CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: papazola90

Sihir Pelalau si Penggoda.

jazaa100 replied at 31-5-2020 08:31 PM
Akk ckp dari pengalaman.....

Tak blh kerja....asyik nampak dia...bygkn tempat keeja akk tu or ...

maybe dia takleh lawan

prettyuglybabe replied at 1-6-2020 04:21 AM
pelalau ni bukan sihir bagi berat jodoh ke?

Kan.. Pelalau tu penghalang jodoh. Bukan jodoh je berkawan2 pun tak mau. Kalo nak orang suka sampai tergila2 tu ilmu pengasih. Kalo kelu lidah tu penunduk/ada jenis lain jugak lupa.

dua_chzy replied at 1-6-2020 01:47 AM
Khen. Sebab tu kita kena fikir positif selalu. Masalahnya, aiol selalu negatif dan mudah pula tu m ...

Yes, kita manifest benda yg kita fokus dgn penuh perasaan. Sbb tu kena train consistently fikiran dan perasaan kita untuk fokus pada yg kita nak saja. I pun kekadang terfikir negatif, tapi I bagitau diri sendiri STOP! Lepas tu tukar ke positif. Mmg kena consistent dan persistent.

I dah rasa asyik fokus pada negatif, menjadi jadi pulak benda tu, sampai tahap hancur hati gila gila. Then masa PKP la I mula dapat kesedaran, Alhamdulillah. I mula change.

jazaa100 replied at 1-6-2020 08:34 AM
Puan....

Cerita le detail lg mcmana nk praktis kan LOA ni....actually dlm islam pun ada konsep  ...

Aha, bisikan tu yg menganggu makbulnya doa. Sebab apa yg kita fokus dgn penuh perasaan tu la yg menjadi, tak kira la benda elok atau tak elok.

Mulai sekarang, doa atau minta secara present tense, macam dah dapat apa kita nak. Contohnya, kita nak hati yg tenang. Hari hari kita doa, "Ya Allah, hatiku rasa tenang sangat. Aku rasa gembira, bahagia. Alhamdulillah." sambil doa tu fokus pada hati rasa apa yang kita nak. Sampai rasa goosebumps tu memang kuat rasanya.

Atau kalau nak seseorang yg kita suka tu suka pada kita balik, sentiasa fokus pada hati sambil fikir dia suka sangat pada aku, dia jatuh cinta pada aku, dia mula kejar aku, dia mula fokus pada aku sahaja. Dalam hati rasakan dgn kuat apa yg kita nak tu.

Lepas doa/minta dan fokus pada hati, dah puas, let go. Lepaskan, lupakan. Buat hal sendiri. Stop fikir, stop tanya bila nak jadi, mcm mana nak jadi. Stop tunggu. Buat hal atau urusan harian mcm biasa. Kita dah serah pada Allah masa tu. Just yakin benda dah jadi. It is done.

Knowlee replied at 1-6-2020 09:55 AM
Aha, bisikan tu yg menganggu makbulnya doa. Sebab apa yg kita fokus dgn penuh perasaan tu la yg me ...

Knowlee.. nak target utk dptkan sesuatu, saya doa hampir setiap masa, kalau mcm tu kira saya x dpt lupakan ke? saya doa setiap hari, pastu tunggu dan lihat, hampir2 putus asa..
dlm masa sama x dpt dinafikan, ada fikiran negatif yg mencucuk2 ni..

little_sis replied at 1-6-2020 10:34 AM
Knowlee.. nak target utk dptkan sesuatu, saya doa hampir setiap masa, kalau mcm tu kira saya x dpt ...

2 mistake di situ:
1) lepas doa, TUNGGU DAN LIHAT
2) fikiran negatif

Betulkan:
1) lepas doa dgn penuh emosi yg yakin, lupakan. Teruskan kehidupan dgn urusan harian. Sbb dah yakin doa tu makbul.
2) bila ada fikiran negatif, terus cakap STOP. Aku benci fikir negatif sebab aku orang yang yakin dan percaya dgn diri sendiri.

Sebenarnya apa apa yg kita nak tu, mesti ada prosesnya sebelum jadi. Cepat atau lambat, itu urusan Allah. Yg penting kita yakin benda dah jadi. Boleh je nak target benda tu jadi tahun ini, bulan depan. Yg penting yakin dan percaya benda dah jadi. Lepas tu let go. Let go tu bukan maksudnya suruh kita give up, tapi let go to let it happen. Selagi kita tunggu dan lihat, selagi tu kita hold to the flow, kita sekat the flow. Let go to let it flow.

Follow Us
prettyuglybabe replied at 1-6-2020 04:21 AM
pelalau ni bukan sihir bagi berat jodoh ke?

yeke mod?? aku baru 1st time dengar nama sihir pelalau ni.. ingat ke sihir ni buat org angau kemaruk tanpa sedar gitu..

Edited by yuki812 at 1-6-2020 11:50 AM
little_sis replied at 1-6-2020 10:34 AM
Knowlee.. nak target utk dptkan sesuatu, saya doa hampir setiap masa, kalau mcm tu kira saya x dpt ...

nak dapatkan emosi yg positif..gembira ni..kenalah selalu hepi. camne nk bg hepi..antaranya dengarlah lagu2 hepi..tgk movie yg hepi..kelakar. baca news yg positif. kawan lah ngn kwn2 yg suka cakap benda elok2. jumpa org senyum. apa yg kita buat ni akan pengaruh emosi kita. lama2 perasaan negatif tu hilang lah. kalau ditakdirkan apa yg nak kita tak dapat..kita tak rasa putus asa pun..tak sedih..redha. dan sure sgt nnti akan allah gantikan dgn yg baik2.

dan diri sendiri pun selalu lah sebut perkataan yg baik. tak mo lah bodoh celaka tu sume. sbb apa yg kita sebut tu doa..maybe doa tu dah dibalikkan pada kita yg celaka tu..

Sedihnya iols baca huk huk apa yg iols selalu amalkan ayat Ustaz sharhan bagi je innaAllahasayubtilu mcm tu lah ejaannya kalau salah tlg betulkan..

Kelakar baca komen2 kat sini bahankan tt he he tp tul jgn percaya sgtla manusia2 yg nampak warak ni sama je setan.

yuki812 replied at 1-6-2020 11:49 AM
nak dapatkan emosi yg positif..gembira ni..kenalah selalu hepi. camne nk bg hepi..antaranya deng ...

insyaAllah.. trm kasih..

Knowlee replied at 1-6-2020 10:40 AM
2 mistake di situ:
2) fikiran negatif

saya cuba, dan tgh mencuba utk praktikkan semua tu... yg negatif saya cuba tepis... terima kasih..
sorry tt.. ot..

Assalamualaikum warahmatullah wabaraqatuh..
Saya mencari perawat disekitar kelantan, untuk rawatan secara dekat, saya termakan makanan yang sudah dikenakan ilmu guna-guna, setiap hari ada saja benda halus di hantar kepada saya..
email nombor wasap pengamal perubatan : tubuhsatu@gmail.com

Knowlee replied at 1-6-2020 10:40 AM
2 mistake di situ:
2) fikiran negatif

Terima kasih Puan....Jelas dan faham....

saya ada beli buku LOA versi islamic tu...tapi tak paham apa yg dia nk sampaikn...balik balik ulang surah Al-waqiah.....dah kat mana ntah buku tu...3x cuba baca tapi tak paham

jazaa100 replied at 1-6-2020 03:53 PM
Terima kasih Puan....Jelas dan faham....

saya ada beli buku LOA versi islamic tu...tapi tak pah ...

Saya ni orang teknikal, so saya mmg mencari teknik. Saya pun tak faham kalau cakap secara general. Sekarang saya belajar dengan details pasal teknik. Apa, bagaimana, kenapa. Cumanya kena consistent dan persistent, dan yakin.

little_sis replied at 1-6-2020 02:53 PM
saya cuba, dan tgh mencuba utk praktikkan semua tu... yg negatif saya cuba tepis... terima kasih.. ...

Taknak cuba, buat saja. Jadikan amalan harian. Consistent, persistent, yakin, tenang tenang saja. Yakin dah dapat. Bila kita yakin, kita takkan risau, takkan fikir. Kita rilek saja.

Yg penting kena tanam dalam diri self love. Selalu cakap pada diri sendiri aku bahagia, aku tenang, aku Gembira, aku terima apa saja yg aku inginkan. Positive affirmation, tanam pada diri sendiri. Bila kita sayang diri kita, kita letak diri kita nombor 1. Segala yg negatif kita akan tepis sebab kita sayang diri kita, kita taknak sakitkan diri kita. Kita suka yg positif saja. I love positive feelings. I love being happy and calm. I am loved. I am love.

All the best!

terpaling replied at 1-6-2020 11:44 AM
yeke mod?? aku baru 1st time dengar nama sihir pelalau ni.. ingat ke sihir ni buat org angau kemar ...

ye..pelalau ni sihir penghalang orang kata..
contoh susah dapat jodoh, jadi susah naik pangkat, susah nak dapat ilmu/belajar gitu la..
kalau miang birah ni nak sihir halang apa..
halang pencegah maksiat ambush ke?

prettyuglybabe replied at 1-6-2020 12:10 PM
ye..pelalau ni sihir penghalang orang kata..
contoh susah dapat jodoh, jadi susah naik pangkat, s ...

Hahaha mungkin sihir ni dekat TT sebenarnya.. halang TT dari berfikiran waras masa mereka dtg rumah TT.. pape pun tq mod jawabkan maksud sebenar sihir pelalau ni..

Knowlee replied at 1-6-2020 09:48 AM
Yes, kita manifest benda yg kita fokus dgn penuh perasaan. Sbb tu kena train consistently fikiran  ...

Tu la. Aiol bila fokus dengan menda positif, memang hokeh, hepi ja hidop. Tapi kengkadang susah nak buat gitu especially bila dikelilingi ummah toksik. Boleh terus jadik negatif disebabkan aura deyol lagi kuat dari kita. Kat porom ni pun banyak menda toksik tapi aiol kenot help daripada tak join perbincangan porom huntok mengisi masa lapang.

dua_chzy replied at 1-6-2020 11:11 PM
Tu la. Aiol bila fokus dengan menda positif, memang hokeh, hepi ja hidop. Tapi kengkadang susah na ...

Ofis I pun byk ummah toxic. Tapi sekarang I dah reti nak tepis ketoksikan mereka. I tell myself, pi mampuih kat hangpa. Aku nak achieve KPI aku excellently. Haha. Hujung2 semua cari I sebab I handle jabatan mengalahkan bos. Kahkahkah.