CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] COVID-19. Keputusan sambung 10 April ni. Hints #309

taji2906 replied at 3-4-2020 10:31 AM
aku rasa akan disambung. walaupun aku harap tak la kann
aku dok umah sorg2. mental breakdown da ni. ...

Siannye chuols
Acik ada 3 adik2 yg time pkp nih kat rumah bujang. Sorang tu frontliner so tak la membeku dlm rumah. Cuma kesian sbb kelaparan, kedai tak bukak. Harap makan biskut ja kat ofis. Nak masak bawak bekal mmg tak la, dah nama lelaki. Tah2 dapur pun takde kat rumah dia
Sorang lagi wfh. Yg tu pompuan. Risau la jugak, tapi takpe dia ckp sbb depan rumah dia ada Village grocer so takde la mati kering adik acik yg tu
Yg ke 3 nih kesian sungguh. Hari normal dia paling busy antara semua org, tetiba skang ni kena kurung dlm rumah. Tak reti masak tak reti basuh baju sendiri. Yg dia tau lapaq saja
Haritu siap pakai baju ofis tug in sembur perfume bagai, ujong2 takat boleh jalan sampai balcony rumah je. Lepas tu dia meroyan baju nak kena basuh tapi taktau nak basuh caner. Baldi pun takde dlm rumah

Chuols jaga la diri baik2 ye. Kerap2 vc dgn family dgn kengkawan

R2D2 replied at 3-4-2020 02:12 AM
MKN nafi PKP Tahap Tiga

MAJLIS Keselamatan Negara (MKN) menafikan Perintah Kawalan Pergerakan (PK ...

Kat Msia ni selalunya berita palsu yg tular akan jadi berita benar suatu hari nanti hehe

Ya ampun. Cukuplah
I want my teh tarik, roticanai, kueh tiaw kungfu (cheap simple food)

iols ok dan tak ok...

ok je kalau sambung pkp, tapi kena longgarkan syarat pergerakan gitu kalau graf dah menurun dan mendatar atau kosong lah.

tak ok, sebab weols swasta bergantung pada sales company. Kalau sales 0, weols pon tak dapat gaji dan mungkin company tutup. Weols hilang kerja. Bantuan gomen? hmmm...orang have2 boleh lah kata cukup yach...

entahlah sisthurrr...

raxief replied at 3-4-2020 03:29 PM
harap extend la.. aku malas nak gi kerja sbb risau ada pembawa virus dtg ofis / jabatan aku.. tp aku ...

Acik pun tak kesah potong lah sikit gaji ikut gred. Tapi kalo gred yg bawah2 tu takyah potong lah kot sbb kang cemana dorang nak survive pulak.
Biar lah kita semua sakit perit 2-3bulan ni, asal kan tak berpanjangan sampai akhir tahun. Kesan kat ekonomi negara pun akan jadi dahsyat jugak

Acikgomen replied at 3-4-2020 04:17 PM
Acik pun tak kesah potong lah sikit gaji ikut gred. Tapi kalo gred yg bawah2 tu takyah potong lah  ...

ya betul.. gaji kecik jgn dipotong, atau pun potong setakat 20 ringgit je ke gitu la.. yg gaji besar ni potong la ikut gred.. aku bersedia dipotong seratus dua... lg pun aku bnyk jimat duit minyak & makan duk umah ni..

jimat bnyk actually.. x gi main futsal, badminton, x gi cycling : no ngeteh, x gi mancing, x abis duit beli ntah apa2 kat mr diy, x gi surau : no ngeteh, x gi tgk bola kat mamak.. x gi jusco, JPO, TESCO

hari2 melepek je kat umah.. wfh kadang2.. pegi ofis seminggu sekali

Follow Us
bg pendapat ak, cukup la kot sampai 14.4, ofis and bisnes dibuka kembali. yela klu keje ofis cm govt. gaji jln xpe la, keje private co. rentan la bosses. cuba tgk berkesan x remdisivir , ubat baru diluluskan tu, klu pesakit sembuh dlm masa seminggu, ak rs ok la kot utk lift out mco, akvpun mco ni kena keje based rotation. xpun klu nk lanjutkan ke 18.4 (ahad). abes klu nk tunggu kluster balik dari kg, bkn sebulan lockdown, mau setahun. harap2 remdisivir tu berkesan atas pesakit.

ok je kalau sambung biar betul betul takde, baru kita yakin nak keluar kerja dan  buat aktiviti luar.

Peterpan17 replied at 2-4-2020 08:42 PM
Yg pasti ada daerah kena MCO smp abis ari raya. Baru padan muka. Degil sgt. kekekeke!!

daerah mana yg kene smpi raya?
mohon spoonfeed i sbb i miss few latest news.

harizs replied at 2-4-2020 08:56 PM
klu TAK sambung,  mahacai PH lah yg mula2 akan kondem klu virus kembali merebak.   dan sambung,  mah ...

mahacai PH yg maki2 sbb kene extend mro ni tu sbb tak sabar2 nk pi guling2 depan dataran merdeka dan sogo

sambung je la sampai raya haji. masih ramai yg degil nak mampus.

Kes baru hari ni 217.

Cerah harapan nak sambung ni.

But i heard mco will be extended until june 2020...huhu...is there any mkn people in this forum could verify this....

Kalau bole taknak la sambung tp takyah ade bazar ramadan or mass gathering hahah ok ke idok

nini_azmi replied at 3-4-2020 11:28 AM
Sy kalu boleh taknak sambung tp kalu dah utk kebaikan nk buat mcmmn.
Work from home ssh skit dgn an ...

Sis, buat apa yg termampu dlm keadaan pkp ni. Pengurusan emosi dan mental juga penting dlm keadaan bencana ni. Jika tak diurus dgn baik, semua org dlm rumah jd mangsa.

Aku rasa mcm ada kemungkinan sambung sampai ke raya

cmf_premierleag replied at 3-4-2020 05:01 PM
daerah mana yg kene smpi raya?
mohon spoonfeed i sbb i miss few latest news.

mana ada umum, aku speku je memandangkan kedegilan ummah Malaysia ni. Degil tak blh diajar. Ksh rasa sikit supaya tak blh raya. Tp Dr Norhisham keep mentioned about green zone. So most likely yg green zone tu dpt pelepasan. Sabah & Sarawak dan kawasan org Asli kat Semenanjung byk yg green zone terutama area kampung. Rumah family aku pun green  zone

lipans replied at 3-4-2020 05:05 PM
Kes baru hari ni 217.

Cerah harapan nak sambung ni.

Graf kita akan menaik. Semalam 203 kes. hari ni 217. Esok ntah berapa pula. haish!!

sambaldurian replied at 3-4-2020 04:34 PM
bg pendapat ak, cukup la kot sampai 14.4, ofis and bisnes dibuka kembali. yela klu keje ofis cm govt ...

Korang ni tak faham. Kerajaan bukan nak buat smp zero kes covid 19 kat Msia. Apa yg kerajaan buat adalah supaya healthcare system di Malaysia tak tumbang mcm di Itali dgn kawalan MCO. Jumlah orang yg discharge dgn jumlah org yg masuk kena seimbang. Klu tak hospital kita akan overwhelming. Bila graf kita terus menerus mendatar, barulah boleh tamatkan MCO. Pastu gomen akan follow up dgn beberapa guideline utk tempat tempat public supaya meminimalkan peningkatan kes. Itu dia tujuan kenapa MCO di jalankan