CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bebed

Cerai atau Tak?

Munshi replied at 20-7-2020 04:28 AM
Bebed tak yah pikir lagi. Sementara takdak anak ni just go now. Love yourself first. Get out of the  ...

Actually dah ramai kwn2 yg cakap.mcm ni.... tapi kekuatan utk pegi the next step tu xada.. mcm mana eh? X redo tapi xnak jd org yg dipersalahkan bila bercerai...

bebed replied at 19-7-2020 11:08 PM
Mujur blm ada

Makan batu mmg mls mandi pernah baca yg tu tt.sejuk kot sbb mkn ice huhu.tkde anak iols rasa tt lebih mudah kot nk buat kptsn?

adelea replied at 20-7-2020 07:11 AM
tt dah baper lama kawen ?
18 tahun ke ?
ada berapa anak ?

2 tahun.. mmg bukan muda..

MissyMolly replied at 20-7-2020 07:43 AM
Makan batu mmg mls mandi pernah baca yg tu tt.sejuk kot sbb mkn ice huhu.tkde anak iols rasa tt le ...

Baru tau psl makan batu malas mandi ni

bebed replied at 20-7-2020 07:45 AM
Baru tau psl makan batu malas mandi ni

Entah la betul ke tak..statement org yg pernah tgk org mkn batu..yg sejuk sbb ice tu i seloroh je u.

Kadang lelaki ni, bila bini cakap mmg tak nak dgr. Pegi je kaunseling walaupon belum decide nak cerai. Nanti ustaz tu akan nasihat lah itu ini, tanggungjawap suami yada yada.. harap2 terbuka laa hati dia. Kena buat appointment sis untuk sesi kaunseling.

Follow Us
Dah isap batu nothing else TT leh expect dari laki tu. Mmg payah nak berubah la. Sebelum jadi lebih teruk, bek u pikir pasal diri u, TT.
Cabut selagi masih sempat.

TT ni ZabedahAmin aka bebed bod gossip dlu ke TT laen neh??

sbb bebed yg meols kenal bkan jenis mcm ni.

apa2pun bertabahlah TT, meols doakan urusan uols dipermudhkan.
Uols dh besar, jadi uols bleh buat kptsan sundirik sajork.
Pendapat ponen2 kat sni uols bleh amek or x amek port okay.

zaza201516 replied at 20-7-2020 08:21 AM
Kadang lelaki ni, bila bini cakap mmg tak nak dgr. Pegi je kaunseling walaupon belum decide nak cera ...

rasa mcm penah ckp dgn dia sblm ni... jom lah pg kaunseling dulu... tp pada dia, kaunseling means cerai terus.. ada bunyi2 rasa tercabar gitu.. spisis yg dia fikir dia je betul.. cane eh..

bebed replied at 19-7-2020 11:40 PM
Ada anak tak kawan tu? Aku skrg mmg dah pasrah je kalau ditakdirkan aku xde anak... harap2nya nnt  ...

Anak 3 org. Besar2 dah pun. Dia start ada 'keberanian' utk brrcerai sbb anak yg sulung cakap kat dia utk cerai! Budak dah besar, dah pandai dengar, tengok n faham apa yg jadi. Soal nafkah kwn aku smpai x heran dah, sbb mmg boleh kata dia yg cari nafkah sndiri utk anak2. Harapkan laki kdg keja tp memanjang terbongkang aje kat rumah. Anak2 pun mak dia yg jaga masa kwn tu kerja. Skrg kalau tgk dia, nmpak muka pun happy. Sblm ni nmpk betul serabut.
Tt x terlmbat pun lagi. X hasut utk bercerai tp kalau dah itu yg terbaik?? Mana tau Allah gantikan dgn rezeki jodoh n anak2 lepas ni dgn husband baru

bebed replied at 19-7-2020 10:11 PM
Kalau dulu2 masa muda mungkin yes aku rengsa bila tak dpt kote. Tapi skrg... aku x hadap pon.. kot ...

Hang refer muda tue masa bujang ke?

bebed replied at 20-7-2020 09:18 AM
rasa mcm penah ckp dgn dia sblm ni... jom lah pg kaunseling dulu... tp pada dia, kaunseling means  ...

Semua lelaki lah rasa dia je betul. Pegi je request dulu, nanti pejabat agama hantar surat kat dia. Dia kena datang, kalau dia x dtg at least u boleh dpt kan nasihat from ustaz.
Kena fix the problem kalau nak stay together, kalau nak perangai sama je mmg sampai bila2 the same cycle over and over again.
I pernah pegi, laki i ingatkan nanti ustaz tu akan nasihatkan i lah itu ini, tapi ustaz tu sound dia ye. Apa tanggungjawap suami, bukan marah2, kena bimbing, jaga isteri, bagi nafkah. Terkedu laki i, padan muka.

bebed replied at 19-7-2020 11:53 PM
Kalau ikut hati mmg mcm ni laa yg di fikirkan skrg... tapi tu lah.. bila baik, ok je semua.. aku r ...

Acik nak mencelah ye

Kalo tt dok pikir time serabut rasa nak becerai, time tak serabut, rasa boleh redho, tu maksudnye suasana perkahwinan korang sangat tidak sihat

Kita berpasangan bukan utk kalo mampu bertahan. Takde istilah kalo mampu bertahan tu. Bangsa meleis je yg suka guna alasan tuh sbb takut keluar dari comfort zone, padahal comfort zone tu adalah peperangan yg amat memeritkan

Perkahwinan tu adalah KEBERSAMAAN. Kalo takde kebersamaan ni, you need to reflect yourself samada ini kehidupan yg ko nak. Dedua kena berusaha dlm perkahwinan, bukan sorang saja. Dedua kena bagi, bukan terima je. Paham tak.

Mcm acik, I've been through a lot in my marriage. Acik malas citer saja sbb masalah2 yg pernah dtg dlm perkahwinan acik, acik mampu tangani tanpa bertanya org keliling. Tu pun bukan sbb acik bijak sgt ke apa, tapi sbb acik rasa kebahagiaan dlm hidup acik, adalah tanggungjawab mutlak acik, acik kena bangun dan buat keputusan sendiri. Acik tak perlu peduli kalo itu kalo ini ke apa. Senang citer, hati kita, sendiri jaga, sendiri lindung dari disakiti. Kenapa perlu beri ruang dan peluang org lain melukakan perasaan kita. Penuh kan ruang tu. Bunuh peluang tu.

Tu satu. Yg kedua, letak barrier utk kesejahteraan diri. Mcm acik, dlm berpasangan, ada tiga perkara yg wajib acik pasti kan tidak berlaku.
1. Tidak menyekutukan Allah. No bomoh, no stupid and strange rituals to maintain this marriage. Mak mentua acik suka cari bomoh. So acik dan somi sentiasa kena pasti kan tiada unsur2 syirik dlm rumahtangga kami
2. Dadah. Apa saja bentuk dadah. Tiada alasan utk dadah dan benda yg mengkhayalkan di dlm perkahwinan kami.
3. Main kayu tiga. Samada acik atau somi. Once you minat or cenderung dgn seseorg berlainan jantina selain dari pasangan you, that's it. Walaupun awal2 kita dok keja bagi alasan takde pappe takde pappe. Padahal sebenaqnya dlm hati kita ni dah mula rasa selesa dgn kehadiran org ketiga tu, walaupun sekadar kwn baik ke apa. We shouldn't have kawan baik luar berlainan jantina selain dari pasangan kita sendiri. Jgn beri ruang utk diri sendiri mencipta kehendak tu.

Pasangan kita adalah peneman hidup kita. So dedua kena berusaha utk pasti kan hubungan kita elok. We gotta be an effective team. If we can't be an effective team, drop the member.

Anak tak anak bukan alasan utk kekal an effective team. Kita perlukan persekitaran perkahwinan yg sihat bukan saja utk anak (jika ada), tapi utk diri kita sendiri.

Segala perangai annoying dia yg tt rengsa kan selama ni, tt kena brush off. Kerengsaan yg tt alami tu adalah berpunca kerana tiada lagi kerjasama dari pihak somi tt. Sbb tu tt asek nampak perangai tak elok dia je.
Mungkin dia pun gitu jugak. Nampak yg tak kena je pasal tt dimata dia. Cuma dia malas bersemuka, sbb dia ada dadah utk tenang kan dia.

All the best in making decision ok
Ingat, tanya diri sendiri, are you both an effective team? If no, find few options for you to choose from. We need to have an effective team if we want to stay in marriage life

pegilah kaunseling pej agama dulu, tnya kt sini pun, km bkn tahu semua

Buatlah keputusan yg terbaik utk diri sendiri

Dah ramai yg beri komen dan nasihat so its up to tt

Acikgomen replied at 20-7-2020 10:58 AM
Acik nak mencelah ye

Kalo tt dok pikir time serabut rasa nak becerai, time tak serabut, rasa bo ...

Good point jugak acik bagi... tak ada effective team tu... dua dua kehendak tak sama walaupun dah cuba untuk ikut rentak pasangan. ke aku je yg rasa mcm tu... everytime nak buat decision, mesti aku tertanya2 aku terlalu emo ke smp aku terfikir mcm tu? eh.. entah lah...

bebed replied at 19-7-2020 09:05 PM
Isap batu boleh masuk dlm list tak
Aku penah slowtalk dgn dia pasal ni... tapi rasa mcm...... la ...

This is already a big NO NO.

gadis_tulip replied at 20-7-2020 10:39 AM
Hang refer muda tue masa bujang ke?

hhmmm yg tu malas nak cakap la... aku cakap kang org boleh teka siapa aku... so, next!

Knowlee replied at 20-7-2020 12:47 PM
This is already a big NO NO.

aku penah slowtalk dgn dia psl ni... tp penghujungnya aku yg dipersalahkan

Perk77 replied at 19-7-2020 11:16 PM
Dia MCM malas nk layan ko.....TT ko gemuk tak...serabut dgn Kain batik tk kat rumah..berminyak melek ...

dah serupe soalan setaj setajah je ni..in realiti rasenya bukan semua faktor ni