CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Orang Tua Yang Kalian Kasari Itu Bapa Saya.. Dia Cuma Mahu Cari Sesuap Nasi’ – G

buragazz replied at 14-7-2020 03:10 PM
Budak tu tak mintak pun duit dan tak pulak dia memaki hamun sesapa dia cuma beritahu.. tak yah nak a ...

Jarang la bg no acc utk tujuan brkenalan....

anony-mous replied at 15-7-2020 12:04 AM
Based on artikel tu dia xpernah keje. Klau baru dibuang i faham la.

Maksudnya yg keja part time grab tu anak dia yg lain la kot

caca_eric replied at 15-7-2020 12:11 AM
Maksudnya yg keja part time grab tu anak dia yg lain la kot

Yup. She ckp ada 6 org beradik, 5 masih belajar termasuk dia. Its tough world out here. Golongan b40 if x boleh ubah mindset , mmg turun temurun akan warisi kemiskinan

Xim replied at 15-7-2020 12:05 AM
Jarang la bg no acc utk tujuan brkenalan....

Khens. Lain la no telefon. Kalau sekadar nk bersih kan nama, perlu ke sampai nk bagi no account bank. Kt bersangka baik la maybe Nk suruh check dlm account dia ade berapa ringgit kot utk buktikan dia tak berduit

~boolean replied at 14-7-2020 03:48 PM
brengsek poremer dalam ni nampak perempuan cantik terus dimaafkan

terang-terang pakcik tu ha ...

Kedai mamak,resto cina letak meja ats parking penguatkuasa x terjah pulak..nyusahkan org nak park je..pakcik jual kecik2 berani la sekor2 jd samseng..kedai cina kedai mamak bangla indon rohinya semua kecut telorrr...

~boolean replied at 14-7-2020 03:50 PM
selain zakat, biasiswa, pinjaman, bantuan pelajar miskin selalunya ada disediakan pihak universiti ...

I ingat lg dulu2 tahun 2004 ke 2005, apply zakat.. Pegawai zakat dtg interviu. Tgk henpon kita jenis apa. Tanya topup pakai berapa ringgit sebulan

Follow Us
Kesian tengok tapi sama2 kepala angin tu.
Harap pihak bertanggungjawab dan family pakcik boleh la minta bantuan yang selayaknya dapat.

Sedapnya jagung
Semoga pakcik ni dimurahkan rezeki utk menyara anak2 nya
Hanya org yg pernah susah je yg phm kesusahan org lain

keh keh keh

ceritanya..akhlak dan adab sahaja...
dibiarkan adab..maka jadilah biadab...

cari makan dan laksana tugas..tetap kena beradab..
bila sama sama ada adab...maka dunia ini akan jadi aman..
kerana segala masalah boleh diselesaikan dengan adab..

keh jeh jeh

Adakah vila kita meniaga secara haram @ tiada lesen walaupun kita meniaga benda halal... Adakah rezeki kita halal?
Tu pertanyaan ye...

caca_eric replied at 14-7-2020 11:57 PM
Bantuan budak univ dpt tu utk biaya study dia
Bukan utk makan mak bapak dia bodoh..

kau pun sama aja bodoh...kau ingat bapak dia berniaga untuk kenyangkan perut dia aja aja ke..mestilah untuk tanggung pelajaran anak2 dia sekali bodoh...
usahalah sikit dapatkan bantuan kat universiti tu..MPP kan ada..apa guna student body kalau tak membantu student..bodoh..

jargon replied at 15-7-2020 01:47 AM
Kedai mamak,resto cina letak meja ats parking penguatkuasa x terjah pulak..nyusahkan org nak park  ...

kuasa duit...ada duit semua jadi..

tapi kawasan aku tak pernah ada masalah ni..india, melayu, cina, indon semua kena sapu bersih kalau menjaja haram..

DBKL ke tu? apa jwpn balas pihak diorang?

~boolean replied at 14-7-2020 03:48 PM
brengsek poremer dalam ni nampak perempuan cantik terus dimaafkan

terang-terang pakcik tu ha ...

Pak cik tu kan buta. Kenapa nak kasari mcm tu?

Ah_Kwan replied at 15-7-2020 10:26 AM
keh keh keh

ceritanya..akhlak dan adab sahaja...

ye ah kwan

kalau penguatkuasa dtg pakcik ckp mcm ni
"minta maaf encik pakcik mmg salah meniaga sini takde lesen.….. awak nak saman awak saman lah... jagung ni awak amik la bawak balik jgn buang, pakcik halalkan".... silap2 penguatkuasa tu tolong kawtim dgn boss dia dptkan lesen dan tempat meniaga utk pakcik tu

So degil mengatasi undang2?

I xbc hbs. Tdlr... Tp i ternampak word dia ckp dh apply lesen tp rejected.. So i just rasa if u betul syg ayah.. Do something la.. Xkn atas asbab dah nasihat ayah degil, so everything is good to go?

Xphm betul cara org skrg justify benda salah dorg buat.. Haih

#normabaru?

anony-mous replied at 14-7-2020 11:11 PM
Rules are rules. Tp geram dgn yg kurang ajar dgn pakcik tu. btw, dik bersepah2 kerja part time. I xp ...

aku dulu pun sanggup sambil kerja sambil sambung study, mmg tak la saje2 pergi apply tempat jin bertendang nak further study. kesian dgn parents nak menanggung kita yg dah abis sekolah. pendapat aku selfish mak ayah susah kena tanggung lagi anak2 yg abis sekolah. cukup la tanggung kita takat lepas spm. nak cert tinggi lagi sendiri usaha.

caca_eric replied at 15-7-2020 12:02 AM
Budak2 ni ramai cari keja
Tp diorg ckp takda keja kosng time.pkp ni
Yg kena buang lg la ramai

Betul plus susah nak dpt kerja part time kalau xde kaki /kroni/kabel Kat tempat tu. Adik Aku dah melaluinya

Edited by lattehazelnut at 15-7-2020 01:57 PM

3 kali dlm 2 minggu disita
Bkn Warganegara
Budak ni lg nk tegakkan benang yg basah

Sorry xkesian pun

Siti Norfadhilla
Assalamualaikum dan salam sejahtera , saya dapat tahu ada satu lagi video yang menunjukkan kemarahan ayah saya dari pihak satu lagi . Saya tahu dia memang marah dan sebagainya , tapi ayah saya cuma bertindak sebagai naluri seorang manusia yang berasa terancam . Dia sendirian dan dikelilingi ramai anggota , tak patut ke rasa takut dan terancam ? Saya dah jelaskan dari awal kenapa ayah saya marah di situ . Dia mula panas hati selepas dituduh belakon buta . Dia juga telah di "Engkaukan" , 3 kali dalam dua minggu dia disita dia tertekan sangat . Orang tua mana yang dapat terima ? Dia tak sempurna sama seperti anggota2 tu . Dia bukan berpelajaran tinggi . Saya taknak menceritakan kata2 kesat dan kasar mereka tapi jika melampau saya juga boleh menceritakan ancaman mereka juga dan perbuatan mereka yang lain . Mereka menang kerana ada anggota yang hanya merakam kesalahan dan kemarahan ayah saya . Ayah saya tidak boleh menggunakan telefon pun untuk merakam ugutan2 dari mereka . Ayah saya langsung tidak tahu dia dirakam . Dan sebabkan matanya dia tak nampak telefon yang sedang merakam , jadi dia tak boleh nak pura2 baik dan sempurna .

Tambahan lagi , saya mengaku memang ayah saya bukan biru tapi dia bukan kosong ya . Dia menetap di sini lebih dari 40 tahun dan dah bertahun2 memohon biru tapi belum diluluskan . Kami berenam anaknya memang biru . Saya dan abang saya keduanya memang pernah memohon lesen tapi tetap tak lulus walaupun kami biru . Siapa ayah saya nak melawan kakitangan kerajaan tanpa sebab ? Biasanya memang mak ayah saya akan pergi kalau melihat mereka , tapi kalini mereka terus mengepung ayah saya . Mak ayah saya pernah juga didatangi anggota penguatkuasa yang berbudi bicara dan mereka takda masalah langsung nak berundur .

Saya tak ingin apa2 saya cuma nak semua menilai dari segi kemanusiaan dan agama , bukannya dari segi kaum bangsa atau keturunan . Jangan kerana ayah saya bukan biru membutakan mata semua , jangan hanya membela berdasarkan sekeping kad pengenalan . Belalah atas dasar kemanusiaan dan agama . Kedua2 video bukan saya yang rakam . Bukti memang tiada tapi Allah tahu apa yang sebenarnya berlaku , punca ayah saya marah tidak dirakam di mana2 video . Saya memang tak boleh beri bukti kerana saya tiada di sana tapi saya kenal ayah saya .

Saya langsung tak kisah apa orang nak kata , sebab memang dalam video lagi satu menunjukkan kesalahan ayah saya . Tapi apa pun jadi saya tetap akan membela ayah saya walaupun tiada seorang pun yang akan menyokong saya sebab saya tahu kenapa ayah saya berkelakuan begitu .

Akhir kata , manusia tidak sempurna . Ayah saya atau pihak perbandaran sama2 manusia dan melakukan kesilapan . Video dari awal sampai sekarang bukan saya yang rakam . Saya tidak menyalahkan sesiapa , kenyataan pertama yang saya buat langsung tidak berniat untuk menjatuhkan mana2 pihak . Yang terjadi cuma pertembungan antara tanggungjawab terhadap undang2 dan tanggungjawab sebagai ayah .

Penguatkuasa pun satu..jangan dibuat begitu campak bagai. Makanan kot. Orang tua tu cari rezeki.  Tak payah layan bertekak dengan pakcik tu. Dah tahu pakcik tu nak berlawan cakap, pegi layan buat apa. nak angkut jelah. Nak tunjuk power? hangkut jelah.

pakcik cakap banyak, hah angkut dgn pakcik tu skali p balai.