CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Lilrose

Buat 10 Kerja Dalam Satu Masa? Elfira Pilih Tutup Kafe Lepas 5 Tahun Dibuka

tajmahal replied at 3-7-2020 02:18 PM
Kalau dari awal buat konsep makanan lauk pauk agaknya blh bertahan.Contohnya Restoran Haslam milik D ...

Sedap nya. Aduh terus teringat. Walaupon mahal sikit tp lauk pauk rambang mata. Tgh hari punya lah ramai org. Ptg pon ramai. Retis skrg nk nampak glemer je lebih

supermum replied at 3-7-2020 02:46 PM
Paling aku rasa tertipu ialah Dotty's. Mahal and bland.

U order apa? I suka pastri dia sedap. Mushroom pie dia sedap sgt

tajmahal replied at 3-7-2020 05:58 PM
Baca tripadvisor ada yg bagi good dan bad review.pandai tok usop jaga bisnes dia.lagi satu resto ...

Ada lg 1, restoren sarawak. I xingat nama. Area restoran haslam. Pelakon jugak. Ok dah ingat, dapur sarawak. Pon sedap. Biasa kalau resto/cafe laku, org x berlakon dah. Si el pilih berlakon, nampak nau cafe xlaku. I terkejut kafe nora tu boleh tutup. Rasanya ada jugak org dtg

anaktoyol replied at 3-7-2020 09:08 PM
alif sukri pun bungkus... cuma lum rasmi lagi... yg sg buloh pun tukar nama bininya... pun sendu...  ...

Mcm mana xbungkus, servis mcm celaka. Restoren alip ni jujur i ckp rasa maknan sedap2 lagi2 yg masakan panas. Western pon not bad. Tp servis hauk sgt. I xslhkan pekerja but i slhkan alip. Sibuk sgt drama sana sni, bisnes yg ada flop. Elok la melingkup terus. Cuma i teringin nak mkn lg dekat situ sbb mmg sedap

anony-mous replied at 4-7-2020 11:19 AM
Ada lg 1, restoren sarawak. I xingat nama. Area restoran haslam. Pelakon jugak. Ok dah ingat, dapu ...

Ahh tu Mahmud Ali Basha...ok katanya..bertahan...lama dah.

Kiyah replied at 3-7-2020 09:33 PM
Bukan el je..kemut pon dah bungkus juga. Uolls yg nak meniaga boleh la beli dr kemut

https://m ...

LOL ni masa bukak dah boleh jangka. Sapa la nk makan dessert hari2. Mahal pulak tu

Follow Us
dudaberhias replied at 3-7-2020 10:30 PM
omg kemut pun nak katup jugak  tapi desertbar dia tu tak menarik... mesti tak sedap jugak tu.. k ...

Mmg la tutup uols. Dah semua beli kek mamasab. Confirm yg jual kek yg lain xboleh bertahan. Mgkin lepas ni SR pon katup dek penangan mamasab uols

anony-mous replied at 4-7-2020 11:15 AM
Sedap nya. Aduh terus teringat. Walaupon mahal sikit tp lauk pauk rambang mata. Tgh hari punya lah ...

masa aku keja kl pernah beberapa kali singgah makan situ.skrg dah tak keja lagi kat kl,aku mampu mengenang aje lauk pauk kat resto haslam. huhu.

tajmahal replied at 4-7-2020 11:25 AM
masa aku keja kl pernah beberapa kali singgah makan situ.skrg dah tak keja lagi kat kl,aku mampu m ...

Tp ramai ckp x sedap dkt benang ni? Tukang masak dah tukar kah? Mee bandung dia sedap! Then petang nasi lemak pon sedap

Bisnes tudung pun tak laku..

dudaberhias replied at 3-7-2020 11:04 PM
iols dengar banyak review bagus pasal gula cakery ni.. even dekat thread gosip personaliti forumer ...

gula cakery mmg betul2 sedap ya
mmg jauh beza la dgn mamasab pprt tu.kek pun nmpk kering jah
cara marketing gula cakery pun nmpk classy
marketing cara mamasab sungguh la pprt dgn poster ntah hapa2

t_hahahaha replied at 4-7-2020 10:44 AM
bukak je la makanan maehaen nasi campur, nasi lemak pepagi.kabarnya lebat bukak bisnes tu sehingga d ...

Ni pengalaman aku tlg makcik jiran niaga nasi campur pagi2.

3 am = bangun utk mula goreng telur
4 am = pi market
5-9 am = masak lauk pauk
7.30 am = mula antar lauk pauk yg dah siap masak ke gerai
10 am = siang lauk basah utk kegunaan esk pagi.
11 am - 2 pm = pi tolong kat gerai.
3 pm = kemas gerai dan balik
5 pm = kerja2 membasuh barang2 yg digunakan.
8 pm - 11.pm = potong bawang,  gunting cabai kering dan tumis rempah utk gulai/ kari.

Penat la tapi berbaloi.. Sebab biasanya tahan lama niaga nasi campur ni

anony-mous replied at 4-7-2020 11:15 AM
Sedap nya. Aduh terus teringat. Walaupon mahal sikit tp lauk pauk rambang mata. Tgh hari punya lah ...

apa yg iols suka kat restoran haslam;
roti canai,murtabak, nasi campur + lauk2, goreng2, kuih2, teh tarik
pendek kata mmg complete la dr bekfes lunch smpi ke hi tea
tp kalo ada urusan kat jalan pahang je la iols ke sana
kalo xde urusan,mmg payah sket nk gi sana sbb leceh takde parking sbb dekat dgn kpj tawakal

sarah82 replied at 4-7-2020 11:45 AM

3 am = bangun utk mula goreng telur ...

Bila waktu tidonya ni?

anony-mous replied at 4-7-2020 11:24 AM
Mmg la tutup uols. Dah semua beli kek mamasab. Confirm yg jual kek yg lain xboleh bertahan. Mgkin  ...

no wonder lah kan semuanya mamasab conquer... dahsyat betul penangan kek mamasab 50 juta

Miawlover replied at 4-7-2020 11:48 AM
Bila waktu tidonya ni?

Makcik tido pukul 12 am.. 3 am aku akan pi keloi dia buka pintu sebab aku nak goreng telur dan tlg dia bungkus nasi lemak.

Ramai artis yg buka kedai makan end up lingkup.  Satu sebab x jaga kualiti pastu just harap kat org lain uruskan kedai... mcm sheila rusly yg hebat memasak siap ada buku n program masakan paling panas sepanjang ramadan ketuk-ketuk???? Ramadannnnnnnn... Alhamdulillah.. siapakah selebriti yang akan masak dgn sis hari ni? Yang pasti nama nya semakin panas apabila dikatakan suka menayang bahagian2 badan yang tak patut ditayangkan? Uhhhh.. panas..  panas.. anda pasti tak sabar kan? Teruskan bersama dgn sis selepas ini.. ketuk-ketuk?? Ramadannn.. Alhamdulillah kembali selepas ini..

*LAGU - Ketuk-ketuk ramadan rancangan pilihan nombor satuuuu, ketuk-ketuk ramadan bersama maggiii, ketuk-ketuk ramadan bersama Sheila Rusly, hanya di TV satuuuu...

Alhamdulillah. Terima kasih Salam Buskers. Alhamdulillah. Anda masih bersama dengan sis dalam rancangan Ketuk-ketukkkk??? RamadAAAAAANNNN! Waaaaa.. hebat lah orang-orang Senawang. Bersemangat walaupun puasa. Ko gelak-elak kenapa? Ko puasa ke tak? Baiklah seperti yang sis janjikan hari ni artis jemputan sis.... dia memang panas.. sepanas kuali Tefal sis. Syafiq Kyle!! Betul ke sis dgr ko suka rekod video2 x senonoh? Tapi tu video lama ko kan? "Mana sis dengar ni? Haha.." Eh gila ko? Satu malaysia kecoh! "biasalah bila kita semakin dikenali ramai yang dengki.." Betul tu sekarang nama ko tengah popular ramai la yg dengki. Ok sekarang siapa yg nak masak dulu? Ko kena cabut kad ni dulu. GUA! Maknanyaaaa?? ko la kena masak dulu! Kembali selepas ini..

"muzik KKR"..

Kembali lagi.. ketuk-ketuk???? Ramadannn. Alhamdulillah. Hari ni ko nak masak apa? "Saya nak masak Ayam Masam Merah". Ehhhh ko cari apa tu? La nak hidupkan dapur induction cooker ni just on je. Sebelum tu hari ini kita akan masak menggunakan kuali tefal. Kuali ni tak melekat yer. Sbb dia ada titanium coating. Dan yang bagusnya kuali tefal ni dia siap ada petunjuk bila kuali kita dah panas yer. Haa ko tengok tanda dot dot dot tu.. bila tanda tu dh hilang makna nya kita boleh dah tuang minyak. Cantik tak bekas minyak sis. Terima kasih kepada Room Ace. Baiklah penonton kuali kita dah pon panas. Jadi sis nak tanya ko soalan2 panas. Sebelum tu ko kena pilih jujur atau berani? Oh serai tu ko nak masukkan esok ke? Ok. Betul ke orang cakap ko kurus pasal ambik bahan2 terlarang? Ye la dulu badan ko berisi. Skrg dh kurus. Jd ramai yg cakap ko ambik benda tu. "Sebelum tu sis saya masukkan maggi cukup rasa.. mcm mana lagu dia sis? Sis kan duta" Hebat-hebat rasa maggi cukup rasa! Waaaa.. eh soalan sis td ko tak jawab! "Mana ada sis! Saya masih waras lg sis. Belum gila lg saya nak ambik benda2 haram tu. Saya cuma diet dan bersukan.".. Yela sis ada stalk la IG ko. Wahhh kita jd stalker wakk... ko mmg aktif bermain bola.. haaa.. pandai2 je netizen ni tuduh syafiq kyle ambik benda haram. Dia elok la makcik. Makcik senyum2 je dr tadi. Berkenan ke nak buat menantu? Ke nak buat suami? Ok nampaknya ayam syafiq kyle dh nak masak. Kita berehat sebentar kembali lagi selapas ini.. ketuk-ketuk??? Ramadannn.. KETUK-KETUKKKKK?? RAMADANNNN.. Alhamdulillah kembali selepas ini....pon bungkus dah kedainya dulu. Dia share dgn rakan kongsi. Last2 bergaduh siap saman menyaman..

sarah82 replied at 4-7-2020 11:45 AM

3 am = bangun utk mula goreng telur ...

of cos berbaloi..lagi masyuk siap bole buat tempahan. nampak jek pakaian biasa2. tengok gelang bergentayan kat tangan tu berapa tebalnya..jangan dilupe cincin besau di jari.hohoho

sarah82 replied at 4-7-2020 11:51 AM
Makcik tido pukul 12 am.. 3 am aku akan pi keloi dia buka pintu sebab aku nak goreng telur dan tlg ...

3 jam je tido..oh my.. Tak cukup utk aku tu.. Haha

t_hahahaha replied at 4-7-2020 11:59 AM
of cos berbaloi..lagi masyuk siap bole buat tempahan. nampak jek pakaian biasa2. tengok gelang ber ...

Hahaha.. Makcik jiran iols bagitau gelang tu beli sebab mudah nak gadai kalau perlukan duit.. Kadang2 ada juga masa tak laku.. Makan modal jadi kena gadai gelang utk dptkan cash segera.

Tempahan tu kadang2..iols pernah juga kerja gerai nasi campur.. Pukul 9 am sampai 3 pm ada hari nak dpt 200 pun payah. Tapi ada hari tak sampai pukul 12 pm dah siap habis jual.