CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: Cari-Saiful

Doktor Tak Izin, Fasha Sandha Gigih Puasa Walau Mengandung Enam Bulan

Edited by kakasotong2 at 6-4-2020 01:52 AM
MisXoXo replied at 3-4-2020 05:22 PM
Fasha wanita hebat dan kuat..inilah cth wanita dan ibu yg sepatutnya diangkat menjadi ikon kpd semua ...

Sudah2 la meroyan kak oiii. Org lain semua dah move on elok je  ko dok takuk tu la dok sentap xberhabisan dok meratip berkajang2 esei.

Ke ko sebenarnya dah ketulahan ni dgn fs suka buat karangan? Tula mengata dia lg last2 ko pn dah jd xbetul

adelea replied at 5-4-2020 05:24 PM
mmg la tak wajib , klu larat puasa je la
melayu ni memang, pantang agama kata tak wajib terus x  ...

Kau kata pompuan mengandung tak puasa tu amik kesempatan? Nampak sgt kau xpernah mengandung. Kalau agama dah bagi kelonggaran tu maknanya memudaratkan kesihatan. Doktor pun cakap jangan kau degil jgk maknanya siapa yg bongok di sini. Cakap je reti perangai mcm vivi yusof.

LembingDayanti replied at 5-4-2020 10:30 PM
selfish mom. ikut je la cakap doc. kalau tak nak ikut pun tak yah la bagi tau kat IG. biar anak kau  ...

Si @adelea kata mak2 mengandung tak puasa amik kesempatan tak puasa sbb agama cakap tak wajib. Bangang jugak ya org kt forum ni

armin replied at 6-4-2020 02:38 PM
Kau kata pompuan mengandung tak puasa tu amik kesempatan? Nampak sgt kau xpernah mengandung. Kalau ...

aku tak bongok , tapi yg aku perati mmg ramai yg ambik mudah ...
mmg islam tak wjibkan puasa , tapi ada syarat2 dia ...
bukan terus ckp pregnant je tak payah puasa
ko tu jgn jahil sgt
aku ckp pasal melayu mmg mentaliti macam tu ... asal pregnant terus jawab , saya tak puasa sbb saya pregnant...
islam tak kata macam tu ,
org yg keliling2 aku kenal semua puasa penuh time pregnant ..
kau tu yg jahil asal pregnant je terus tak payah puasa ...
hanya dgn sbb sbb tertentu boleh tinggalkan ... kelonggaran bukan asal pregnant tak wajib puasa
sbb tu aku kata ni mentaliti melayu
ambik kesemptan sbb hukum kata tak wajib puasa , ambik mudah

ye aku x pernah pregnant so whatt ???
klu aku tak pregnant aku tak tau laaa rasa pregnant macam mana ...
alangkan  aku period pon , bulan puasa aku xde suka hati makan minum kat ofis macam typicall malay kat opis siap order mcd
aku tetap tak makan minum sbb bulan ramadhan aku hormat ibadah  puasa, itu yg mak aku ajar ...
aku ckp sbb mak puasa penuh masa pregnant , adik pompuan aku pon puasa masa pregnant .. ..
sbb kami bukan jenis ambik mudah hal ibadah dan hukum ... wpun islam ada kelonggaran

aku ulang sekali lagi
kau mmg spesis melayu tipikal mentaliti suka ambik kesempatan di atas kelonggaran hukum agama

armin replied at 6-4-2020 02:41 PM
Si @adelea kata mak2 mengandung tak puasa amik kesempatan tak puasa sbb agama cakap tak wajib. Ban ...

kau tu yang bangang and jahil agama
klu dia larat puasa ko jangan tuduh dia selfish mom ... selfish mom tu bila mengandung tak mengaji , tak buat amal ibadah , dok bergaduh dgn org sana sini ,tak jaga mulut lidah , lawan ckp suami .. derhaka kat mak bapak .. tu baru selfishhh mom ... selfish sbb tak pk , esok esok anak lahir kenapa la anak aku ni degil
kenapa anak aku aku suka melawan
kenapa anak aku itu ini ... sbb perangai batak mak dia macam kau... species macam kau ni elok tak membiak kat muka bumi ... sbb kau akan biak kan species yg ambik mudah hukum hakam ni !!

naina replied at 5-4-2020 08:42 PM
oh yeke..yg mse second tu gugur berapa bulan? sbb jelas juga baby bumpnya tahun lepas

tak pasti la berapa bulan tp cepat btol la dia ngandung balik

Follow Us
adelea replied at 6-4-2020 04:20 PM
mmg islam tak wjibkan puasa , t ...

Chill kaka jgn memarah.. memang ramai yg amik mudah bab ni. Kalau tak mudarat takpe je puasa

aku dah lama tak makan kek ada cream mcm dlm gamba tu

uwaaaaa.... aku nak makan kek mcm tu

trexxxxxi replied at 7-4-2020 02:50 PM
Chill kaka jgn memarah.. memang ramai yg amik mudah bab ni. Kalau tak mudarat takpe je puasa

aku tak leh chill dgn org yg suka suki ambik mudah hal hukum hakam ni  dek texxxi oooii

dia puasa , bukannya buat bende2 yg tak elok .

klu larat and x mudarat puasa la ,
yg dok tuduh dia selfish tu kejadahh apa ...

adelea replied at 6-4-2020 03:20 PM
mmg islam tak wjibkan puasa , t ...

Malas ckp dgn kau sbb kau pandang psl adik dgn mak kau je. Tu aku samakan dgn vivy yusof sbb jenis takde empathy. Sedangkan dia yg dah pregnant pun dia kata saja buat2 lemah.

Aku dulu pregnant dari bulan first sampai bersalin aku morning sickness. Hari2 muntah. Tak makan lagilah muntah. Tiap 4 jam kena makan takleh perut kosong kalau tak muntah siap keluar asid. Sampai nak amik ujian air gula pun gagal sbb kena puasa pagi tu. Kau paham ke? Mesti kau rasa eleh ni buat2 je. Pergi mampos la dgn kau punya pandangan tu.

Dah doktor nasihat tu ada sebab. Ada ke kata saja2 tak nak puasa. Memang bangang. Yg puasa tu rasa kuat tp bodoh sbb risikokan baby sendiri. Mcm la anak dlm perut tu boleh keluar cari makanan. Ke tak belajar biologi? Anak dlm tu punyala perlukan zat2 utk pertumbuhan otak dgn badan. Kau rasa puasa je ibadah? Mengandung tu jaga hak anak dlm kandungan bukan ibadah? Otak sempit.

Kalau tak mengandung takyah banyak bunyi.

Edited by armin at 9-4-2020 01:58 PM
adelea replied at 6-4-2020 03:25 PM
kau tu yang bangang and jahil agama
klu dia larat puasa ko jangan tuduh dia selfish mom ... self ...

Memang selfish pun. Doktor nasihat tak nak dengar. Hujung2 anak sakit kandungan gugur cacat baru nak cari doktor. Bangang to the max.
Kau tu yg jahil agama ada ke kata pompuan mengandung xpuasa tu saja2 tak nak puasa. Tak pernah lg aku jumpa org bodoh camni. Jangan jd mcm vivi yusof la kutuk2 pempuan mengandung lemah last2 balik kt diri sendiri. Preggy anak ke 3 terus kena morning sickness teruk sampai takleh kerja. Tuhan bayar cash je. Kalau ko jantan ko tak kena, bini ko yg kena mengandung sampai tak larat puasa nanti baru ko tau dia saja2 tak nak puasa ke tak. Padan muka.

Kau doakan org mcm tu entah2 balik kt diri sendiri. Jgn nanti pelik keluar anak degil spesis selfish sbb doakan anak orang lain teruk2. Koyak2 aku xde doakan kau mcm tu. Bongok nak mampos

armin replied at 9-4-2020 01:53 PM
Malas ckp dgn kau sbb kau pandang psl adik dgn mak kau je. Tu aku samakan dgn vivy yusof sbb jenis ...

dah kau tu tak boleh jgn la samakan badan ko yg berasid and MS sampai 9 bulan tu dgn org lain ...

Orang lain boleh je puasa
doktor kau yg x kasi puasa
habis tu org lain x payah puasa

mana kau belajar ni

armin replied at 9-4-2020 01:55 PM
Memang selfish pun. Doktor nasihat tak nak dengar. Hujung2 anak sakit kandungan gugur cacat baru ...

aku doakan org ?
ko baca balik apa ku tulis tu betul2

aku ckp jgn membiak yer
and aku mention selfish mom tu yg macam mana

10 juta kali aku nak ulang ke
klu mudarat and betul2 mmg tak boleh baru x wajib puasa .

Puasa tu rukun islam ke 3
so its wajib .. macam solat
bila kau period baru kau tak boleh solat

sama jugak puasa , bende tu wajib , cane cane pon kena ganti kena bayar fidyah nanti... klu x ganti sampai mati ko kena bayar fidyah sampai la ko ganti puasa yg ko tinggal tu .
preggy tak wajib puasa bila kesihatan memudaratkan , perhaps in your case mmg mabuk sepanjang 9 bulan ...
tapi no such statement said , preggy mom tak wajib puasa ... That is wrong

sbb tu aku kata typical malay je yg buat statement, i mengandung so tak payah puasa ... suka suka je buat hukum sendiri

ramai je pompuan dlm dunia ni yg aku kenal berpuasa ketika mengandung ,
ramai ... bukan setakat mak and adik pompuan aku je ...

and ramai juga yg aku kenal
tak puasa sepanjang mengandung
sbb alahan
sbb MS
sbb gastroentitis
and berbagai sebab

and ada juga ( ni plg common )
dia elok je sihat , x nak puasa
with alasan , am pregnant tak wajib puasa
(mana dia belajar ni )

puasa tu wajib ke atas semua umat islam
termasuk ibu mengandung
kecuali dgn berpuasa itu memudaratkan kandungan dan juga ibu nya maka dia tidak di benarkan berpuasa ...

kadang puasa ni mental je ,
bila mental kata itu ini semua  tak boleh
maka body read signal as tak boleh
tak payah tunggu prgnant
ramai je yg tak pregnant pon mengelat je tak nak puasa ...

lotionmilo replied at 5-4-2020 11:37 PM
Baru 6 bulan??? Dia ni kalau pregnant, mesti terasa macam lama sangat

Dia gugur dua kali.. kalo ikutkan klo kandungan kedua myb dh 9 bln or dh beranak

5 Tips Mudah Puasa Kenyang Lama dan Bertenaga Sepanjang Hari

Wani nak share dengan korang 5 Tips Mudah Puasa Kenyang Lama dan Bertenaga Sepanjang Hari supaya korang tak mudah rasa cepat lapar sehingga waktu berbuka nanti.

Tips #1 Melewatkan Waktu Sahur

Kadar gula di dalam darah akan terganggu sekiranya mengunyah makanan terlalu laju. Ini akan menyebabkan perut merasa lapar kembali dalam masa beberapa jam sahaja.

Nak tahu lagi tips2 mudah puasa? tekan sini Mila Coklat Slym