CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sayacantik

PERLU STAY OR LEAVE?

sayacantik replied at 10-5-2020 06:05 PM
‘Bersama’?? Saya pun tak ingat sebab saaaaanngggaaaaattttttt jarang berlaku.
Saya pernah confr ...

Sekarang nak cari seorang suami yg bertanggugjawab tak mudah...sebab kebanyakannya semua already taken....so hang pikir ler sendiri...setakat dia nak menggatal dgn budak U yg bulu baru nak tumbuh....hang cakap ngan laki hang....dari dia terus bergelumang dgn dosa...suruh dia nikah aja dgn budak tuh....yg pasti hang tahu laki hang tuh boleh bertanggunjawab seperti mana yg dia telah buktikan selama 10tahun lebih dia madukan hang tanpa pengetahuan hang....

setakat mengesek tuh kurang.....itu small matter that can nego....dah hang laki bini kan???takkan benda benda macam ini pun nak manak ajar???

noor2 replied at 10-5-2020 08:16 PM
Perenggan pertama tu....rasa X patut sebab nampak suami x adil dalam memberi nafkah batin.....

...

hang yg tak bermadu sebulan satu kali 'dapat'nya tak ngomel...nee kalau setakat TT yg sebulan hanya 3-4 kali dapat....because dia bermadu...takkan tetiba jadi tak adil suaminya bab nafkah batin tuh???

kan????

menakkautau replied at 12-5-2020 07:51 AM
hang yg tak bermadu sebulan satu kali 'dapat'nya tak ngomel...nee kalau setakat TT yg sebulan hany ...

Patut dlm perkahwinan yg dah lama....seminggu dua kali tu normal.....ni berbulan..hehe. ...

hang yg tak bermadu sebulan satu kali 'dapat'nya tak ngomel...nee kalau setakat TT yg sebulan hany ...

Oh..tt kata sebulan 3..4 kali ke.....manak ni betul ke tu...adoi ok lah aku nak buat kerja sat....mlm karang free baca balik

noor2 replied at 12-5-2020 08:12 AM
Patut dlm perkahwinan yg dah lama....seminggu dua kali tu normal.....ni berbulan..hehe. ...

eleh kalau hang sememangnya sebulan sekali pun tahap syukur hang kan tinggi...???? no isu pun kan???janji hang tak perlu kongsi laki....kan???

noor2 replied at 12-5-2020 08:14 AM
Oh..tt kata sebulan 3..4 kali ke.....manak ni betul ke tu...adoi ok lah aku nak buat kerja sat.. ...

definitely lebih dari hang ler....

Follow Us
sayacantik replied at 11-5-2020 11:02 PM
Perempuan tu selalu panggil saya coward lah.. pathatic lah... huhuhuhu memang now kitaorang perang m ...

Hang nak bunuh diri...hang ingat 'members' hang kt dunia baru hang nanti tuh baik baik????

sayacantik replied at 11-5-2020 10:58 PM
Kenapa 10thn baru kantoi? Because saya sikit pun tk pernah curiga, tak pernah syak, tak pernah dou ...

Sebelum ini hang diuji tanpa hang ketahui...ok jer hang..
tup tup ujian dlm sedar sekarang kenapa sampai nak hilang akal????

Saya ada ke kata dpt sebulan 3-4 kali?
Saya kata “jaaaaaaraanaaangggg”.
Tu maksud dia setahun 2 kali kalau nasib baik. Mcm sambut hari raya

menakkautau replied at 12-5-2020 08:23 AM
tup tup ujian dlm sedar sekarang kenapa ...

Mcm mana tahu saya ok?
Tapi normal lah kot bila tak tahu kita ok..
bila tahu, jadi hilang akal.

Ni kan cerita nya suami curang.
Bukan nya suami saya ajak pergi melancong

menakkautau replied at 12-5-2020 08:23 AM
tup tup ujian dlm sedar sekarang kenapa ...

Saya tak kata nk bunuh diri...
saya kata saya nak bunuh perempuan tu dengan suami saya!!!

Gila apa saya nak bunuh diri.. masuk neraka tau! Hahahahaha....
Saya cantik lagi kot... mana tahu boleh kawin lain. Hihihihi

sayacantik replied at 10-5-2020 06:07 PM
Tapi isu kantoi2 tu tak penting dah sekarang... now saya cuma nak tahu... Macam mana kita nak tahu s ...

Nak nasihat banyak2 pun akak bukanlah pandai sangat. tapi adalah experience sikit2 dengan 2 laki.  

Yang 1st dia curang kali pertama, akak terus minta cerai. Mana taknya perempuan tu lagi lawa dari akak.  Masa tu confident sbb akak pun kerja okay pun. Masa tu akak mmg confident boleh dapat pengganti, akak bukan lah buruk nau...ambik ko dari anak kecik 6 bulan smp umur 22 tahun x kawin2 gak.  Tapi akak rasa akak boleh survive sbb:
1) akak dapat support dari family kaw2 punya.
2) Kawan2 yang jenis hati batu yg selalu ketuk kepala akak kalau akak kata akak sedih.. i love you bff
3) Anak2 akak yang mmg protective.  Sanggup sama susah sama senang....

Yang 2nd tu mmg jenis traumatised.  Kahwin 6 bulan baru tau dia kaki pompuan.. bagus dia ni x pilih bulu, yang gemuk, yang kurus, yang single, yang bini orang, yang muda, yang tua semua dia sapu dik!!!!  Ada lah yg berani call and jumpa akak sendiri utk bagi diorang chance bini kedua, or ketiga, or keberapa pun takpe.  Akak bagi chance banyak kali gak.. tapi makin lama akan rasa diri akak makin bongok lak.. berapa ribu kali nak bagi chance kan.  Setiap kali dia buat selepas minta maaf, makin hilang respect kat dia sbb dia tak pernah insaf... so akak rasa akak will be okay sbb still ada:
1) Support from keluarga
2) kawan2 yang hati batu. dorang ni gak yang tolong kutip evidence (semua info pasal laki akak dgn girlfriends)
3)Anak2 yang superb and selalu belanja mak dia shopping,
4) Akak skrg bersekongkol dgn 1 of his gf utk menghapuskan semua biatch2 yang lain dgn syarat dia sorang yg dapat.

So, whatever your decision is, choose your battle wisely, make sure ada weapons yang diperlukan.  Either stay or leave, pilih yang mana satu terbaik dan tak membuatkan u bangun pagi nak bunuh diri or bunuh orang tidur sebelah you tu.  

Btw, akak dah takleh kahwin lagi. mak akak kata max 2 laki.  dia cakap jangan gatal mengumpul laki je kerja dia.

Rate

1

sayacantik replied at 12-5-2020 10:53 AM
Saya ada ke kata dpt sebulan 3-4 kali?
Saya kata “jaaaaaaraanaaangggg”.
Tu maksud dia setahu ...

Gila betul suami puan cantik layan jarang sangat...buat apa kawin kalau nafkah batin x dipenuhi. ....geram pula baca...

Mcm tu cerai jela jantan kaki perempuan ni.....

Pandai laki sis simpan rahsia 10taun baru kantoi

setiap orang akan diuji apa yang mereka sayangkan.....
puan diuji apa yang puan sayangkan......
so..korangkan sayang dan cinta pada suami.....tetapi lebihkan tanggungjawab puan padanya....tinggalkan 50% sahaja....dan 50% lagi puan alihkan cinta puan pada Allah....
sebab....hidupkan ini hanya pinjaman....suami hanya pinjaman...anytime ...bila sampai masa kena pulangkan balik.....

selagi suami laksanakan tanggungjawabnya.....teruskan perkahwinan....kerana tiada alasan dan menafaat untuk meruntuhkanya kerana rasa tidak bahagia.....kerana kebahagian bukan letak pada diri suami sahaja.....banyak perkara yg boleh membahagiakan diri puan....seperti kerenah anak anak, shooping, manjakan diri, travel, rapat silaratulrahim.....

Rate

1

kaseh80 replied at 10-5-2020 08:05 PM
Don't get    MAD

Don't  be     SAD

true true true...

sayacantik replied at 11-5-2020 11:02 PM
Perempuan tu selalu panggil saya coward lah.. pathatic lah... huhuhuhu memang now kitaorang perang m ...

sis.. jgn dilayan.. buat tak tau ja.. kalau layan, lagi depresi and emosi.. you keep calm, review your options..

Time saya ok saya ok.. mood semua ok, takde nk gaduh2 ke nak bertekak ke.. saya ignore je.

Tp time mood saya swing, lagi2 bila tahu diorang br lepas berdrama, konon2 acah2 meluah perasaan yg perempuan tu tgh sakit ke, tak sihat ke, tgh meroyan mental breakdown... tiap hari update aktiviti masing2.
ha tu mmg datang angin puting beliung lah saya.

Tp surprisingly... saya marah tp saya tidak lah nk tengking2 ke apa husband saya. Saya cakap elok2 je. Saya masih hormat dia... saya tak pernah tinggi suara pun cuma memerli je lah. Memerli Sarcastic pling dalam. Hahahahah...

Dia yg emotional hempas2 pintu cakap saya tak faham masalah diorang.
Lama2 saya pulak konpius... ni laki aku ke laki pompuan tu? Kan dah bercerai talak 3!!

Moh kita kembali kepada topik asal... perlu stay atau leave?

Perasaan saya berkecamuk... mostly saya sedih. Masih belum memafkan dan melupakan.
Tp saya belum tawar hati dengan suami.. cuma deep down my heart, saya kecewa sgt2. Hati hancur berderai dan membuatkan Kadang2 Saya hanyut dengan kelukaan tu.

Saya tkde family. I’m alone. Dan mmg saya telan semua ni by myself. Sedih kan... tak pa lah Allah ada
Saya ada lah bercerita sikit2 dengan kawan2 rapat 2-3 org. Tp ya lah... bukan semu benda saya boleh cerita. Aib suami masih perlu saya jaga. Lgi pun kawan2 saya semua kenal husband saya as a loving and kind person.

Mak pak dan in laws semua alhamdulillah baik2. Cuma saya tk mampu nk bercerita banyak sebab mereka org tua, duduk kampung... jauh dr kami. Saya sedih bila mereka asyik menangis pujuk saya utk bersabar dan bg peluang pada husband saya anak mereka.

Ntah lah...  sambil taip2 ni pun airmata saya tk berenti2 turun mcm hujan

Rate

1

Saya Cuba meletakkan diri Di tempat puan
Ditipu, husband Ada perempuan lain, paling tak tahan dia berdrama pulak dengan perempuan Tu depan Kita
Ingat Kita ni pusat kaunseling negara ke?
Oleh kerana saya Masih cantik Dan Ada career makanya saya Akan walk away
Tapi saya nk pastikan duit Dia saya kebas habis-habisan

Rate

1