CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] TERKINI. Bank tak sambung moratorium. Bersedialah byr loan mulai Okt. Berhenti b

dewi_rina replied at 27-7-2020 11:48 AM
Rumah i pun ada beberapa pinggan dan cawan pecah during pkp
Mungkin semua orang macam tu kot

Kan cuti ni anak2 adoiii.. Berentak je mangkuk pecah.. Berentak je mug berderai..Mslh yg utama x penah bl pingan mangkuk. Pakai yg gift kawin dl je.. Lps tu adik ms tu belajar kat ausie.. Blk cuti bg gift set pingan mangkuk.. Mmg x tau la bab rege.. Langsung x ambik cara.tu yg sekali bila beli sendiri.. Garu kepala lps tu..x pe la dah bl banyak2 ni pakai la sampai en jamil mampos.. Kosher dah nak menhadap pingan mangkuk je..

Edited by meow_tompok at 27-7-2020 01:09 PM
dewimalam78 replied at 23-7-2020 09:25 PM
Dalam pd kita nak cari duit tambahan, pastikan sumber rezeki tu halal dan syariah compliance.
Cara ...

terima kasih atas peringatan. saya dah tinggal pangai berhutang dgn bank semata nak ada rumah 2-3 bijik.... ni la ada kawan ckp sebelum umur 40 kena ada min 5 umah. Itu paling minimum. Nasib ada siblings sound saya mcm ni- ada rumah byk buat hutang (riba) dgn bank pun byk.

dewi_rina replied at 22-7-2020 05:31 PM
I buat ni set target goal kat maybank2u, dapat lah jugak menyimpan
Kalau tak duit kat shoppe je
...

Aku ade buat gak ni.. Sekali maybank blok.. Dia takut scammer dpt hack akaun aku.. Ayoo.. Gelabah jap la aku x leh nak lot in.. Sampai call maybank.. Dah la ssh nak dpt ckp gan operate dia

Aku ingat bekerja seperti kuda di kantor. Dan kemudian dia mulai bekerja melalui internet dan akhirnya ingat apa kehidupan normal dan tidur normal itu. Di sinilah Anda akan menemukan banyak informasi berguna di situs besar https://topbrokers.com/id/low-spread-forex-brokers  ini

dewi_rina replied at 27-7-2020 10:46 AM
#sokampung sangat perangai, asal balik raya tengok kereta.. wah, paklong dah sampai naik kereta ba ...

Orang duduk kampung je hairan dgn kerete baru.orang kaya urban naik kerete lama je tapi duit berjuta, saham asb maksimum, property berderet tak siapa pun tau.

akusukaq replied at 14-8-2020 08:06 AM
Orang duduk kampung je hairan dgn kerete baru.orang kaya urban naik kerete lama je tapi duit berju ...

Kereta baru tetiap tahun, simpanan ada ke tak ek
Dok bangga2 sangat
Kita kereta biasa ni elok lagi takkan suka2 nak tukar
Bukannya kereta tu rupa nak roboh pun
Tak paham mentaliti orang2 sekarang
Tengok orang dari luaran je

Follow Us
akusukaq replied at 14-8-2020 08:06 AM
Orang duduk kampung je hairan dgn kerete baru.orang kaya urban naik kerete lama je tapi duit berju ...

Ramai je lagi orang kaya bandar yg berkonsep life "hidupku matiku hanya utk bayar hutang"

Aku amik moratorium untuk rumah yang kami duduk tapi monthly payment siap2 simpan ke ASB. So sama je tak belanja duit tu. Just masa MCO memang jimat sebab gaji full masuk tapi expenses berkurang sampai gaji aku yang beshe2 pun boleh tanggung semua komitment siap ada lebih lagi. Lebih tu la guna beli laptoplah, handfon lah. Cun pulak semua tu kong masa MCO. Ceh. now kereta pulak meragam. Nasibler loan keta tu dah settle

dewimalam78 replied at 23-7-2020 09:25 PM
Dalam pd kita nak cari duit tambahan, pastikan sumber rezeki tu halal dan syariah compliance.
Cara ...

Betul. Ni yang aku malas berutang banyak. Nak saving pun simpan sendiri dlm asb. Taknak amik risiko asbf walaupun org kata elok. Selagi mampu saving sendiri, buat je dulu.

green~tea replied at 14-8-2020 10:49 AM
Ramai je lagi orang kaya bandar yg berkonsep life "hidupku matiku hanya utk bayar hutang"

ex bf aku cakap: hutang ni ada insurance...  kalau mati, insurance bayarkan...  tepuk dahi aku dengan orang ada pemikiran cenggini...

supermum replied at 14-8-2020 01:49 PM
Aku amik moratorium untuk rumah yang kami duduk tapi monthly payment siap2 simpan ke ASB. So sama je ...

seronoknya boleh menyimpan...  macam aku ni, kena cover banyak sebab bisnes husband sangkut gila...  pastu bisnes mak mertua pun sangkut...  banyak tempat aku kena support...  ni risau gak ni tapi tengok macam husband aku dah mula nak buckle up bisnes dia...  berdoa sangat2 supaya ok sikit supaya aku tak sangkut bila moratorium dah habis...

eyansss replied at 14-8-2020 03:41 PM
seronoknya boleh menyimpan...  macam aku ni, kena cover banyak sebab bisnes husband sangkut gila.. ...

Semoga urusan dipermudahkan ko laki bini. Aku suka support bisnes local esp time sekarang ni. Kongsi rezeki

niat mula2 nk simpan duit kepuk2 nk bwk mati..tp end up duit aku berkurangan jugak hasil sapot menyapot peniaga kecilan tmsuk kwn2 aku yg buat bisnes..cth beli tudung kwn2 yg jual tudung..beli mknan kwn2 yg jual mknan..weeknd pon bwk family mkn2 kat area sg buloh n shah alam..beli perabot kwn2 yg jual perabot..beli kete tempatan sb xmau htg kete tggi plus sapot brand tempatan..salesman kete pon aku cr yg malay..siap da xngajar sdiri anak2..aku hntr je tusyen kat kwn aku yg br bukak kelas tusyen sb br jobless (engineer o&g)..
aku ingat by now duit aku akan kontang la..tp aku percaya sb niat asal tu mcm mana..xde la kontang pon duit..ada je..dpt bonus bln lepas..dpt hasil duit jual kete lama..dpt duit wang x dituntut gomen bg blk..dpt blk premium insuran umah lama..end up byk mana aku berabis sblm ni almost the same amaun msuk blk dgn duit sipi2 ni..
then aku terpk..niat tu penting..aku niat mula nk kongsi rezeki..sb aku ada kerja n ada memotarium..apa salah nya aku belanjakan sikit tlg org yg betul2 no choice nk teruskan hidup..org2 yg berbisnes kecik2 ni la..simpan semua nya pon kot mana nk pi tau abis je memotarium aku da mati plk tetiba..dahhh x merasa duit yg disimpan tu..org yg hidup je duk jolly..so aku pk just enjoy the moment..let allah give the rest klau x ckup ka camna kemudian hari..kwn2 yg aku duk beli brg depa smpi penuh umah ni bersyukur x tersaga..ckp terima kasih xyah kata la byk kali..aku cuma mintak derang doakan kan aku ja supaya sentiasa murah rezeki..so aku boleh membeli lg dgn depa..

sitisitu25 replied at 15-8-2020 02:14 AM
niat mula2 nk simpan duit kepuk2 nk bwk mati..tp end up duit aku berkurangan jugak hasil sapot menya ...

thanks uols. moga murah rezeki uols. i pon x ada nya nak jd rajin memasak. biar la rezeki tu share pd peniaga makanan. beli dekat restoren mcm pizza, mcd pon ada jugak. bg pekerja ada kerja. mcd pizza pon byk hire org kita jgk. kalau semua stop spend, xgerak la duit tu. dan ada jugak i simpan. x ada la guna habis smua

cmf_premierleag replied at 24-7-2020 04:27 PM
sebut psl kereta baru ni, aku malas nk balik kampung sbb pakciks makciks aku sendiri slalu compare ...

ish x syg kereta ke beli honda duduk pprt? pg2 kena tolak kereta berhujan berpanas

supermum replied at 14-8-2020 11:35 PM
Semoga urusan dipermudahkan ko laki bini. Aku suka support bisnes local esp time sekarang ni. Kong ...

tq tq atas doa ko

Sama2 lah kita berjimat... Aku kalu boleh nak sangat setel segala hutang cepat2...

sitisitu25 replied at 15-8-2020 02:14 AM
niat mula2 nk simpan duit kepuk2 nk bwk mati..tp end up duit aku berkurangan jugak hasil sapot menya ...

Sama mcm i. I ni kan org dok cakap suh jimat..suh savings time2 gini..jujur tang mana nak jimat lagi tak tau lah. Sebab hidup i memang dari dulu dah sentiasa berjimat dan beli apa yg perlu sahaja. Ada matlamat. Sentiasa memang menyimpan dan tak hidup mewah pun walaupun mampu. Duit i honestly banyak support kwn2 yg meniaga kat ofis atau sesapa je yg menjual. Kalau diorg jual barang..mmg cari i. I beli kuih frozen lah apa lah..sampai penuh fridge i tu..sudahnya i beli..then i sedekah balik kat jiran2.

I sendiri pun takdenya nk shoping kat pavilion ke..suria ke..beli perabot ke takdenya kat ikea pun. G kedai biasa kat umah ni je lah. Level i kalau nak shopping mewah pun kat Aeon Jusco jer. Tu pun cari time sale. I buat korban pun..dikatakan banyak duit...mmmm..i aminkan je dalam hati. Sedangkan mmg tiap tahun i spend duit ada khas tuk korban sedekah apa sume. Sedangkan hidup kita mana ada nk berpeleseran beli ntah yg pape. I masih lagi beli tudung sepuluh hinggit kat pasar malam. Kalau nak tudung fancy tuk majlis..tetap cari kat pasar malam. Tak pernah ikut..atau kenal mana2 insta femes jual tudung apa sume. Tudung aidijuma pun tak pernah ada. Pakai murah mahal..tetap menutup aurat. Yang penting tetap cantik..dan pandai matching. Beli barang online tetap cari yg murah dan berkualiti. Kalau ada barang branded beli pun..hah pakai lah bertahun2 sampai rabak. Just nak reward diri sendiri.

Saat2 camni kalau kita berbelanja dgn niat menolong org..tak jadi hal pun..kita niat sedekah je lah. I sangat percaya setiap kebaikan yg kita buat mmg akan dapat balik..kdg rezeki yg kita dapat tak semesti dalam bentuk duit..tapi melalui anak2 yg baik..rezeki dikelilingi oleh org yg baik2 yg doakan kita ke...hati yg tenang. Kalau kita takde duit tuk disedekah..kita sedekah lah ilmu yg kita ada. Tu yg i selalu ajar anak..sedekah ilmu..ajar apa yg kita tau tp org tak tau. Kalau org nak beli kereta ke umah ke time gini..yg mampu..beli lah. Kita pun tak tau agaknya selama ni ntah2 dia ikat perut menyimpan dan kebetulan this is best time nak beli sbb loan rate murah ke kan.

yuki812 replied at 15-8-2020 07:28 AM
Sama mcm i. I ni kan org dok cakap suh jimat..suh savings time2 gini..jujur tang mana nak jimat la ...

i beli kete dan rumah thn ni sb mmg da plan lama..ccris mmg jaga bg hijau je sb nk beli umah n family car thn ni..org ckp tggu la tggu la..simpan duit..eh i think kitaorg da beringat lama dah pun..thn ni br nk jolly..kasi can lahh..and sb interest tgh rendah pon yer..ada kwn ckp..sapa yg xbeli umah lg tu beli thn ni mmg utg..kete pun sama..

sitisitu25 replied at 15-8-2020 09:54 AM
i beli kete dan rumah thn ni sb mmg da plan lama..ccris mmg jaga bg hijau je sb nk beli umah n fam ...

I pun rasa untung sbb rate interest bank bg skrg rendah. even blr bfr pun dah turun. Smlm i g cimb diorg offer asb loan rate 3.4% up to umur 70 tahun atau tenure 40 thn whichever earlier. Pastu bebila nak cancel loan pun boleh without penalty. Tak macam dulu i sign up asb loan..lepas 3 thn baru leh cancel t & c gitu. Berkira2 i..nak kuarkan asb i then masukkan dlm asb anak2. So..i boleh buat loan max tuk asb i. Tapi tu lah..still berkira2.