CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 194821|Reply: 802

hina sangat ke jadi perempuan geMuk?

Close [Copy link]
hai kwn2 semua...saja nak tanya pendapat korang semua..kenapa org selalu memandang hina pada perempuan yg gemuk...?kenapa org suka menyindir bentuk fizikal org gemuk...?masyarakat treat org gemuk ni mcm org yg perlu dijauhi...diorang tak pk ke yg mereka ni pun ada perasaan...what u think..share with me...

Originally posted by eRiKa at 4-8-2004 02:12 PM:
hai kwn2 semua...saja nak tanya pendapat korang semua..kenapa org selalu memandang hina pada perempuan yg gemuk...?kenapa org suka menyindir bentuk fizikal org gemuk...?masyarakat treat org gemuk n ...

:no: tak hina..sape cakap? pompuan gempal comel aper..:bgrin:
org yg suka sindir tue sbb lom kena kat dia jadik gemuk..buat nyer badan automatik macam ikan buntal musti dia menyesal...ikan buntal tue kalau diberi pilihan..sure taknak jadik buntal....:lol

Originally posted by eRiKa at 4-8-2004 14:12:
hai kwn2 semua...saja nak tanya pendapat korang semua..kenapa org selalu memandang hina pada perempuan yg gemuk...?kenapa org suka menyindir bentuk fizikal org gemuk...?masyarakat treat org gemuk n ...

uwahhh.. ko mengata aku eh erika.. mentang2 aku ni gemok dan buruk.. uwahhhhhhhhhhhhhhhhh:cry::cry::cry:

Originally posted by cranko21 at 4-8-2004 02:30 PM:

uwahhh.. ko mengata aku eh erika.. mentang2 aku ni gemok dan buruk.. uwahhhhhhhhhhhhhhhhh:cry::cry::cry:

:no:..no...aishh..not you but me myself yg gemuk...mmm...:cry:

tak pernah hina... tak baik tawwwww!!!:no:

selalunya kalau orang tu gemuk dan nak kurus, kita encourage dia laaa... ajak sama2 buat apa yg kita buat to maintain weight...

ada orang gemuk dan tak mahu kurus, kita ok jeeeekkk...

kawan ngan org gemuk yg tak ada inferiority complex dan happy sentiasa memang best sbb dorang sempoi jeeeekkk... org usik ke tegur ke dia wat deeeekkkk jeeeekkk.... kdg2 dia lak usik kita kalau nampak kita nye body naik sikit.... mostly my kawan yg gemuk nih kelakor orgnya.... aku suka.

conclusion - wa tak pandang rendah or hina orang gemuk...

my mum who used to be three quarter my size(masa muda laaa) sekarang ni dah jadi twice my size! tak hina pung! heheheheh.... :lolcuma penat jeeek dengor citer2 dan angan2 dia nak kurus tapi mulut kumat-kamit sentiasa... makan laaa.... (kdg2 bangun tengah2 malam makan!) ishhh..ishhh... mak aku nih.. main nyorok2 plaks takut bapak aku perli! heheheheh...

Originally posted by putumayam at 2004-8-4 02:38 PM:
tak pernah hina... tak baik tawwwww!!!:no:

selalunya kalau orang tu gemuk dan nak kurus, kita encourage dia laaa... ajak sama2 buat apa yg kita buat to maintain weight...

ada orang gemuk dan ...

:setuju:

lelaki arab..lagik gomuk lagik depa suke...

pendek kater..nak umah besar, nak keta besar, nak bini pon BESAR jugeeer..

pompan gomuk comei ler...kiyut pulak tue...kulut depa tegangg weii..manader pompan gomuk kulit cepat berkedut??

Follow Us
Originally posted by eRiKa at 2004-8-4 02:12 PM:

a'kum erika & semua...

takde hine nyer bila kita gumok...  cume sikit tak cantik, sikit kurang menarik ler!
hakikat diri; jika gemuk pada zahir, kurus pada batin... rugi!
biar kita kurus zahir tapi gumok batin [bukan senang nak sampei tahap ni kecuali berilmu beramal beriman akan dia...].

Originally posted by Marr at 4-8-2004 04:04 PM:

a'kum erika & semua...

takde hine nyer bila kita gumok...  cume sikit tak cantik, sikit kurang menarik ler!
hakikat diri; jika gemuk pada zahir, kurus pada batin... rugi!
biar kita kur ...

memang la baik..tapi nape mcm org selalu anggap org gemuk nie objek yg ganjil,perlu dijauhi...rase sedihh sgt bile org lain suka sindir2..bukan nak mcm ni tapi keadaan memaksa...tak semestinya kurus tu cantik dan baik tapi pada mata masyarakat, gemuk is bad..itu juga yg tertanam dalam minda org2 kite nie...cuba la pk perasaan org lain sama,hinaan dan cacian tu dah jadik isi daging hidup ika...walau mcm mana pandai sekali pun org gemuk tetap akan di hina...even org yg educated pun mcm tue,kalau pakai fesyen skit makin la nak menyindir...mula la kata mcm2...i also get feeling...i'm also human as u are but they never think what they said give a big effect in my life...so frustrated...:cry::cry:

Originally posted by tina^^ at 4-8-2004 15:46:

:setuju:

lelaki arab..lagik gomuk lagik depa suke...

pendek kater..nak umah besar, nak keta besar, nak bini pon BESAR jugeeer..

pompan gomuk comei ler...kiyut pulak tue...kulut depa  ...

Tina.. aku nak cari mat arab laaa..
kat mana ehh..
takpe. malam ni aku pergi arab street....
siap bawak teropong dan sheesha...

Originally posted by eRiKa at 4-8-2004 14:36:

:no:..no...aishh..not you but me myself yg gemuk...mmm...:cry:

aku pun gemuk....:hug::hug::hug:
aku pernah di panggil badan cam **** right up to my face tau...
uwahhhhhhhhhhhhhh

[ Last edited by cranko21 on 19-5-2005 at 09:08 PM ]

Originally posted by cranko21 at 4-8-2004 05:33 PM:

aku pun gemuk....:hug::hug::hug:
aku pernah di panggil badan cam babi right up to my face tau...
uwahhhhhhhhhhhhhh

astaghafirullah hal azimmm.... :cry:

jahatnyeeeee :geram:

apsal ko tak penampo jek org tuh?

ishhhh.. geram aku dengarnf:

Hi Erika,

Jangan putus asa dan kecewa. Biarkan dia orang tu mengata, it's ok. Kalau boleh semua orang nak slim dan cantik...akak sendiri pun berbadan besar, tinggi dan besar...orang arab yang datang pun terkejut tengok, ada species cam dia orang ..

Relax la...but for me cuma ada satu je masalah, susah nak cari baju readymade. Cuma ada beberapa buah kedai je kat KL ni yang cater hehe...

Inferiority Complex? Not at all.
Hubby pun terima seadanya....Alhamdulillah (wlp sesekali ada gak kutuk)
Tapi akak relax je :hug:

kalau free pm la akak, Insya Allah i'll try to make you feel better.
It's not the end of the world.
PEDULIKAN

Originally posted by eRiKa at 2004-8-4 05:01 PM:

memang la baik..tapi nape mcm org selalu anggap org gemuk nie objek yg ganjil,perlu dijauhi...rase sedihh sgt bile org lain suka sindir2..bukan nak mcm ni tapi keadaan memaksa...tak semestinya  ...

a'kum erika...

jgn pikir yang negatif.  ingat orang gemok je ke yg kene kutuk, yang kurus melidi pun orang kutuk gaks....!  kak long mok saya, gemok dari kecik, ok jek... dah nak bercucu dah!  

depa ada hak nak pikir camne.  kalu rasa tercabar, cari ler jalan yang boleh mengubah persepsi orang terhadap ko.  pucuk pangkal seme dalam diri kita...  orang tetap akan mengatakannya apatah lagi yang buruk2.

Originally posted by putumayam at 4-8-2004 18:18:

astaghafirullah hal azimmm.... :cry:

jahatnyeeeee :geram:

apsal ko tak penampo jek org tuh?

ishhhh.. geram aku dengarnf:

buat apa aku nak tampor dan marah2 putu..
dia hina aku sekaligus dia hina pencipta aku nie..
soo tanggung la dia sendiri dosa tu...

lagipun.. kalau aku dok tampor dia dan marah2 kat dia..
I'll be no different than her...

aku sekadar beristigfar dan mengucapkan terima kasih dan alhamdulillah...
:bgrin:

Originally posted by eRiKa at 2004-8-4 12:12 AM:

eRiKa, orang yang selalunya memburuk-burukkan orang lain punya physical appearances ni kebanyakannya have low self-esteem. The only way they can make themselves feel better, is to put other people down.  My advice: just ignore them

tak baik ckp mcm tuh....gemuk ker kurus ker..semuanya hamba ALLAH

alaaa..saza dulu pun gemok..
kekawan pernah cakap kat saza nih..'baju nih kecik tak sesuai ngan saza'
macam2 lagik diorang cakap kat saza
sejak tuu saza dah aim nak diet..akhirnya berjaya dapat turunkan berat badan
sampai depa tak caya yg saza dah tak gemok cam dulu..hehehe

maser time gemok..saza terlalu merendah diri
tapikan erika..kalo org gemok pandai tunjukkan keyakinan diri..
pandai berdikari..paandai menghadapi sesuatu situasi..
gerenti sumer org akan respect

deadpirate This user has been deleted

:hmm: for me.....gemuk tak jadi masalah,tapi kalau terover gemuk mmg jadi masalah...org yg menghina tu mmg tak beradab tapi diri sendiri kena fikir jugak.....nanti aku pastekan fakta penting mengenai obesiti nie....:ah:

deadpirate This user has been deleted
ini ada skit fact mengenai obesiti...

Complications And Co morbidities
Related To Obesity

Metabolic complications
Insulin resistance, type 2 diabetes, gout, hypo secretion of growth hormone,

Systemic complications
Cancer: gastric, breast, uterine, prostate, renal, colon, pancreatic, and gallbladder
Cardiovascular: arteriosclerosis, hypertension, hyperlipidemia, and congestive heart failure
Dermatological : venous stasis changes, acanthosis nigricans, and fragilitas cutis inguinalis
Gastrointestinal: gallbladder disease, fatty liver, and gastro esophageal reflux disease
Immune function: impaired cell-mediated immunity
Neurological: cerebro vascular accidents, adiposis dolorosa, and pseudo tumor cerebri
Orthopedic: degenerative arthritis Pulmonary: asthma, sleep apnea, and obesity-hypo ventilation syndrome
Reproductive: polycystic ovary syndrome, menstrual abnormalities, and complications of labor and childbirth

:no: tapi jangan la risau.aku nie kira dalam kategori gemuk la jugak tapi still maintain sebab bagi aku setiap org ada kebaikan dan keburukannya masing...bersyukar pada apa yg ada kay...:clap:

tell me..sapa yg x nak kurus..??cantik..perempuan mana yg x nak mcm tu...?tanya la mana pompuan kat sudut mana dunia pun depa nak kelihatan cantik,even nenek2 yg dah tua...selama ika kenal dunia ni,selama itulah ika kenal rapat dgn hinaan dan cacian pasal badan ika yg besar nie...tak cukup dgn ika sampai kat my mom pun diorang sindir2 pasal gemuk2..ika raser siannnn sgt dgn ibu ika...dia selalu sedih tapi dia tak mo tunjuk...ika penah sakit dulu...ubat yg ika amik buat badan ika gemuk..ika x leh tinggal those medicine coz nanti sakit attack balik...those medicine got a high kuantity of steroid...but they never know...they never know my life...ika x makan banyak pun tapi ika nak buat mcm mana kalau kesan ubat tu buat ika jadi gemuk...ika x nak mcm ni...apa je ye yg ika tak penah dgr org2 ckp..? gemuk cam kerbau...lembap la....sindir mcm2 , such a heartless human...ckp kat ika tu leh tahan lagi but ckp kat my mom...ade ke laki nak kat ika..??laku ke anak dara ko gemuk cam tempayan...??can u imagine my heart at that moment....?