CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Zirara99

Aku jaga dia macam nyawa aku

Sian tt, i rase u kurang kasih syg ayah kan. Sbb tu u tetap mengharap kasih dr lelaki x guna tu.

Ingat u baru 26 tahun. Masa ni ramai lagi option u. X cam i ni ha da 42 kalau  x laki org budak, bbnu nk numpang senang kita ha.

Walaupon x berjodohan, at least x hidup dgn toksik yang menambahkan parut u kt muka tu.

Biar Allah je tentukan jodoh u. U cume hidup utk yang terbaik utk diri u dan org yg betul2 syg diri u iaitu famili u. Kecewa tau org yg besarkan u, jaga x kene gigit nyamuk, p vaksinkan u spaya u boleh hidup sehingga usia 26 ni, u p toreh utk laki yg pijak2 u.

Move on skrg.

nefnefnef replied at 3-5-2020 07:09 PM
Iols learnt my lesson the hard way hehe.. Padan muka iols dulu. Sibbaik skang dah tak jahiliah san ...

Same here..lps bt mcm2 nak support dia,last2 apa pun xde..so ai tinggalkn je org mcm tu..kita tunggu mcm tiang lampu,no future planning pn utk kita..so bye2 felicia..haa gitchewww..

Selamat berpuasa jugak sis..hepi berbuka..hihihi~

Kau caya cakap tokchik

Bila dh berkerjaya esok

Kau akn di buang ke tong sampah

So baik Kau blah sekarang

Lantak lah dia..

Kau kena pikir n hidup Kau sendiri

Dah orng layan mcm sampah

Kau lg nk tungu

Sila lah belah

Kau anggap ja dia tu virus covid19

Tt....lepas habis covid ni...pi korea buat plastic surgery.....

Pastu lupakn jantan taguna tu......

Dik..
Awak akan jumpa lelaki lain yang lebih baik..yang Allah dah takdirkan..jangan buang masa dengan lelaki macam ni..26 muda lagi..
Isi masa dengan dekatkan diri ngan tuhan..cari kawan2 yang positif..cari quotes yang berguna..yg bagi semangat..solat hajst...tahajud..serahkan diri pada Allah..dia kan tunjuk jalan..

Jom terawih..salah satu cara utk dekat dengan Allah...bila kita rapat ngan Allah..xde makhluk Allah yang akan jadi ancaman kepada kita sebab Allah sentiasa lindung kita dr makhluk2 jahat yang cuma menpergunakan kita...

this is no brainer, tinggalkan aje. serious tak faham org yg stay in abuse relationship mcm ni. stop to bleed before it kills u.

Follow Us
Toreh muka buat apa? Makin cantik ke? Pastu kalo dia kutuk2 kulit ke body kau ke... Nangis kenapa? Pandang depan! P laa buat rawatan untuk lawa... Gemok? Bersenam! Tak mahal tapi perlu azam yang tinggi. Tak bergaya? Ubah cara pakaian. Last sekali kau kena ingat dek... Cantik , bergaya dan berduit tu tak jalan juga kalau perangai buat orang meluat. Set2 perangai mengada2 cuma layak dibuat geli-geli.

Kau 26 apasai nak sangat dengan jantan umor 23 yang sah2 tak hargai kau? Jangan bodohkan diri sebab cinta laaa.. suda kena pakai pun lari je masih ramai yang akan terima

Lupa pula takyah la rosak kan diri dengan mabuk dek... Nak rosak baik cari atok miang yang berduit.. rosak dapat duit pun dapat

Zirara99 replied at 3-5-2020 01:46 AM
No. I buat decision sendiri. I nk leave him. Tapi dia yang cari merayu2. Sampai sekarang tkde kesu ...

dia merayu, jgn la get back...

Adik mmg dah jumpa pakar psikiatri ke? Tgh amik ubat ke?

Aku toreh muka aku sebab aku benci tengoj muka aku lepas dia buat semua tu kat aku. Now life aku macam dekat edge of the cliff sebabkan dia. Aku nk mabuk nk rosakkan diri. Aku muslim tau. Aku perlukan pertolongan tapi tktahu la. Aku dh kena diagnosed Depression dengan GAD. Hilang kewarasan aku bila tahu dia contact minah tu.

Ni dok homestay bilamana pula ni? Korang berdua ke?

Masa stuck dekat homestay aku mengamuk..dia tahan aku pegang aku kuat2 sampai lebam-lebam badan aku. Sampai satu tahap dia tolak aku dalam toilet aku tersembam jatuh. Masa tu tuhan je tahu perasaan takut aku. Lebam2 badan aku.

Edited by miraclehopes at 3-5-2020 10:14 PM

Tt..berdasarkan pengalaman akk..kembali pada Allah...dulu akk pnh down dilayan mcm sampah oleh lelaki...tinggalkan aje...buat tak tahu aje...satu masa nanti dia akan kena kifarah dia balik ..akak yakin

JANGAN HANCURKAN DIRI SENDIRI KERANA MANUSIA/MAKHLUK LAIN.

kalau ditanya pada ustad ke ustazah ke pakar motivasi ke..sama je ..KEMBALI PADA ALLAH...

Jaga ibadah lima waktu...buat sembahyang sunat dhuha taubat istikharah tahajud..hajat..sedekah....zikir..istifar bila hati tak tenang tu pun boleh..atau bertahmid...berdoa...niat tunjuk jalan penyelesaian kepada masalah tt..pasti ada jalan keluar..nanti nampak jalan keluar maslah..

Akk bukan nk jadi poyo..diri sendiri pun tah hapa hapa..tapi mana tau kan nasihat akk ni tt ikut jadi berkesan..cuba ye tt...cuba mula dengan bersedekah dulu...kalo tt gi makan dekat kedai kan ada mcm bekas sedekah dekat kaunter..tt selit la duit setiap tong..nanti dapat bantu tt tenang....ni tgh bulan puasa ni..ambik peluang buat semua yg akk cakap tu..

GOOD LUCK TT...SEMOGA DILINDUNGI ALLAH DAN SELESAI MASALAH

Dear, love yourself first and foremost
Jangan risau pasal bf couple kawin semua lagi
Ingat jodoh di tangan Allah
Cut terus mamat durjana tuh dari kehidupan u
Hes a pig! Hes using u!
Camner nak jadi ketua keluarga dan bapa kepada anak2 u..... u kena fikir panjang dan fikir masa depan u...... u sanggup ker hidup dalam keadaan depress dan trauma sepanjang hayat?
Cut terus dan jangan ader ruang pun utk dia or u contact each other. U kena tabah n kuat. Sentiasa dekatkan diri pada Allah dan minta Allah beri u jodoh yang baik. U tanamkan dlm diri u, jantan tu tak guna dan biadap. Takder manusia biadap yang layak hidup dengan kita.
Dont worry about jodoh. Akan sampai tepat pada masanyer. Bila u teringat pada dia, anggap ler u da berjaya keluar dari manusia biadap dan bawa bencana pada u..... kalau boleh jangan keluar setitik air mata pun dengan manusia biadap tu

Tt punya ayat ada kebencian pada perempuan lain, betina la, pig eater la, pembawa covid la..
Jangan mcm tu yg bermasalah bf you..bf you tak de pulak you bg term tak elok.

I percaya je bf u akan tinggalkan u kalau dia jumpa org lain nanti.
Just leave him u dah kenapa rasa terikat dgn dia? Leave him & embrace yourself. Take care!

dik kau berada dalam toxic relation ship bab pepatah orang putih  ( putih2 melati, merah2 vokuru)

kiranya  dalam situasi camni tinggalkan je dia. hidup tanpa teman pun boleh bahagia. dont be desperate or despacito? its dangerous.

Tt dah ada duit ke nak beli ubat?

Cuba bgtau apa nama ubat tu dan macam mane nak beli...

InsyaAllah ada yg bole bantu...

Aku pun ada anak murid yg nak bunuh diri minum pencuci lantai.

Mak dia ada tunjuk ubat dekat aku tp aku lupe la nama ubat tu ape ...

dia bgtau ubat tu doktor dia yg bg masa temujanji.

Tt ni ubat mmg kena beli sendiri ke di farmasi?

Bila dah ada ubat baru tt boleh relax dan berfikir dengan lebih tenang.

Sebab u jaga dia macam nyawa u sedangkan dia tak ada ikatan apa-apa pun dengan u. Ni nak tanya, berbaloi ke kau depression toreh muka segala utk seorang yang tak hargai kita? . Bukan u tak tau dia tu tak guna. Kau still mintak putus. Eh, buat apa nak mintak kalau perangai tak semenggah? Blah jela. Bukan laki u nak kena pergi court bagai. Benda ni u sedar, u tau salah. Buat la keputusan yang terbaik. Sayang diri u sebelum sayang orang lain. Pesan i, cari la orang yang sayangkan anda lebih dari anda sayang dia. Sebab kalau anda sayang dia lebih, dia tau dia boleh bergantung pada anda.

Sorry la TT. I ni memang emo sikit bab-bab macam ni. Fikir-fikirkan. Selamat beramal..

U dont need his permission to leave the relationship.
He doesnt own u.

Walk away. Run. Crawl. Whatever.

Asalkan tak stay.

miraclehopes replied at 3-5-2020 10:12 PM
Tt..berdasarkan pengalaman akk..kembali pada Allah...dulu akk pnh down dilayan mcm sampah oleh lelak ...

Tak poyo pun, malah sgt baik nasihat macam ni

timah03 replied at 3-5-2020 05:29 AM
Dah la laki tu perlekehkan, lepas tu masih nak kahwin dgn dia??? Wowww....
Kalau nak tinggalkan, ti ...

Skin glass tu ape?  Product timbang kati eh

Miss_Gam replied at 3-5-2020 06:56 PM
Stuck kat homestay? Tolak kat toilet?
Nvm... Regardless what happened... Just leave him NOW

Biasanya gf jns  dh sleep together ni yg ssh nk tggal...lg2 bf heloookkk dr gf. Bf plk xmo tggl lg sbb nk jdkn gf tu banker je.. Sesak2 blh tumpang.. Dlm hati mmg org lain da..