CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: totokreturn.

[Tempatan] Sekiranya tadika tidak dibenarkan beroperasi sehingga dec 2020. Adakah anda akan

rayray28 replied at 30-5-2020 07:39 PM
Anak iols pn awal2 ritu asal boleh je...belum apa2 dh bg operasi tolak.. Bdk baru nk mahir Nombo ...

Kan u..bagus u bersuara. I pun ingat lepas ni kalau terlalu tinggi level homework yang diberi, maka akan berbunyi la i.

aku still bayar pengasuh walau x hantar..masa tanya tu mintak kurang dia kata bayaq separuh. Kot la nak habaq tak payah la bayar sebab x jaga pun kan..Pengasuh aku ni jaga ramai bdk, bkn anak aku sorang eh kalau dia bg diskaun byk2 pun ada la jgk income dia sbb ada je parents lain bayar penuh

Van skolah pulak. Diam katup x ckp apa, bila aku mintak separuh pun dia iyakan aje. Kot la jugak nak kata x payah la x amek hantar pun..Kesian kesian jgk tp bayar for nothing..ralat di situ

Both pengasuh n van aku bayar penuh Mac, Apr. May baru la start separuh tu pun lepas diminta. Haduii van ni kalau skolah tutup sampai hujung tahun perlu jugak ke nak bayar? Mmg kena slow talk or harapnya dia sendiri la yg ckp x payah..

isseliparjepun replied at 30-5-2020 08:57 PM
Kan u..bagus u bersuara. I pun ingat lepas ni kalau terlalu tinggi level homework yang diberi, mak ...

Iyaa sbbnya anak kita x capai lagi kemahiran sebelum tu.. Buatnya tibe dh leh masuk sek.. Dia igt semua dh lepas dh level tu

Sapa suruh gigih bayar
Xyah bayarlah
Dah kenapa nak bayar
Bukan owner taska leh tembak mati pun parents yg tak bayar tu

clarizsa replied at 30-5-2020 11:50 PM
Sapa suruh gigih bayar
Xyah bayarlah
Dah kenapa nak bayar

Mereka takut dengan kapitalis.  

Kalau tadika yang bayaran bulanannya mahal, mungkin tidak akan dibayar dan seterusnya anak-anak akan diberhentikan belajar di tadika tersebut, tetapi kepada yang mampu bayar, boleh teruskan pembayaran kerana akan ada sesi pembelajaran di atas talian.

Follow Us
Suchi replied at 30-5-2020 08:28 AM
Ok. Harap masih boleh hantar walau lewat. Gambar passport anak takde lagi ni. Ekceli iols boleh je ...

Chouls... Kedai gambar bukak la

VespaSilbe replied at 31-5-2020 08:02 PM
Chouls... Kedai gambar bukak la

Haah baru tau gak bukak sbb ari raya aritu iols nk g cari SD card nampak ade kedai gambar bukak.

Alhamdulillah nsb baik anak bongsu aku msk pra sekolah.. Nsb baik sgt2.. Kalo x mesti kompius gak.. Nak bayo ke x.. Tadika lama ank dl rm300/bulan

Suchi replied at 31-5-2020 08:14 PM
Haah baru tau gak bukak sbb ari raya aritu iols nk g cari SD card nampak ade kedai gambar bukak.

Kat shell pasar malam tu ada kedai gambar
Kat area nasi kandar Xpress sebelah bangi gateway pun ada
kalau uols nak print je p kedai printer ( belakang bangi gateway)

Edited by epal21 at 31-5-2020 03:19 PM
VirginLady replied at 30-5-2020 01:20 PM
aku still bayar pengasuh walau x hantar..masa tanya tu mintak kurang dia kata bayaq separuh. Kot la  ...

Van sekolah ni susah kan? Iols baca dlm fb,presiden pengusaha bas sekokah wilayah persekutuan bercadang nak buat demo kat Putrajaya nanti. Lepas tu diorang seolah-olah ugut parents kata kalau tak bayar yuran,nanti diorang gulung tikar takde org nak hantar anak2 pergi sekolah. Suruh cari alternatif lain. Wajar ke bayar utk perkhidmatan yg takde? Kalau parents bayar pun as a token je kot sebagai ihsan tapi janganlah expect full. Ada yg iols baca anak dia naik van utk sekolah kebangsaan & agama and the driver insisted of full payment walaupun tak sekolah ni kan.

epal21 replied at 31-5-2020 11:18 PM
Van sekolah ni susah kan? Iols baca dlm fb,presiden pengusaha bas sekokah wilayah persekutuan be ...

Cite psl van sekolah ni boleh buat naik angin.
Masa awal pkp aritu, ada la sorang pengusaha van ni gi post dlm wasap group minta parent tetap juga bayar yuran can sekolah even dlm pkp.
Siap ckp persatuan van2 minta parents byar juga utk bulan mac dan april.
Mslhnya bulan mac mmg semua dh bayar sebelum cuti sek tu dna april terus pkp takkan nak bayar kn.

Alasan diorg takde income.
Nk bayar maintenance van.
Bla-bla.
Ntah apa2.

Taska anak aku buka dah.. so ingat nak ngelat la bayar bulan ni sebab anak aku kat rumah je.. bulan april and may aku bayar full.. sekali dia cakap baru sorang dua je budak yang datang..

Kesian pulak.. cikgu tadika cakap sejak pkp dia takde gaji.. and taska tu owner rumah mintak bayar sewa gak..

Mintak2 la bisnes taska ni tak bungkus.. lokasi bagus, tadika bersih.. cikgu2 pun baik...

Yg mana hantar anak ke sekolah swasta nampak gaya nya bayar buta je la

Buat masa ni aku masih bayar sebab company aku n laki aku masih bayar gaji kami full.
Esok lusa kalau gaji dah kena potong baru aku suarakan mintak discount ka apa.
Kesian jugak tecer2 n owner sekolah depa bukan mintak bnda ni jadi, so kalau x bayar mcm mana owner nak rolling bayar gaji semua. And Alhamdulillah jugak hari ni 1st day aku hantar the kids kat taska n aku letak abg nyer skali transit kat sana, owner pun baik hati xcharge yang transit, dia kata sebab aku x pernah x bayar yuran time PKP ni so dia jagakan si abg FOC. Kita tolong org, org tolong kita balik inshaa Allah.

btul la tu..utk 2,3 bulan pkp ni bole lg pejam mata bayar...niat nk bantu..tp klu dh smp hujung thn..rasa terbeban la plak

akies replied at 31-5-2020 11:30 PM
Masa awal pkp aritu, ada la sorang pengusaha van n ...

Betul tu. Tak patutlah minta full payment. Kalau nak minta bayaran pun cukuplah a token aje,maybe 20% sebagai retainer fee to hold the place. Ada juga pengusaha van sekolah yg bandingkan dgn cikgu sebab cikgu dapat gaji full. Masalahnya cikgu2 tu bagi homework & buat online class tapi pengusaha van ni apa pun tak. Masa ni lah, pengusaha van ni kononnya prihatin sangat dgn keselamatan budak2 padahalnya dulu2 ditinggalkan aje budak2 tu kalau lambat, bukannya fikirkan budak tu budak perempuan ke apa ke. Budak2 pun sumbat selagi boleh. Iols takde school going children tapi ni yg anak2 buah iols hadapilah. Maintenance fees apanya pun kalau van pun tak bergerak. Loan pun moratorium 6 bulan. Takkanlah takde savings.

judicata replied at 29-5-2020 08:55 PM
Tadika anak iols april je mtk full. Pastu bg diskaun 50% untuk mei & jun... ada gak bg video cikgu m ...

Anak u ada delay apa?

sayawifenikmie replied at 30-5-2020 12:47 PM
anak buah saya tu anak felda lah dik .... tapi depa dok dengan saya di Bangi ...  persaingan a ...

Respect ngan parents yg sanggup buat begini. Insya allah, budak2 tu mesti appreciate pengorbanan parents.

akies replied at 1-6-2020 07:30 AM
Masa awal pkp aritu, ada la sorang pengusaha van n ...

Kat mana2 pun gitu lah pasal transport skola ni., semua buat bodoh jer.minyak pun tak jalan.