CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4994|Reply: 13

Kakak yang dibenci oleh adik sendiri

Aku ada seorang kakak dalam family aku yang aku rasa benci dan meluat sangat bila nampak muka dia.  Kenapa aku benci dia?  First thing i want to introduce to uols, my siblings 4 orang & semua perempuan, aku anak last.  Kakak yang aku benci tu atas aku maknanya dia nombor 3.  Kami panggil dia Kak Chah.  Aku tinggal dengan mak dan kakak sulung di rumah.  Kak Chah tinggal dan bekerja di Putrajaya bersama suaminya.  Dia bekerja sebagai pegawai ptd, mungkin itu menjadikannya seorang yang sombong dan meninggi diri bila berjumpa dengan aku.  Kenapa aku benci dia?  Dia yang memulakan sikap membenci aku, memulaukan aku dan menganggap seperti aku ni tiada.  Entah apa salah aku pada dia.. Itulah yang terjadi setiap kali dia pulang ke kampung untuk berjumpa dengan mak dan keluarga kak ngah.  Di dunia ini hanya ada mak dan keluarga kak ngah sahaja sebagai ahli keluarga yang dia ada.  
Masa kami kecil pon, kami memang selalu berlaga angin.  Kalau ada salah ja kekadang salah kecil ja, dah bergaduh, aku yang muda 5 tahun daripadanya memang menjadi mangsa buli sebab saiz aku yang kecil.  Aku selalu kalah dan menangis bila bergaduh dengannya tanpa dapat pembelaan dari mak dan abah serta kakak yang lain.  Tidak dapat disangkal, dia anak yang bijak dan lebih sempurna jika dibandingkan dengan saudara yang lain.  Aku teringat perkara yang berlaku masa aku kecil dulu, pernah mak aku cerita yang masa mak hantar kain utk buat baju, dia pernah melawak yang dia nak mak tukarkan aku dengan pakaian yang cantik dari tukang jahit yang merupakan kenalan mak aku.  Aku mmg terasa hati bila mengenangkan kisah ini.  Lagi aku terasa hati dengan apa yang dia lakukan pada aku sehingga saat ini.  Dia bersikap sombong dan membenci aku.  Itu lah dia yang aku kenal sehingga hari ini...

anggap je la dia jeles dengan u..
maybe dia sebenarnya nak jadi anak bongsu..
tapi tittle tu direntap oleh u

so pedulikan saja sudah..
masing-masing dah besarkan..
hidup u pun tak perlu bergantung pada dia..
so pandai-pandai la bawa haluan u sendiri..
anyway, u pun admit yang u pun bencikan dia..
entah-entah selama ni dia ok je..
tapi u yang dok benci fikir buruk pasal dia..

nasib baik adik bradik semua perempuan.. debar jugak td baca kalau semua laki sorg perempuan.. igt adek ku meluahkan disini.. haha

TT ke sebab dikau cantik dia dengki.. sebab tu dia memulakan sengketa sedari kecil lagi...

..bykkan berdoa agar Allah lembutkan hati u dn buang rasa benci tu dulu..inshaAllah lama2 semuanya akan baik2.apa2 u rawat hati u dulu..mmg kdg2 kita nak org yg ubah..tp nope..sbnrnya kalau kita nk ubah org..kita ialah org yg perlu berubah walau kita salah atau x.walau dlm 10 semua psl kakak u dibenci..cari ja suku yg u blh jdkan weapon utk u kenang dlm kejahatan kakak u tu  xyah pk apa dia buat u..kita xtau..ntah2 one fine day...u yg akan bantu dia dn kita xtahu mngkn dia yg akan bantu u..jd u jgn benci2 ok .ada yg lg teruk ujiannya dr u..u syukur u ada keluarga.pk tu ja..yg lain2 u doa dendam tu hilang ..solattt byk2  doa doa doaaa. InshaAlllah..kita xdpt ubah hati org. Hati kita pun..makanya. doa byk2 ok.u boleh buat..mngkn asbab bnci2 ni u mula bersolat dgn kusyuk dn mnta dgn allah sungguh2 ..asbab kebencian menjadikan pahala syurga buat u..weh..rupanya asbab pahala..jd jgn tgu lagi..mulakan okeyy..inshaAllah pasti ada sinar..let me know if one fine day cara ni which the only way yg Allah dh pesan ..pasti suksess.istiqamah okkkk..i doakan

jadikan perkara ini sebagai salah satu ujian kepada TT, ingat sentiasa bersabar dalam menghadapi pelbagai dugaan, biar mereka buat kita tetapi jangan sesekali kita buat mereka

kisah ko lebih kurang same dgn jalan kisah masalah aku,
yg bezanye org yg aku benci kakak ipar aku,

pelik manusia ni diorg xsuke kita tanpa sebab....
ke sebab kita ni xde duit,hina sgt,
aku kalau bukak thread nt ade yg salahkan aku....padahal org lain punya main psiko aku pulak yg dikatakan punca....

sabar sis aku memahami mu

Follow Us
yg bezanye org yg aku benci kakak ipar aku,

pelik manusia ni diorg xsuke kita tanpa sebab....
ke sebab kita ni xde duit,hina sgt,
aku kalau bukak thread nt ade yg salahkan aku....padahal org lain punya main psiko aku pulak yg dikatakan punca....

sabar sis aku memahami mu

copy_paste replied at 15-6-2020 07:25 PM
yg bezanye org yg aku benci kak ...

situasinya mmg makan hati ja dgn dia ni... inilah nasib dibenci oleh darah daging sendiri... murung berpanjangan aq ni... kesian aq..

zaza_babypink replied at 16-6-2020 09:15 AM
situasinya mmg makan hati ja dgn dia ni... inilah nasib dibenci oleh darah daging sendiri... murun ...

memutuskan silaturahim tu dosa,apatah lg adik beradik,tp tu la dia dah buat mcm tu kat kita

assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

bersihkan hati tt dgn istighfar byk2.  agak2 rasa benci tu nk dtg, istighfar.  nnti bkn je u will stop benci kakak tu, malah u akan kasihan kat dia.  doa minta Allah tingkatkan ur iman dan kesabaran.  doakan juga agar ur kakak berubah mnjd kakak yg penyayang kpd u, adiknya seorg.

Rasanya dua-dua TT & kakak TT kena berubah. TT kena lupakan cerita lama, mungkin waktu tu kakak tak matang. Since TT pun takleh lupa benda macamtu, kemungkinan secara tak sengaja kakak pun dapat rasa vibe TT so proses nak berbaik pun makin sukar, lama & janggal. Kakak TT pun sebolehnya jadi matang & sebagai kakak kenalah beralah & menegur TT terlebih dulu. Jadi dua belah pihak la bagi saya kena baiki dalam hal ni sebab masing-masing pun dah besar. Jangan sampai kehilangan satu sama lain, barulah menyesal (pengalaman sendiri) time tu tiada gunanya.

12 tahun dah tak cakap dengan my sis yang sulung..

Balik Malaysia suka ria dengan adik beradik yang menyenangkan hidup aje..

Dia tak kisah, me tak kisah.. Bukan putus hubungan, just kami tiada hubungan...

Edited by per706 at 4-7-2020 01:29 AM

Feed ur ego perhaps,if she doesnt care about u.just let it b.dont waste ur time worrying for someone attention.x perlu pon.baik u naik taraf diri u.it is ok kalu x on par with ur sis, as long as it makes u happy n alih perhatian u dri pk ttg kakak u.

U pon da besar.bukn kecik lagi nk perlukan bantuan n perhatian sesiapa utk hidup sehari hari.if she say hi, then u hi, jgn smpai ptus hubungn.if not, just dont give a damn about it.just do ur own thing.p merayap ngn kwan2 ke.limit ur time with her.stop feeling sorry for urself.it will makes u weak most of the times..n thats make negative others 'happier'!

So,
-Tenang2 aja ya
-x yah pk sgt.
-upgrade urself/find something for u to do
- give 'hi' for a 'hi'
- dont border for the ignore.
- do ur own thing kalau dia ada.

Buat masa ni buat camni je la..when the right time is coming n masing2 lebih matang dlm pemikiran then both of u will know what to do.air dicincang x kan putus...

The best of luck insyaAllah!

Nak share sikit..

Doa ade org kongsi dgn kaka.. So kak norm nk kongsi dgn adik2 kt sini

Masa berdoa.. Esp lps solat tadahla tgn dan doa mcmni

Ya Allah... Ceritalah mcm apa tt cerita sini.. Pastu  mohon,

Ya Allah, sesungguhnya aku tahu Engkau lah satu2nya tuhan yang layak disembah dan tiada satu zarah pun yg blh bergerak tanpa izin dari Mu.. Maka, tunjukkanlah/berikanlah jalan keluar yang terbaik dari permasalahan/dugaan/ujianku ini..sesungguhnya Engkaulah sebaik2 tuhan yang maha mendengar lg maha berkuasa atas setiap sesuatu di muka bumi ini.. Amin

Be strong TT.. Take care!