. Aku diuji dgn masalah sakit akibat gangguan, tapi dlm masa yg sama alhamdulillah banyak lagi nikmat lain. Family stabil, kawan & jiran yg baik2, kewangan cukup. Akses kpd perawat pun mudah, bila2 aku perlu berubat just contact je, dia luangkan masa.

adzyla replied at 27-7-2020 05:34 PM
berdebar baca cerita TT..

Alaa berdebar ke.. Sorry...harap2 tak lah sampai terfikir2 ya.

(Imagine camne aku yg melalui semua tu )

Edited by Dahlia.Julia at 5-8-2020 01:27 AM

Alang-alang login ni, nak sambung cerita lah sikit.

MALAM GILA 2 - LELAKI ATAS MEJA.
[Kisah MALAM GILA 1 ada di post #85]

Kat rumah aku ni, ada satu bilik yg jadi bilik serbaguna. Bilik tu lah tempat aku membaca, menjahit, solat, melayan perasaan, rehat, bahkan ada masanya makan dan tidur pun kat bilik tu.

Suatu malam lepas siapkan kerja, aku decide utk tidur je situ sbb malas nak jalan pergi bilik tidur. Aku bentang toto/comforter, tutup lampu utama & on lampu tidur.

Tengah malam, aku terjaga. Rasa semacam. Dalam suram cahaya, terkejut beruklah aku bila ternampak ada kelibat manusia tengah duduk kat atas meja kerja/meja study berhampiran tempat aku tido.

Sambil menghadap ke arah aku, dia mula bangun berdiri perlahan-lahan atas meja. Baru aku nampak kaki kanan dia yg tergantung kudung dari paras lutut. Nampak mengerikan. Dia renung aku, tak berkedip. Masa tu perasaan aku bercampur-baur. Takut, seram, sebak. Sebak sebab dia berupa ex-bf aku masa undergrad dulu, cuma yg ini versi hantu.

Perkara paling menakutkan pun berlaku. Dia turun perlahan-lahan dari atas meja merangkak menuju ke arah aku. Pergerakan dia perlahan tapi smooth. Bayangkan lelaki kudung dengan aura menyeramkan sedang merangkak ke arah korang. Dan jangan lupa, aku masa tu tengah terbaring atas lantai beralaskan toto/comforter.

Sampai hujung kaki aku, dia berdiri. Sedia utk terkam aku. Aku mula takut & fikir mengarut. Aku tak nak kena perkosa dengan hantu, biar la rupa ex-bf kesayangan aku sekalipun. Aku kumpul kekuatan. Dalam debar, aku tendang dia sekuat hati sambil jerit Allahuakbar kuat-kuat.

Dia hilang, jadi macam kabus. Yang tinggal cuma angin yg sangat-sangat sejuk. Aku cepat2 bangun buka lampu bilik & zikir sikit2 utk redakan debar.

Keesokannya, ada 3 tompokan lebam kat lutut kanan aku. Kecik je, setiap satu lbh kurang saiz duit syiling 10sen.

"Dah kudung pun nak datang lagi..". Itu respon perawat aku bila aku cerita kejadian tu kat dia.

Dahlia.Julia replied at 5-8-2020 01:22 AM
Alang-alang login ni, nak sambung cerita lah sikit.

MALAM GILA 2 - LELAKI ATAS MEJA.

Uols sbnrnye kne sihir ke saka ke ade ganguan ape?

NurAlia14 replied at 8-8-2020 04:35 PM
Uols sbnrnye kne sihir ke saka ke ade ganguan ape?

Aku tak tau.. Ada beberapa teori dari perawat2 yg aku pernah gi berubat (ada kat post #44).

Mungkin saka, atau jin asyik, atau jin-jin liar yg saja ikut.. Mungkin jugak sihir wpun aku rasa macam bukan.

Follow Us
Dahlia.Julia replied at 11-8-2020 12:02 AM
Aku tak tau.. Ada beberapa teori dari perawat2 yg aku pernah gi berubat (ada kat post #44).

Mu ...

Ade sorg yg aku knl ni, mak die ckp die mimpi baby menyusu..rupenye keadaannye mmg terase mcm baby tgh menyusu dgn kte..blh rase nyut2 tu eh..

NurAlia14 replied at 11-8-2020 10:31 AM
Ade sorg yg aku knl ni, mak die ckp die mimpi baby menyusu..rupenye keadaannye mmg terase mcm baby ...

Aku tak pernah mimpi menyusukan baby, so tak tau.

Tapi ada sorang kawan aku, dia pernah rasa ada budak menyusu ngan dia. Masa tu dia tengah tido. Dia ingatkan anak dia (dia ada anak kecik umur nak masuk 2 tahun). Sekali dia bukak mata, rupanya makhluk tak tau asal usul tu yg tengah hisap susu dia. Terpelanting makhluk tu dia campak.

OT sat..
Apesal kat profile aku still ada tulis aku ada new PM? Padahal aku dah bukak semua pm & reply. Camne nak hilangkan?

Serammm, semoga tt sentiasa dalam lindungan Allah s.w.t. aaminn

TT pls update
syiokk la baca

Dahlia.Julia replied at 4-8-2020 11:36 PM
Alaa berdebar ke.. Sorry...harap2 tak lah sampai terfikir2 ya.

(Imagine camne aku yg melalui s ...

hehehe...berdebar jer...tp alhamdulillah ok jer

Ala tkde update lagi... Mana TT pegi nie

Tt sihat ke ? Mcm2 ye tt alami. Moga2 tt sihat selalu amin!

TT tengah tak sihat tuu..

Doa kan semoga TT mendapat pendinding yg lebih kuat lagi.. ameen
(*pendinding TT skang.. dah kira yg kuat sbb.. benda tuu.. selalu fail utk pegang TT..)..

..amalan yg TT buat skang.. jangan tinggal walau sehari

Dahlia.Julia replied at 12-8-2020 07:50 PM
OT sat..
Apesal kat profile aku still ada tulis aku ada new PM? Padahal aku dah bukak semua pm & re ...

Kadang2 friend request pun keluar sebagai PM juga....ataupun cube tekan kat notices,my posts,pastu tekan 1 demi 1 tab kat situ contohnye post,comments,activity,rewards,product,mention to me....

Salam.. Terima kasih kpd semua yg sudi baca.

Sedikit update tentang perkembangan terbaru.

Alhamdulillah gangguan-gangguan kuat dah tak ada. Dah dapat tidur malam tanpa mimpi menakutkan atau terjaga mengejut. Dah tak ada sakit-sakit badan yang teruk. Dah tak nampak benda bukan-bukan.

Cuma ada la jarang2 sekali rasa macam 'benda' tu ada dekat2.. Ada suara bagi salam tengah2 malam tapi takde orang, mimpi sikit-sikit. Tapi semua tu kejap je. Tak sampai mengganggu atau buat jadi takut. Alhamdulillah.

Seronok & nikmat sangat bila dapat hidup normal. (sampai lupa nak update thread ni )

InsyaAllah nanti aku akan sambung kongsi cerita pengalaman-pengalaman gangguan & pengalaman masa berubat dulu.

Kalau ada yang baca thread ni & lalui pengalaman serupa, semoga bertemu jalan penyelesaian terbaik. Aku dulu pun entah berapa kali hampir give-up.

Moga TT sihat selalu yer