CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: warrior007

Aku lelaki dan aku sensitif

lattehazelnut replied at 24-4-2020 11:59 AM
Omg strawberry nye..

Kecik hati mak tu dik berjam masak tapi ko xmakan..

Tapi aku orang luar ni pun terasa hati. Ya aku faham kau highlight kat masak berejam tapi TT tak hargai tak sentuh tak makan pun. Tapi dah terang lagi bersuluh kan mak TT masak berperang dengan sudip kuali berjam-jam tu untuk siapa?

sarahmirza replied at 24-4-2020 11:50 AM
saja buat2 tak faham....
TT hati tisu, itu je nak komen.

perrrgghhhh ingatkan kat forum ni aku lah manusia paling kejam tak jaga hati orang taip main ikut sedap hati je. rupanya ada anjing yang lagi anjing dari aku.

edee_91 replied at 24-4-2020 10:23 PM
perrrgghhhh ingatkan kat forum ni aku lah manusia paling kejam tak jaga hati orang taip main ikut  ...

dia bukan kejam, dia tu b-o-d-o-h tak faham cerita. TT cerita yg mak dia mengomel belikan dia buku harga ratus2, tapi sebenarnya dengan pembelian buku tu boleh dpt tax exemption, so ibarat buku tu free la sebenarnya, dapat pengecualian cukai. So TT kecik hati la mak dia membebel psal harga buku pelajaran dia harga ratus2 padahal buku2 tu free. So iols faham la kenapa TT kecik hati.
Yg si mangkok b-o-d-o-h tu pulak igt TT nak highlite yg mak dia tak ikhlas belikan dia buku sbb pi claim income tax ? kau boleh relate tak kebodohan dia ?

Lepastu dia ckp TT hati tisu. Sah2 TT buat tajuk bgtau dia sensitif = hati tisu. Lagi dabel b-o-d-o-h

Orix replied at 24-4-2020 11:14 PM
dia bukan kejam, dia tu b-o-d-o-h tak faham cerita. TT cerita yg mak dia mengomel belikan dia buku ...

hmm... memang itulah jugak aku pun pikir ada bibit2 kebodohan di situ. tapi aku tak sampai hati nak cakap.

Kaka juga anak bongsu tetapi arwah mak kaka macam sayang abang2 lebih ketika kaka kecil. Tapi Alhamdulillah. semua tu mungkin perasaan kaka sahaja. Apabila dah umur 20 plus, kaka luah saja kat mak. Apa terbuku di hati. Masa kecik pendam. Dah besar luah. Lepas tu ok shj.

Keep on beritahu mak ayah ya. Tapi jangan sampai gaduh. Sampai bila nak pendam..

Apa kata benda2 yang tt luahkn kat sini, luahkan direct je kat parents n abang tt. Knp nak pendam2.
Lemak betulla kalo baju n pinggan abang pn tt yg kene basuh, sidai semua.
Tak payah nak pendam2 sangat benda cmtu. Tanya direcr je.
Tak pun masa nak basuh pinggan n baju tu, asingkan yang abang punya, suruh dia basuh sendiri.

Follow Us
imatt replied at 25-4-2020 07:07 AM
Apa kata benda2 yang tt luahkn kat sini, luahkan direct je kat parents n abang tt. Knp nak pendam2.
...

setuju........

Aku dl xsuka dgn lynn parents yg pilih kasih jg, aku tahan je sbb msh skola n bwh umur n sedaya upaya nk cpt2 keluar dr rmh kat kg tu.blaja rjn2 msk u n kerja bina hdp sndri jauh2 br tenang jiwa aku nih. Jd buat masa ni kena sabar je la. Aku phm sbb dh lalui perkara yg lbh kurang sama dgn tt

harap TT dh lega sedikit lps meluah kan perasaan
you're not alone
ramai je yg terasa hati dgn mak ayah sndr
hujung2 mereka keluar & bina hidup sndr
& bila dh berjaya jgn lupa
mak ayah tetap mak ayah
cuma bila byk yg menyakiti hati bila duduk sama
just move on
untuk mengelakkan lebih byk sengketa

Bertabahla dan bersabarla ye..walaupun TT mst dah muak dgn ungkapan bersabar dan bertabah ni tp percayalah kamu tidak keseorangan. Cerita saudara disini sedikit sebanyak didengar dan sampai kpd pembaca lain disini yg memahami dan pasti ade yg menyokong saudara.

Mungkin luahan disini dpt melegekan sedikit kegusaran saudara, ye bagus utk meluahkan ape yg terpendam walau channel ape sekali pun. Saya fhm tak semua ade kebaranian nak luahkan direct terus kat ibu bapa spt ade yg dicadangkan oleh pembaca lain.

Sabar ye, sikit je lagi nanti u akn kerje, dah ade rumah sendiri, dah ade kehidupan sendiri mase tu mst rase sgt lega bile dah bebas dari belenggu masalah ni. Tapi percayala di satu saat nanti, kerana naluri seorang anak yang baik mcm saudara walaupun rase ibubapa tu tak adil pade kite, walau sebenci mane cara layanan ibu bapa pada kita, walau pilih kasih mereka pade kite entah kenapa kite tetap akn merindui mereka.

Pada waktu kerinduan di mana kite rase 'layanla aku dgn buruk balik, marah la aku balik sbb beli buku mhl, lebihkanla abg aku balik dari aku, ckpla aku cerewet memilih makan...'. Kerana pada waktu itu mereka sudah tiada selama-lamanye.

Been there, done that..yeah u're not alone...kite terpakse akur seburuk mane pun dorg kite akn tetap merindui mereka selamanye kerana mereka permulaan kita..

TT be strong okay..jgn terlampau pendam nanti lead to anxiety, depression..rugi sbb kau ada masa depan cerah.

Kau luahkan kt kertas ke nangis ker masa kau stress and sedih tu..tp jgn simpan sort of dendam..sbb keberkatan hidup dtg dr mak ayah..jgn benci dorg..mmg kdg2 rasa x fair.yes life mmg tak fair..tapi Allah maha adil

Kau jaga hubungan kau dgn parents kau.hormat dorg..if hati kau terluka and selalu sedih buat kau rasa jauh dr dorg its totally normal..so let it be..

One day kau akan nampak pengorbanan,kesedihan kau ni Allah ganti dgn kebahagiaan..bila kau dah kerja, bina family kau sendiri..so focus belajar,pilih career betul,jd org berjaya..one day sure parents kau akan berubah..

Good luck!

Sabar tt ye..memang ada satu fasa kita akan rasa macam ni. Rasa tak dihargai oleh parents sendiri. InsyaAllah, nanti bila tt dah ada kehidupan sendiri, dah duduk asing dengan family..dah berumur sikit. Pelan2 perasaan tu akan hilang dengan sendiri.

Parents pun akan lebih menghargai tt masa tu. Sekarang buang perasaan tu jauh2, walau perit. Concentrate belajar dan cuba ubah kehidupan tt dengan lebih baik..Sebenarnya kalau parents asyik suruh buat kerja, maksudnya tt ni jenis dengar cakap. Anak yang baik ni..InsyaAllah..masa depan tt cerah ni..

TT... mungkin Boleh gunakan kemarahan tt Dgn menjadi seorang yg berjaya, independent. Kalau Boleh jangan lah berdendam. I paham ketidak adilan tu. I know whatever you do dorang pandang sebelah mata ja.

Why not be successful for yourself. As your life achievement ya. Buat semua tu untuk diri sendiri. At least you’ll be proud of yourself despite your unhappiness.
Nanti you Akan berumah tangga, your wife & children will be so proud having a husband/father like you.

Edited by apam at 7-5-2020 10:08 PM

Dek, kau terlampau banyak bersangka-sangka dengan mak bapak kau. Itu memang fasa di alam remaja.
Kau dapat info sikit terus kau buat konklusi bapak kau takmau kau in the first place. Mana kau tau?, kau pun baby lagi kan?
Banyak2 kan beristgfar, mintak ampun dengan makbapak kau, abang dan siblings yg lain.

Parents takkan treat anak-anak semua sama sebab keadaan dan keupayaan anak-anak pun lain-lain.  Rezeki pun lain-lain.
Dan pada masa dorang pun kena pikir nak run the family lagi. Nak pikir cari nafkah lagi.  Nak pikir anak-anak semua dapat education lagi, dan bermacam2 complexities lagi. Besok kau dah beranak pinak baru kau paham.

Kalau parents kau mistreat kau, kau tak besar sehat ada tempat macam sekarang. Kau lari rumah dorang akan buat tak tau aje. Ape kau nak makbapak kau puji kau melangit pasal kau berjaya jadi tokoh pelajar bagai? Abang kau pulak yg kau kata tak perform tu kau expect parents kau pandang sebelah mata? Kau tak tau history makbapak  kau mungkin susah masa dorang start family dulu mungkin dorang tak sempat/mampu nak bela abg-abg kau properly, mungkin dorang rasa bersalah or whatever reasons yg dorang tak cerita kat kau. Makbapak bebel suruh buat kerja tu biasalah. Belajar bersyukur dan belajar to love your makbapak dan adek beradek kau. Kau nampak dorang punya kelemahan aje kan,  kelemahan atau kesilapan kau mungkin kau belum cukup matang untuk faham...
Different story kalau kau kena dera ke, ni elok aje kau pegi sekolah pandai masak bagai, kau dah rasa kau special and expect special tretament. Patutnya kau bila dah perform dikerniakan kelebihan jadi tokoh pelajar bagai kau learn to be humble especially kat abg dan siblings kau tu dan ofkos makbapak kau tu...
Kau lelaki kan.....
#done bebel

Dik, stay positif.
Belajar masak.

Nak ayam goreng, awal2 perap je dgn kunyit, garam & cili mesin @ serbuk cili.

Nak ayam masak lemak, cuci ayam, letak serai, cili padi & kunyit dlm periuk. Then letak ayam. Kacau2 sampi ayam keluarkan air. Kemudian masukkan santan cair sikit dan asam keping. Sentiasa kacau, Ayam dah hampir masak, masukkan santan oekat atau santan kotak secukupnya. Jgn bagi cair ek.  Campak garam sikit ya. Kalau ada daun kunyit @ daun limau purut, masukkan. Koyak2 je x apa. Kalau rajin, hiris halus but not too much. Lepas tu hidang & makan sama2 dgn mak ayah. Kalau ada komen yg x memberangsangkan, just senyum & ignore atau ok kan aje.

Kalau nak amsak tomyam, beli paste tomyam sepeket dah. Dlm periuk masukkan air secukupnya. Masuk serai, halia sikit, lengkuas, serai, potong bawang bentuk wedges, ketuk bawang putih, ketuk cili padi, masukkan paste tu. Biar sampai didih. Lepas tu masukkan ayam yg dah bersih. Biar mendidih. Then masukkan sayur apa2 yg nak masuk. Carrot, cauliflower, celery. Then campak daun limau purut. Rasakan dgn garam. Dah siap..
Jangan la goreng telur aje ek. Sedih pulak baca asyik goreng telur aje. Nak resepi apa2, sila kabo kat sini kalau x rajin nak google. Mana tahu.. Sambil2 minta resepi, kitorng boleh bagi semangat sikit kat tt.

And as for the tax exemption tu, semua org buat. Even akak beli hockey stick anak & gymball pun akak claim exemption. Bab tu jgn kecil hati ye. SPM pun dah berlalu. Tt kan dah di uni/kolej so look forward. Never look back and keep it as a grunge to your parents.
As for your elder, just ignore him. Mungkin ada hal/ masalah dia yg kita x tahu tp mak ayah tahu. Lantakkan dia. Bila mak ayah nampak belikan benda2 yg jadi kegemaran dia, ignore je.  Bila balik cuti sem, cari benda utk tt buat dari rumah. Keep yourself & your mind busy. Buat jualan online ke apa.. Kalau tak join le budak2 tiktok.

Akak yakin, deep down your parents are proud of you. It’s just that they are too matured to show. Take it positively ya. Perlahan2 ubah penerimaan yg negatif kpd yg positif. Bukan utk orang lain tp utk diri tt sendiri. Trust me. You’ll be proud of yourself later in life. Akak boleh buat, takkan tt x boleh!

Orix replied at 23-4-2020 05:12 PM
chuols ni bc abes ke tak kisah TT ? mak dia masak hari2 tp dia x makan sbb dia x boleh telan makan ...

Never compare to the worse scenario. X membantu sebenarnya..

warrior007 replied at 23-4-2020 08:35 PM
Sy dapat Anugerah Tokoh Pelajar sampai jiran sebelah rumah yg sama2 attend hari penyampaian hadiah ...

Bersangka-sangkaan buruk kepada parents dan siblings tu bisikan setan untuk hancorkan keharmonian dan kaseh sayang sesama ahli famili.
Kau tuduh makbapak kau takde perasaan masa kau dapat hadiah tokoh murid. Parents kau tu dah matured enough taknak gedik showoff kat orang anak dorang berjaya. Bukan semua budak mampu berjaya. Apa perasaan makbapak yg anak dorang tak berjaya? Ada kau pikir?
Kau patut bersyukur dapat rezki tokoh murid menang tour bagai bukan sebagai tiket untuk kau meninggi diri.

Edited by apam at 8-5-2020 11:19 AM
warrior007 replied at 23-4-2020 08:37 PM
Ye, dlu sy pernah merajuk dgan mak sy, sy lari tidur rumah kawan then mak sy mcm bg hint sy ni ank ...

Setitis air tetek mak kau pun  kau tak akan mampu balas. Pengorbanan bapak kau yg tak diceritakan kepada anakbini dan tak akan difahami tak akan mampu kau balas sampai bila2. Dah mati nanti baru tau...

apam replied at 8-5-2020 08:52 AM
Setitis air tetek mak kau pun  kau tak akan mampu balas. Pengorbanan bapak kau yg tak diceritakan  ...

Kalau mcm ni la pemikiran ko patot la ramai mak bapak pikir diorg berhak buat apa sj pd anak2 dia. Setakat air susu tu semua tanggungjawab dah kau bersedap2 bawa anak ke dunia ni menjadi tanggungjawab lah utk kau menyusu dn membesarkan. Yg TT pertikaikan soal ketidakadilan. Kalau kau duk ckap sbb mak dia bg menyusu tetek bagai, itu namanya tanggungjawab. Mcm majikan bertanggungjawab bayar gaji pekerja. So hanya sebab majikan bayar gaji pekerja jalankan tanggungjawab sbg majikan, majikan boleh buat apa sj ke pd pekerja dia ?

apam replied at 8-5-2020 08:49 AM
Bersangka-sangkaan buruk kepada parents dan siblings tu bisikan setan untuk hancorkan keharmonian  ...

So cuba u jawab kenapa bila TT minta duit dari ayah dia utk beli buku ayah dia xnk bg ? Kenapa ayah dia x bagi?