CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: laliboo

klu orang tu ada mmbela mcm mana nk tau?

minguk replied at 22-7-2020 01:33 PM
itu yang i bimbang you.. harap janganlah jatuh ke dalam lembah penghinaan tu.. hahaha

ustaz2 se ...

Tapi bagus jugak approach mak chuols tu...org mcm tu jgn kasi sakit hati...once dia berdendam dia akan buat kerja gila habis satu rumah nanti. Chuols relaks je.. jgn rapat2 dan jgn pulak cari gaduh.  

BicaraHatiku replied at 22-7-2020 02:09 PM
Tapi bagus jugak approach mak chuols tu...org mcm tu jgn kasi sakit hati...once dia berdendam dia  ...

entahlah you. i harap dia tak lah berdendam dengan i. maklumlah kadang i ni mulut lepas juga. hahaha. penat tau you berubat ni.. kesana kesini duit habis. beli barang yang selalu nak guna berubat tu. kadang ada kadang takde.

haa tapi, kalau pergi kelantan, pasar siti kadijah tu kan you senang, cakap je nak limau purut berubat, confirm ada.
kelapa ada.. alah tapi kelapa mana2 pun ada kan ahahaha
cakap je nak 7 jenis bunga pun ada.
nak tali apa i tak tahu tapi macam benang2 dari akar pkok tu, kadang2 ada jugak.
benda2 mistik senang dapat sana ahahah

KL pun ada ..kat pasar Chow Kitts. Mcm2 bunga

nak tau jugak kenapa ada yang panggil pendamping? ada yang panggil khadam? ada yang panggil saka? beza ke semua tu. sama je kan.

Iollss pnh tbca 1 benda ni.. nama dia Akuan.. ada spa2 pnh dgr x

laliboo replied at 8-7-2020 03:23 PM
org mcm tu mmg kene makan telur rebus tiap2 pagi eh?

diet atkins kut..

Follow Us
angahsmart replied at 23-7-2020 05:57 PM
nak tau jugak kenapa ada yang panggil pendamping? ada yang panggil khadam? ada yang panggil saka? be ...

ada beza.. tapi iolls xtau sangat.

baru2 ni pi berubat n tanya ust tu, kenapa ada perawat yg berubat dia bunuh hantu tu? sedangkan kt tau syaitan iblis ni tak boleh mati sebab itu janji dia dengan Tuhan..umur dia panjang

ust tu kata iblis, setan memang tak mati. tapi jin boleh mati sebab dia makhluk mcm kita.. dia bukan keturunan iblis. tapi klu jin yg ada dnaa iblis/syaitan dia tak boleh mati.. contoh yg ada dnaa iblis ni bila jin kahwin  dgn syaitan/iblis.. anak dia kira berdarah campuran..ibarat pan asia.. haha

zulka replied at 8-7-2020 03:31 PM
betul.. yg sebenarnya bukan dia nk mkn tapi benda belaan dia tu suka mkn telur rebus....

Iolss tetiap pagi makan telur rebus, x membela pon. Tgh diet je

laliboo replied at 8-7-2020 01:40 PM
klu dalam bilik air tu selalu lubang air tersumbat.,..bila korek penuh pasir...

Mana datang pasir?

Edited by tumpanglalu74 at 25-10-2020 12:06 AM
laliboo replied at 8-7-2020 03:23 PM
org mcm tu mmg kene makan telur rebus tiap2 pagi eh?

Ye ade restoren mamak ni suke buboh kat meja telor rebus semangkok.  Tapi takde pon sape makan.  Sanggop dia rugi tang telor janji kedei laris..

Gam.Gajah replied at 10-7-2020 08:18 AM
Mcm i, i mmg tau i ada benda dkt i. I bkn taknak buang tp dah letih nak buang sbb die degil sgt ha ...

Aku ni ade jugak ke?  Entah nape orang suke puji2 gebu la nampak mude la tapi kat cermin tu aku nampak diri aku ni tua & dah burok sesangat.  Celah mana yang deme nampak tu?  Kadang bila puji aku pon tercengang.

Cintakapuri replied at 24-10-2020 06:18 PM
Iolss tetiap pagi makan telur rebus, x membela pon. Tgh diet je

gigit kang..

Aku nya pengalaman la urut org ade Saka...Aku pening kepala ...sampai lah balik rumah akan jadi letih bdn sgt2...tidur Jap pastu baru Aku Okey...

bagus juga cite pasal membela ni..
maklum laa aku ade kes cubaan membunuh..mmg berjaya sebenarnya tapi aku rasa hidup balik..beberapa kali plak tu berlaku..mesti ade kaitan ngan pendamping..

nak kata ade family membela, tgk diorg ok je..tapi bapak aku bekas polis hutan..munkin dia yg bawa balik atau aku teringat kisah masa aku 5 tahun..main kat pinggir hutan..time tu dgr ade org baling batu, aku paling dan munkin time aku dipilih sbg perumah..nak jadikan cite, aku balik umah dgn kakak/abang dan kawan2 ke rumah..kemudian, masa tido, datang balik sorang suruh aku gi tempat yg sama..tgk jerat yg kami pasang..kemudian aku bertenggek je ngan dia..aku rasa seram, aku paling tgk dier senyap je..aku lari laa tapi tergolek sbb cerun dan rasa mcm ade sambaran angin..rasa mcm pengsan tapi tiba2 bole bangun balik dan balik rumah dlm keadaan peha calar..

dah sampai rumah, aku jumpa mak aku..mak aku cuci luka tu dan aku tido balik tempat yg sama..bangun2 je, rasa mcm mimpi je apa yg berlaku tadi tapi bile bangun, darah kat peha dah kering..maksudnya mmg btol laa tu berlaku..

tapi itu laa..aku bukan nak pon 'bende' ni..pegi rawatan sihir x dpt plak diorg kesan..