CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nonamanis83

Dah 37 jodoh belum kunjung tiba lagi nampaknya...

Elle_mujigae replied at 23-8-2020 11:25 PM
Boleh minta tolong ibubapa (jika masih ada) utk tolong doakan supaya jodoh anak mereka dipermudahkan ...

saya da suruh mak doakan..tapi blom dapat jodoh lagi

MinahMalang replied at 25-8-2020 08:35 PM
saya da suruh mak doakan..tapi blom dapat jodoh lagi

dah join tempat cari jodoh mcm baituljannah tu ke?

saya pun mencari jodoh...
saya keje gomen & ada pangkat besar jugak eh.. pm tepi..
hahahahaa..

semoga kita semua kat sini dpt lah jodoh nanti.. aminnnn

iols sedih... lelaki yang iols jumpa mesti iols je yang feeling lebih. buruk sgt ke iols ni sampai tak ada pon yang nak sayang iols

jenis iols ni kalo org tanya kenapa x kahwin lagi iols cakap tak laku msti org tuduh iols yang memilih. padahal hakikatnya.

misssakura replied at 3-9-2020 05:04 PM
iols sedih... lelaki yang iols jumpa mesti iols je yang feeling lebih. buruk sgt ke iols ni sampai t ...

sama la kita...selalu jumpa org yg salah je..kita je syg org lebih,,end up x kemana2 pon..huhuhu

misssakura replied at 3-9-2020 05:04 PM
iols sedih... lelaki yang iols jumpa mesti iols je yang feeling lebih. buruk sgt ke iols ni sampai t ...

Sama lah awk.. huhu.. sabar lah ya.. mebi tu bukan jodoh kita lagi.. iols pon selalu kena tuduh memilih padahal org yg tanak pilih aku.. huwaaa

Follow Us
missBlackDahlia replied at 3-9-2020 04:32 PM
saya pun mencari jodoh...
saya keje gomen & ada pangkat besar jugak eh.. pm tepi..
hahahahaa..

Tinggi mana pangkat u? Adakah taraf Jusa?

insulin replied at 4-9-2020 09:15 AM
Tinggi mana pangkat u? Adakah taraf Jusa?

takde lah.. i kerani cabok saja... saja try org kata kalau sebut pangkat besar ramai berminat..
hahahaha

tngok miwa filzah kahwin dgn emir tu rasa jeles pulak... iols tak pernah rasa jeles kalo tngok org kawin selama ni. agaknya memang dah sampai seru la ni. tapi seru je yang sampai. calonnya tak ada

misssakura replied at 4-9-2020 01:44 PM
tngok miwa filzah kahwin dgn emir tu rasa jeles pulak... iols tak pernah rasa jeles kalo tngok org k ...

u kategori andartu mana? mungkin saya bleh bantu

yuki812 replied at 9-7-2020 01:49 PM
Pada yg ada kemampuan lebih tu, boleh pergi umrah dulu..dari holiday kemana2.  berdoa sungguh2 kat s ...

cakap pasal umrah ni. saya ni alhamdulillah dpt la buat umrah few times, haji pon dah alhamdulillah.
4 5 taun lps ada makcik ni tanya, dah berapa kali gi umrah. bila ckp berapa kali dia mcm terdiam and sambil ckp "ermm kenapa ye takde jodoh lagi. jiran makcik punya anak, balik umrah lps 2 3 bulan jumpa jodoh". Niat dia baik, tp perckpan tu sedikit mengguris hati giteww.

Gitu la lebih kurang. sedih plak dgr dia ckp gitu. tp malas nak amik hati. susah ya org nak faham hakikat jodoh ni mmg luar kawalan kita? kita bole usaha, tp allah is the best planner.

and saya masih single, trying to stay positif . terpujuk hati baca komen2 dlm benang ni. org yg merasa je paham apa yg dirasa. org keliling boleh cop memilih la, kurang usaha la, byk dosa la - well senyum and hadam ja la. Semoga ada balasan sbb bersabar.

semoga yang single dlm ni berjumpa jodoh terbaik dunia akhirat, jodoh yg dpt menjadi pembimbing dan peneman, Amin!

ifanonline replied at 4-9-2020 02:08 PM
u kategori andartu mana? mungkin saya bleh bantu

andartu junior

umur 37 tahun ni adalah di bawah kategori andartu senior..dan beberapa tahun lagi akan masuk kategori andartu forever...

andartu2 dlm kategori senior dan forever ni sebenarnya tidak banyak pilihan..maksudnya choices of male friends...yg tinggal cuma lelaki2 botak, gay, kunyit, mat lembut, mat pondan dan sewaktu dgn nya...

lelaki yg berkualiti tinggi sedikit semua sudah berkahwin, kalau ada pilihan pun, mungkin duda yg bercerai mati atau bercerai hidup...so you will always be second choice...ini hakikat yg perlu diterima...

wanita2 yg belum berkahwin setelah memasuki umur andartu forever, kemungkinan besar tidak akan berkahwin selama-lamanya....unless she lowers down her rental...hehe

Jodoh, Rezeki dan Maut di tangan tuhan...walaubagaimanapun, ketiga-tiga unsur itu perlu diusahakan dan di cari...perbuatan perlu di iringi dgn doa dan doa dgn perbuatan...

Lelaki2 yg mungkin available kpd andartu2 senior dan forever adalah Bangla, Indon, Pakis, Nigerian, Nepalese, Rohingya dan lain2...sanggup?

ok...masih boleh diselamatkan...umur dlm lingkungan 28-34 years....

awak masih mempunyai pilihan lelaki2 yg berkualiti, sebab lelaki pun akan berkahwin dlm lingkungan 26 tahun keatas, yg mempunyai kerja yg agak stabil...tapi anda perlu bersedia utk di sunting lelaki yg lebih muda dr anda...

whatever it is, try hard to get married before 34, wanita akan mula berkerandut apabila mencecah 30 tahun keatas...tapi masih mmepunyai peluang kerana lelaki2 yg berkualiti masih ada yg belum kawin semasa umur 29, 30 tahun...

very few lelaki akan memilih wanita tua, majoriti lelaki akan memilih wanita muda disebabkan faktor kesihatan, kecantikan dan juga sexual...

cik_kaer replied at 4-9-2020 02:34 PM
cakap pasal umrah ni. saya ni alhamdulillah dpt la buat umrah few times, haji pon dah alhamdulilla ...

habis yg mengata tu x bnyk dosa ke? jamin masuk syurga? hatta yg alim berserban blum tentu masuk syurga ini kan kita.

sue_0684 replied at 4-9-2020 04:13 PM
habis yg mengata tu x bnyk dosa ke? jamin masuk syurga? hatta yg alim berserban blum tentu masuk s ...

entah la awak. gitu la kalau org nak judge org single2 ni. hakikatnya, sendiri tak merasa, sedap la mengata
dulu2 terasa, sekarang masuk telinga kanan keluar telinga kiri ja

cik_kaer replied at 4-9-2020 02:34 PM
cakap pasal umrah ni. saya ni alhamdulillah dpt la buat umrah few times, haji pon dah alhamdulilla ...

Ada orang berusaha mcm2 cara nak dptkan jodoh..mandi bunga..doa..apa sahaja lah. Tetap gitu. Ada org lain pulak..eh..tak buat apa pun..ada je orang suka dia..wahhh..senang giler. Tak tau nk cakap camne tentang jodoh ni. Hanya Allah yg tau segalanya.

Tapi dari pengalaman sendiri..dari single..berdua..kembali single..sebenarnya takde satu kehidupan antara 3 ni yg paling best. Semua tahap kehidupan tu ada dugaannya...ada up n down. Tak yah lah nk ckp acah2 cakap zaman single best ke..kawin best ke..tu sume lebih nak sedapkan hati. Kawin ngn pasangan yg plg baik pun tetap ada dugaan. Ada suami baik..tp xde anak..jauh disudut hati rasa insecured kot2 hubby kawin lain pulak. Mcm2 ada.

Hari ni maybe awak rasa sedih sbb tgk Mira Filzah kawin kot. Awak tido..tetiber esok pg awak terbaca news..isteri mati kena pijak suami..masa tu awak rasa syukur..baik single. Sekurangnya awk single dah boleh baca dan kontrol hidup awak sbb sorg. Tp kalau dah kawin ni..ada pasangan..hari ni dia suami baik..esok lusa lum tentu lagi.

Kalau org tanya pasal jodoh atau apa, awak just senyum seikhlas hati dan cakap..tolong doakan segala yg baik2 tuk saya. Kdg hidup kita ni berkat, maybe ianya doa dari org2 yg kita tak kenal. Teringat dato siti..nak sgt ank..selalu cakap kat org..doakan saya dpt anak. Akhirnya..dapat juga kan. Saya doakan yg baik2 tuk semua...

yuki812 replied at 4-9-2020 05:39 PM
Ada orang berusaha mcm2 cara nak dptkan jodoh..mandi bunga..doa..apa sahaja lah. Tetap gitu. Ada o ...

btol.. sangat sokong komen akk.

Ada orang berusaha mcm2 cara nak dptkan jodoh..mandi bunga..doa..apa sahaja lah. Tetap gitu. Ada o ...

sejuk sikit hati baca komen akak

betul..sy sokong ckp awk..semua yg awk tulis tu sy dh buat.tp jodoh x sampai2 lg...tp sy tetap keep positive...ni maybe ujian utk sy jugak..bila semua org tny bila nk kawen, sy just pesan keep doakan jodoh utk sy..mn tau ade doa diaorang makbul utk sy..