CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Kecoh Je, Wanita 'Paksa Orang Lain Muliakan Suami' Ditempelak PU Azman

nampak kat fb aritu, so called ustajah. over nau sembah laki. seeloknya suami adalah yg suka bantu isteri. siap ckp tak beradab campo2 kain anak. cube la ckp lebih hygienic ke ape, logik juga

takat asing pakaian, org buat lama dah.. setajah ni ja acah2 ahli syurga.. cuba ampa semua spend less than 5 minit perasing baju, seluar, and baju anak.. bila time jemur, cepat ja process menjemur, .. hehhehe... .. takda la berpanas panas jemur kain.. mcm iolls, hasben tukang jemur and kutip sbb malas nk tutup aurat bila jemur pakaian kat porch..heheheh..mmg dia suka kalau iolls buat sistem perasing ni.. cpt dan efisien.. kalau ada dryer.. dont bother..bahahha.. kot mana pun kering..

Edited by Meiizu at 26-6-2020 02:57 PM
meow_tompok replied at 26-6-2020 12:44 PM
aku sampai sekrang tak lupa "acik bagi laki makan pkl8"

mereka berdua ni dlm circle yg sama la  ...

jadi mcm my kak sedara ...depa laki bini setad setazah anak berderet. elok thn ke15 lelaki mencurang dgn cikgu berkebaya kurus wpun tua dari kak sedara .... memanglah laki mencurang tak kira body ko cantik or gemokkk, tapi baloi kaa berkorban sampai sememeh selebet terkejar2. lelaki menyemart sudahnya mengaku jugak katanya org ke3 tu cantik bergaya.
terkedu tersentak kak sedara.mintak cerai
tapi alhamdulillah laki dia pun dah ngaku salah , balik ke pangkal jln lepas mengenangkan susah payah bersama.

baru ni i pegi rumah diorang tengah berselerak..bisik dia gaji dah msuk pi laa amik cleaner 2jam.toksah nak susah penat badan

Kalau basuh asing boleh tapi laki aku kene pegi sidai sendiri.

kalau kawen dgn lelaki yg bertggjwb, mesti xde isu ni..
dlm dunia skg yg ramai laki bini bekerja, ramai je suami yg galas tukang basuh baju. ni sbb akak ni laki dia xbuat keje basuh2 baju ni agaknya dan akak ni mmg buat sume keje umah. superwoman dan laki mampu byr bil byk. akak ni pon byk masa nak hadap kain baju dan keje2 umah lain. {:freak

propa je bini level ni..ehhh mcmla suami appreciate sgt bab basuh baju asing kan ni..

Follow Us
Aku memang asingkan basuh baju laki sebab bau rokok.. xdanya sebab muliakan bagai. Over betul acik kepam ni

Mesti ramai para isteri terpengaruh dengan kenyataan sebelum ni. Mujur PU ada buat ulasan.

Apela nk dikecohkan? Lantak dia la nk ckap apa, bukannya dia pegang pisau kt leher suruh korang ikot. Lol.

aku speku laki die keje angkut taik, tu yg die asingkan baju laki die tu.

Aku asingkn kain buruk, kain bju yg suka turun kaler. Bju budak lom skolah.. tu pon kadang campoq dgn bju org tua ikut kerajinan

Kalo anak kecik yg ada terkencing dlm suar, termuntah kne baju mmg la basuh asing. Kalo anak sekolah, baju berbau peluh & daki pon basuh asing. Kalo baju biasa pon nak basuh asing, bil elektrik & air akan bertambah, kegunaan sabun pon akan bertambah. Maksudnya budget utk laundry akan bertambah. Kalo ko tak heran its ok tapi ai tak suka sejenis yg suka membazir ni...amalan syaitan.

aku asingkan baju aku, suami dan anak sebelum basuh, bukan nak memuliakan atau apa
tapi sebab bau badan org ni lain2, so x nak bercampur
agak ocd disitu

basuh baju pun nak jadi hal..angkat kasi basuh suda laa

LadyCarefree replied at 26-6-2020 03:31 PM
Apela nk dikecohkan? Lantak dia la nk ckap apa, bukannya dia pegang pisau kt leher suruh korang ikot ...

Mungkin ayat dia tu tak kena....'jagalah adab dan muliakan suami'
so kalau orang yang tak asingkan pakaian tak jaga adab? tak muliakan suami?
Bagus kalau dia terangkan logik behind that. Contoh asingkan baju tu sebab anak kencing kena baju laki ke....baju turun colour ke...
tak lah rengsa je bila baca.

kalu scroll fb akak tu dia ni cam setajah yg mengajar kitab mcm mana nak jd isteri termulia terbaik tersegala bagai. ada grup telegram. tp bila dia pos status 1 of isi kelas dia tu as status mmg mcari nahas la kena kecam.

Alahai sampai ke tahap tu akak ni nk muliakan suami. Ntah2 suami tak appreciate pun ape yg akak buat. Suami kan life partner kita. Bukannya raja

ko nak jadi kulibatak hamba abdi laki ko, lantak pi la...  tapi jangan bagi ajaran sesat tu pada orang lain boleh tak?  bodo berganda la ko ni...  

pengasingan baju aku: baju putih, baju biasa, baju mudah luntur/ sensitif, seluar, baju anak2, seluar anak2...

reason asing baju seluar anak sebab saiz semua kecik2 so aku nak basuhan tu jadi sekata...  nanti bila anak2 dah besar, aku campur je dengan pengasingan kainbaju kami...

carlalily replied at 26-6-2020 04:58 PM
Mungkin ayat dia tu tak kena....'jagalah adab dan muliakan suami'
so kalau orang yang tak asingka ...

Kenapa perlu ambil apa dia cakap sebagai sesuatu tanda aras? Why bother kalau dia nak anggap siapa xasing baju xhormat suami?

Tak pernah tanya husband dia cuci baju ada asing2kan tak... Tapi kalau dia lipat baju, dia memang asingkan baju yang dah lipat.. Satu bakul baju anak2, satu bakul baju kami...