CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tellnolies

Korang bagi duit kat parents tak?

Aku bagi tpi tak byk mana lah. Aku just sediakan keperluan daour and bagi parents aku duduk rumah aku tanpa bayar apa2. Plus time bonus aku akan bagi 40% dekat parents aku. Concept aku senangkan sementara diorang masih ada.

I bagi setiap bulan.. Walaupon mama i ckp tak yah bagi tp sbg anak kan kita bahagiakan mereka, mane yg kita mampu...

sebak rasa setiap kali bagi abah duit tetiap bulan....abah akan angkat tangan & doakan.
walaupun abah taknak..tetap bagi jugak. yelah..apalah nak dibandingkan dengan pengorbanan dan susah payah ibu bapa kita yang membesarkan anak2x mereka.
mereka2x yg dah bergelar parents lagilah dapat rasakan apa yg parents diaorg lalui dulukan.

cmf_blingblings replied at 29-7-2020 07:42 PM
Salam adik ke anak, tak apalah mana-manapun
Saya cuma nak share ttg pengalaman hidup saya yang mu ...

sedihnya...i terharu pagi jumaat ini. semoga U beroleh kehidupan bahagia bersama family you. Amin.

green~tea replied at 7-1-2021 01:28 PM
sejak 1st salary sampai lah sekarang.. mmg kasi duit kat tangan bila berjumpa.. bank in pun buat kal ...

Jolok duit bulan bulan, mak ayah takda kasi angkat doa sampai rumahtangga anak yang jolok duit nee bercerai berai kah????

nur_dania replied at 24-3-2021 10:06 AM
I bagi setiap bulan.. Walaupon mama i ckp tak yah bagi tp sbg anak kan kita bahagiakan mereka, mane  ...

Bahagia your parents musti ada chop ringgit  didahi mereka kah damia????

Follow Us
makadek replied at 15-1-2021 11:57 AM
Kalau gi rumah dia jer aku bagi...ku mmg akui aku tk mesra dgn mak aku..sbb aku masih hidup dlm kena ...

Tak kejam mana pun mak hang...
Kalau kejam dah dia lenyek hang kasi mampos kecik kecik dulu kan????

Masa i jadi anak i mmg culas bg duit kat orangtua..bila anak dah kerja mmg i mintak je duit anak2..hahaha

X bagi ...sebab tiap kali aku bg mak mesti tolak sungguh2... sebab dia mmg berduit..adoi...dari akak bujang....cara nk bg kat mak selain duit adalah beli baju raya dia...tu pun kalau dia berkenan... kalau x...dia x kan pakai..

Tapi hati akak x pernah tenang baru2 ni aku paksa dia ambil duit aku tiap bulan...aku minta no akaun dia...jawapan dia...dah kamu nk bagi juga..bg la tapi mak simpan...x kan pakai... mana tahu kamu nanti sesak duit...aku bg kamu balik...

Ya ampon mak

Mak akak dia akan tekan anak2 suruh menyimpan duit....stress juga kadang2 dgr bebelan dia asyik sebut simpan duit... simpan duit...ye la kita pun tahu..

Dulu abah kena serangan jantung... alhamdulillah sebab depa jenis kuat simpan duit...mudah abah pi private hospital untuk buat rawatan...doktor suggest bedah pun abah mampu walaupun dlm puluh ribu...

Dari situ mak lagi kuat bebel pada anak2 suruh simpan duit...tapi akak dan family sendiri ada insurance..med card... insyaallah...

Dan mak abah juga x galakkan anak bagi depa duit...mmg depa x nk terima pun duit anak2...alasan...korang baru nk hidup... anak2 masih kecik..masih sekolah..

Bukan kaya pun mak abah tapi takat berduit... jenis suka simpan duit...

I bagi jugak sbb tinggal jauh.  Tak dpt jaga dia dgn elok but lately rasa berkira nak kasi sbb dia suka ungkit..
anak ni kasi berapa anak tu kasi berapa..tak best lah camtu kan.  
Pastu memanjang takde duit..padahal dia belanja boros pastu buat2 sedih takde duit.