CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: harizs

[Tempatan] Atok makin pelupa. Kali ni lupa umur dia

nolya replied at 30-5-2020 08:50 AM
Kalau U mengeluh begitu sebenarnya U keluhkan kuasa Allah yg bekehendak begitu. Siapa kita (manusi ...

So manusia tak boleh mengeluh? Harom? Dosa Besar? Masuk Neraka kalau mengeluh?

ResellerMaxis replied at 30-5-2020 10:45 AM
Perasan perasan islamik sambil menyokong corruption dan salah guna kuasa.

Dalam masa sama kutu ...

Ngape ko bersyarah ni....hakak fokus persoalan akidah in general ...ngape ko melalut? Bukan mengata ko pun....agak2 laaa kalo nak mencacai! Go ahead laaa jilat bontot manusia bernama atok tu kalo  ko rasa dia soci morni takde kroni takde rasuah takde menindas orang lain selama memerintah 22 tahun 22 bulan!

fliphair8 replied at 30-5-2020 01:35 PM
Ngape ko bersyarah ni....hakak fokus persoalan akidah in general ...ngape ko melalut? Bukan mengat ...

Iol punya ayat tu pun general jer untuk mereka yg sokong corruption n perasan allah bersama org yg corrupt.  Mereka yg menentang corruption dikatakan menentang allah dan rasul.

ResellerMaxis replied at 30-5-2020 01:42 PM
Iol punya ayat tu pun general jer untuk mereka yg sokong corruption n perasan allah bersama org yg ...

Saper kata menentang corruption tu menentang Allah? Kau ni kaper sedap2 jer quote nama Allah.

ResellerMaxis replied at 30-5-2020 03:43 AM
dia letak jawatan. tapi bersatu tolak dan atuk terima penolakan tersebut dan jadi chairman semula. ...

pengerusi nak letak jawatan, dorang tak bagi.
bila pengerusi takjd letak jawatan, dorang pecat pulakk.
hadoihh.

masing2 napak poblem sekitar kelompok dorang je.

tapi taktau nak hilang kerusi kesemua tempat dgn umngok.
bukan setakat umngok, mca dgn mic pon dahagakan
kerusi2 bersatu.

Biasa lah. Ada orang umur 54 cakap...Aku ni dah lah 50  tak kan kau nak suruh aku panjat pokok ni...

Follow Us
dizekni replied at 30-5-2020 11:50 AM
Boleh diniilai sebagai anugerah

boleh juga sebagai ujian

"...........dan boleh juga sebagai bala".  

Baru hari ini saya mendengar kenyataan begitu, jika Allah melanjutkan umur seseorang sebagai satu bala kpd yg empunya diri. Tak tercapai akal saya untuk mengiye atau menidakkannya.

ashilalat replied at 30-5-2020 12:39 PM
So manusia tak boleh mengeluh? Harom? Dosa Besar? Masuk Neraka kalau mengeluh?

Maaf kalau saya bertanya (semoga sdr tidak tersinggung) adakah sdr ini seorang muslim yg percaya kpd qada' qadr Allah swt?.  Pada pendapat (peribadi) saya, sbg seorang muslim kita tidak diajar untuk mengeluh atau hanya berpasrah. Setiap sesuatu yg Allah timpa atau musibahkan ada rahsia dn hikmahnya tersendiri.  Manusia diberi akal fikiran untuk merenung dn mencari penyelesaian masalah. Mengeluh adalah penyesalan atas hal yg terjadi, kemudian akan meletakkan kesalahan kpd punca lain. Hidup manusia ini, dlm apa jua keadaan, samada U kaya ke atau miskin, U terkenal, ternama atau orang biasa, U pandai ke atau bodoh semuanya ibarat aur dgn tebing. Yg +ve dn -ve ini saling melengkapi dn memaknai erti hidup manusia sejagat. Yg kaya tetap memerlukan si miskin dn yg berijazah tetap memerlukan mereka yg sekadar bersijil waima tanpa sijil.
"Masuk Neraka kalau mengeluh?..........." Neraka akhirat saya tak pastilah kerana syurga-neraka itu atas ehsan dan rahmat Allah jua.  Yg suka mengeluh tetap akan merasa tempias bahang 'neraka' sekalipun sekadar 'neraka dunia' kerana terjahan masalah dn persoalan hidup membuatkan jiwanya resah, gelisah,  tak bahagia apa lagi aman.  Asyik2 nak salah atau mencari salah pihak lain tanpa melihat apa peranan dn usaha yg boleh dibuat agar hidup tak mengeluh terus.

Meyakini bahawasanya 'solatku, ibadahku, hidupku dan matiku hanyalah untuk Allah Rabbil 'Alamin'...... Tafsiran kalimat ini pun tidak sekadar sekilas ayat ttpi harus dikupas dan diperhalusi dgn iman dan taqwa baru ianya membekas tanpa ragu. Begitulah keyakinan saya, keyakinan orang lain saya tak tau dn pasti berbeza.

ResellerMaxis replied at 30-5-2020 01:05 AM
kalau dia kata i am 90 years old. baru lah lupa/salah umur. ni dia kata i am already 90 years old. ...

Betoi.. nak cari salah madey.. benda yg betul pun kata salah.. akhir nya sapa yg nmpk bodoh.

bangcak replied at 30-5-2020 02:08 PM
pengerusi nak letak jawatan, dorang tak bagi.
bila pengerusi takjd letak jawatan, dorang pecat p ...

Tu lah. Dah lah tu pengerusi dah terima di pecat jawatan pengerusi. Bertanding semula jawatan pengerusi dia xberani nak lawan. Dah menang tanpa bertanding. Duk citer lagi pengerusi dah letak jawatan.

star_karat replied at 30-5-2020 02:34 PM
Biasa lah. Ada orang umur 54 cakap...Aku ni dah lah 50  tak kan kau nak suruh aku panjat pokok ni...

Malukan diri sendiri je lah dia orang ni. Tuduh orang 90++ nyanyuk. Padahal sendiri fail comprehension.

nolya replied at 30-5-2020 03:38 PM
Maaf kalau saya bertanya (semoga sdr tidak tersinggung) adakah sdr ini seorang muslim yg percaya k ...

Panjangnya karangan ko, tp x menjawab soalan aku pon. Huhuhu..

Aku mengantuk baca.

Udah2 la wahai penyembah Tun.. Kalau sayang dia.. Nasihatkan dia berehat.. Masa berlari pantas utk tun M.. Dan kita semua.

sarah82 replied at 30-5-2020 04:21 PM
Aku mengantuk baca.

Udah2 la wahai penyembah Tun.. Kalau sayang dia.. Nasihatkan dia berehat.. M ...

Itulah sarah....... Kekadang kesian kat dia.. Aku nampak macam diperkudakan pulak oleh politaik2....... Mmmmmm.. Ntah lah.......

highcastle replied at 30-5-2020 04:26 PM
Itulah sarah....... Kekadang kesian kat dia.. Aku nampak macam diperkudakan pulak oleh politaik2.. ...

Dia dah tua.. Setiap kali aku tengok.. Aku mng rasa sayu.. Rasa yg sama sebulan 2 sebelum tok aku meninggal.. Aku harap depa ni sedar la..

90 plus plus dan masih cergas..
Set2 50% obese malaysian kenot relate

ashilalat replied at 30-5-2020 04:10 PM
Panjangnya karangan ko, tp x menjawab soalan aku pon. Huhuhu..

Kalau u baca Pelan2  dn dgn teliti, saya menjawab secara tersirat dlm apa yg tercatat. Tapi kalau u tak boleh pick up the points, just forget about it. Jgn bebani  pemikiran anda  kalau saya tak memberi jwpn spt yg u maukn.

Cacai punya modal ni je lah. Asal dpt hentam kan? Kahkahkah

harizs replied at 30-5-2020 03:46 AM
rugi jer hidup 95 tahun kalau menentang islam... membela anak liberal yg melawan islam.  menaja pe ...

Elhamdulellah hidup kau suci murni menegakkan ugama. Moga tuhan berkah

ResellerMaxis replied at 30-5-2020 10:45 AM
Perasan perasan islamik sambil menyokong corruption dan salah guna kuasa.

Dalam masa sama kutu ...

Sedangkan lobai yg dh berkuasa sekarang pon senyap jah dgan syariat yg mereka perjuangkan dulu lepas nmpak kuasa dan wang. Hudud ke mana, haram arak ke mana, yg ada pemandu mabuk bersepah2.