CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4385|Reply: 22

[Tempatan] Viral : Tak puas hati dihalang balik kampung, Geng Anti-Vaksin ajak Ingkar PKPB

Post time 27-5-2020 07:56 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Sumber dari IG...

Sharing is caring!

Budaya geng akti-vaksin yang tak habis-habis menyebarkan fakta kesihatan mengarut sering kali mencetuskan kerisauan khususnya di kalangan doktor. Dengan menyebarkan pemahaman salah melibatkan isu kesihatan, pengaruh mereka sebenarnya boleh memberikan implikasi buruk kepada masyarakat. Terbaru pula, golongan ini kecoh menentang perintah PKPB yang dilaksanakan oleh pihak kerajaan.

Matahari boleh lawan virus, kau kata kita menipu

Meskipun tidak mempunyai ilmu mencukupi untuk membincangkan tentang perkaitan cahaya matahari terhadap penghapusan COVID-19, mereka begitu lantang memberikan justifikasi yang jelas tidak berasas. Selain itu, berlaku juga bidasan terhadap keberkesanan ubat-ubat berdaftar yang dijual di farmasi kesihatan.

Sibuk tak bagi balik kampung sebab takut jangkit orang tua

Masih tidak berpuas hati, golongan akti-vaksin ini menyuarakan rasa tidak puas hati kerana tidak dibenarkan pulang ke kampung. Menurut pemahaman mereka, rasa sedih akibat larangan bertemu ibu dan ayah di kampung akan menjejaskan tahap imun badan seseorang. Kedengaran mengarut, namun demikianlah perkara yang ditegaskan mereka dalam luahan panjang berkenaan.

Kenapa dibiarkan individu seperti ini bercakap?

Tidak tahan dengan kelompok akti-vaksin yang semacam mengajak masyarakat ingkar arahan PKPB, Dr Sakinah Sulong tampil menyuarakan kegusarannya di Facebook. Ternyata, beliau mempersoalkan mengapa golongan ini masih bebas bersuara dan menyebarkan fahaman ‘sesat’ mereka berkaitan fakta kesihatan. Selain itu, Dr Sakinah berharap pihak bertanggungjawab dapat membendung konflik itu daripada terus ‘membarah’.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

Degil jangan sampai menyusahkan orang

Chop, bukan dah ade ke thread ni beberapa hari lepas?

Eh  aku bagi anak, laki aku n aku makan vitamin c. Ada effect jangka panjang ker

meteorspeed replied at 27-5-2020 12:19 PM
Eh  aku bagi anak, laki aku n aku makan vitamin c. Ada effect jangka panjang ker

kalau bwh 7 thun jgn bg..takut effect buah pinggang...7 thn bru bleh...dak2 kcik bg je mkn buahan nk bg vitamin c
[youtube]iIEe0YInIGI[/youtube]

Aku ade je kawan yg anti vaksin.. Mls aku nk layan.. Banggang tahap abadi.. Penat likat nye Banggang.. Yg lawak demam, semput p serah diri gak ke hospital.. Patut x yah serah diri.. Hadap je tercunggap2 tu.. Vaksin x nak ambik tuk anak2.. Tp diri sendiri cucuk filter muka, montot, breast.. Level supersaya tertinggi nye banggang

Follow Us
ina_na replied at 27-5-2020 08:26 PM
Aku ade je kawan yg anti vaksin.. Mls aku nk layan.. Banggang tahap abadi.. Penat likat nye Banggang ...

Dia sendiri cucuk jugak kan... Nape hak anak dinafikan... Kalau mmg dia dok bg suplemen mcm 4life transfer factor tu takpe gak... Kalau tak vaksin nntak bg apa2 suplemen... Sian kat ank

tiesza169 replied at 27-5-2020 08:33 PM
Dia sendiri cucuk jugak kan... Nape hak anak dinafikan... Kalau mmg dia dok bg suplemen mcm 4life  ...

Rsnye dia x bg supplement pun kat anak2.. Dia beria ckp aku ni merosakkan buah pinggang anak sbb bg supliment ke anak2.. Mls aku nk lyn org mcm ni.. Aku mls nak bertekak gan org bodo mcm ni.. Mcm dia ckp buat pe aku mkn supliment beria2.. Tgk dia x mkn pe pun elok lawa je.. Elehhh lps tu p cucuk muka, montot, breast.. Elokkkkk Sgt la....

meteorspeed replied at 27-5-2020 08:19 PM

Jgn overdose...jangka panjang overdosed kekarangan la rsnya....

Orang anti vaksin ni Patut hantar je duduk kat pulau penuh dengan geng2 dia je. Baru lah tak menyusahkan org

Vongok tahap pekat ni.. tiada bancuhan

Iols urut dada saja la
Tapi tengok doc ni teringat video yang pasal pantang tu...yang program analisis ke apa..
Hadoi la..siot btol siap jual tanah la..tepi bukit la..

Aku cadangkan golongan2 ni kasi sumbat masuk dalam lokap, denda 1 juta sebab sebarkan fakta2 palsu & not proven pun. Serta menghasut. Kalau dibiarkan, akan melarat sampai bila2...

Kakak harap ini bukan Blastoff.

gigih aku baca karangan dia yg panjang2 tu.. ujung ujung aku yg menyirap

aku betul2 nak tau pandangan prochoice terhadap keperluan doktor dan hospital, adakah mereka menolak sepenuhnya atau mcmn? sbb beriya2 berhujah sana sini dgn medical doctor.

elehh dan2 la nak jumpe parents, sebelum2 ni tak sibuk nak jumpe parents?

tiesza169 replied at 27-5-2020 08:33 PM
Dia sendiri cucuk jugak kan... Nape hak anak dinafikan... Kalau mmg dia dok bg suplemen mcm 4life  ...

mcm kartun lambok la..anak2 kasi makan nasik takder lauk..
bapak makan KFC diam2 dlm bilik

ina_na replied at 27-5-2020 08:26 PM
Aku ade je kawan yg anti vaksin.. Mls aku nk layan.. Banggang tahap abadi.. Penat likat nye Banggang ...

hahaha... hebat lah kawan ko

12Next
Return to list New