CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 17263|Reply: 203

[Tempatan] Orang Tua Yang Kalian Kasari Itu Bapa Saya.. Dia Cuma Mahu Cari Sesuap Nasi’ – G

Post time 14-7-2020 02:18 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
KUALA LUMPUR: Tular di media sosial apabila difahamkan apabila seorang pakcik yang ditegur diatas faktor tidak memiliki lesen perniagaan. Namun, terkini menerusi halaman FB Siti Norfadhilla iaitu anak kandung kepada lelaki yang tular tersebut bersuara dan cerita hal sebenar terutama dalam pemilikan lesen yang tidak berjaya.

Assalamualaikum saya anak kandung kepada orang tua yang kalian kasari tu. Dia tu ayah saya . Saya mengaku memang dia degil dan kami pernah membuat permohonan lesen dll tapi tak diluluskan mungkin atas faktor lokasi atau lain2 .

Tapi ayah saya tiada pilihan lain dan tempat lain dan dia hanya boleh menjual jagung dan disahkan menghadapi Retinitis Pigmentosa yang mengganggu penglihatan ayah saya . Untuk pengetahuan kalian ayah saya marah dalam video ni sebab mereka datang tinggikan suara dan cakap “sampai bila ENGKAU nak berlakon buta ?” Sedangkan ayah saya memang ada bukti surat doktor dan memang tidak dapat diubati .

Jagung inilah mata pencarian untuk kami , saya masih belajar dan belum bekerja berasa sangat kecewa kerana belum mampu membantu ayah saya . Dia memang sangat tertekan kerana tidak nampak jalan keluar untuk mencari sumber pendapatan dengan keadaan mata yang macam tu . Kami ada 6 orang adik beradik dan 5 orang yang masih belajar termasuk saya

Seandainya dah tamat belajar dan sudah bekerja , saya takkan biar ayah kami macam ni . Dia cuma ingin mencari sesuap nasi bukan merompak . Saya sangat kecewa dengan semua ni..”

Juga Siti Nurfadhilla berkongsi:

“Assalamualaikum dan selamat sejahtera . Saya ingin mengucapkan ribuan terima kasih banyak atas perhatian yang diberikan oleh semua insan yang berjiwa bersih dan baik hati yang membantu saya tak kira dari segi sokongan moral atau wang ringgit . Saya tak mampu nak membalas kebaikan semua . Semoga Allah memurahkan rezeki semua dan mempermudahkan urusan kalian.

Alhamdulillah saya amat terharu diberikan peluang hidup bersama masyarat yang begitu prihatin dan berjiwa besar . Saya minta maaf kerana saya mungkin tidak dapat membalas semua chat kerana saya ada test dan kuiz dalam masa terdekat . Di sini saya meletakkan no account saya untuk mereka yang bertanyakan tentang no. account saya .

Tambahan , niat saya meletakkan no account di sini semata untuk menjawab dan mempermudahkan mereka yang bertanya . Saya sedikit pun tidak meminta . Terima kasih sekali lagi , hanya Allah yang tahu betapa bersyukur nya saya ditemukan dengan rakyat yang prihatin dan baik hati..”

Set time bertemu Siti Nurfadhilla dan Ayahnya

“Terima kasih atas sokongan yang diberikan tetapi yang mengecewakan adalah ada segelintir masyarakat yang tak mempercayai yang dia ayah saya . Saya tak kisah pun kalau ada tak percaya . Tapi ada segelintir orang yang even saya dah bagi gambar bersama ayah saya , dan ic kami masih ada lagi yang mempersoalkan kenyataan saya . Apakah saya perlu memberikan surat ujian DNA ? Untuk bukti paling kukuh , boleh set time untuk bertemu ayah saya dan saya ..”

Siti Nurfadhilla facebook

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

2

Facebook Kredit: Siti Norfadhilla

ayah jgn risau
saya akn jaga dia sebaiknya

Minta zakat la sis

Cantik anak dia...belajar rajin2 ye dik...

Edited by Fly_over at 14-7-2020 02:44 PM

weiiiii brengsek nya yg tarik bakul tu. org tua tu ko layan mcm tu.. tuding2 jari sgala kt org tua. biadap.

Follow Us
Dan ketawalah segala bangla,myanmar,indon,rohingya dll..kerana ramai drp dorang 'x perlu lesen pon' untuk berniaga.Dan tak ada orang pon 'kacau' mereka.'Sad but true'-Metallica.

tk taw laa nk side sape..
sbb slalu byk jgk yg main jual je tepi2 jalan..
smpai mnghalang jalan...

zaman mudah buat duit melalui derma ni, why not kan..

Aku pantang org tak hormat makanan. Tu rezeki kot. Main kuis2 pakai kaki. Nasib baik pegawai yg lain kutip elok2 lepas tu. Benda boleh bawa bincang elok2. Kalau dua2 pihak tak sabar, jadi mcm ni lah. Semoga anak2 pakcik ni berjaya dan dpt bantu ayah dan keluarga mereka. Dan semoga pakcik ni dpt lesen nanti dan boleh berniaga elok2 dan aman ikut undang-undang.

muka macam nabila razali dgn iras umi nazirah...

baguslah dik ada niat nak bantu mak ayah walaupun tengah belajar lagi.. jgn lepas kau dah berjaya, kau lupa jasa mak ayah kau..  jgn lepas kau dah habis belajar, kau jadi bewak dah la...

Makanan kau main campak-campak dan kuis dengan kaki aje. Kat mana samseng naik van ni?

Skuau replied at 14-7-2020 02:41 PM
Dan ketawalah segala bangla,myanmar,indon,rohingya dll..kerana ramai drp dorang 'x perlu lesen pon'  ...

Betul.. Sebab kalau kacau.. Nanti ada karangan bertajuk " BANGLA YG ANDA KASARI ADALAH KEKASIHKU"

btw mesti ramai derma sebab muka boleh kata cantik...

kalau buruk berkerak (bukan liberal), gemuk, harus lagi dicerca.. "lain kali jaga la mak ayah, nasihatkan la mak ayah....

selalunya macam tu la..

prettyuglybabe replied at 14-7-2020 02:45 PM
zaman mudah buat duit melalui derma ni, why not kan..

Kau tak mau cuba buat ke?

Budak tu tak mintak pun duit dan tak pulak dia memaki hamun sesapa dia cuma beritahu.. tak yah nak acah2 suci murni yang komen2 ni..

apam replied at 14-7-2020 03:05 PM
Kau tak mau cuba buat ke?

buat apa?

biadap

AbukRokok replied at 14-7-2020 02:33 PM
ayah jgn risau
saya akn jaga dia sebaiknya

try le bro

pm fb die

ko tu dah sedekad dah aku knl msih single lady

brengsek poremer dalam ni nampak perempuan cantik terus dimaafkan

terang-terang pakcik tu halang parkir motosikal..dah salah kat situ...