CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zira25

business lepas pkp

Buritan replied at 24-6-2020 12:01 AM
Aah.. oo cam ni designnyaa

Ang boleh ubahsuai guna baju kurung.. Nanti siao aku jahit baju kurung aku ubah suai utk tok. Aku share sini..

sarah82 replied at 24-6-2020 12:05 AM
Ang boleh ubahsuai guna baju kurung.. Nanti siao aku jahit baju kurung aku ubah suai utk tok. Aku  ...

Aah kan.. friendly user

Buritan replied at 24-6-2020 12:06 AM
Aah kan.. friendly user

Yap.. Raya tahun lepas.. Ex MB besar kedah yy kena strok dan juga saudara tok mai melawat.. Aku nampak kesusahan dia nak boh butang baju.. Aku nampak butang baju kemeja utk pesakit strok boleh tukar dgn magnetic yg biasa perempuan guna utk tudung.

Mcm aku katakan.. Kat malaysia x ada benda ni.. Dan idea ni datang sbb aku suka perati.. Tapi aku x minat berniaga.

Aku kongsi kat sini.. Supaya sapa2 yg tengah fikirkan nak cari pendapatan tambahan boleh mencuba idea aku.

Hi semua, i pula masa PKP baru2 ni memang betul2 relaks tak buat aktiviti bisnes langsung. Ofis memang tak beroperasi sepenuhnya termasuk online. Staf2 sampai tanya minta nak kerja la haha. Kami start operasi habis je raya, awal Jun baru buka.

Btw, nak share masa PKP tu sy banyak isi masa lapang dgn memasak, padahal sebelum tu kerja makan luar je. Beras beli 10kg tu pun susah kami nk habiskan sebulan, gas berbulan2 baru habis. Ni masa PKP sampailah sekarang dah 3 kali ganti hehe. Ok dipendekkan kisah, i cuba macam2 menu terutama negara luar sbb family mmg suka western food. Bulan puasa hampir hari2 i bagi jiran2, kadang kawan2 dan kadang bapak & mak sedara terdekat sini hasil2 menu2 tu. I pula jenis masak penuh confident haha, asalkan nampak cantik kira masih ok bagi kat org

Ok dalam banyak2 menu i try, ada 2 menu ni yg sampai sekarang i terpaksa terus buat sebab permintaan mereka2 yg pernah i bg tu. Mula dgn kawan, siap dia nak ybayar, kemudian bapak sedara utk sefamily dia. Lepas tu berlarutan raya baru2 ni bersambung2 permintaan student2 uni (foreigner). Baru minggu lepas adik i pula minta buatkan utk makan2 raya budak2 ofisnya, dan sambung hari lain ofisnya order lagi utk lunch. I bagi resepi kot kat dorang, tapi tetapla nak minta buat dgn alasan i dok rumah je ada banyak masa masak haha. I pula memang tak pergi ofis sgt, sampailah sekarang malas masih ada. Jadi disebabkan ni i dah mula fikir nak teruskan je bisnes ni, sbb busuk2 i dapat dari bidang terjun ni nak hampir 3k juga baru ni. Tu pun i tak ambik untung terutama yg terdekat seperti bapak saudara, dia lah no 1 hampir tiap2 minggu tanya bila nk buat lagi. I ambik untung kat kawan ofis adik, dan jualan student foreigner yg tak balik. Jadi, sesiapa yg planning masih mencari bolehla dua menu ni, mana tahu ada rezekinya. Tengok circle u all sesuai tak. Ok menu yg i maksudkan adalah Banh xeo (pancake Vietnam) dan Seafood Paella. Kalau ada yg nak resepi, i boleh bg. Google pun berlambak, tinggal sebatikan dgn kena tekak kita je.

Rate

1

sarah82 replied at 24-6-2020 12:10 AM
Yap.. Raya tahun lepas.. Ex MB besar kedah yy kena strok dan juga saudara tok mai melawat.. Aku na ...

Bagus idea Sarah ni. Memudahkan nak ganti, yg sakit pula rasa selesa.

piro77 replied at 24-6-2020 03:02 AM
Hi semua, i pula masa PKP baru2 ni memang betul2 relaks tak buat aktiviti bisnes langsung. Ofis mema ...

Nak resepi sis.. kang tengok resepi internet tak cukup garam ke

Follow Us
piro77 replied at 24-6-2020 03:04 AM
Bagus idea Sarah ni. Memudahkan nak ganti, yg sakit pula rasa selesa.

Yap.. Senang nak buka.. Kalau kecemasan.. Dr pun senang nak buka utk rawatan.

sarah82 replied at 23-6-2020 11:58 PM
Ni designnya.. Jadi senang nak buka.. Malaysia tak byk lagi yg buat.. Aku x minat berniaga.. Tap ...

bagus idea ni sara, tq..mmg berguna ni utk yg ada bed ridden parents or family members

adila39 replied at 24-6-2020 11:06 AM
bagus idea ni sara, tq..mmg berguna ni utk yg ada bed ridden parents or family members

Baju ni asal dari idea germany.. Tapi china tiru.. Sy rasa x salah malaysia sendiri yg buat.. Sebab benda senang kalau tailor buat.

adila39 replied at 17-6-2020 06:37 PM
i rasa business picit kepala laku x ek? sbb sakit kepala.... hmmm pakai gloves?

Hahahaha kelakar laa.. ramai tengah sakit kepala nak role modal, kena jimat, tak boleh ke mana-mana mana tak stress..

Saya rasa business makanan COD masyuk jugak.
Open order taman-taman perumahan berdekatan. Post kat social media area masing-masing. Masak la makanan tengah hari macam set lunch (contoh set asam pedas, ulam,  sambal belacan, sayur, telur dadar), minum petang (contoh spaghetti, western food, kuih tradisional panas-panas). Set breakfast contoh soto, mee kari, mee sup. Nasi lemak dah biasa orang tak cari sangat.

Mesti laku keras terutama hujung minggu. Janji sedap dan bukan sekadar nak untung tapi tipu pelanggan memang tak akan bertahan lamalah jawabnya.

Sekarang dah start kerja, ibu-ibu bekerja tentu penat nak masak. Okay tak?

Rate

1

abnegation replied at 17-6-2020 10:48 AM
buat online business ni confirm padu teroxxx. sbb kita boleh reach customer yg jauh jauh pun. Kala ...

Ye la..alhamdulillah...balik kampun hari tu tak buat iklan pun masih lagi order masuk. Tapi masalah kat kampung hari tu phone data dah habis guna penangan anak dok guna youtube. Line pulak..memang dah slow kat sana..redone. Terpaksa guna phone adik2 untuk submit order. Nak jadi cerita...bila ramai dah balik, phone adik yg duduk kat rumah pulak kena blok. ha..ha..mcm drama tamil pulak jadinya.

Balik2 penang tengok2 ada 7 oder, semua stok yg dipilih tu dah habis..terpaksa pulak contact sorang2 nak update stok. Ni dah boleh start rutin macam biasa. Kat rumah ada wifi, senang la sikit.

Lusa dah nak masuk kerja setelah beberapa bulan cuti. Kerja 3 hari seminggu je. Ni dok fikir apa nak buat dengan lagi 2 hari cuti tu..Gaji tak tau lagi potong banyak mana, sebab hari bekerja pun dah dikurangkan kan?

Rate

1

piro77 replied at 24-6-2020 03:02 AM
Hi semua, i pula masa PKP baru2 ni memang betul2 relaks tak buat aktiviti bisnes langsung. Ofis mema ...

Kalau yang rajin..memang ada je pluang tu kan? Iols ni bab2 masak ni rasa mcm penat je..ha..ha..padahal dok kat kampung tu boleh kata hari2 masak untuk beberapa belas orang. Tiga kali sehari. Kami adik beradik kalau balik kampung memang tak bagi mak masak. Nasib baik ada kakak2..boleh la tolong2 masak. Penat jugak nak masak 3 kali sehari. Subuh2 tu kira dah start masak dah..

Memang kagum betul sapa yang rajin masak hari2 untuk jual...

sarah82 replied at 24-6-2020 12:10 AM
Yap.. Raya tahun lepas.. Ex MB besar kedah yy kena strok dan juga saudara tok mai melawat.. Aku na ...

Bagus sarah ni..dah berapa tahun sarah jaga tok sakit?

julia5094 replied at 29-6-2020 01:35 PM
Bagus sarah ni..dah berapa tahun sarah jaga tok sakit?

InsyaAllah 1/11/2020 ni.. Masuk 3 tahun sy diupah jaga tok.

sarah82 replied at 29-6-2020 01:39 PM

Wahh..lama tu. Hanya orang yang sabar je boleh jaga orang sakit ni. Moga dipermudahkan segala urusan sarah..

julia5094 replied at 29-6-2020 01:53 PM
Wahh..lama tu. Hanya orang yang sabar je boleh jaga orang sakit ni. Moga dipermudahkan segala urus ...

Aamiin ya rabb..

sarah82 replied at 29-6-2020 01:39 PM

sarah, off topik sat..u ada kawan2 nurses yang boleh jaga a 60 yrs old man baru lepas buat bypass. Cth mcm nursery je kot. Like tgk2. Pm kak dila if ada ya.

adila39 replied at 30-6-2020 11:00 AM
sarah, off topik sat..u ada kawan2 nurses yang boleh jaga a 60 yrs old man baru lepas buat bypass. ...

ada kwn MA yg buat servis mcm sy.  Jap lagi sy pm no phone dia.

Bidang bisnes saya tidah terkesan sangat kalau ikut teori ... tapi hakikat nyer ... ia terkesan jugak secara tak langsung .... kesimpulan nyer bisnes kami perlahan walaupun ada yg claim kencang.