CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cluelessmommy86

Ada ke suami orang bercinta dgn isteri orang lepas tu berkahwin?

Ada..Prince Charles and Camilla..happy je kot tengok gaya..

green~tea replied at 17-7-2020 10:05 AM
pernah jumpa... pakcik and makcik i.. pakcik i berikan rumah banglo and kereta utk exwife and anak2  ...

Cane dgn asben baru..?

Edited by green~tea at 19-7-2020 02:02 AM
chenta_dewi replied at 19-7-2020 12:04 AM
Cane dgn asben baru..?

Husband i ke? Tak pengantin baru sangat aih... dah 1.5 yrs kawen  masing2 dah sezen pun

Bg i, husband i ni sangat bertanggungjawab... i pilih dia bukan sbb harta... mmg i awal2 dah faham, i akan hidup sederhana je if kawen dia... but he surprised me so much la...  mula2 kawen terus cuci kaki je masuk rumah landed yang dah siap renovated, lengkap laman dan kebun sayur, buah2 tepi rumah ni... mmg all bills, rumah, groceries, mkn sume i langsung takyah fikir.... lepas 10 bulan kawen, heols hadiahkan kereta yg dia beli cash (husband i tak pernah beli kereta dengan loan).. utk kegunaan i merempit ke pasar, gi keje.. small car yg jimat minyak... dia ckp, dia hadiahkan kereta tu supaya i pakai selalu and train i to he humble....

Dari awal kawen, heols guide i mengenai financial planning, investment... if its not too much i would say that keadaan financial i totally berubah...  dari someone yg bergantung pada kerja makan gaji utk bayar hutang, now i would say, im almost zero commitment... tinggal hutang sebiji keta tu pun 3 tahun je lg nak abes....

Dari segi kerja? Husband i guide, encourage i untuk improve dlm career.. he would always recommend  me to read books utk self enrichment..  contoh buku mengenai making decisions, talking to strangers, economics... we sometimes discuss about leadership stuff like nelson mandela, steve jobs connecting the dots speech, simon sinek's finite vs infinite game... iols dpt dua kali promotion dalam career sejak awal kenal husband and lepas kawen ni...

Dari segi mertua? Subhanallah... i dpt family in laws yg sangat2 best.... FIL i siap panggil i sayang OK ahahahahaha... sangat soft spoken... MIL i sangat2 humble and down to earth... diorang ada business, tp dah tone down sbb retire... tp jenis x suka duk diam, so diorg busy and byk aktiviti kebajikan... i nak jumpa dgn diorg mmg kena plan awal2, susun schedule...

Now we're preparing for our retirement plan... takde sangkut paut dgn cash savings dah... its now all about the retirement plan that we both can do as our legacy.... resorts, shops and ladang..

Sorry TT if i hijacked your thread and if i sounds membongak.. if we married the right person, u will see that your spouse will be the one that complements you, build future dengan u... brings back your confidence, enrich your life.... i doa, our second chance ni betul2 kita gunakan utk kebahagiaan masa depan....

WE DESERVE IT

Ada..cousin I lelaki, bujang, kahwin dgn perempuan ni bini org. Dia ceraikan husband dia sebab nak kahwin dgn cousin I tu.

binipopeye replied at 17-7-2020 01:53 AM
kisah ofismate lama.... bercinta sakan sebelum cerai dgn pasangan masing2..

si laki.. suami org a ...

wowwww like drama!

my ex opismate.

duk tergila2 jantan yg x sudi. dia badan besar, nampak je garang tp ya rabb hati tisu. fight habis2 nakkan jantan status keja kontrak  sb lelaki tu agak hensem nak dibandingkan dengan dia yg badan besar, usia dh lanjut, agak kepam, dan bagi dia dh xde sape nakkan dia walaupun dia pegawai tinggi. jantan tu kontrak, badan cikeding, kulit putih dan mmg x padanlah org opis aku kata..

btw jantan ni minat aku gila2 which is prmpuan ni mse tu bff aku sangup gaduh aku siap block fb dan cter kaw2 kat semua staff aku nk caras that jantan? eh hello jantan tak semenggah camtuh ko ckp aku nak? dh lama dia minat aku tp aku x layan sb not my taste pilih se opis nih. (lelaki tu minat aku sblm prmpuan ni dtg keja satu opis kami).

pendekkan cter dia berusaha pikat jantan tu dengan melibatkan mak pak plk... beli hadiah, bagi bunga etc so org tua tau2 la kan suka prmpuan pandai ambik hati ni plus rse terjamin anak dia kawin pegawai kannn makaaaa kawinlah deols. eh geletik plk jantan tu add aku di Fb lps nikah, pdhal dia mmg fren ngn aku dh lama sblm prmpuan tu (dh jd bini) muncul. alih2 sb bini cemburu eh ehhh dia unfriend aku pahtu gatai nk fren balik, ingat aku nk hdap muka korang??

maka berbalik kpd kisah related ngn t punya permasalahan,.. pasangan tu td bercerai x sampai beberapa tahun kawin. aku dh ckp dh diorg takkan bertahan lbh dari 5 tahun pun! sb ape? sb jantan tu x pernah cintakan dia pun. dia terima pun sb family duk suruh2.. org lelaki ni zmn bujang boleh la ikut kata mak bapak tp bila dh jd ketua keluarga, dh rse fade up ngn pasangan(sb ko kena kawin -paksa) maka langkahnya akan jd panjang, ko nk cerai ikut suka hati lah family x perlu masuk campur kan korang dh tua reteee org kate..

Noted : prmpuan tu caras jantan tu dari seorang girl (jantan tu dah ade awek tp dia tgalkan awek tu sb family bg alasan x bkenan pdhal ko punya family nk sgt bermenantukan pegawai td).

then ditakdirkan lelaki tu ceraikan wife dia aka pegawai td, sb dia jumpa cinta hati baru. which is prmpuan tu dh kawin dan kiranya sama2 tak bahagia ngn pasangan

lelaki ni dh kije tetap masa tu. kiranya dh keja tetap tu start tunjuk belang lupakan bini yg sanggup terima dia mse status kontrak. semata2 kat tempat keja baru dan berkenan ngn betina yg dia fall in love. this girl sanggup cerai ngn suami dia sb nakkan jantan td.

so, aku  x tau deols bahagia ke tak sb aku mmg x nak tau psl hidup 2 makhluk jahanam tu. sb korang dh rosakkan nama baik aku di mata teman pjbt kata aku ni org ketiga dkm life korang dlu maka aku mmg rse uols deserved it utk divorce.

aku x penah ambik tau life deols. tp ade kawan aku tanya aku eh ko tau tak poaln dan si polan bercerai sb bla bla bla? disahkan beberapa org psl kes cerai diorg maka aku boleh katakan sah dh mereka bercerai.

sori tt panjang aku meluah perasaan. maybe agaknya dh lama tgu nk luah kat porem neh uk kes sebegini hahaha

btw tt ko jgnnk runtuhkan rumahtangga yg dibina semata2 rse bahagia dengan lelaki lain. Ingat, zaman bercinta semuanya manis belaka!

Follow Us

memang skandal penuh drama... penah si laki(si skandal) kene lempang masa company family day.. tgh amik food area buffet.. teruk kene maki dpn sume org.. gara2 si laki rupanya curi2 timing menginginkn detik indah nk sendukkn food utk skandal(bini org)... bini si laki byk kali email HR company tentng salah perilaku... dpt warning letter byk kali (tp xjgk kene buang keje)... stop 2 3 bln sambung berskandal balik... mcm2 lagi laa... sanggup redah, sedap kot dpt bini org punye...

Adaa.. Prince Charles dgn Camelia Parker.

Menderita Lady Diana sampai ke mati.

ade kisah mcm tu,kawan aku sendiri,bini dia skandal dgn laki org,sedih gila kawan aku,siap ajak aku nk g pukul mamat tu,tapi bini dia dah sangap batang mamat tu,akhirnya cerai jugak,
tapi kawin kejap je x sampai setahun sbb x bahagia kot,lelaki tu curang ade pompuan lain,lelaki tu pun dah 3x kawin mmg sape2 kawin dgn mamat tu mmg x bahagia,
last2 kawan aku kutip balik,sbb anak dan keluarga kedua belah xtahu dia bercerai

cluelessmommy86 replied at 20-7-2020 04:10 PM
Terima kasih atas perkongsian semua. Baru sempat nak reply. Kisah aku macam ni

Aku dah 10 tahun b ...

bagus la TT dah block suami orang tu
belajar bersyukur dan hargai perkahwinan sekarang
suami tu teruk sangat ke sampai TT x boleh terima dia jadi "househusband"?
dia jaga anak baik tak?
dia bazirkan duit belanja yang TT bagi tak?
kenang balik kebaikan2 suami
jangan lihat buruknya saja
mungkin memang takdir TT bukan seperti perempuan lain di luar sana yang ditanggung suami
tapi sebaliknya
bersyukur
doa
minta petunjuk dari Tuhan
kalau betul nak bercerai buat la solat istikharah
agar TT tak menyesal dan redha dengan tindakan TT selepas itu
Hidup kita ni tak lepas dari ujian
Dunia ni bukan tempat untuk kita bersenang lenang
semuanya adalah ujian
suami ujian
anak ujian
kawan2 pun ujian
kerja ujian
bos pun ujian
so apa2 hal pun, back to Allah

Good luck TT
Moga dipermudahkan segala urusan TT

Edited by Meiizu at 20-7-2020 08:17 PM

Tt kalau nak cerai sebab dah takde hati kat suami sebab taklarat dah nak tanggung laki & serta mampu tanggung anak2 tanpa bantuan suami skrg..BUKAN sebab boyfren janji nak kawin.
You jgn ehhhh takut patah hati remuk kali ke2...dpt make luv pujuk rayu then dia tinggalkan tt

Aku dah 10 tahun b ...

ooh gitu kisah nya...
my good fren sendiri laki dia xkeje dh lama berthn2.. sejak dpt anak ke2.. skrg anak dh 6 masih xkeje... sama jgk perangai dgn laki tt keje dia cuma hantar/amik anak g sek, itu sahaja!... hal2 keje umah biar bini buat termsuklah daftar sek anak / anak sakit soh bini cuti / klinik / beli brg dapur etc... anak bongsu jantung berlubang rutin checkup bini yg kene cuti.. hal2 hospital sume bini sorang2... laki dia xpenah jupe doktor dgr sendiri penjelasan sakit anak.. hal2 yg melibatkn face2face dgn org luar laki dia soh bini settle kn... dia duk umah mkn tido berak cingkungggg

tp betul tt ckp laki cenggini xkan lepaskn pompuan yg menanggung... harus pandai pujuk rayu gaduh pujuk gaduh pujuk.. terpulang tt nk teruskn atau tidak... paling2 laki ubah perangai buat keje umah etc... kalo duk umah main game & cari betina online baik rosakkan game tuh & stop internet umah... hp data guna prepaid habis tunggu bln dpn topup... jika byk sgt bagi muka laki naik lemak.. my fren sanggup teruskn sbb gaji dia pun >10k jd bil/kos umah bkn bebanan duit tiada masalh & sanggup buat sume hal2 umah sorang2 yg penting ada suami xnk dpt gelaran janda...

Aku dah 10 tahun b ...

ko anak dah 4,dah ramai tu,laki ko dah selesa mcm tu,buat ape keje,ko kena jd lebih dominan,dia x keje xpe ade benda lain dia boleh buat,ko yg kena suruh dia bantu ko ringankan apa yg patut,
kalau ko nk cerai jgn jadikan alasan org ke3,biar sbb pasal nafkah,..

Aku dah 10 tahun b ...

kumpul semua bukti2 dia tak keje and u yang tanggung satu family.... semua transactions bank online ke ape.. simpannnnnnn.... save dalam satu folder.... gunakan utk prosiding mahkamah... CERAI kan dia..

dasar jantan biawak tak guna.... heyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

iols malas nak komen pasal scandal mandal... u jaga diri TT... be careful dengan ur husband.. u ingat dia bodoh2 ke.. i rasa dia buat2 tak tau je tu.. heols pun tengah kumpul bukti u mencurang....

selesaikan satu demi satu... dont add anymore problems.. settlekan kes cerai dgn ur current husband sangkak biawak tak guna tu..... kenapa nak kena menggunakan u ??????

cerita dekat ur parents/ extremely close friend u... dptkan sokongan. dont be alone

pompuan ni biar la suami biawak..
asal jangan ada pompuan lain je..
kantoi ada pompuan lain, masa tu la dia nampak betapa tak gunanya laki dia kan..

Aku dah 10 tahun b ...

serupa x yah berlaki sisdah le curang ..sgt x sedar diribaik single dgn anak2 je cukup dah ...

yg part blok ex bf tu dh bgs
sb dia ada bini sis
klu single leh dipertimbangkn lagi

Fur replied at 20-7-2020 04:41 PM
bagus la TT dah block suami orang tu
belajar bersyukur dan hargai perkahwinan sekarang
suami tu  ...

Sis..kes tt ni dah tak leh nak redha gitu2 je ni...bertahan gitu. Dah ler suami tak kerja..keje umah tak buat..pastu siap nak mencurang lagi. Silap2 duit chat laki dia tu sume tt yg beri. Seumpama single mum dah tt ni. Even ada single mum pun hidupnya aman2 je dok bekas laki bg lagi nafkah.

Silap tt ni maybe dia ada affair ngan suami org..tapi tu kita letak tepi dulu..dia pun dah sedar.

yuki812 replied at 21-7-2020 01:08 PM
Sis..kes tt ni dah tak leh nak redha gitu2 je ni...bertahan gitu. Dah ler suami tak kerja..keje um ...

Weh aku belum ada apa2 affair dgn suami orang tu. Dia tu kawan lama aku time sekolah. Pernah rapat dulu pastu lost contact berbelas2 tahun, cuma friends kat Fb and IG dah lama dah. Tahun lepas tetiba dia msg aku tanya khabar dan start la borak2 psl kawan2 lama, life, marriage dan lain2. Takde bercinta pun. Aku cuma berangan je haha. Dan baru2 ni baru jumpa sekali setelah berbelas2 tahun tak berjumpa. Pastu dia start cakap dia sayang aku tu yang aku terus block. Tak berani la nak melayan nanti jadi melarar

green~tea replied at 19-7-2020 01:52 AM
Husband i ke? Tak pengantin baru sangat aih... dah 1.5 yrs kawen  masing2 dah sezen pun

Bg ...

Happy for you dear. Alhamdulillah perkahwinan kedua u sangat bahagia dan moga kekal bahagia. I suka baca reply2 u kat mana2 thread sebab post u sangat positif hehe. Semoga one day I pun dapat bahagia macam u