CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: totokreturn.

[Tempatan] Sekiranya tadika tidak dibenarkan beroperasi sehingga dec 2020. Adakah anda akan

sayawifenikmie replied at 29-5-2020 11:08 PM
tapi brainy bunch ni bagus ... cucu2 saya pergi sini walau mak dia siang malam cari duit nak ...

fuyooooo....kalau anak anak felda boleh setakat  bau cat pintu luar class brainy bunch saja la...kalau dah yuran sorang RM750..

haaaaaa

CikDaNdeLi0n replied at 29-5-2020 09:44 PM
Sejak pkpb ni tk slh ai, staf pejabat dh masuk kerja mcm biasa dh..boleh jer kut nk pi hantar bora ...

Adoii dah nak abis date dah ni esok dh 31. Tak silap sampai bulan 5 Je.
Harap dipanjangkan lg, yelaa taktau nak jd gini oii.
Igtkan dorang tak kije.

sofyayra replied at 29-5-2020 10:39 PM
Nanti call sekolah yg dipohon tu.  Ada je pegawai/ kerani pentadbiran yg bekerja kt sekolah.  Bole ...

Ok. Harap masih boleh hantar walau lewat. Gambar passport anak takde lagi ni. Ekceli iols boleh je amik gambar dia pastu g cuci jela kt kedai.
Cuma nak print tu la, printer takde kat rumah. Duk berkira2 nk beli tak terbeli gak sbb hat murah2 kt shopee tu guna ink mahal. Nk beli yg mahal duit nk guna utk keperluan lain sementara nk tunggu pendapatan bulanan stabil semula.

tauke kne turonkan harga
instead of gajikan org... kurangkan kos.. jaga sdri... jangan nak jadi bos senang2

Mcm mana tadika tadika ni nak sustain kalo semua stop bayar yuran?

aku pun fenin ni...
kampus x buka sampai Dec ...
rumah sewa still on p.m RM150,,,,
ke nak niat sedekah je....
nak kluar sayang pulak...
kat umah tu ada abang2 yg dah kije....
semuanya baik2....

Follow Us
Iols bayar jugak yuran sbb nak hantar anak kat taska tp tadika belajar online. Cuma blh harapkan cikgu tengok2 kan anak buat la aktiviti apa2. Duj rumah pun tngok tv je. Walaupun mcm xberbaloi byr 70% terpaksa jugak byr.

Suchi replied at 30-5-2020 08:25 AM
Harap dipanjangkan lg, ye ...

Dorang dh kerja start pkpb ritu..

Pellegrinos.. replied at 30-5-2020 07:09 AM
fuyooooo....kalau anak anak felda boleh setakat  bau cat pintu luar class brainy bunch saja la...k ...

anak buah saya tu anak felda lah dik .... tapi depa dok dengan saya di Bangi ...  persaingan antara budak2 di bangi sangat tinggi ... katanya bandar ilmu .... so saya suruh anak buah saya hantar anak2 dia ke brainy bunch (setelah mendengar percakapan anatara dua anak kecil adik beradik cucu kepada jiran saya yang cakap orang putih berabuks .. mak nya kata hantar kat brainy bunch) ..

so ... anak buah saya berkorban utk anak2 dia .. siang2 kerja di sapura dengan kadar gaji secukup makan jer .. sambil2 meniaga online di shopee dan lazada ... mula2 saya cover sebahagian yuran. .. now dia dah boleh bayar penuh sendiri ...

mak nya pakai myvi buruk jer la ... dah nak habis bayar ... tak payah bayar sewa rumah api air bagai sebab duduk dengan saya ... baju pun jarang berganti sebab pergi kerja pakai uniform ...

tapi itu lah ... anak ke 2 dia baru belajar 3 bulan+ ... BI dia dah bagus ... depa suka cakap english sesama depa dua beradik ... pendek nya baguslah brainy bunch ni. ... walau yuran mahal macam bedil .... berkorban lah 3-4 tahun sementara anak2 nak masuk darjah 1 ... ikat lah perut selagi boleh ..

at least ... BI tu dah selamat .... tidak menguasai BI  adalah satu kekurangan yang teramat sekarang ini  ...

Suchi replied at 30-5-2020 08:25 AM
Harap dipanjangkan lg, ye ...

Rasa nyer sampai bulan 6 nie Kaka open utk pra sekolah .. Isnin bleh terjah ke sekolah hantar borang

Suchi replied at 30-5-2020 08:28 AM
Ok. Harap masih boleh hantar walau lewat. Gambar passport anak takde lagi ni. Ekceli iols boleh je ...

Depa pun mesti la paham,  psl sekolah tutup kan ari tu.  Nk hantar cmno.  Iols pun baru hantar untuk anak darjah 1 last two week.  

Tulah,  iols pun dok riki nk beli printer yg leh print direct via phone. Kt shopee murah tapi hr tu kan ada problem kurier so hold sat,  takut stranded mana hala.  

Suchi replied at 30-5-2020 08:28 AM
Ok. Harap masih boleh hantar walau lewat. Gambar passport anak takde lagi ni. Ekceli iols boleh je ...

Boleh je anta lgpun dah daftar online kan. Kalau sekolah permintaan ramai kena la cpt2 sikit.

meah_kelabu replied at 29-5-2020 09:37 PM
iols baru je buat surat utk withdraw dari tadika.
serba salah sebenarnya sbb anak ade je improvemen ...

Laa hao pdhal kahoot quizziz sehala macam tu sat je nk buat pn..bg jela byk2 anak2 suka je buat

Nham22 replied at 29-5-2020 09:55 PM
Kalau umur 4 dan 5 tahun tu elok berhentikan saja.. Sebab pra sekolah ni mungkin xdibuka sampai, huj ...

Setuju bentikan aje.. Dr dok pening2.. Yg dh masuk sek ren tu lain cite laa

Iols 3 anak kecik....

Yg si Abg masa bulan 3 fees penuh rm650
Bulan 4 rm500 lgsg tak masuk
Bulan 5 rm300 masuk separuh bulan

Yg si adik2 plak bulan 3 fees penuh 2 org total 960
Bulan 4 rm480 lgsg tak masuk
Bulan 5 rm480 masuk separuh bulan

So skg ni.... start bulan 6, 3-3 ketul masuk penuh so byrn mcm biasa...byrn penuh...

Masa bulan 3 iols dpt gaji penuh
Bulan 4 gaji separuh kene tolak
Bulan 5 baru gaji penuh cam biasa...

Pihak taska mmg mintak tolong tok byr wpun bulan 4 tak masuk lgsg...  
iols bernasib baik husband gaji penuh sbb dia wfh...

Kesian jugak pihak taska... tp iols cume ckp...setakat mana yg leh bantu... sama2 la membantu...
skg pihak taska mmg dorang pun start beroperasi..

rayray28 replied at 30-5-2020 01:42 PM
Laa hao pdhal kahoot quizziz sehala macam tu sat je nk buat pn..bg jela byk2 anak2 suka je buat

huhu. tu la tu. ekceli iols bukan la nk berkira sngt tp iols lebih kepada nk tgk effort cikgu2 tu. kalau betul berbaloi dgn yg tadika tu boleh deliver, kita as parents pn xkan nk berkira sngt kan.
ni lpas iols dh surrender baru la pihak pengurusan update lpas ni akan buat online class, nnti parents guidekan anak2 buat homework then nnti buku kerja tu hantar dkt tadika, cikgu nak semak.
kalo dr awal bole kuar solution ni kan sejuk sket hati. alasannye sbb baru dapat arahan dr pihak atas2.

hari ni aku dah buat keputusan berhentikan anak aku dari taska,hantar pengasuh je,pengasuh plak adik beradik sendiri xde anak org lain jd risiko tu krang la berbanding taska,
cumanya bab pembelajaran la xde kalau hantar kat pengasuh ni,
tahun depan kena la anta tadika swasta yg mahal skit

Taska tempat anak i, cikgu bagi kerja hasil gugel. Cikg math untuk umur 4 tahun, mintak susun susun nombor sampai 50. Asal boleh je ada homework. Cikgu bahasa mandarin pulak bagi homework sampai 60 pages, parents kena print.

Yuran bulan 3 bayar full. Bulan 4 ada potongan 15% tapi sebab parents ramai tak bayar, dia jadikan 30%. Ni bulan 5 i bayar je la ikut potongan tu. Bulan 6 tak pasti lagi. Nak berhentikan anak tak boleh katanya sebab tengah tengah tahun. Memang tak boleh ke ye? Takde la agreement apa2 yang kami sign pun mengenai benda ni.

Sekolah anak i yang sulung tu pun buat potongan bayaran almost 60%, tapi both of us decide untuk beri lebih sebagai infak. Pengurusan sekolah rendah anak i bagus sangat. So kami willing nak beri lebih sikit sebab guru guru put effort sediakan video kat utube, games macam2 instead of menyalin nota dari buku teks. Anak i enjoy je belajar kat rumah.

Edited by rayray28 at 30-5-2020 07:40 PM
isseliparjepun replied at 30-5-2020 05:45 PM
Taska tempat anak i, cikgu bagi kerja hasil gugel. Cikg math untuk umur 4 tahun, mintak susun susun  ...

Anak iols pn awal2 ritu asal boleh je...belum apa2 dh bg operasi tolak.. Bdk baru nk mahir Nombor lebih besar lebih kecil.. Mula dia jwb gk.. Bila i kata semak silibus belum masuk lg .xde perubahan.. Akhirnya iols cakap.. Bukan apa saya pn cikgu jugak.. Haaa baru laa nampak hasil kerja tu buat sendiri.. Dhlaa sek swasta kita bayar kot bulan2

isseliparjepun replied at 30-5-2020 05:45 PM
Taska tempat anak i, cikgu bagi kerja hasil gugel. Cikg math untuk umur 4 tahun, mintak susun susun  ...

Bagus mcmtu kita hargai kan... InsyaAllah lebih berkat ilmu yg anak kita dapat.. Dua2 pihak pn gembira