CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: Cumikucingku

Suami abai tanggungjawab tp meninggal dalam keadaan baik?

NurAlia14 replied at 18-7-2020 04:30 PM
Ade sorg ni, amik brg sepanjang umur die..xsolat xape..tp meninggal hr jumaat siap tinggalkn duit  ...

Aku pun berangan nak amk epf laki aku klu dia mati.... sbb aku pikir masa dia idup ni kedekut sgt dgn aku....

Hahaha... ntah2 aku yg mati dulu..

Cumikucingku replied at 18-7-2020 05:09 PM
Aku pun berangan nak amk epf laki aku klu dia mati.... sbb aku pikir masa dia idup ni kedekut sgt  ...

Kalo die kedekut dgn ko, msti Allah akn murahkan rezeki ko..cer ko check rezeki ko murah x? Atau pn duit die slalu je xckup sbb perangai kedekut pahit

NurAlia14 replied at 18-7-2020 05:12 PM
Kalo die kedekut dgn ko, msti Allah akn murahkan rezeki ko..cer ko check rezeki ko murah x? Atau p ...

Haah ...betul yg ko ckp.... syukur alhamdulillah rezeki tu datang dari punca lain.. walau laki aku kedekut...  

Ko ni bijak la nurAlia...kata2 ko ni kata2 org berpengalaman..... best klu dpt kawan mcm ko ni..

Cumikucingku replied at 18-7-2020 05:22 PM
Haah ...betul yg ko ckp.... syukur alhamdulillah rezeki tu datang dari punca lain.. walau laki aku ...

Bknnye aku bijak..tp aku dh lalui semua tu sblm ko..jd aku dh blh agak dh ape akn jd..ko msti bru kawen umur 20+ kn..aku dlu ade kwn, ape yg jd kt aku, semua die dh lalui dlu..nk2 hal rumah tangga

NurAlia14 replied at 18-7-2020 05:32 PM
Bknnye aku bijak..tp aku dh lalui semua tu sblm ko..jd aku dh blh agak dh ape akn jd..ko msti bru  ...

Xla aku pertengahan 30an....

Dah kawen 9tahun... cuma dgn kengkawan aku xpernah la cite2 umahtangga....

jd best bila ada seseorang yg bole bg pendapat yg bernas...

Cumikucingku replied at 18-7-2020 05:44 PM
Xla aku pertengahan 30an....

Dah kawen 9tahun... cuma dgn kengkawan aku xpernah la cite2 umahta ...

Alamak tua dr aku n aku kawen bru 7 thun...xpela kte kongsi2 dlm forum sbb nk cite kt org nnt org judge pulak kt cni xde sape knl

Follow Us
NurAlia14 replied at 18-7-2020 06:04 PM
Alamak tua dr aku n aku kawen bru 7 thun...xpela kte kongsi2 dlm forum sbb nk cite kt org nnt org  ...

Tu yg aku kata ko ni bijak mcm org berpengalaman.... gituu...

Ade jugak kan forumers dah berumur tp perangai mcm budak2... bg pendapat pastu campur politik la...menda la...yg tu aku xminat nak baca...

NurAlia14 replied at 18-7-2020 04:30 PM
Ade sorg ni, amik brg sepanjang umur die..xsolat xape..tp meninggal hr jumaat siap tinggalkn duit  ...

Iya.....betul tu...

Yg org aku cite tu, dia tak solat...tapi dia tak pernah cite keburukan org ...mngumpat pun tak...bila ada org cite pasal org lain, dia senyum je ..sikit pun tak tambah ke...komen ke....dia buat hal dia...hidup dlm dunia dia.....

Jd ..dia tak berdosa dgn org...cuma berdosa dgn Allah

Rate

1

Cumikucingku replied at 18-7-2020 03:58 PM
Sikit2 je la yg aku tau...

Isteri tanggung...suami keje on off..

aku rasa ko closed je la thread ni. Aku anggap ni hal ehwal rumah tangga org. X pyh la ko menyibuk. Lg pun da arwah dah laki tu.

Edited by Cumikucingku at 18-7-2020 10:40 PM
otai_g replied at 18-7-2020 07:37 PM
aku rasa ko closed je la thread ni. Aku anggap ni hal ehwal rumah tangga org. X pyh la ko menyibuk ...

Aku rasa thread aku ni pasal kematian... bukan cerita pasal umah tangga dia masa idup... ko yg tanya perbuatan dia masa idup so aku jawab...

Aku takde pun menyibuk umah tangga dia semasa dia hidup atau mati... cuma ceritanya aku kongsikan untuk pendapat org tanpa ko atau sesiapa pun tau sape sipulan...

Tapi mcm mane pulak ustaz2 yg selama ni berceramah dengan memberi contoh2 kesah2 lalu? Malah kesah2 org2 zaman nabi pun kesah2 org yg dah arwah jugak...

Tapi xpe aku pun dah dpt jawapan2 bernas dr forumer lain bahawa sangkaan manusia masa idup seseorg xsemestinya pengakhirannya begitu.....insaf jugak la aku ni mrmbaca pendapat org....

Ok la mcm mane nak close?

Ajar kan bole?

Rate

1

Cumikucingku replied at 18-7-2020 10:23 PM
Aku rasa thread aku ni pasal kematian... bukan cerita pasal umah tangga dia masa idup... ko yg t ...

Saya rasa perbincangan dalam bebenang ini tidak membuka aib peribadi kerana tidak melibatkan nama individu yang dikenali, sekadar kisah umum. Perbincangan pun berjalan dengan baik

Ok la mcm mane nak close?

Ajar kan bole?

Boleh minta moderator untuk tutup/kunci. Namun saya berpandangan elok saja perbincangan yang baik-baik dalam bebenang ni.

Edited by jazaa100 at 20-7-2020 09:04 AM
Cumikucingku replied at 18-7-2020 04:19 PM
Aku rasa nak nangis pulak ni jazaa baca komen ko pasal solat...

Aku pernah pikir Allah mmg ta ...

Kau jgn mcm tu Cumi.....
Lg kau persoalkn knp Allah bg aku mcm ni....knp org tu ok je....aman damai je hidup dia, knp...knp...lg kau persoalkn, lg Allah marah kat kau....

Apa yg org dpt jgn pertikaikan....klu kau pertikaikan, tu yg buat jiwa kau tak tenteram....nanti kau merungut dgn takdir Allah....

Mcm anak ank kau lah....along tu dia cermat, brg brg dia jaga dgn elok....dah 3tahun pun elok je mcm baru beli....dia guna utk kebaikan je....yg angah pulak.....kau bg le apa, esok je dah jahanam.....

along mintak iphone dgn rela hati kau akn belikan.....tapi angah pun nk iphone....kau nk belikan ke tak?....kau mesti pikir, nanti dia gunakn phone tu tgok benda benda tak berpekdah...kau bg je dia nokia 3310, along kau bg dia iphone sbb dia nk belajar....bila mcm tu, angah hentak hentak kaki marah kata kau tak adil.....kau marah tak?....klu angah terima je apa yg kau bagi, mgkin semgu pastu kau akn belikn jugak diaiphone.....

Aku bkn nk samakn Allah dgn manusia.....tapi apa yg Allah bg kat seseorang tu sesuai dgn dia....Allah lebih tau apa yg telah berlaku & yg akn berlaku kannn.....dlm berdoa pun, kekdg Allah tak bg apa yg org tu nak sbb Allah tau, klu bg...akn memudaratkn hidup dia....dia mintak A, Allah bg B....sbb Allah tau A tak baik utk dia....tak sesuai...B lebih elok....kekdg Allah tak bg langsung sbb lebih baik tak di bagi krn akn memudaratkn dia.....kekdg Allah tangguhkn dulu sbb masa tu tak sesuai lg nk bg.......mcm mcm lah perhitungan Allah ni yg kita tak tau  ...sebenarnya apa yg Allah bg tu, semua yg baik baik utk kita....cuma kita je tak tau.....

Kekdg kita tgok....knp org tu tak de jodoh....kesian sampai nk pencen dok sendiri...kita tak tau, klu Allah bg dia jodoh, mgkin dia jd isteri derhaka.....bertambah tambah dosa dia kt dunia ni.....sbb tu Allah tak bg jodoh kt dia sbb Allah ssyang dia..   

Knp budak ni kecik lg dah tak de ayah....apa kebaikannya pulak kat sini.....mgkin klu dia ada ayah, dia jd ank derhaka, bila dia tak de ayah....dia tak de dosa dgn ayah.....

Mcm tu lah perhitungan Allah yg kita tak tau....kat akhirat nanti, baru kita tau knp Allah tak makbulkn doa doa kita.....masa tu kita bersyukur sgt Allah tak bg.....

Rate

1

mnm77 replied at 20-7-2020 08:12 AM
Saya rasa perbincangan dalam bebenang ini tidak membuka aib peribadi kerana tidak melibatkan n ...

Tima kase mod..

Aku pun boring asyik berkuntum dekat bod duniawi nak la jugak baca benda2 kerohanian gitu...

Kalau mod rasa xperlu tutup aku hargai..

Maaf ye forumers yg kurang senang... mungkin boleh cuba terima kelainan dalam perbincangan...

jazaa100 replied at 20-7-2020 08:58 AM
Kau jgn mcm tu Cumi.....
Lg kau persoalkn knp Allah bg aku mcm ni....knp org tu ok je....aman d ...

Tima kaseh jaza...

Orang2 yg iman nya nipis mcm aku ni perlu sentiasa cari nasihat utk sedarkan diri sendiri supaya tak terpesong pikir bukan2..

Tu yg aku xsuke dok diam sesaje nanti mula la dok pikir negatif aje... kekadang aku google jugak kisah2 org lain  yg bole bg kesedaran...

Dunia ni sandiwara. Dlm kubur ujian pertama .Akhirat shj bukti baik buruk .Jika ke Neraka ,paham 2 lah .

12
Return to list New