CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

COVID-19: Malaysia dalam fasa pemulihan terakhir. Kes baharu satu digit, sektor

clarizsa replied at 30-5-2020 11:38 PM
I dah lebih 2 minggu pun gatal tekak batuk2
Tak demam pun
Tak mati2 lagi

Jerebu ni. I duduk rumah tinggi. Tiap pagi kalau gatal je tekak, mesti nampak berkabus je. Klcc hilang dari pandangan. Selalu malam jerebu datang

Alhamdulilah, klu betul good news nih..mintak2 nnti boleh rentas negeri. Aku brp bulan x jumpa mak abah aku, rindu dahh...lagipon kt kampung dah musim durian gugur dah nih...

Lebih sektor untuk rakyat tempatan dibuka

PUTRAJAYA: Lebih banyak sektor yang membabitkan rakyat tempatan akan diberi kelonggaran untuk beroperasi semula, selari penyusutan kes harian COVID-19.

Ketua Pengarah Kesihatan, Datuk Dr Noor Hisham Abdullah, berkata penelitian berdasarkan data dan fakta sedia ada membuktikan rakyat Malaysia patuh kepada prosedur operasi standard (SOP).

Katanya, amalan disiplin sosial itu menyebabkan kadar penularan tempatan terus berkurangan meskipun memasuki hari kelapan Syawal, selain merekodkan kes baharu berkadar satu angka.

"Sudah lapan hari kita merayakan Aidilfitri, tiada peningkatan kes, justeru menunjukkan rakyat tempatan patuh kepada SOP.

"Minggu depan juga kita jangkakan tiada peningkatan kes selepas raya dan jika perkembangan seperti ini berterusan, mungkin kita akan beri kelonggaran sektor membabitkan rakyat Malaysia," katanya pada sidang media harian COVID-19, di sini, hari ini.

aireen24 replied at 31-5-2020 01:23 PM
I respect iklan ni sbb dia tribute utk kita2 yg patuh pkp

Kita mmg ohsemm

sob!!sob!! aku suka iklan ni sebab ada kucing. Cute gila kucing tu. Yg patut PKP kita mmg awesome. Yg degil degil tu aku berdoa korang kena covid 19.

Skuau replied at 31-5-2020 11:46 AM
Aku tabik bebudak Sabah,Sarawak.....dengan tulus ikhlas,sabar,tenang dan redha.....mereka dengan 'SU ...

Bukan setakat tak balik utk Kaamatan dan Gawai. Raya pun kita org tak balik. Tak mcm budak2 cengeng kat Semenanjung ni merengek merentan tak dpt balik kampung beraya dgn family

kelapaparut replied at 30-5-2020 08:19 PM
td masuk shopping complex check suhu je pastu lepas je xde nak tulis2 name kat buku dah, kat restore ...

aku nak tgk mcm mana rakyat Msia teruskan hidup selepas PKP. Tanpa ada pemantauan dari pihak berkuasa. Sendiri mengambil tanggungjawab sendiri atau sejenis bila polis atau tentera ada baru nak ikut.

Follow Us
Semoga malaysia bebas dari covid19 secepat mungkin{:childlike

As long xd rakyat yg selfiah penting kan diri kite boleh menang

clarizsa replied at 30-5-2020 11:37 PM
Patuh la sangat
Semua sbb dok ugut dgn kompaun je
Ntah apa2

Sabo kak sabo..
Bukan ko je merana ramai je merentan
Tapi terpaksa redho walau meratab hiba dgn pkp ni

semoga cepat bebas virus ni kat malaysia. aaminn

nolya replied at 31-5-2020 11:11 AM
Of course, sure.... cuma hilang satu kebiasaan semasa, iaitu kemunculan health DG setiap petang se ...

Satu kebiasaan atau ketaksuban pada sesuatu yg terlalu dekat dihati?

meow_tompok replied at 31-5-2020 02:14 PM
dengan perasan berdebar-debar..hari ni berapa kes baru, berapa kes baru? mcm nak tahu keputusan pe ...

Kan
Iols slalu tengok berapa orang dah mati hari ni..huhu
Entah kenapa...mati solu baru kes baru iols tengok

grose.. replied at 31-5-2020 09:39 PM
Satu kebiasaan atau ketaksuban pada sesuatu yg terlalu dekat dihati?

Silakan sdr menilai mengikut persepsi sdr sendiri kerana saya juga tidak dpt memaksa cara mane sdr mau menaksirkannya.  Cuma saya menghargai nilai kerja drp seorang yg gigih dn amanah menjalankan tugasnya penuh dedikasi. Tak lupa juga dgn khidmat bakti drp 'orang2 belakang dn anak2 buahnya' di hospital2, juga dari kalangan ahli personel lain (yg beruniform) tapi biarlah penghargaan itu disalurkan mll seorang ketua yg mengepalai pasukan. Saya percaya, ramai yg tertunggu2 pengumuman beliau ttng Covid19 setiap hari saban petang di tv, bukan taksub untuk melihat tampang dn penampilannya tetapi untuk mengikuti perkembangan status virus Covid yg begitu meresahkan.

Kalau mau dianggap sbg satu ketaksuban yg terlalu dekat di hati, maka tentu itu bukan sesuatu yg berlebihan kerana yg kita taksub tidak kpd orangnya tetapi menilai kpd keikhlasan beliau menjalankan tugas penuh amanah tanpa menyandarkan kpd sebarang ganjaran. Malah beliau yg dipuji dn diiktraf  kecemerlangan tugasnya malah beliau mengutamakan pengiktirafan trs untuk dn kpd negara. Ketulusan sebegitu hanya ada pada seseorang yg ikhlas menjalankan ibadahnya atas landasan Lillahi Ta'ala.

semoga menjadi kenyataan.. dan Allah makbulkan doa kita semua

Sudah sudahla tu
Takyah nak tambah masa lagi lah
Meluat lah
Eeeiiii

nolya replied at 31-5-2020 11:41 PM
Silakan sdr menilai mengikut persepsi sdr sendiri kerana saya juga tidak dpt memaksa cara mane sdr ...

Take away gajinya....and you will see the real ikhlas atau tak ikhlasnya...

He is just doing his job, menggalas amanah yg dipertanggunjawabkan keatasnya like all frontliners out there, he cannot be getting that extra/special pat on the back just because he is there to be seen when there are thousands out there who deserve as much accolade as him if not more, though plying behind the 'stage'.

Stop your crap shit and just move along.istilah idolisme serta peragongan tidak ada dalam agama samada pada individu atau khidmat atau perkara yg diperlakukan oleh individu tersebut.

enuf said.

clarizsa replied at 1-6-2020 01:50 AM
Sudah sudahla tu
Takyah nak tambah masa lagi lah
Meluat lah

This is a nation of all malaysians not just you...remember that.

Dalam tempoh tertentu ni kita kena kekal ikut sop yang kerajaan tetap kan bagi bendung jangkitan covid 19 ni. InsyaAllah semua dipermudahkan.

shernazz replied at 31-5-2020 09:58 PM
Kan
Iols slalu tengok berapa orang dah mati hari ni..huhu
Entah kenapa...mati solu baru kes baru ...

selalu kes mati dlm 1-2 sehari
ada pernah naik sampai 5 kes tak silap... masa tu mula la aku punye anxiety risau tak pasal2

meow_tompok replied at 1-6-2020 10:47 AM
selalu kes mati dlm 1-2 sehari
ada pernah naik sampai 5 kes tak silap... masa tu mula la aku puny ...

Uols hati hati .. kang anxiety menguasai kang lagi haru...
Iols ni anak anaknsebokkk nak keluar.. iols buat xtau je..dok umah bukak pc..buat quiz...

Hari ni iols tertunggu tunggu juga kot ada kes baru berapa dan mati berapa..huhu..debor rase