CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] COVID-19. Pendedahan. Time PKP wanita terbeban tanggung mcm2 perkara - hal rumah

My man pun mmg suka dilayan..
Tapi dia blh je buat kerja2 rumah..
Kalau iols xsihat ke apa ok je dia bantu itu ini..
Sampaikn masakkan mknn atau cuci baju pun xde mslh.

TravellingBear replied at 21-4-2020 10:52 AM
Susah jugak nak cakap. Adik perempuan aku... sblm kawen macam la gentleman sgt. Belum kawen dah beli ...

bisnes bangkrap kah?

anak bujang aku tu pun aku xde lah nak train apa sangat...
tapi suruh buat apa2 dia buat aje...
sidai baju...masak nasi untuk berbuka...
sok2 dah kawen aku pesan je lah..
tolong isteri mcm ayah selalu buat..gituuuu

Suami aku mmg rajin,sampai aku Tak perlu buat apa tapi yang Paling aku benci dia jenis terlalu baik,adik dia ddk rumah kitaorg bertahun2 pun Tak mampu bersuara...benci pulak aku time pkp ni nak ddk dgn biawak hidup

Knowlee replied at 21-4-2020 12:04 PM
Dlm my family ada kes mcm ni. Anak lelaki menggemukkan diri makan banyak, masa lapang main game je ...

Mak jd bibik anak lelaki di rumah, esok dah kahwin bini pula jd bibik. Pastu ada je pompuan pompuan garit berlaki rela bikin lelaki begini jd suami asal dpt berlaki. So mendapatlah kan. Tak yah nak bersendu sendu dlm FB bila laki layan bini tu mcm bibik.

alieyrina replied at 21-4-2020 11:30 AM
Nasib laki aku jenis ringan tulang..cuma x mewah ja

Alhamdulillah sis..bersyukur lah kite ye sis

Follow Us
TravellingBear replied at 21-4-2020 11:23 AM
Hb adik aku bijak sikit la... dia apply credit  card. Tupasal mampu bayar semua kemewahan masa bar ...

Itu pilihan dia. Rela jd bodoh demi lelaki. Tu yg kadang kadang aku ckp pompuan sendiri yg bodoh and the men know it. Derang amik lah kesempatan. Dosa pahala belakang kira.

Your own choice to get married and shits..now rasakan...its all on you ho ... Clean your mess and move on ho.

ninja9 replied at 21-4-2020 01:12 PM
bisnes bangkrap kah?

Dulu dia bisnes parking sblm kawen dgn adik aku. Adik aku balik dari US keje kampeni dia. Dpt kapel dgn boss rasa diri bertuah sgt.
Bisnes bubar sbb gomen ambik alih, & nak masuk majlis/pbt lain pulak tak dpt bersaing dgn kampeni besar yg boleh offer macam2 (spt sensor, slot utk advertising kat tempat parking etc etc)  .  Jual bisnes tu dpt la sorang  stgh juta. Mind you ni citer tahun 2002, stgh juta tu besar. Kalau aku jadik dia , aku masukkan dlm tabung haji & jgn sentuh duit tu 2 tahun, pastu cuba bangun balik from scratch. Tapi dia bukan aku. Dia ckp kat aku kalau dia ada seringgut nak jadikkan 2 ringgit. Kalau ada 10 ringgit nak jadikkan 50 ringgit. Cita2 besar yg tak realistik. So dia guna kan duit tu utk mulakan bisnes lain. Dpt pulak sharepartner datuk yg muflis.

The rest is history

Peterpan17 replied at 21-4-2020 11:06 AM
Sebab org melayu selalu manjakan anak lelaki berlebihan. Smp bila dah kahwin anak lelaki tak tau m ...

Mak nak cari menantu yg boleh
jaga makan pakai anak lelaki dia
itu la adab org melayu
yg masih wujud zaman berzaman

TravellingBear replied at 21-4-2020 12:57 PM
Tak semua lah lelaki mcm ni. Sebab ada isteri yg komplen, so u igt banyak giler. No lahhh

Betul bro. Mak aku dr kecik dah suruh kami buat kerja rumah. Klu sapa yg malas malas tu, jgn harap dpt mkn. Bila kami dah besar sikit dlm 11-12 thn mcm tu, dia tak buat sarapan dah. Dia ckp nak mkn, korang belajar sendiri masak utk diri sendiri. Mak tak nak masak. terpaksalah kami yg bangun nak pi sekolah gotong royong buat breakfast. Akhirnya smp ke besar pun takde masalah utk berdikari. Setakat masak kari, masak merah ke masak ikan 3  rasa ke celah gigi je. Dulu takde mesin basuh semua kena guna tangan. Skrg ni ada mesin basuh lg senang, campak je semua ke dalam pastu jemur. Teknologi memudahkan hidup kita, nikmat apa lg yg kita dustakan. Dulu takde rice cooker, masak atas dapur gas atau dapur kayu. Rice cooker tu punyalah senang nak guna.

Lelaki mcm kami ni biasanya tak suka menonjol diri. Buat kerja tolong bini diam diam saja. Yg jantan pemalas ni selalu kena highlight dgn kita sekali terpalit

Peterpan17 replied at 21-4-2020 01:23 PM
Mak jd bibik anak lelaki di rumah, esok dah kahwin bini pula jd bibik. Pastu ada je pompuan pompua ...

Itulah... Nauzubillah... Syaratnya jgn pilih lelaki utk jadi suami drpd perasaan desperate. Bila desperate mmg akan menyesal, sbb desperation makes you blind at heart and mind.

guesswho09 replied at 21-4-2020 01:35 PM
Mak nak cari menantu yg boleh
jaga makan pakai anak lelaki dia
itu la adab org melayu

apa bini tu bibik ke?? anak laki derang takde kaki dan tangan?? Mentality Melayu yg jumud. Akak aku anak dia 4 orang semua lelaki. Akak aku ckp klu dia tak ajar anak2 dia buat kerja rumah, mamposlah dia kena jd bibik buat semua kerja. So dia train anak2 dia buat kerja rumah dr memasak, mengemas, jaga adik, lipat kain baju, ganti pampers adik. Time raya anak2 dia kena tolong hidang air dan makanan kat tetamu. 2 anak dia dah kahwin dan sorang dah ada anak. Lgsg tak kekok urus rumah tangga. Tak mati pun anak buah aku dgn bini dia.

lattehazelnut replied at 21-4-2020 12:21 PM
Adik beradik lelaki or kalau duk dgn pakcik, cousin lelaki sume sama je..
Mintak tolong buang sampa ...

husband i pun mcm ni

ada kenalan yang iols kenal, masa pkp suami bangun lambat. 3 petang baru bangun sebab 3-4 pagi baru tido tgk tv. sembahyang entah ke mana. bila bangun demand nak makan makanan panas. kerap dia ngadu kat mak iols. mak iols cakap cakap dgn akak ni "ko jangan layan sangat laki ko nak makan panas ke tak, yang penting anak2 ko makan dan kenyang."

iols yang dengar perangai laki akak ni rasa mendidih sampai iols cakap dgn maik iols. "mak cakap dgn akak tu, suh akak tu tekup bantal kat muka laki dia sampai mati biar tak bangun2! mak iols marah iols cakap mcm tu. "ko gila nanti akak tu masuk jail nanti!

Knowlee replied at 21-4-2020 01:40 PM
Itulah... Nauzubillah... Syaratnya jgn pilih lelaki utk jadi suami drpd perasaan desperate. Bila d ...

Aku pun pelik wujud pompuan begini. Demi nak berlaki, rela kawin dgn biawak hidup. Dia bgtau kita org after PKP baru nak cari kerja. Kami semua terus what the heck?? Jantan tak bermaruah mana tu sanggup mkn duit bini berak cangkung makan tanggung?? Memalukan kaum lelaki.

kellykemah replied at 21-4-2020 12:09 PM
Nape eh cam ramai sgt lelaki yg x brape berguna ni skrg? Iolls rasa lemas l menengok dan mendengar.  ...

Soalan ni kena ubah. . . patut , kenapa eh pompuan zaman sekarang bongok sgt tergila-gila kan biawak pastu meroyan dalam fb / forum nakkan perhatian & org kesian. Padehal sendiri mintak jadi begitu. Lepas tu dengki kat org lain yg dpt laki responsible saying words like “awak lain lah dapat suami ......... (fill in the blanks occupation suami) , byk duit & rajin”

Lain kali jumpa pompuan macam ni cakap padan muka. Aku dgn adik sendiri pon aku padankan muka dia. Aku ckp kat dia dulu arwah mak & adik beradik kita semua tak bagi kawen dgn dia (sbb nampak aura tak baik, masa tu bisnes dah tkde tapi bergaya lebih2) tapi dia yg DEGIL nak jugak kawen macamkan desperate padehal dia masih muda lawa bergaya grad pon obesi. masa tu adik aku tuduh adik beradik dengki sbb bakal suami belikan rumah letak nama dia sebelum kawen . (Tak sampai 3 tahun duduk dah kena lelong)  

Skrg taste your own medicine. Tapi aku pon selalu tolong dia jugak hehe. Tupasal aku berani nak padankan muka dia depan-depan.

Syukur toklaki i jenis menolong.. suka agaknya dok rumah.. kadang tu bila i lek2 layan phone he boleh ambil penyapu menyapu... tepuk dahi i... serba salah dibuatnya..terus la i ambil kain baju berlonggok lipat noks..

annehuda replied at 21-4-2020 12:05 PM
aku rasa, perempuan2 yg terkawen ngan laki biawak ni, sblm kawen tu pun sbnrnye dh tau dah perangai  ...

Tu pasal aku ckp segelintir wanita mmg bodoh. Dah tau mcm tu still nak carry on sebab takut title anak dara tua. Adik aku 2 orang title anak dara tua. Takdelah derang sibuk nak berlaki. Masing2 ada kerjaya, ada duit sendiri, kerja bagus, kereta dan rumah sendiri. Tiap tahun travel sana sini. Derang punya lifestyle lg best dr aku.Sebab derang single takde commitment dgn suami. Sedangkan aku ada rumahtangga dan parents dgn parent in law yg perlu di amik kira. But I am happy for them. Derang punya tagline, rela jd anak dara tua dari kahwin dgn laki biawak hidup.

Lelaki nak berubah bukan tunggu kahwin. Kena berubah sebelum kahwin. Baru blh jd ketua keluarga navigate rumah tangga. Yg kata esok kahwin berubah tu hidup dlm khayalan.

Cgu ppuan skolah aku umur dlm 30an..ada 7..8org jugek kawin dgn biawak.
Kot nk beli apa2.. dok mark muka aku ajak main kutu. Kesian tgk..
Allah swt.. selama umurku ini rasa nya aku tk pernah lg aniaya sesiapa.. jgn ler jumpakan aku dgn biawak hidup ni.. biar lah tak berlaki pun tkpe.