CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 7842|Reply: 35

Lelaki Kawan dengan Perempuan, Hanya kawan sahaja

aku ni dari kecik lagi aku dah mmg berkawan dgn perempuan,sampai la ke skrg ni,aku rasa pompuan selesa kawan dgn aku cumanya kenapa bila dah jadi kawan nak ajak bercinta x boleh,
tapi aku faham sbb aku ni bukan taste diorg,same jugak bila ade kawan pompuan aku nk try aku mengelak2 hehehhee,
sampai aku dah kawin pun aku masih ada kawan bff pompuan,nasib baik bini aku faham cuma ade masa bini aku nasihat la bab perasaan ni xleh buat main,hahahahaha
aku nengok kebanyakan laki lain yg dah kawin x berani nk kawan dgn pompuan,mesj wasap ,berfb,vc dan keluar makan be2 ,aku slumber je bini aku tahu kalau aku kuar dgn BFF aku,ade yg syak aku pasang lain ade jgk yg tahu cuma BFF,

kalau laki korg ade kawan dgn pompuan ape yg korg akan lakukan,
ade x lelaki lain jenis mcm aku ni kawan dgn perempuan,

ok selain kawan pompuan kawan laki pun aku ramai jugak,aku bukan pondan yg hanya nk kawan dgn pompuan je hehehhe nt ade yg salah anggap plak,

lps kawen sedekad yg lalu aku cuci tgn trus

mana2 gf ke ex gf ke member pompuan ke

lost contact terus demi menjaga hati isteri

tagas replied at 5-6-2020 02:51 PM
lps kawen sedekad yg lalu aku cuci tgn trus

mana2 gf ke ex gf ke member pompuan ke

kawan2 lama mmg lost contek tapi silih berganti,
ade je kawan baru yg muncul,tp bini aku faham la,sbb bukan x pernah kuar same2 dgn bini aku,
selalunye kalau aku nk kuar makan ngn BFF aku ajak bini aku skali,kalau dia x free baru kuar be2 je,
selagi member x kawin lagi selagi tu la aku layankan aje,

Aku ok je kalau suami aku nak kawan2 sana sini cuma dia la yg tak boleh tahan kalau ada yg gedik2 nak try dia
Lepas dia tak berapa nak ada duit ni baru la kurang gangguan

Sekarang ni kalau dia nak keluar minum ke apa ke dia bagitau je asalkan aku kenal dgn kawan yg mana dia keluar dan bukan berdua je.

I ok je laki nak berkawan dgn pompuan. Dia yg tak senang duduk tengok i berkawan dgn lelaki. Hahahaha..
dah kawen pandai2 la jaga limit & jaga hati masing2..

starbug7 replied at 5-6-2020 03:49 PM
I ok je laki nak berkawan dgn pompuan. Dia yg tak senang duduk tengok i berkawan dgn lelaki. Hahahah ...

Kalau cemburu buta payah la, sbb tu kena jaga limit, jgn timbulkan fitnah

Follow Us
MinyakAngin replied at 5-6-2020 03:12 PM
Aku ok je kalau suami aku nak kawan2 sana sini cuma dia la yg tak boleh tahan kalau ada yg gedik2 na ...

Selalunye lelaki mmg x tahan kalu ade yg menggedik, tu yg payah nak elak, sibbaik la aku nk xkacak xberduit kalu x mesti ramai scandal hehehehe

Meols xkahwin lg lagi tapi setakat no kalau bf meols kawan2 biasa tu meols ok lagi. Tp kekadang meols tak okay juga. Meols pompuan kekadang kalau bkn bf meols yang menggedik maybe kawan dia tu tapi tak bertepuk sebelah tangan. so utk langkah keselamatan kena la paham2 boundaries kan. Tp kalau meols tau heols buat aneh2 dgn kepercayaan yg meols bagi meols gulai kan je dia tak bagi chance dah.

ok je berkawan kawan kdg tu yg terlebih is perempuan.. lelaki ni rasa dia akan sentiasa show good impression to ladies.. bff ni pulak kalau lain jantina..klu kenal bertahun ok je..bottom line kat diri sendiri

adila39 replied at 5-6-2020 05:15 PM
ok je berkawan kawan kdg tu yg terlebih is perempuan.. lelaki ni rasa dia akan sentiasa show good im ...

tp kadang lelaki yg lebih2 plak sbb perasan,
nengok sape lg lawa la kot hahahahha,
tp lelaki yg gentle mmg akan jaga batas tu,hehehehhe

copy_paste replied at 5-6-2020 08:03 PM
tp kadang lelaki yg lebih2 plak sbb perasan,
nengok sape lg lawa la kot hahahahha,
tp lelaki yg  ...

its a very hard to say situation... so hard to say copy... probably tgk personality.. kdg lelaki jenis mmg very gentle and gurau gurau and suka pleasing girls..so it can be infatuation to one person... or senang kata it takes two to tango. So tgkla memasing

adila39 replied at 5-6-2020 08:17 PM
its a very hard to say situation... so hard to say copy... probably tgk personality.. kdg lelaki ...

tu la payah jgk nk ckp,kadang bila lama2 kawan membuahkan bibit2 cinta,kalau x bertepuk sebelah tangan,

Macam hubungan platonik ke..
Hubungan rapat berlainan jantina tanpa ada perasaan lebih2 antara keduanya..gitu lah.
Tp aku tak pernah percaya..rapat like bff tp takde perasaan. Sure akan sorang salah satu yg terlebih perasan. So..tuk aku..mmg tak akan praktikkan kalau dia adalah seorang lelaki yg sudah berpunya..nak rapat2.  Aku boleh control..elak..tp mungkin dia tak boleh.

yuki812 replied at 7-6-2020 11:41 PM
Macam hubungan platonik ke..
Hubungan rapat berlainan jantina tanpa ada perasaan lebih2 antara kedu ...

mmg xdinafikan kalau lelaki mesti ada perasaan,tapi xdelah berlebihan,
yg penting ade tujuan la dlm berkawan tu,mcm hobi yg same ke,minat yg same ke,kerja 1 team ke,
pakwe bff aku selalu je jeles dgn aku,sbb aku lebih rapat,lebih selalu bersama,
skrg ni bff aku dah ade pakwe baru,bujang,aku pun tumpang gembira la sbb bff aku dah boleh bercinta mcm org lain,
xde la asik nk kuar dgn aku mcm org bercinta hahahahaha

Edited by yuki812 at 8-6-2020 12:10 PM
copy_paste replied at 8-6-2020 10:19 AM
mmg xdinafikan kalau lelaki mesti ada perasaan,tapi xdelah berlebihan,
yg penting ade tujuan la d ...

Ooo..aku dah limitkan..hanya leh rapat ngn laki kepunyaan orang untuk focus hal kerja sahaja. ikutkan aku tak kisah pun rapat ngn sapa2..tapi dah bbrapa kali terjadi..sudahnya jadi lain. Aku gurau mesra hanya kwn. Tp laki perasan lebih. ahhh..tak yah cari pasal. Jgn dekat..

yuki812 replied at 8-6-2020 12:09 PM
Ooo..aku dah limitkan..hanya leh rapat ngn laki kepunyaan orang untuk focus hal kerja sahaja. ik ...

mmg lelaki mudah perasan lebih tu aku x nafikan,
nak cari jenis lelaki yg xperasan lebih ni payah,aku pun kalau aku bujang mesti aku jd perasan kacak kalau ade gadis yg layan aku dgn baik,
tapi bila dah jd laki org ni kalau ade gadis yg layan aku dgn baik aku layan je lah,tapi kena jaga batas jugak takut si gadis yg perasan plak nt hahahahha,

Kalau iman kau kuat teruskan je la kawan dgn pompuan2 tu. Tapi hati2 ye ada juga pompuan perasan dan ingat kau suka kat dia bukan sekadar kawan biasa. Jgn sampai dia buat apa saja sebab tak nak lepaskan kau.
Since kau ni laki org. Bila sembang dgn pompuan lain mesti sentiasa mentionkan pasal wife kau lagi hebat dari mana2 pompuan so pompuan tu akan sentiasa sedar diri dan tahu kau tak der intention pun nak jadikan dia lebih dari kawan biasa.
Aku ckp based on pengalaman aku dgn bestfren aku yg dah jadi laki org. Tapi sebab lelaki tu yg takleh kawal diri terpaksa la aku yg ingatkan dia pasal kewujudan wife dia, sentiasa puji wife dia. Sampai dia stress la asyik2 sembang pasal wife dia. Alhamdulillah sekarang dia sedar diri. Dah stop chatting bukan2 but kitorang masih kawan. Say hi pun kadang2 je sekarang ni which is fine.

misc replied at 8-6-2020 12:40 PM
Kalau iman kau kuat teruskan je la kawan dgn pompuan2 tu. Tapi hati2 ye ada juga pompuan perasan dan ...

kawan ko tu jenis xpandai kawal perasaan tu,sbb tu kena bagi byk nasihat,
ade je kawan pompuan nk try aku tapi dia tahu aku mmg syg kat bini aku nampak xde peluang langsung,tapi ape yg aku rasa x best la kalau nk main perasaan2 ni,kalau main2 je xpe,
aku selalu la nasihat kalau nk cari,biar mcm aku tapi bukan aku la hehehehe,tapi kalau kaya xpe hehehe

copy_paste replied at 8-6-2020 01:05 PM
kawan ko tu jenis xpandai kawal perasaan tu,sbb tu kena bagi byk nasihat,
ade je kawan pompuan nk ...

Itulah maksud aku. Mcm kes kau aku  takut ada perempuan yg tak pandai kawal diri wpun tahu ko laki org. Kalau kau betul takde perasaan ok lah ko boleh tepis2 gitu je. So berhati2 lah.

Satu lagi aku nak ckp kat kau lah. Sebagai perempuan kalau wife kau tahu kau ada contact perempuan lain sebenarnya dia sgt sakit dlm hati. Kalau dia tak bising2 tu maybe sebab dia malas nak argue dgn kau kut. Ada je perempuan jenis sabar tak nak create issue tapi dlm hati hanya tuhan je tahu. Tolong jaga hati dia ok.

misc replied at 8-6-2020 02:53 PM
Itulah maksud aku. Mcm kes kau aku  takut ada perempuan yg tak pandai kawal diri wpun tahu ko laki ...

betul jugak tu,risau jgk bini aku simpan hati ke,sbb tu la aku bg je ape yg dia nak,
tapi dia pun tahu aku mmg mcm ni dari aku bujang lagi,sbb tu aku xpandang org lain dah,sbb kalau org lain jd bini aku mmg xkan faham aku...

12Next
Return to list New