CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: blastoff

[Tempatan] Ingat ni zaman batu ka yg keperluan asas cuma makanan je ?

nuryakmal replied at 27-3-2020 08:57 AM
Dia tak tau  new york da jadi new wuhan

Tu lah i pelik duk puji2 US entah lah i bygkan TT ni yg jenis lembam2 (bkn nk kutuk org lain yg lembam) sbb TT ni mcm slow nak adpat info. Dan bengap xphm2 jugak. Dia mesti rasa dia genius think out of the box. Then org lain semua tgh tumpu pd US n europe, learn from Italy, tp TT ni mcm gone case dah. Elok lah kalau gone terus

Speechless dgn tuan tanah..org lain lagi susah..mcm meols ddk jauh diperantauan teringin nak balik..so mintalah kerja sama semua putuskan rantaian ni supaya kita boleh back to normal again. Sapa yg x stress x boleh keluar. X boleh buat itu ini tapi cuba byk2 kita istifar. Org yg ada panic attack tu lagilah .x keruan hidup  xboleh keluar..baca kat internet macam2.. Kita ni syukurlah

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

New York boleh dikatakan bandar kembar utk Wuhan. Rumah appt tinggi tinggi dan sempit. Keretapi etc. Terperap. Aii harap New York boleh bertindak dgn segera masalahnya symptom convi19 sama dgn symptom flu yang tiap tahun ada di US. Jadi test agak sukar utk dibuat. Sekarang sejak media buat panic .. semua orang keluar utk dptkan test walaupun setakat sakit tekak or demam biasa.

Tahap gaban TT meroyan...

TT ni mcm bdk kls blkg yg suka nak kluar kls...dia akn bg mcm2 alasan asalkan boleh kluar. Jenis bdk sklh yg degil dan tak nak dgr arahan cikgu....

Follow Us
Patuh jer lah tt...bukan lama pun.

Aku ni, dah 3 hari tv tak blh on.
Anak-anak lelaki 2 org sepak bola dlm rumah.
Roti sebuku sehari. Dah mkn nasi pun depa kejap-kejap makan roti dgn pelbagai cara. Dgn cheese, dgn butter, dgn delfi. Mlm tadi dgn pisang pun jadi

Whatsapp pulak penuh dgn pesanan cikgu suruh buat homework, nota .

Yg satu tu dah bosan main hp, tak blh tgk tv, dia potong kotaklah, kertaslah. Tiba-tiba glue stick dia habis. Nasiblah kat tpt aku DIY dgn eco buka. Aku beli stok glue masa kluar beli barang rumah.

Aku pasrah jer, janji dia org tak kisah duduk dlm rumah.

Meh aku nak tunjuk penyelesaian cara manusia bertamadun ada depan mata tapi pakat2 buat2 tak nampak blaka2.....

Nampak hadis sahih bawah ni, inilah kaedah kuarantine yg disuruh Islam yg bertamadun dan tak membawa manusia ke zaman batu ,

Apabila kamu mendengarnya (wabak) di sesuatu tempat, maka janganlah kamu pergi ke situ. Dan apabila ia berlaku di tempat kamu, maka janganlah kamu keluar lari daripadanya.” (Hadis riwayat Imam Muslim).

bukan kurung org dlm rumah satu negara mcm yg di buat kerajaan lani sampaikan nak exercise pun tak boleh di luar rumah, itu kaedah yg digunapakai komunis yg extreme .....

sebaliknya Islam melalui hadis nih menyuruh agar pastikan di tempat yg ada wabak para penduduk ditempat wabak tu semata2 tak kluar masuk dari tempat tu.....

tempat wabak bermakna banyak penyakit tu hokay terdapat di tempat tu, kalau takat 1 org je di area yg kena virus tu tak boleh di gelar tempat berwabak lah .

dan perlu tahu beza ye tempat dgn rumah..... tempat makna nak kluar masuk rumah ok je tapi jgn kluar dari kawasan area tempat wabak tu je. Kalau kat PJ ada wabak maka jgn kluar masuk area PJ tu lah sampai wabak dpt di bendung.  Tapi tempat2 lain ok je para penduduk memasing nak kluar masuk .

Jadi tak de lah perlu tutup banyak kedai satu negara kan kan kan, tak de lah menyusahkan rakyat yg sihat sana sini hingga kesempitan hidup terpaksa berkurung dlm rumah mcm katak di kurung dlm tempurung.

Islam Provide solution yg terbaik tapi dok pi ambik solution yg di amalkan kerajaan komunis china buat pe ?

bodo kan kerajaan semburit? implement ajelah social distance..letak askar jaga kat kedai2 tu supaya rakyat patuh..yg dok jaga roadblok jaga org dlm keta tu pasal apa? dia dok dlm keta angin kat luar pun tak kena dia..bebal dok ada lps tu salahkan kerajaan lama

blastoff replied at 27-3-2020 07:33 AM
itu laa kalau tv rosak , nak suruh berkurung dlm rumah famili yg ada 6 anak tanpa ada tv pun sebab ...

Akak cadangkan adik pergi membeli buku secara online dan buat bacaan sampai adik bolrh ceritakan semula kepada orang kampung adik

zidane_ziege replied at 27-3-2020 10:25 AM
bodo kan kerajaan semburit? implement ajelah social distance..letak askar jaga kat kedai2 tu supaya  ...

Brp ramai askar nak dikerahkan utk jaga semua kedai yg bukak? Time mco ni pun , dh berpuluh kilometer barulah nmpk 1 roadblock. Tu pun polis jaga , askar tada (kata my dad la , heols yg keluar kerja). Askar pun kena simpan jugak , nanti semua sakit kobid , sapa nak pertahankan negara .

DARSITA replied at 27-3-2020 10:04 AM
New York boleh dikatakan bandar kembar utk Wuhan. Rumah appt tinggi tinggi dan sempit. Keretapi et ...

Bukan orang di new york tinggal di rumsh kabin comel2 sambil tayang rumah dalam rancangan tiny house ke

Utk yg dah kena virus tu di kawasan wabak atau di luarnya  , apa pula solution yg Islam provide utk merawat hingga sembuh penyakit tu ?

Ni haa nabi dah berulangkali di banyak hadis sahih ulang dan ulang bagi tahu tapi banyak umat Islam still tergapai2 dok berpaksikan negara komunis lah jugak last last semua kena virus mcm nak rak hingga hidup kembali ke zaman batu lah plak dibuatnya .

“Pada Al-Habbatus Sauda’ itu syifaa’ (penawar) bagi segala penyakit, kecuali As-Saam.”
Ibn Syihab berkata:

“As-Saam adalah Al-Maut (mati), dan Al-Habbatus Sauda’ adalah Asy-Syuuniiz (jintan hitam – black cumin).” (Shahih Al-Bukhari, no. 5688)

Korang tau dak yg black seed aka nigella sativa aka habatus sauda ada ciri2 anti virus padanya ?  Aku amalkan nya selalu , every day, dan aku melihat dgn mata kepala aku sendiri betapa susahnya aku nak demam ....  

selama aku amalkan habatus sauda nih, alhamdulillah suhu badan aku kalau pi 37 je trus turun dlm masa kejap je jadi normal balik . Itu lah betapa ampuhnya ciri2 anti virus yg terdapat pada habatus sauda .

Haa kang ada la yg akan persenda solution yg nabi bagi ni.... sila ingat ye tolak kandungan hadis sahih boleh terkeluar dari Islam di buat nya , yg bermakna umat Islam lah patutnya pakat2 amalkan apa yg nabi nyatakan nih dgn gigih sekali .

Tapi dah akhir zaman , ramai lebih sanggup ambik solution org2 extreme yg menghuru harakan hidup dari amalkan cara bertamadun yg nabi suruh buat. Kalau nak tengok jelas buat lah kajian kerah saintis dan para doktor pakar utk uji habatus sauda tu sedalamnya2 ke atas pesakit covid 19.

blastoff replied at 27-3-2020 10:24 AM
Meh aku nak tunjuk penyelesaian cara manusia bertamadun ada depan mata tapi pakat2 buat2 tak nampak  ...

aik..ambil yang ayat atas tu je...yang bawah tu macm maner plak?

Apabila kamu mendengarnya (wabak) di sesuatu tempat, maka janganlah kamu pergi ke situ. Dan apabila ia berlaku di tempat kamu, maka janganlah kamu keluar lari daripadanya.” (Hadis riwayat Imam Muslim).

ramai tuduh tt ni rba ka? padahal pas totok lol

ok lah aku malas nak bertekak , aku dah bagi penyelesaiannya, nak ikut atau tidak lantak ler. Kalau yg extreme tetap nak semua org dok bawah tempurung je dlm rumah hidup penuh phobia takut kat virus siang malam..... tak dapat lah den nak tolong ye. Sekian.

brogi replied at 27-3-2020 10:45 AM
aik..ambil yang ayat atas tu je...yang bawah tu macm maner plak?

“Apabila kamu men ...

itu la kuarantine bertamadun namanya makna yg dlm tempat wabak tak leh kluar, yg luar dari kawasan wabak  jgn masuk ke tempat wabak tu ......itu pun payah nak faham ke..... apa perlu nak lockdown satu negara sedangkan yg perlu di kuarantine cuma area wabak tu je .

Kesian,...tahu nak komplen, tahu nak memberontak, tahu nak cari salah jea...agaknya kalau betul la kena hidup mcm zaman batu, tt la org pertama yg menggila, sbb tak leh nak terima kenyataan

masalah sekarang tak boleh nak judge hanya ade tempat2 tertentu saje yang ade wabak..ambil contoh kluster tabligh...mereka dah bertebaran di setiap negeri...jadi untuk mengandaikan tempat tu, boleh la diambil kira seluruh MALAYSIA.

ade je nak komplen..