CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: safriehalim

[Tempatan] Jangan jadikan tongkat khutbah sebagai bahan lawak - Menteri Agama

Kawan aku pegang btg mop. Tgh solat aidilfitri pun gigih rekod pastu upload. Tak paham betul aku manusia zaman skrg ni

Dulu sebok buat lawak terhadap haiwan qurban, la ni tongkat pulak. Melayu .... Melayu. Kalu guna sebatang kayu.biasa je apa salah nya

Kalau nak perhatian bagitau je,
boleh je nak bagi satu dua.

Tak payah la main2 benda berkaitan agama.
Sama dengan yang duk rakam solat terawih main2. Iols sikit pun tak mengekek, nampak lagi sakai ada la anak2 dia tu tak boleh duduk elok2 macam anak kera. Kera pun pandai usung anak dan jaga.

Aku baca komen netizen dari penerangan ringkas  Dr Zul... Dia menjawab lenkali bg panduan khas Supaya org x buat... Hellooooo adelak x bg iols download yg kit Panduan Solat SUNAT Aidilfitri mmg ada dinyatakan tiada tongkat khutbah tu x perlu.... Just baca je... Sendiri x nak gali sendiri acah nak SOP

mbhcsf replied at 25-5-2020 03:17 PM
faham 3 perkara membatalka iman, sebabagimana yg dr Al Akiti sebut dalam Imanuna in IKMfm tempoh har ...

Kat Twitter ada manusia yg pertikai Menteri Agama punya statement. Sentap agaknya.

Bila bukan islam buat lawak psl islam, kemain masing2 melenting2 marah. Ni sendiri tunjuk bangang. Konon dh kelakar abis la tu.

Follow Us
NonaNaga replied at 25-5-2020 11:09 PM
Aku baca komen netizen dari penerangan ringkas  Dr Zul... Dia menjawab lenkali bg panduan khas Supay ...

Netizen pun. Takkanlah semua benda nak tunggu dr zul. Common sense lah kan. Contohnya pakai tudung. Kalau ikutkan pakai towel ke plastik sampah tutup rambut & dada pun pakai hijab juga, tapi orang tak buat sebab di luar norma & budaya. Sama lah macam isu tongkat ni. Ada akal sepatutnya boleh fikir logik ke tak.

sekadar pertanyaan.......... ceramah ustaz yang ramai dtg seakan mendgr rancangan raja lawak macamana yer?... ini berlaku. Dimana kalau penceramah yang tida lawak.. kerusi bhg lelaki..ksg sgt sgt hehe tapi bila ustaz yg bagi ceramah tu lawak sgt sgt pd mereka..sampai luar pintu dewan org laki dan pompuan ... dan gelak pun kalau org tak tau ada ceramah ugama dah macam majlis raja lawak.

Dan gelaknyer pun bersungguh..kalah gelak tgk khutbah dgn tongkat...

Lawak ceramah ugama adakah tidak mempermainkan issue issue islam... tapi sbb tongkat khutbah ni bukan kalangan ustaz.. di kutuk beria.... INi soal sunat .. malaysia suka bersoal jawab sampai teruk teruk soal sunat..yg seakan solat jumaat terang terang nampak kaum lelaki berjln jln di shopping complex.. cam dah normal dah .. or masa solat terawih..budak motor lepak depan kws surau..takder sapa nak ajak ..join solat.... Yg khutbah pakai tongkat tu pun niat mereka sunat pegang tongkat..tidak lah niat nak bermaharaja kawak.

lagi satu.. dlm ISLAM ni saya ada juga dgr ceramah.. cerita  Nabi..muhammad (s.a.w) ada juga bergurau ) tidak lah semuanya serius.. dan mengerunkan

Ini ig kakak nabil mahir .
Diorg ni cucu kpd dato fatmaelzahra penceramah agama yg femes tu.

Selamba anak2 menantu cucu buat main2 perkara begini. Nenek erebbbb tak tego ke dekk

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Saya tak kata teguran salah.. tapi perbincangan dah melampau lampau.........  dan sebaiknyer perbincangan tak perlu lah obvious sgt side nyer tu sampai ada yang membalas dgn mengutuk  yg memberi teguran.

Mereka mereka yg berkhutbah tu ..baru 1st time.. dan patut kita galakkan... dan teguran supaya mengunakan tongkat yg lebih bernilai simbolik nyer.. sebagai tongkat..takperlu lah menyatakan mereka seakan akan buat lawak ..yg mana mereka tak niat pun.. dan yg melihat pun tak taulah org lain..saya terhibur tapi tidak lah sampai tahap.......... gelak maharaja lawak..dan tahap.. anggapan ianyer mempermainkan islam..tapi teguran dr zul itu masih ok boleh terima utk improvement...

Tlalu replied at 26-5-2020 05:18 AM
Saya tak kata teguran salah.. tapi perbincangan dah melampau lampau.........  dan sebaiknyer perbinc ...

Mesti suami atau ayah kau buat mcm ni kans..cashhh.

LOL.... bengap..assumption camni.. Kaum kerabat me tak pegang tongkat..khutbah gitu jer..  ..standard brain  camni lah yg sll cam meroyan ..tunggu jer sapa sapa penghuni dunia buat silap..or dia pun tak tau silap ke tak..asal adalah yg dia puja puja tegur..dia tukang mangkuk tambahnyer.. lol

jazaa100 replied at 25-5-2020 04:44 PM
Aku geli tgok org upload gmbar gmbar mcm ni....
Tak lawak ok....

Agree dgn kaka.
Iols pun tertanya2, makpak tak pernah solat ke sampai jakun betul anak2 kecik galak dok masuk dalam kain.

DIk yerpun geli or tak lawak... perluke sebut mak bapak org............ hish makbapak u tak ajar lol..sure marah ni..

Knowlee replied at 26-5-2020 10:18 AM
Kat Twitter ada manusia yg pertikai Menteri Agama punya statement. Sentap agaknya.

Terutama alan mencapub

ada mereka suruh u gelak ke........... tak suka takyah share.......saya tak rasa org tgk .. gelak sampai guling..setakat senyum dan gelak sikit jer.... plss lah... ikut saya saya lebih tak suka dgr ceramah yg terlalu byk lawak lol..rasa kurang hormat.. tapi tu pandangans aya.. saya tak suka saya tak hadir..byk lagi ceramah yg ada....... or tgk uoutube jer..

SAYA rasa ni 2 issue berbeza.. 1) khutbah pegang tongkat .. 2) issue menteri ugama di tegur.. lol
emm..camani lah biar menteri sendiri jawab..........

Tlalu replied at 26-5-2020 03:49 PM
SAYA rasa ni 2 issue berbeza.. 1) khutbah pegang tongkat .. 2) issue menteri ugama di tegur.. lol
...

Oh yeke, sorry ot
Nak buat camne kan, zaman viral ni org sanggup buat pe saja

amyza replied at 26-5-2020 03:27 PM
Agree dgn kaka.
Iols pun tertanya2, makpak tak pernah solat ke sampai jakun betul anak2 kecik ga ...

Ada ustazah cerita....budak ni di hantar ke taska, bila tgok cikgu pakai relekung , budak tu meraung ketakutan....bermakna budak tu tak pernah nmpak mak dia solat....