CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cikpisang

Tiada persefahaman, Syafiq Kyle dan Mimi Lana SAH PUTUS

Noooooo... ni antara couple yang iols xsabar nak tengok diorang kahwin. Mimixcapiq ni herlokk padan sangat.

Kalau putus cari lain je Mimi
Cantik lawa ramai je yg nak
Cari yg lebih stabil

sapik dah boleh pg sg putat

Ada kerabat tgh 'intai' mimi. Ada kene mengena ke dgn putus ni?

Kerabat mana yg intai ni?

nordin84 replied at 4-6-2020 05:14 AM
capik ni xmengaku mule2 pastu xnk kawen..siapa je tahan..da la 5thn,dr si mimi ni umur 20 kot..zahid ...

Kelassss zahidah macwilson! Kampung terus chuols bg nama sheols. Hahahahaa. Br tau dorg ni sebaya

Follow Us
irvene replied at 4-6-2020 05:48 AM
sama tinggi tu aku setuju. hahahaha. lagi 1, capik save nama mimi dalam fone cuma mimilana hokay.

Tak ada nama manja?? Kesian Mimi, dia aje yang nampak bersungguh-sungguh.

AbukRokok replied at 4-6-2020 07:38 AM

Ada apa dekat Sg Putat?

lolipopbiru replied at 4-6-2020 12:13 AM
dalam harian metro 2hari lepas pn ada berita pasal syafiq bersedia nk kawin mimi. mana 1 yg betul ni ...

Maybe sbb tu mimi nak putus sbb xready nak kawen?

Cepat jugak mimi bg statement yek.. Xdan org nak speku csi bagai

gold_teeth replied at 4-6-2020 05:49 AM
Ada kes dlu kena tgkp kan psl lalok? Tp xto la fitnah ke ape

Bukan lalok rasanya tp sbb rumah sewa dia kena serbu ada dadah.

Lepas 5 tahun tiba2 takde persefahaman? Wow

Sumber Berita Harian Online

MELALUI detik hitam apabila merengkuk dalam lokap selama 11 hari menginsafkan pelakon baharu, Mimi Lana, 20.

Semua yang berlaku itu bukan berpunca daripada kesilapannya. Pelakon yang mencipta nama menerusi drama rantaian, Ku Tinggal Cinta Di Okinawa itu, tidak bernasib baik apabila berada di tempat dan waktu yang salah.

Mimi bersama dua rakan iaitu pelakon baharu, Natasha Elyzza Rohishim, 21 dan Fivi Mae, 17, ditahan selepas kediaman mereka di Subang Jaya, Selangor, diserbu pasukan polis pada 18 September lalu.

Dalam serbuan itu, polis menemui satu beg mengandungi tiga paket plastik lutsinar berisi ceraian daun kering, dipercayai ganja seberat 15.74 gram dan bilah pisau atas almari baju dalam bilik kedua kediaman berkenaan.

Pemeriksaan polis turut menemui satu beg kertas mengandungi dua paket plastik lutsinar setiap satu mengandungi satu ketulan mampat berisi bahan disyaki ganja seberat 609.66 gram pada bilik ketiga.

Hasil geledah kediaman juga menemui satu paket plastik lutsinar berisi bahan dipercayai ganja seberat 2.19 gram di ruang tamu.

Mimi dan dua temannya itu, bagaimanapun dibebaskan pada 29 September lalu selepas hasil siasatan mendapati dadah berkenaan bukan milik mereka. Ikuti luahan hati anak kelahiran Taiping, Perak itu secara eksklusif bersama wartawan.

Apa sebenarnya berlaku pada malam kejadian?

Saya tidak tahu apa-apa kerana ketika itu baru pulang dari menjalani penggambaran drama, Cinta Samar di Pulau Pinang. Disebabkan terlalu penat, saya tidur dan ketika serbuan dibuat kira-kira jam 11 malam, saya sedang tidur. Saya terpinga-pinga, namun membiarkan polis menjalankan tugas mereka.

Natasha tidak menetap di rumah itu, cuma kebetulan datang untuk membawa saya keluar. Disebabkan saya tertidur, Natasha terpaksa menunggu manakala teman serumah, Fivi Mae, pula berada dalam biliknya.

Saya tidak terfikir sesuatu yang buruk, malah menyangka mungkin ada yang membuat laporan kami bising. Biasalah tinggal di rumah bujang.

Tetapi apabila polis menggeledah setiap inci rumah, saya mula tidak sedap hati. Apabila polis menemui bahan yang disyaki dadah dalam bilik dan ruang tamu, kami terperangkap. Kami dibawa ke balai polis dan ditahan reman bagi membantu siasatan kerana ini kes berat.

Angkara siapa hingga Mimi terheret sama?

Saya menyewa kediaman selepas diperkenalkan seorang rakan kepada suspek. Saya berpindah sejak Aidilfitri lalu.

Jujurnya, saya tidak mengenali suspek secara rapat, malah tidak tahu apa pekerjaannya. Lagipun, kami jarang bertemu. Saya balik hanya untuk tidur kerana banyak masa dihabiskan di lokasi penggambaran.

Rumah itu mempunyai empat bilik dan saya menyewa bilik paling kecil. Enam orang menyewa rumah ini tetapi ketika serbuan, hanya saya dan Fivi Mae ada di situ. Suspek pula sudah ditahan lebih awal.

Ada gosip timbul mengatakan Mimi diperangkap kekasih?

Saya pun ada mendengarnya. Keluarga saya terkejut apabila cerita itu tersebar kerana saya sebenarnya, belum ada kekasih.

Bagaimana kesan penahanan ini terhadap kerjaya Mimi?

Saya direman selama 11 hari kerana kes ini besar. Apabila berita penahanan saya menjadi viral, terutama di laman maya, ia memberi impak yang besar kepada kerjaya.

Ada maklumat yang disebarkan tidak benar. Saya kecewa apabila dianggap seperti penjenayah, sedangkan saya ditahan untuk membantu siasatan.

Saya bukan pengedar dadah! Ketika direman, saya menangis siang malam memikirkan kerjaya lakonan yang baru bermula mungkin hancur berkecai. Masa depan saya gelap.

Saya bertambah sedih mengenangkan ibu bapa di kampung yang terpaksa menanggung malu besar.

Tetapi, siapa saya mahu melawan kehendak takdir? Saya bukan penagih atau pengedar dadah, tetapi saya terperangkap oleh keadaan.

Bagaimana Mimi berdepan dengan keluarga?

Ketika di tahan reman, saya memohon kepada polis untuk merahsiakan berita penahanan saya daripada pengetahuan keluarga.

Saya bimbang ibu bapa susah hati. Tetapi, apabila ia menjadi viral, saya tidak mampu bersembunyi lagi. Keluarga datang melawat selepas empat hari saya di lokap.

Keluarga terima penjelasan Mimi?

Mereka lebih kenal siapa saya, malah tidak percaya saya terbabit dengan bahan terlarang. Apatah lagi, saya anak tunggal dalam keluarga.

Tidak mudah untuk mereka bertemu saya. Hanya selepas empat hari, baru dibenarkan.

Ibu bapa banyak memberi kata semangat dan kekuatan supaya tidak tertekan. Mereka percaya saya tidak bersalah dan ia adalah penganiayaan.

Bagaimana kes itu sekarang?

Saya bersyukur selepas 11 hari menanggung azab ditahan di lokap, akhirnya saya dibebaskan. Suspek pula masih ditahan hingga hari ini.

Hanya Tuhan yang tahu apa yang saya tempuhi sepanjang tempoh itu. Saya masih trauma sehingga sekarang. Tidur juga masih belum lena biarpun sudah dibebaskan.

Saya seperti dihimpit igauan ngeri setiap malam, malah sentiasa terbayang suasana di lokap. Detik awal dibebaskan, saya langsung tidak dapat memejamkan mata. Saya masih trauma hingga hari ini.

MIMI Lana ditahan dalam lokap selama 11 hari selepas polis temui dadah di rumah sewa. - Foto Aziah Azmee
MIMI Lana ditahan dalam lokap selama 11 hari selepas polis temui dadah di rumah sewa. - Foto Aziah Azmee
Apa pengajaran yang Mimi dapat daripada kejadian ini?

Dulu, saya fikir rumah adalah tempat paling selamat kerana kebiasaannya, orang akan melakukan kejahatan di luar.

Apabila terkena, di mana pun kita berada belum tentu selamat. Saya kini jadi curiga dengan semua orang, terutama mereka yang baharu dikenali.

Saya jadi takut untuk berkawan dan mendekati orang baharu. Apa yang saya belajar daripada kisah hitam ini, jangan sesekali tinggal bersama mereka yang tidak dikenali. Dulu, saya tidak pernah fikir mengenainya tetapi sekarang, saya lebih berhati-hati

Bagaimana untuk berdepan dengan masyarakat?

Saya malu berdepan dengan peminat dan orang dalam industri. Pelbagai perkara negatif menghantui fikiran saya.

Tuhan Maha Adil apabila saya didapati tidak bersalah. Cuma saya tidak bernasib baik. Apabila keluar lokap, artis komedi terkenal, Saiful Apek datang bertemu saya.

Dia memberi sokongan dan menawarkan saya berlakon dalam beberapa projek terbitan syarikat produksinya.

Saya juga terhutang budi dengan produser, Fadzil Teh atau Haji Zeel dan Fendi Seman yang membantu membersihkan nama.

Bgus la putus dgn syafik ni, aku meluat sbb xpnah dia upload gmbar mimi kat ig dia..asyik mimi je upload.. Menyampah aku..

sambaldurian replied at 4-6-2020 12:46 AM
kt gosip kenamaan, nmpak dorg tulis status mimi lana sering di like oleh kerabat. xkn la sbb tu, tp  ...

siapakahhhh kerabat ituhhhhh?

AbukRokok replied at 3-6-2020 11:38 PM

KAU PESAN KAT SAPIK, JANGAN PERGI LAGI SUNGAI PUTAT BELI SATE!! SURUH DAK SAPIK TERUS BALIK RUMAH..

NekNgah replied at 3-6-2020 11:58 PM
Ada apa dekat Sg Putat?

ala voice note yang viral makcik melaka warning anak menantu dia tu laaa.. haha

Muka sapik mcm anuar jin

sorry mmg dh dijangka and langsung x nmpak chemistry.. nmpak rekaan je.

aku ada perasan satu scene tak tau la cerita apa
syafiq dengan neelofa dlm kereta
mcm aper tah neelofa dengan gediknya
lepastu mcm korek2 gigi
geli pulak aku dgn perangai lofa