CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] PKPB: Sambung lagi atau tamat 9 Jun? Yang gaji tak terjejas sokong sambung lagi

zamnie replied at 4-6-2020 11:52 AM
So mcm mn lak pekerja kat mall x leh solat gak ke.. patut bkhnje solat cuma jgn berjemaah

dorang mungkin boleh solat kat ceruk2 mana2 dalam mall tu...

PKPB pun sama macam normal sebelum PKP. masih boleh ke mall shopping makan2 buat urusan bank atau apa2. takde masalah cuma bersyarat. cuma waktu operasi tak sampai ke tengah malam macam selalu. iols ok je...

PKPB ni waktu operasi sampai jam 10 mlm ja
mana la kedai mamak tak hangin satu badan
sebab dh biasa bukak 24 jam

Edited by Meiizu at 4-6-2020 12:15 PM

lanjutkanlah..maintain mcm plan sekarang, boleh keje boleh beli barang.
org yg keje silalah lapor diri ...

sekolah tu jgn bukak lagi kecuali exam candidate.
pejam mata jelah cikgu2 yg tak yah pegi sekolah tu demi negara..mana cikgu pemalas goyang telur kat kg -ramai jugak, lantak koranglah -
aku percaya cikgu yg berdedikasi buakn jenis meroyan kat soc med depalah lilin ahahha ehhh kenapa ckp pasal cikgu, sebab aku kesiaan baru je tadi baca komen fb pasal cikgu kena condemn.

berbalik pada topik ...
ukt kebaikan sektor economi kembalikan masa bekerja bersyarat.
yg dpt gaji tu empathy pikir dlm sikit jgn bajet bagus komen kat soc med - bukan ssmua org keje gomen.
pkp bersyarat membantu eco supaya rakyat tak hilang pekerjaan.
ada sikit better dari tak de langsung.

btw aku keje private gaji full lebih 2bln tak buat apa, now baru je start keje masuk opis.
harap opinion aku ni adil & saksama

aku follow kehendak majoriti.. gaji aalhamdulilah seperti biasa...  janji majoriti bahagia dan bertenang... insya allah aman sejahtera negara..

kalau tak sambung kena jelas lah sop selepas pkpb selagi takde vaksin tak boleh buat gathering, kang diumum tamat terus beramai2 buat rumah terbuka (syawal kan tak abes lagi) kenduri kawin walau skala lebih kecik etc. bagi aku rentas negeri dah ok kot utk hal personal yg tak melibatkan gi berkumpul ramai2 cthnya nak bercuti dgn family sendiri (parents + anak je bukan skali tok nenek ipar duai). tapi masa pkpb pon serupa mcm hari2 sblm covid19 bertandang dah skrg, yg takde kesedaran mask kemana social distancing lagi la kelaut

Follow Us
LostStar replied at 4-6-2020 11:34 AM
cuma meja x blh letak luar kedai kan.. semua dlm kedai jek.. x kesah la.. janji blh tenang2 d luar ...

kedai mamak kat rumah meols tu agak bertamadun sikit..semua meja dia dalam kedai dari dulu lagi tapi takde jarak2 pon..orang pon rilek duk makan roti canai minum teh tarik segala

aechae replied at 4-6-2020 11:46 AM
Cameron ada ke boleh pegi dgn bus? Naik kt mna? Xtau punn...

adaaa..taun lepas meols pegi amek bas kat tbs sampai tanah rata..balik dari tanah rata turun kl sentral..murah je uols tiket rm35..tak berani nak drive jalan camtu

MeghanK replied at 4-6-2020 12:15 PM
kedai mamak kat rumah meols tu agak bertamadun sikit..semua meja dia dalam kedai dari dulu lagi ta ...

ea.. itu jek la menu wajib d mamak.. roti canei teh tarek.. up sket.. capati.. tp org saja nk duduk luar ja.. lama dok uma.. tv pon bosan nak hadap..

rentas negeri akan dibuka. nk selamatkan industri pelancongan.

Aku nk mintak boleh laa rentas negeri...antara green zone dgn green zone dulu.
Dah lama x balik kmpg....bole makan durian, satay, murtabak, mee bandung telur ceplok......dan  asam pedas mak aku...

TuntungReturn replied at 4-6-2020 12:21 PM
rentas negeri akan dibuka. nk selamatkan industri pelancongan.

Betol iolss keje travelling sector

siti_kus replied at 4-6-2020 11:26 AM
memang la best tak payah masuk office. tapi aku ni tak boleh la wfh. budak2 mengacau. kejap nak itu  ...

betui.i meeting dgn client anak 10bulan dok merengek2 kat kaki. entah bila dia masuk bilik pun tak sedar. dok berdegar2 dlm mtg sekali dgr jeritan sbb iols tak layan dia. nsb la client ok gelak2 je. pastu pakat nak close meeting cepat2. client ckp anak i tu pun dah terpekik2 kat bawah nati2 la kita smbg balik.

ms intvw aritu pun sama anak menjerit kuat giler smpai tersengih panel. need to get used ti this new norm katenye smbil gelak2 matsaleh.

tp seronok jugak blh tgk anak depan mata. cuma weols nak holidayyyyy.

MeghanK replied at 4-6-2020 12:17 PM
adaaa..taun lepas meols pegi amek bas kat tbs sampai tanah rata..balik dari tanah rata turun kl se ...

tapi naik bas lagi scary kot ke sbb dok dlm tak rasa sgt. jln bengkang bengkok kecik gitu kalo naik dr simpang pulai ok lg berjenis la jugak jln nye.tp u dr kl mesti naik dari tapah kan?

Kami dah dtg skolah tp kna tulis nama dan tempoh keberadaan kt skolah. Pjbt skolah buka je.. ada jugek budak dtg amik sijil berhenti skolah.

Rasanya kalau pkpb ni ended, harus esok tu jem jalan/highway semua.. semua pakat2 balik kampung, pegi bercuti etc.

miss_baby replied at 4-6-2020 10:29 AM
camner cara diaorg meroyan tu uols?

menjerit2, tengking2, cakap degrading words, pastu point finger antara satu sama lain...  pastu selamba je petik2 nama exec untuk kuatkan point diorang...  tak pepasal exec jadi mangsa...  gila...  pastu takleh faham kami ibu2 yang ada anak kecik2 yang dah start cranky sebab terkurung, siap kacau waktu weekend kami lagi...  malam2 pun buat meeting...  gila...  memang gila...  masa bulan puasa, meeting sampai jam 7...  memntang deme ada maid, anak dah besar boleh cari makanan sendiri...  serious gila...

Edited by eyansss at 5-6-2020 02:40 PM
guesswho09 replied at 4-6-2020 10:55 AM
teruknya
meroyan macamana tu?
menjerit2, tengking2, cakap degrading words, pastu point finger antara satu sama lain...  pastu selamba je petik2 nama exec untuk kuatkan point diorang...  tak pepasal exec jadi mangsa...  gila...  pastu takleh faham kami ibu2 yang ada anak kecik2 yang dah start cranky sebab terkurung, siap kacau waktu weekend kami lagi...  malam2 pun buat meeting...  gila...  memang gila...  masa bulan puasa, meeting sampai jam 7...  memntang deme ada maid, anak dah besar boleh cari makanan sendiri...  serious gila...

X yah sambung lg la, kesian org yg dah x de penfapatan tu....aku pun rimas dah guna face mask tu, dgn spek yg berkabus nk jln pun x nmpk...nk bernapas pun semput rasa..sudahnya aku tutup mulut je, hidung x pun

Suchi replied at 4-6-2020 10:41 AM
Pasar malam cemana? Kedai spa n salon?
Sian gila depa2 nih. Selalu iols terpikir cemana dorang hari ...

Tu lah...biarla org bekerja, yg interstate travel tu hold dulu, esp yg gedik nk balik kg tu